От кога Нутрилон 2?

  • 826
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 583
Момичета от кога трябва да започна да храня дъщеря си с Нутрилон 2. Ясно е , че от 6 месец, но какво ще рече това, от първият ден на 6 м. или навършени  6 месеца. Там от където пазарувам за малката, ми казаха, че мога да го давам на 5 м. и половина. newsm78 Плавен ли да бъде прехода или ...? Благодаря ви, предварително.

# 1
  • Мнения: 583
Никой ли не знае? newsm78

# 2
  • Мнения: X
Не е нужен плавен преход, просто сменяш, не е нужно и да е точно от деня на навършване на 6м. Може по-късно, може и малко по-рано.
Обикновено от 6 до 12 месеца са двойките на повечето млека. Ако пише от 6-ия, това значи на навършени 5м., ако пише след 6-ия или 6+, това значи след навършени 6м.

# 3
  • Мнения: 2 131
Не мисля, че е необходимо да бъдеш толкова стриктна, някакви си дни не са от значение. Не съм давала Нутрилон, от раждането си Алекс е на продуктите на Фризо. Всяко ново мляко съм въвеждала с 1-2 месеца закъснение и постепенно - смесвах с млякото, което пие в момента. Идеят бе да му се адаптира коремчето и да избегна някаква евентуална негативна реакция /макар че, според мен, е малко вероятно/. Тоест Фризо 2 /от 6 до 1 месеца/ дадох някъде към осмия месец, а Фризо 3 - на около година и един месец.
След като Нутрилон 2 е за след 6 месеца, не виждам причина да го даваш на пет и половина. Изчакай бебето да си навърши възрастта, а ако искаш може да изчакаш и повече.
При Фризото разликата между единица, двойка и тройка е: напълно адаптирано, частично адаптирано и пълноценно мляко.

# 4
  • Мнения: 583
Благодаря  bouquet

# 5
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
Не бъди толкова стриктна, няколко дена не са от значение.Според мен вече може да даваш Нутрилон 2,но ако се притесняваш може да изчакаш да навърши 6 месеца и тогава да го въведеш. Синът ми го хранех с Нутрилон и 2 - та я дадох към 7-я месец просто защото имах от 1-та,но като ми свърши кутията веднага минах на другата.

# 6
  • Мнения: 76
След навършени 6 месеца по принцип, но ако искаш по-рано може да смесиш 1 и 2 в една кутия и така да направиш прехода. Peace

Общи условия

Активация на акаунт