Как пътуваха децата ви до морето?

  • 2 307
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 367
Здравейте, мами! Ще ходим другата седмица на море със сина ми, който е на 8 месеца и се притеснявам как 7 часа ще стои само в това столче за кола. Ние ще правим почивки разбира се, но все пак мисля че ще се измори. Столчето заради съображения за сигурност няма легнала функция. Споделете как бебета ви издържаха пътуването, държахте ли ги на ръце в някои моменти, изобщо всякакви идеи и мнения ще са ми полезни.

Предварително благодаря   bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 369
Здравей!
когато ние за пръв път пътувахме, тръгнахме вечерта, на половин час от София се разплака сериозно, в една бензиностанция го кърмих около половин - един час и после спа чак докато пристигнахме.
тази година тръгнахме по обед и отново почти през цялото време спа.
едно от най-важните неща е да го скриеш от печащото слънце освен ако не сте с климатроник

лек път и приятно изкарване!!!
   Simple Smile Peace

# 2
  • Мнения: 454
Ние ходихме на море от 20 юни, когато дъщеря ни беше около 6 месеца и половина. От Пловдив съм, а бяхме на Синеморец. Вярно, че пътя не е 7 часа, но пак не е малко, около 5 мисля, че ни отне. Столчето за кола или по точно кошницата за кола ни е  Чиполино Рапидо. Та след това въведение да мина на въпроса. Пътувахме си без проблем. Тя малката по принцип не е от спящите и това обикновено доста ни тормози, но тогава почти през целия път спа. Спирахме няколко пъти и през това време я вдигахме, за да и почива гръбчето и всичко беше ок. Иначе я държах на ръце само, когато беше време да я накърмя, но това е за 5-10 минути работа. Обикновено повечето бебета се оспиват в колите, така че мисля, че ще се справите. Освен това по пътя към морето няма много завои, така че едва ли ще му стане лошо на детето.  Само мога да ви пожелая приятна почивка   grinning039

# 3
  • Мнения: 3 034
ами не до морето, но пътува с кола, тук разстоянията са много големи. правим почивки на всеки 2.5-3 часа, за да се изправи, но от столчето не бих го вадила през другото време. особено е опасно да е скута на възрастен, ако колата е в движение. като цяло се държи добре, в самолети е по-кофти ако няма осигурен басинет (люлка).

# 4
  • Мнения: 1 900
Освен това по пътя към морето няма много завои, така че едва ли ще му стане лошо на детето.  Само мога да ви пожелая приятна почивка   grinning039
Почивайте често. Изберете време за пътуване след хранене, когато на бебето му е време да спи. Вземи някакви нови интересни играчки за да има с какво да се занимава. Peace

# 5
  • Мнения: 119
Ние пътувахме през ноща,точно поради тази причина,и общо взето спа.Приятна почивка!

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Знаех точно кога му е време за сън и тогава тръгнахме. Спа почти през цялото време до мен на задната седалка. Знам, че не е правилно и е рисковано, но това е единствения вариант, за да има мир и спокойствие   Simple Smile.

# 7
  • Мнения: 491
Дъщеря ми пътува най-добре сутрин когато се е наспала и е спокойна,но ние пътувахме към 17ч....грешка,но солети и други подобни боклуци при нас спасиха положението.Интересни играчки,като зарядно за кола,калъф за очила и силна музика в колата,много помагат Mr. Green

# 8
  • София
  • Мнения: 1 524
Ние тръгнахме то София около 18 часа. До Велико Търново направо беше неописуемо - диването иска в мен, иска при баща си, реве, с две думи направо нетърпимо. След Велико Търново - кеф голям, заспа непробудно. Следващия път ще тръгнем по-късно да спи през цялото време. Спирахме само веднъж, за пет часа бяхме вече във Варна.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 735
Пътувахме от 7.30ч след като си изпи млякото.Не след  дълго заспа за около 2 часа и след това почивахме.Общо взето до Бургас беше сравнително спокойна и след това вече и писна и около час плака и се въртя,защота и омръзна в една поза в кошницата.На връщане спа още повече и пътуването мина още по-спокойно.Общо взето децата обичат да пътуването и то ги успива,но и всяко дете си е различно.Приятна почивка!

# 10
  • Мнения: 1 636
Да пътувате вечерта е много добра идея. За паzенето от слънцето е съЩо важно,беz zначение,дали колата е с климатроник или не. Не zнам с какво столче сте,но столчетата zа 8 месечни бебета са с легнало положение.
Общо взето децата обичат да пътуването и то ги успива,но и всяко дете си е различно.
newsm10 напълно съгласна. На6ите често спят в колата. Чувала съм zа майки,Чийто деца като не могат да zаспят ги слагат в столчето и обикалят с колата,докато zаспят. Това бе6е напрвил и мъжът ми 1 път,когато синът ни не можел да се успокои беz мама и не искал тати и дядо  Joy Тогава мисля бе6е и той на около 7/8 месеца.

# 11
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Столчето заради съображения за сигурност няма легнала функция.

 Shocked  е това не го разрах.
какво столче за 8 месечно бебе.

# 12
  • Мнения: 3 034
ами и тук си се водят столчета (baby/infant car seat), просто са за различни килограми и от един момент нататък са просто седалки. и нямат напълно легнало положение, точно от съображения за сигурност. ето го нашето:

# 13
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
simplyaven, ОК с всичко.
но 8 месечно бебе не можеш да го сложиш да пътува седнало

от един момент нататък да, но на 8 месеца...

# 14
  • Мнения: 2 197
Моето заспива много скоро след тръгване. Независимо от часа на тръгване. Миналата година тръгнахме рано сутринта и беше хладно. Тази се наложи да тръгнем към 11 и беше голям кошмар (нямаме климатик). Спа си  достатъчно дълго, само дето като спряхме нямаше сухо място по нея. Иначе и предишното и сегашното столче имат полулегнала функция и за нея е идеално.

Общи условия

Активация на акаунт