Аудио книга за деца

  • 3 628
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 034
обичах като дете да слушам приказки и да ми четат приказки, по-късно си ги четях сама, но слушането им не отпадна.

дъщеря ми с голям интерес слуша драматизациите, да не говорим за такива като "Пук" по Валери Петров  с Ицхак Финци напр.
но иначе вечерното четене преди заспиване си е ритуал, който не се замества от диска, касетката или каквото там имаме под ръка.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 783
"Разклати се дръвче, разклати  иза миг със сребро  исъс злато, ме покрий от глава до пети, та да ида и аз в палата!"
Много си обичах плочите, разказвах и пеех заедно с тях. Някой иска ли да му изпея за трите прасенца?
И аз като Реза се умилявам като купя диск със стара драматизация. Има гласове на артисти, които си отидоха и това  е един хубав спомен.

# 17
  • Мнения: 3 034
да, например за мен Николай Бинев ще си остане джуджето Дългоноско в съзнанието ми /не че няма и други страхотни роли/, толкова ме беше впечатлила тази плоча.

# 18
  • Мнения: 5 877
Ивиче, купи си "Николай Бинев пее" - диск с негови изпълнения от детски драматизации. Чуден е.
Струва 5 лева, май.

# 19
  • Мнения: 3 034
ще, благодаря за инфото.  Hug
много ми е любим покрай плочите и не само той.

като студентка имах късмета да се запозная със Славка Славова и като й чух гласа, едно Алено Цвете ме връхлетя от детството......много мило ми стана. на нея също. Simple Smile

което не ми пречи да съм буквоядец. аудиото не замества хартиения свят. Peace

# 20
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Като бях малка на една Нова година ми връчиха касетофон, казаха, че съм голяма, че трябва да го пазя и оттам нататък се гледах сама, когато бях болна и не ходех на градина.
Приказките запълваха празния ефир, щото през деня телевизия нямаше, а радиостанциите бяха около 3 средно аритметично. Имах към 20 касетки, които отидоха към друго по-съвременно дете и не се върнаха обратно. Незнам дали за него са запълвали така тишината на деня, както за мен.
Не жаля.

# 21
  • Мнения: 6 992
Баща ми ми беше записал първата касетка - Косе Босе, защото съм искала да ми я четат всяка вечер преди заспиване  Crazy Решил проблема набързо  Joy На 5 годинки ми показа копчетата и ми зачисли малък магнетофон, слушах приказки постоянно и много се радвах на нови касетки  Grinning Това въобще не ми пречеше да чета много. Още си пазя касетките, но миличкият ми магнетофон отдавна сдаде багажа. С него съм учила и френски в подготве...
Аз обичам да разказвам приказки. Че и да си ги пиша сама. Но не вярвам да тръгна да се записвам и да се пускам евентуалното отроче. По-скоро ще си четем книжки май.  newsm78  Ще ми се да си имам книжно плъхче, каквото бях аз и каквото е бил евентуалният татко. Rolling Eyes

# 22
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Но не вярвам да тръгна да се записвам и да се пускам евентуалното отроче.

 Mr. Green
След 100-ното прочитане на каквото и да е, ще кандисаш, вервай ми.
Освен това децата много обичат да се записват сами и после да се слушат.
Елина си записва всички стихчета и песни, които учи, за да не ги забравя:)

# 23
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Василиске, драматизациите на Балкантон ги има в нет-а. А и познавам една добра и прилично дебела душа, която ще ти ги запише на диск  Laughing
Приемам с удоволствие! Кажи на Карлсон, че го обичам.  Party
Аз се чудя за моя трол - дали би слушал цяла книга? Според мен, много по-добре е отколкото да гледа филм.
Иначе четенето си е отделно.  Naughty

# 24
  • Мнения: 3 034
може би няма нужда да я слуша цялата наведнъж. тъй като ще си представя нещата само по звук, ще е по-уморително, отколкото ако ги гледа добре смлени на филм. но пък поне развива въображението.

# 25
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
А, не наведнъж, разбира се. Колкото и да е интересна книгата, няма да издържи. "Пипи Дългото чорапче" колко ли време трябва да я слуша...
Мисля, че повечето родители като мен биха предпочели детето да слуша, отколкото да гледа (особено за деца тв маниачета Laughing). Въпросът е как децата биха приели тази замяна...

# 26
  • Мнения: 3 034
току що попитах как би приела идеята да слуша "Пипи Дългото Чорапче", вместо да гледа филмчето.
"Добре" ми отговори. Mr. Green

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Ха, щерка ми с удоволствие слушаше /защото сега по-рядко слуша вече/ дискове с Бамби и Пепеляшка и прилежащите им книжки - много хубави издания на Егмонт. Пепеляшка май е с гласа на Параскева Джукелова...
По едно време бая се замислих дали да не се запиша, ама си останах с доброто намерение и за сега само си тренирам дикцията.

# 28
  • Мнения: 1 072
да, например за мен Николай Бинев ще си остане джуджето Дългоноско в съзнанието ми /не че няма и други страхотни роли/, толкова ме беше впечатлила тази плоча.

Черпя те с една баница СюзеренаHug

Приказките в торентите

# 29
  • Мнения: 4 710
моето дете се заслушва. мисля подобни аудио книжки действат ползотворно и на фантазията у децата.

Общи условия

Активация на акаунт