Карти ТАРО ІІІ

  • 78 998
  • 699
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 380
Здравейте,

Да ви попитам един въпрос:колко вида колоди Таро използвате и как разбирате коя колода за какъв вид въпрос може да ви даде отговор?.!И вярно ли е ,че новаците трябва да използват първата си колода дълго време ,за да свикнат с нея и колодата да свикне с тях.И колко време трябва да мине,за да може човек да си купи нова колода.

Предварително Благодаря!!! Peace

Аз имам само 2, но са ми малко. Има колоди, които са по-добри на определен тип въпроси. Примерно, много се говори, че за въпроси от любовно естество, по-добра колода от еротичната Манара няма. Детски колоди като тази на Вероника са най-добри за въпроси свързани с деца. Абе всяка колода си носи своята енергетика и си има силни и слаби страни. Има много хора пристрастени към черни, вещински колоди и твърдят че са много по-силни в предсказването. newsm78 Има някои колоди които са страхотни на разгадаване на сънища примерно заради самото естество на рисунъка. Аз мисля, че не е само въпрос на рисунък, но и вътрешната сила на самата колода, самото и магично естество.

От моите 2 колоди, позлатеното ползвам за други, а Напо- само за себе си (нямам желание да я "замърсявам" с чужди енергии и си я искам само за мен). Но да ви кажа, като предсказателна способност имам чувството, че Напо е доста по-добра, въпреки доста странния стил на изображенията. А може би и точно заради това. Може би поради факта, че това са картини ръчно рисувани, а не компютърни...Нещо много бързо след купуването на позлатеното, реших, че не желая повече компютърни колоди. Някак...не чувствам особено душата в тях като че ли... newsm78

# 31
  • Мнения: 67
А не съм съгласна  Simple Smile Аз съм начинаещ и вече си събирам различни видове колоди - толкова са красиви повечето от тях - как да им устои човек?

Не си ме разбрала правилно, ако искаш да си колекционираш може да си купиш 100, но ако искаш да си гледаш, първо трябва да свикнеш с една, после да си купуваш специализирани Naughty

# 32
  • Мнения: 64
Когато се почустваш "майстор" ще видиш че може да се гледа с абсолютно всяка една колода и тога може да почнеш да си събираш различни видове Simple Smile
А не съм съгласна  Simple Smile Аз съм начинаещ и вече си събирам различни видове колоди - толкова са красиви повечето от тях - как да им устои човек?

И аз имам три колоди-Таро на Търсещия,Таро Друиди и Уики,Артурово Таро.И аз станах нещо като колекционерка,осветих си Таро Друиди и Уики и резултатите бяха 100%.За съжаление си изгубих една карта и се наложи да си купя друга колода-Артурово Таро.За съжаление рисунките ми се сториха страшно грозни и пробвах да си гледам и резултатите бяха отчайващи.Сега съм с Таро на Търсещия и съм много доволна.Докато си гледах за някакъв въпрос и си мислих,че е искам друга колода.Явно съм обидила сегашната си колода като си мисля за друга и затова ви попитах.Голямо благодаря за отговорите.  bouquet

# 33
  • Мнения: 4 380
А не съм съгласна  Simple Smile Аз съм начинаещ и вече си събирам различни видове колоди - толкова са красиви повечето от тях - как да им устои човек?

Не си ме разбрала правилно, ако искаш да си колекционираш може да си купиш 100, но ако искаш да си гледаш, първо трябва да свикнеш с една, после да си купуваш специализирани Naughty

Това не е точно така. Да свикнеш с един тип таро, да. Желателно е да не намесваш класическо таро с марсилско или Ленорман или някой друг вид оракул поне докато не се научиш и не свикнеш. Но ако различните колоди са всички от един тип, защо не? Напротив- интересно, обогатяващо. Всяка колода ще дава нещо допълващо, ще можеш да сравняваш силата на различните за различни въпроси. Освен това, да имаш повече от една колода е много удобно. Понякога колодата се уморява и започва да говори глупости. Тогава можеш да я смениш с друга. В други случаи, имаме нужда от проверка на информацията и същия въпрос можеш да зададеш на другата колода и да сравниш. С една дума, полезно е да имаш повече колоди дори и тепърва да изучаваш таро. newsm78

# 34
  • Мнения: 4 380
За таро на търсещия се говори че е силна именно за търсене на изгубени (откраднати) предмети, животни и хора. За това се нарича така тарото. Обаче...точно подобен вид компютърни изображения е последното, което бих купила. Naughty Харесвах го донякъде само допреди да проимам компютърна колода.  Grinning

# 35
  • Мнения: 64
Не знаехм,че Таро на Търсещия е за изчезнали (откраднати) предмети,животни,хора.Колкото до компютърните изображения изключително много ми допадат и са ми лесни за тълкуване.Все пак е въпрос на избор  Mr. Green

# 36
  • Мнения: 4 380
Не знаехм,че Таро на Търсещия е за изчезнали (откраднати) предмети,животни,хора.Колкото до компютърните изображения изключително много ми допадат и са ми лесни за тълкуване.Все пак е въпрос на избор  Mr. Green

Всеки си избира това, което най-много на него лично му допада. Всички сме различни и предпочитанията ни са различни. Пък и с времето предпочитанията се менят. Слава Богу, има какви ли не- за всеки вкус и всеки джоб.
Не става въпрос, че тарото на търсещия е изключително за това, но е най-добро за това. Принципно, с всяко таро може да се гледа на всякакви въпроси, но таролози отдавна са установили че колодите са различни по предсказателна сила за различни неща и определени колоди си имат своя по-силна страна да кажем...

# 37
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
Къде може да се види как изглежда това Таро на търсещия?

# 38
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Къде може да се види как изглежда това Таро на търсещия?

Ето: http://206.130.112.246/site_fldr/cards/cards_major.html

# 39
  • Мнения: 64
http://www.youtube.com/watch?v=SqNbeEQRgGM доста полезен линк като за нас.Обяснени са 3 подредби и всяко от значенията на картите.Надявам се да ви е от полза!!!

# 40
  • Мнения: 1 008
Към Ксения и Вероника
Момичета тук сме за да се забавляваме, а не да се караме Mr. Green
Вероника нямя вариант да не можеш сама да си гледаш, а да гледаш на други. Картите или показват или не. Приеми факта че не винаги излиза каквото ни се иска.
Винаги вярвай на интуицията си независимо че може да ти се струва "нагласено" Simple Smile
И мислех,че няма,но се получава зацикляне-когато гледам на себе си.Може би ми трябват тренировки.
Ксения-заинтригува ме това,че различните колоди имат сила за различни въпроси.Знам,че има едно любовно таро.Приказното таро ми допада-именно,защото е връзката с детето в нас,разказва важни неща чрез приказки,басни и митове.Хвърлила съм око и на тези-"Известният психотерапевт Чък Спецано ,основател на “Психология на визията”, представя тук своя 30 годишен опит на психологически изследвания и практическа работа, като създава средство за откриване на скритите “вътрешни, личностни конспирации” и блокажи и подпомага тяхното трансформиране – което води до себеоткриване и личностно израстване."

# 41
  • Мнения: 67
Към Вероника
Разгледай си картите една по една, после си запиши впечатленията от всяка една карта някъде без да обръщаш внимание на значенията им от книгите. Остави картите за известно време и пак ги погледни този път виж какво си си записала за всяка една карта виж дали съвпада ако е така сравни твоите впечатления с значенията, които имаш и ще видиш че конкретно твое впечатление съвпада с официалните значения. Така лека по лека ще свикнеш и ще знаеш всяка една карта какво значи за теб.
п.п.Аз докато почна да гледам минаха години, не си бях пипала тарото след като го купих може би 5години. Сега вече ми е лесно.
Успех Naughty Grinning

# 42
  • Мнения: 307


xenia ,това ли е златното таро, което споменаваш ?

macha ,а коя е твоята колода Simple Smile?

# 43
  • Мнения: 67
Аз вече се фуках Laughing, но сега с кеф пак ще се из фукам
Първото ми беше на Дюрер, българско издание заедно с книга ето я само книгата защото не мога да намеря картинка на картите:
мисля, че и в момента се продава ама в по-малък формат.
След това си купих Дюрер на Lo Scarabeo :[url]http://okultizam.com/showitem.php?id=2612][http://www.helikon.bg/index.php?act=books&do=detailed&id=25962/url]
мисля, че и в момента се продава ама в по-малък формат.
След това си купих Дюрер на Lo Scarabeo :[url]http://okultizam.com/showitem.php?id=2612

което е много по-добре направено от българско от символична гледна точка, иначе картинките са сходни.
Имам и любимото  Simple Smileкръгло таро на Ксения не знам как да дам линк защото нейните картинки са много добри иначе ето http://okultizam.com/showitem.php?id=2588
Това са за сега, харесах си и още ама за сега ще отложа покупката.
За кръглото пак да споделя не се оправям с разбъркването иначе е красиво, но не е мойто за гледане то ми е за фукане Simple Smile
Между другото книгата към тара на Дюрер издателство Нике-НТ-89 по мое мнение е добра защото изреждат за всяка карта на коя планета отговаря, коя зодия, и има значения в комбинация струва 4лв. Първоначално е малко объркваща, но след време се свиква и  става много лесно за  използва. newsm78

# 44
  • Мнения: 67
Опс май не се справих с линковете моля за извинение:
http://www.helikon.bg/index.php?act=books&do=detailed&id=25962

http://okultizam.com/showitem.php?id=2612

 Embarassed
Моля за извинение ама не съм много добра в тази работа с линковете Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт