За раждане - пълна упойка по избор /секцио/?

  • 8 168
  • 59
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 034
Val , темата е за секцио и упойката при него. преди да ми повториш каквото вече беше написала, прочети какъв е въпросът на Блонди. какво раждане на живо?!  ooooh!

# 31
  • Мнения: 2 149
Тук секциото и въобще раждането е с епидурална упойка LaughingТова за частните клиники.При мен се наложи пълна упойка,нямах никакви проблеми,така и не разбрах що е болка Laughing

# 32
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Val , темата е за секцио и упойката при него. преди да ми повториш каквото вече беше написала, прочети какъв е въпросът на Блонди. какво раждане на живо?!  ooooh!
hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha

Няма смисьл да ти отговарям......

# 33
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
...............За пьлна упойка по желание не може и дума да става Naughty ,................

# 34
  • Мнения: 3 034
[Ами да,за да ти сложат епидурал се подписваШ,4е знаеШ какви са страни4нмите ефекти от него. Ако не го искаШ няма да ти го слагат......Ще си раждаШ на живо,....както наШите баби навремето Wink...горките.....направо не ги мисля ooooh!


 hahaha hahaha още по-голям смях, но няма нищо, недей да търсиш смисъл в отговарянето  Whistling

# 35
  • Мнения: 3 034
При нас избор няма Laughing,ако искаШ епидурална подписваШ един лист преди да взезнеШ да раждаШ и готово.За пьлна упойка по желание не може и дума да става Naughty ,за секцио оЩе по малко.....само в мноооого крайни слу4аи.

и за да стане съвсем весело: оригиналният пост, на който ти дискретно си пропуснала удебелената част, от която става ясно, че преди това не си говорела за секцио или че секцио по желание не правят, което пък никой не е питал. още повече, че епидурала, за който ти упорито говориш, се ползва по-често за вагинално раждане или за секцио, но по спешност. планово секцио се прави обикновено със спинална упойка. логично, постът ти звучи доста несвързано. та така, много е смешно  Laughing

Последна редакция: пт, 15 авг 2008, 09:09 от simplyaven

# 36
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 616
Във Франция по "подразбиране" при секцио се слага спинална упойка, т.е. не мисля, че ти дават възможност да избираш.
Май пълна се слага само при специални случаи. Например, на мен ми я сложиха едва когато се оказа, че спиналната не ме е хванала и усещах как почнаха да ме режат. Нищо не съм подписвала (нямаше време Simple Smile)

# 37
  • Мнения: 592

Ако бях настояла, вероятно щяха да ми сложат местна, но без гаранция, че ще задейства. Причината беше, че мястото, където се поставя ПДА, при мен е калцирано.


Нека не се бърка местна упойка с епидуралана или спинала  Naughty тя е само местна т.е. локалана . Не 4е това го нямало преди години, преди доста години. Тогава с аправели секцио и с лидокайн, като са сприцвали на мястото кото режат.

По принцип сега се процедира спиналана за секцио, действа веднага, жената си е в съзнание и отминава по-бързо.

Пълна упойка за секцио само в много големи изклю4ения или спешен слу4ай. И тогава упойката се дава в последния момент, когато жената е покрита със зелените 4аршафи  и докторът е със скалпел в ръката, с цел беб4ето да бъде Щадено от упойкта, която минава през плацентата.

Последна редакция: пн, 15 сеп 2008, 22:01 от niko_leta

# 38
  • Мнения: 806
Избор при нас има.

Ето аз сега се консултирам с моят доктор каква упойка искам.  Още не съм решила.  Но имам избор.

# 39
  • Мнения: 382
Liska , това беше към цитата от постинга на Вал, където става въпрос за подпис за епидурал, затова се зачудих за секцио ли говори тя  newsm78 а аз не съм подписвала такъв лист, има един куп бумаги, които подписвах в болницата, но не и такова съгласие. него го подписах когато се разбра, че ще е секцио, доста преди датата.
В Испания се подписва няма значение дали си секцио или не подписваш преди операцията дали си запознат с усложненията които може да настъпят

# 40
  • Мнения: 382

Ако бях настояла, вероятно щяха да ми сложат местна, но без гаранция, че ще задейства. Причината беше, че мястото, където се поставя ПДА, при мен е калцирано.


Нека не се бърка местна упойка с епидуралана или спинала  Naughty тя е само местна т.е. локалана . Не 4е това го нямало преди години, преди доста години. Тогава с аправели секцио и с лидокайн, като са сприцвали на мястото кото режат.

По принцип сега се процедира спиналана за секцио, действа веднага, жената си е в съзнание и отминава по-бързо.

Пълна упойка за секцио само в много големи изклю4ения или спешен слу4ай. И тогава упойката се дава в последния момент, когато жената е покрита със зелените 4аршафи  и докторът е със скалпел в ръката, с цел беб4ето да бъде Щадено от упойкта, която минава през плацентата.така е и при мен парвото ми раждане  беше с пълна упоика,защото беше спешен случаи

# 41
  • Мнения: 2 567
Мойто секцио по спешност беше с ПДА. Ако исках, щяха да ми сложат и пълна. Но по принцип я препоръчват наистина за крайно спешни случаи, както Николета е обяснила.

# 42
  • Мнения: 7 803
аз си поисках пълна и я получих. никой не ме разубеждава и не се противи.

# 43
  • Мнения: 592
Дъмпер, zа коя държава става вспрос?

# 44
  • Мнения: 7 803
австрия, сори забравих да напиша  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт