Отговори
Здравейте, майки! струва ми се, че не излизам от форум и все имам въпроси или проблеми, но няма как Sad Новото е, че дъщеря ми Теа, която днес става на два месеца, отказва да яде от вчера следобяд от шише и от гъра. Гладна е и засуква силно, но само след 4-5 преглъщания започва да плаче силно и отказва да се храни. Преди малко, в отчаянието си, я дадох на свекърва ми да я държи изправена, а аз и подадох биберона така и о, чудо, изяде 50 мл. !!! Но как да я кърмя права? Тя е малка, за да седи седнала, а не знам как да я храня с шише без да я отуча да яде от гърдите ми:) Някой знае ли на какво се дължи това и какво да правя, за да я нахраня? Педиатърката ми каза по телефона да не се притеснявам, но аз не знам как да си нахраня детето, а това си е сериозен повод за притеснение. А и педито не я е виждала скоро - имаме контрола за ваксини в понеделник. Какво да правя???

# 1
  • Мнения: 3 020
Здравей,
защо и даваш от шише? Кърма ли има там или АМ?
Това е период при вас, кърмаческа стачка и ще мине, само трябва да си търпелива и по-спокойна. Предлагай и гърдата по-често, всеки път като е неспокойна. Кърми я легнала, или пък я вземи в ръце и я кърми докато се разхождаш из стаята и леко я люлееш. Пробвай, да и даваш гърда като е сънена. Но не мисля, че като и даваш от шише, ще решиш проблема.
Успях и дано се справите.  Hug

# 2
  • Мнения: 376
alex99, тя работи. Кърма дава.

# 3
  • Мнения: 3 020
alex99, тя работи. Кърма дава.
Ох, извинявам се.  Embarassed Незнаех.

# 4
  • Мнения: 184
Опита ли това с разхождането, за което бях писала? Не знам какъв друг съвет да дам.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 833
Имах такъв проблем. Малкия се скъсваше да плаче - явно беше, че е гладен, а когато го поставям на гърдата засуква 3-4 пъти и се отказва и пак започва да реве. Тогава опитах да яде прав и стана (оказа се, че мога и прав да го кърмя  Laughing). Така разбрахме, че проблема е в нослето. Когато  му се запушва от секрети и кърма не може да преглъща и да се храни нормално. Заведохме го на УНГ, който му изтегли секретите с една "прахосмукачка", а после му изчиствах нослето с помпичка.

# 6
  • Мнения: 502
   Като слагаш бебето на гърдата гледай да е по-повдигнато,не съвсем легнало.И опитвай по-честичко.Може да има колики,затова да плаче.Ще отмине този период,търпение само и не се притеснявай.

# 7
  • Мнения: 552
Според мен заведи детето на лекар...може да го болят ушички и да му е трудно преглъщането,може да е от нослето...а може и да е пикочна инфекция/както при сина ми след 2 седмици подобно поведение/
Ако всичко е наред с детенце/дано да е  Peace/...най-вероятно е кърмаческа стачка и моя съвет е да не го караш насила да яде-пробваш и ако не иска и реве-успокояваш и след малко предлагаш пак.
Иначе наистина е най-добре да му даваш докато се унася или сънен докато не мине стачката Peace
А пробва ли с лъжичка или спринцовка newsm78
Прочети статиите в Библиотеката за кърмаческите стачки Peace
И най-важното-спокойно  bouquet
Успех  bouquet

# 8
Blagodaria na vsichki za otgovorite i podkrepata! Probvah s noseneto i s luleeneto - uspokoiava se i sled tova samo kato dokosne gyrdite mi i zapochva da pishti Sad I s shisheto nomera e syshtia - uspiavam da i dam malko da hapne s shisheto sled kato sym se iztoshtila da i davam gyrdata i uspiavam da i "naleia" 10, 20, poniakoga i 50 ml. dori, koeto schitam za goliam uspeh. Obadih se na pedito i tia kaza da ne se trevozha, che shte i mine i da ja zaveda na predvaritelno ugovorenata kontrola v ponedelnik.
Novinata e, che snoshti v 3 chasa na noshtnoto hranene suka aktivno, s mnogo preglyshtane ot ednata mi gyrda 30 minuti i sled kato ja pusna i ja slozhih na drugata, pak se razplaka miloto mi bebche. Sutrinta v 6:30 pak zasuka, no po staria nachin - 4-5 vsmukvania i se razplaka. Ne znam, otstypchiv chovek sum, no mi se struva, che tuk ne stava duma veche za po-silna volia ili ne??? Ot 3 dni se cedia na 3 chasa, za da ima pone v shisheto dostatychno ako Tea poiska, no tia kato iade tolkova malko, pochnah da pylnia frizera... Strah me e samo da ne e bolnichka neshto, no e tolkova zhiznena, smee se, govorim si, peem si pesnichki - az de, ama tia mi se smee, zakacha se... ne se dyrzhi kato bolno choveche. I pampersite pylni, no ne shte da se nahrani...
Molia vi, izvinete me za bryshtoleveneto - pobyrkvam se ot trevoga, a i tykmo biah pochnala da se opraviam ot sledrodilnata depresia i sega pak mi se plache po cial den:(

# 9
  • Мнения: 3 020
Миличка, успокой се. Сигурна съм, че човечето е добре. Ще се справите.
Забравих да ти кажа, че ние като бяхме на вашата възраст, го кърмех в кенгуруто. Те ми се смееха, ама той беше толкова неспкоен, че аз нищо не можех да свърша и го слагах в кенгуруто, там го кърмех, там спеше, а аз си вършех работата. Когато си вкъщи можеш да пробваш кенгуру или слинг, така ще те усеща близо до себе си, а ако има колики и се топли стомахчето.  Peace

# 10
Oshte dnes shte probvam sys slinga! Mnogo blagodria za syveta i za nasyrchenieto!

# 11
  • София
  • Мнения: 1 833
Egalova, щом е сукала през ноща, давай й да суче, когато е сънена. Може и колики  да има - забелязала ли си дли по едно и също време прави така? А пък ако суче права -давай й права. Аз го държех малкия пред мен прав или пък заставах на колене на леглото и така по малко го подпирах.

# 12
Maj ne sa koliki - otkazaite i sa po vsjako vreme - naprimer predishnata nosht v 3am jade malko i se razplaka, a obiknoveno prez noshtta si hapva hubavo i sled tova spi. A i nie spriahme veche kapkite i siropchetata za koliki ot 3-4 dni, zashtoto tia ne se ogyva kakto pri koliki. Po-skoro se bezpokoia da ne e reflux, no ne povryshta poveche ot normalno...

# 13
  • Мнения: 8 242
Заведи я да й видят ушичките..
А ти й погледни устичката.. да нямате млечница случайно  newsm78 Тогава също много ги боли и отказват да се хранят..

# 14
  • Мнения: 376
Евелина, според мен това са си чисти колики, не от тези дето си свиват крачетата, а от тези по време на ядене, има много газове, които и пречат - може би, не знам. Няма да ти навреди да продължите капките за колики още малко, докато отмине този период. Момичетата са ти дали добри съвети, аз само да добавя през нощта да не я вдигаш, а да я кърмиш легнала, за да не се разсънва и да плаче, тя трябва да е в спящо састояние. Иначе тези двамата бебоци твоита и моя трябва да ги запознаем като си ходим в БГ да споделят опит по бебешки магарии. Засега всичко това върви даже по реда по които и ние минахме. Не се притесняваи изобщо. Аз тогава освен другите номера, му намерих решение и като минах от режим - на хранене на поискване, дори и да е с шише, просто го чаках да изгладнее много и сам да поиска, и тогава си ядеше по-добре отколкото на режим. Toва разбира се при условие че нямате нито един от проблемите за които пишат момичетата ( ooooh!и че свекарва ти те слуша добре). Провери за всичко. Стискам палци скоро да се оправите.  Praynig

Последна редакция: чт, 31 юли 2008, 03:32 от Martani

Общи условия

Активация на акаунт