Г. с. не отговарят на размера на бебето

  • 3 354
  • 43
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 525
Днес ми казаха, че съм почти в 11 г.с., но бебето е 9 г. седмици. Лекарката се вглеждаше 20 мин. без да обели дума. Тя не е моята лекарка, защото моята е в отпуск, но тъй като ми беше доста напрегнато тези дни реших да отида и да видя как растеме. Моята лекарка също ми беше казала, че сме малко по-малки, но това можело да означава, че съм заченала по-късно. На някой случвало ли му се е това.

# 1
  • Мнения: 10 982
Нормално е, не се притеснявай. Видеозоните често показват разлика от +-2-3 седмици. Възможно е и да си заченала по-късно.

# 2
  • Мнения: 428
Често се случва. И при мен в началото показваше 2 седмици назад, с напредването на бременността нещата си дойдоха на мястото. 

# 3
  • Мнения: 583
При мен също имаше разминаване +2 седмици, бебето се роди 1 преди термина. Няма страшно.

# 4
  • Мнения: 1 006
Спокойно!На мен пък ми казваха,че бебето ми ще бъде много едро и ще се роди две седмици по-рано.Но нито едното,нито другото излезе вярно.

# 5
  • Мнения: 1 243
Нормално е, не се притеснявай. Видеозоните често показват разлика от +-2-3 седмици. Възможно е и да си заченала по-късно.
Peace

# 6
  • Мнения: 203
Спокойно видеозоните дават до 2 седмици отклоение..често се случва...лека бременност и не се притеснявай излишно  bouquet

# 7
  • Мнения: 511
При втората бременност миказаха,че бебето расте с две седмици по-назад отколкото  уж трябвало,ама аз въобще не си го слагах.Бяха ми казали,че ще е малко до 3кг.
Хич не се претеснявай,то ще си ги давакса Peace

# 8
  • Мнения: 4 753
Не се притеснявай, често се случва... На мен пък ми казваха, че бебето е голямо, а си се роди напълно нормално...  Peace

# 9
  • Мнения: 4 335
Такава разлика е сьвсем допустима,а и ехографите на са то4ни на 100%.Не се притеснявай и лека бременност Peace

# 10
  • Мнения: 525
Благодаря ви, целувам ви   bouquet

# 11
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
И при нас почти винаги е имало разминаване в седмиците. Един път ми казваха че е по мъничък, а с напредването на бременността все ми казваха че върви с 2 седмици напред и ще родя гигант. Даже умуваха за секцио. Родих си нормално, малкия беше 3.700. Нямаше нищо общо с 5 килограмовото бебе, което ми казваха че ще родя.

# 12
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 852
При нас пък в началото на бременноста ни казваха, че сме големи, а към края ни изкарваха почти 2 седмици назад.  #Crazy Бебка се роди 2600, три седмици преди термина и всичко си й е наред, да чукна на дърво.
Спокойно, всичко ще бъде наред! Лека и спокойна бременност ти желая!  Hug

# 13
  • Мнения: 9 973
скоро имаше същата тема
не се притеснявай,малко е бебето за да се даде точна информация

# 14
  • Мнения: 4 070
A aз в петък и днес бях на лекар-единия път на ехограх, др. на ултразвук при 2 различни лекарки и двете ми казват че е с малко по- голямо бебето (11 г.с.) ставяа въпрос за разлика от 2-3 дни, възможно ли е зачеването да е било по-ранно просто (т.е. няколко дни по-рано) понеже аз имам плаваща уволация(или е много рано или е много късно)???

# 15
  • Мнения: 298
Не се притеснявай всичко ще е наред.Все пак видеозоните не са на100% точни.Безпроблемна беменност и леко раждане.


# 16
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
И аз бях така и то до края.И не само това, но и родих 9 дни преди термина.Въпреки всичко сина ми се роди напълно доносен.Единствено беше слбичък - 2.600 кг., 51 см. и 32 см. обиколка на главата.Така, че не се притеснявай.А и при теб има още доста време до края.Нещата могат да се променят  Peace

# 17
  • Мнения: 2 447
Когато отидох на преглед,според датата на цикъла ми трябваше да съм в 8 г.с а според видеозона бях 4 г.с. Докторката тогава ми каза че разликата се дължи на нередовния ми цикъл.До последно отчитаха седмиците ми според показанията на ехографа.

# 18
  • Мнения: 71
И на мен ми се случи същото. Само че в началото плода показваше 1 седмица по-малко. Доки каза, че вероятно съм забременяла по-късно. Но в седмия месец спря да расте. 2 седмици спря да расте и не наддавеше изобщо. От 4.10 ми отсрочиха термина на 18.10. Бях в паника. Ядох Хумана. Абе страхотия.
Обаче си родих абсолютно нормално бебче на 7.10 - 2.800 кг.

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не се притеснявай Hug
Лека и безпроблемна бременност Hug

# 20
  • Мнения: 62
малко преди да родя,на един от последните прегледи ми изкараха бебето че по глава върви 1 седмица напред, а по краче 2 назад.Повече мислч нчма нувда от коментар.Всичко зависи от позата на бебето в момента на прегледа.А аз все пак имам здрава дъщеря със съръзмерни пропорции Joy Joy Joy Joy Joy

# 21
  • София
  • Мнения: 4 585
Видеозоните често дават отклонения. И на мен ми казваха, че бебето било по-малко с 10 дни, но всичко беше наред. Може би по-късно е заченато. Simple Smile

# 22
  • Мнения: 21
И при нас се случи същото  и то горе долу в същата седмица  но не е фатално .Точно след един месец на същата дата  назначиха пак преглед за да видят има ли проблем с бебка и се оказа ,че всичко е нормално .Така че за да си спокойна  поискай преглед пак другият месец на същата дата . Късмет !

# 23
  • Мнения: 119
и при мен беше така в началото-споко!После в 8-ми месец ми се изцепи доктора,че бебето отговаря на 9.Наложи се да родя секцио 14 дена преди термина и не съжалявам,бебо наистина беше едричък-3850кг. и 52 см./а съм на почти 30г. вече,не съм на 20,с един спонтанен..../Това е нормално-все пак никой не знае кога точно е заченато... Hugвсичко ще се оправи.

# 24
  • Русе
  • Мнения: 2 354
спокойно,
не винаги видеозоните "виждат" реалните г.с.
Нормално е да има отклонение

# 25
  • Мнения: 7 319
аз имам този проблем и се страхувам бебето да не се роди недоносено защото съм в 35 г.с а то изостава с 2-3 сед. отгоре на всичко доктора ми назначи секцио 2 седмици преди термина,та се моля само с бебето да е всичко наред и да прескочим кувиоза.

# 26
  • Мнения: 2 447
аз имам този проблем и се страхувам бебето да не се роди недоносено защото съм в 35 г.с а то изостава с 2-3 сед. отгоре на всичко доктора ми назначи секцио 2 седмици преди термина,та се моля само с бебето да е всичко наред и да прескочим кувиоза.
Не се притеснявай точно сега.Преполагам че щом доки е преценил,значи бебо е в нормите.Пожелавам ти едно здраво,пухкаво бебоче да гушнеш съвсем скоро. Hug

# 27
  • София
  • Мнения: 982
Не се притеснявай. На видиозона едно леко трепване на ръката на доктора и хайде 2-3 седмици напред-назад. Винаги назначават датата на секциото по-рано от термина, за да се застраховат да не тръгнеш да раждаш.

# 28
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 205
много ранна е бременността, за да се притесняваш, според мен.

в напреднала вече нещата са по-сериозни.имам приятелка, чието бебето беше малко и я взеха в болница, най-накрая го извадих 3 седмици преди термина, защото не искаше да расте. роди се 1,700, беше в кувьоз, но вече е ОК. така, че това са сериозни неща, които трябва да се следят
на мен ми казаха, че бебето ми върви  с 2 седмици назад. роди се съвсем нормално, доносено, 3 кг.

# 29
  • Мнения: 4 784
Случваше ми се при всеки преглед на ехограф. Не се притеснявай, няма нищо тревожно в това.

# 30
  • Мнения: 15
Здравейте, и аз имам питане относно г.с., много съм притеснена и за това и реших  да споделя. Та последния ми цикъл беше на 14.06., първият ми тест беше отрицателен, а втория положителен с много бледа втора черта, но отидох на лекар във вторник, почти нищо не се видя и следващия час ми беше за днес, положението е почти същото, каза че би трябвало да съм в 6 г.с. , а на нея и приличало на 3-4, та не знам какво да си мисля, а следващия преглед ще ми е чак на 01.09., защото излиза в отпуска

# 31
  • Мнения: 9 814
От първия преглед според ехографа вървях две седмици назад- според цикъла, трябваше да съм в 6 г.с., а апаратът сочеше 4 г.с.
И не защото плодът беше малък, а просто защото бях забременяла по-късно.
Ако се вземе формулата за изчисление на термина- датата на последната М + 7 дни, при мен тя не важеше, защото на 7-ия ден още бях в цикъл/ имам продължителна М, която идва на 30 дни/ Реално съм забременяла 10 -14 дни след  датата на предполагаемия термин. За това и в по-късна бременност лекарите смятаха, че ще родя хипотрофно бебе. Родих нормално бебе 3200 гр, в деня на предполагаемия термин, но според моята лекарка поне две седмици по-рано.

# 32
  • Мнения: 15
Благодаря за отговора, малко се успокоих, защото на мен М ми е даже 33-34 дена.

# 33
  • Мнения: 2 447
От първия преглед според ехографа вървях две седмици назад- според цикъла, трябваше да съм в 6 г.с., а апаратът сочеше 4 г.с.
И не защото плодът беше малък, а просто защото бях забременяла по-късно.

И при мен беше така.Имам абсолютно нередовен М и формулата по която изчисляват термина при мен изобщо не важи.До последно ми смятаха термина според показанията на ехографа.

# 34
# 35
  • Мнения: 451
ПРи мен пък все показваше 3- 4седмици по напред и всички ми викаха , че ще родя по-рано, а аз взех че преносих Whistling Так7а, че не се шашкай Hug

# 36
  • Мнения: 525
При мен е фатално, днес ми направиха кюртаж, оказа се че бебето няма вече сърдечна дейност и е останало в 7 с. Благодаря на всички ви.

# 37
  • Мнения: 451
Съжалявам миличка! Бъди силна и не губи надежда Hug Целувам те Hug

# 38
  • Мнения: 1 554
Всичко ще е наред Peace

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Не се притеснявай всичко ще е наред!Това често се случва.При мен винаги е с седмица , две напред.Казаха ми , че и този и обратния вариант е нормален  HugЛека бременност  Hug

# 40
  • Мнения: 382
Днес ми казаха, че съм почти в 11 г.с., но бебето е 9 г. седмици. Лекарката се вглеждаше 20 мин. без да обели дума. Тя не е моята лекарка, защото моята е в отпуск, но тъй като ми беше доста напрегнато тези дни реших да отида и да видя как растеме. Моята лекарка също ми беше казала, че сме малко по-малки, но това можело да означава, че съм заченала по-късно. На някой случвало ли му се е това.

Много съжалявам, миличка за това, което ти се е случило. Преживях го два пъти миналата година. Бъди силна и не губи вярата и куража си. Сигурна съм, че следващия път всичко ще бъде наред!

Последна редакция: ср, 06 авг 2008, 00:46 от мариса

# 41
  • Мнения: 15
Лорейн и на мен в понеделник ми правиха кюртаж , пак така изоставаше с 2 г.с., а почнах и да кървя. Горе главата и не се предавай  Hug

# 42
  • Мнения: 189
                                                          4ак сега попаднах на тази теми4ка и исках да споделя 4е и при мен се полу4и една разлика
                                                           от седмица и два дена по-малко бебе в на4алото и сега разликата е намаляла до 4 дена.
                                                           Изскрено съжалявам за това което се е слу4ило с Лорейн и еми4ка.
                                                           Моми4ета не се от4айвайте и ви пожелавам съвсем скоро да се похвалите с две 4ерти4ки.
                                                         
                                                         

# 43
  • Мнения: 89
не се притеснявай!При мен в началото също имаше изоставане от 2 г.с.,но после нещата се оправиха.Успех и леко бременеене  preggo

Общи условия

Активация на акаунт