Използвали ли сте Gyno-Pevaryl 50 по време на бременност?

  • 32 026
  • 46
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 66
Здравейте,
Знам че форумът е пълен с въпроси по темата за гъбичките, но аз не открих еднозначен отговор на въпросите си.

В 14г.с. съм.
Имам гъбички от деня на закрепването на оплоденото яйце, т.е. вече 3 месеца.
Най-сетне ми предписаха лечение - 15дни глобули Gyno-Pevaryl 50

Бих искала да ви попитам следното:
1. Кога е подходящо да се започне лечението на гъбички по време на бременност?
2. Ако плодът е по-малък от очакваното за съответната г.с., дали трябва да се изчака?

Благодаря на всички мами, които ще вземат отношение   bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 2 004
И на мен ми бяха предписали Gyno-Pevaryl, само че 150 и за 6 дни. Обаче аз бях в 21 или 22 г.с. и плодът си отговаряше на седмиците. Лекарят каза, че е по-опасно да си седя с гъбите. Нямах някакви странични ефекти, а подобрение имаше още на втория ден.
За твое успокоение винаги може да се консултираш с втори лекар.

# 2
  • Мнения: 85
Здравей! И на мен ми бяха изписали Гино-певарил, бях 17, 18 г.с. и от самото начало на бремеността имах гъбички Sad По принцип зная, че е нормално, бременните да са предразположени към гъбични инфекции.Не се притеснявай не са опасни за бебето, след края на третия месец все пак има плацента, която го защитава.И аз се бях шашнала като теб, но трябва да знаеш, че е много по-добре да се лекува, отколкото да си ходеш с гъбите.При мен дори втори курс на лечение се наложи, понеже бяха много упорити. Не се притеснявай, слагай си ги, все пак лекар ти ги е предписал Wink а за отклонението в г.с. - не се притеснявай плюс, минус 2 седмици не е проблем Simple Smile И не забравяй най-важното е да мислиш позитивно!Желая ти успех Hug

# 3
  • Мнения: 1 546
Аз също съм ползвала това лекарство, не помня точно коя седмица бях, но беше след 20 г.с. със сигурност. След като минах първия курс на лечение гадините пак се появиха Close и повторих курса.
Щом ти ги е предписа лекар - слагай смело. Wink

# 4
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Към 7я месец усетих досадния сърбеж и естествено беше от проклетите гъбички.  Облекчение настъпва доста бързо от ползването на лекарството. Твоя лекар адекватно е назначил лечение от 15 дни, а не по-малко, както често се случва. Но, за да не е временен ефекта от цялата процедура, се изискват малко допълнителни усилия: изваряване на бельото за 30 мин. с вода, в която има лъжица сода и настърган сапун за пране. След това следва гладене. Същото и с бельото на партньора. Ползват се само 2-3 оборотни чифта, докато не се установи, че няма следа от гадината, за да не изварявате всичко на ново и съвсем да скапете гащите. По напътсвия на акушерката ми, трябваше всяка сутрин и вечер да се измивам с вода със сода. Освен глобулите трябваше да се мажа и с крема по лигавицата и външните полови органи. За партньора също сутрин и вечер - мазане. Трябва да се внимава крема да се пипа само с чисти ръце. Никакво  пране на бельото в пералня. Ами това е, дано не ви се е завило свят  Laughing

# 5
  • София
  • Мнения: 982
МОят лекар ми ги изписа чак в 9 месец. До тогава си ходих с тях.

# 6
  • Мнения: 87
Предписаха ми ги два пъти за цялата бременност-в четвъртия и в седмия месец.За да има ефект от лечението трябва да се слагат поне 10 дни,много са неприятни ,но....

# 7
  • Мнения: 2 039
Ползвах всичко де що има на пазара, няма проблеми  Peace Всичко изчезва след раждането  Wink Hug

# 8
  • Мнения: 340
За гъбички и бременност, безопасни глобули са Canesten. На упътването трябва да пише. Слагат се без апликатора. Лечението е мощно и трае 3 дни. И аз мисля, че е опасно да си седиш с инфекцията.

Gyno-Pevaryl може да съм ползвала през първата бременност, но не помня. Щом толкова много момичета са го вземали, сигурно е ок.

# 9
и аз ги ползвах,но в 9 месец

# 10
  • Мнения: 822
Значи в 7-мия месец използвах Гино-певарил 150 - те са 3 капсулки за 3 дни. Още след първата капсулка почувствах страшно облекчение. Абсолютно е ок за бременни.
Сега съм в края на 8-мия месец и започнах да слагам пак Гино-певарил, ама тоя път 50 мг, 10 капсулки за 10 дни, без да имам симптоми - сърбеж, зачервяване. Докторът каза за да се прочистят родовите пътища, ако нещо евентуално се е насадило пак.  Mr. Green

За въпросите ти - знам, че лечение на гъбични и т.н. инфекции започва след 3-тия месец. Също така знам, че е нормално изоставане/избързване в растежа на плода +- 2 г.с. ( ехографът не винаги е точен). Слагай смело глобулките, щом са ти предписани от лекар.

# 11
  • Мнения: 6 441
Аз също ползвах Гино Певарил  Peace Мисля,че не е от голямо значение дали бебето си отговаря на седмиците.
След като ги спрях,гъбичките отново се появиха  Tired Май по-добре лек от раждането няма  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 101
Почти през цялата бременност си бях с гъбички, ту изчезваха ту се появяваха. Лекувах ги с Гино- Певарил, въпреки че в 8мия месец като ходих на Доплер се оказа,че бебето изостава с няколко дни. Иначе според мойта акушерка, това лекарство е слабо!!!

# 13
Мойта лекарка ми изписа Гино Певарил в шести месец. Имаше ефект докато го ползвах, но след като спрях пак се появи някакъв секрет, само че без сърбежа. Няма оттърване от тия гадове  Sick

# 14
  • Мнения: 164
и моят гинеколог ми изписа днес гинопеварил малко се притеснявам да ги ползвам но прочетох че на много бременни се изписват което означава че не са вредни за плода

# 15
  • Мнения: 254
да,изписаха ми го 10 дни преди да родя

# 16
  • София
  • Мнения: 5 745
Да, ползвала съм ги при първата ми бременност. В един от няколкото пъти, когато лекувах гъби  Tired Сега също вече минах един курс в 12гс, но с Гино-Дактарин. Чудя се само как си изкарала 3м без лечение. Аз за 2-3 дни откачих от сърбежите.  Embarassed Мисля, че вече си в достатъчно напреднала бременност и не е страшно дори и да си -2 седмици.  Peace

# 17
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
И аз в 9ти месец съм ги ползвала. Само че без резултат Rolling Eyes

# 18
  • София
  • Мнения: 66
Много благодаря на всички за информацията.   bouquet
Така или лечението мина... Наистина е малко неприятно, но пък при мен подейства...

Да не дърпам дявола за опашката, но вече почти 2 месеца нямам оплаквания.

За мамите, които в бъдеще ще бъдат на моето място, мога само да кажа - слушайте си докторите.. все пак това им е работата...

# 19
  • София
  • Мнения: 141
И на мен ми бяха предписали гино паверил за гъбичките. Не помня точно в коя седмица бях, мисля, че беше в 5-тия месец. Тогава изчетох доста за това дали мога да го ползвам и открих, че е едно от често изписваните лекарства.

# 20
  • Мнения: 52
На мен днес също ми бяха изписани гино паверил, аз съм в 18 г.с. Надявам се да се отърва от неприятното течение.

# 21
  • Мнения: 798
И аз ползвах. В края на осми месец. Хич не ми се искаше и се чудех откъде ми е дошло това до главата, но пък за нормално раждане е изключително важно всичко да е ОК, така че се доверих на доки.
Уви, тя прецени че след този курс на лечение се налага и Канестен.
Цитат
За гъбички и бременност, безопасни глобули са Canesten
Много бях потресена от следния цитат в упътването: "Не бива да прилагате вагиналните таблетки Канестен през никой от периодите на бременността, освен под лекарско наблюдение"  Confused
Както и да е, отново се доверих на доки, че ми остават броени дни до раждането и искам да няма проблеми с бебето.
Неприятна работа, но явно често се случва при бременеене. Леко на всички ви!

# 22
  • Мнения: 2 013
Аз също го ползвах,предписаха ми го в 7 месец,защото след болничното лечение с антибиотик си докарах стршна кандида.По препоръка на доки-14 дена по една глобулка преди лягане...
Питах доки за лекарството и той ми обясни че не вредял на бебето,още повече че сам била и в напреднал месец Peace

# 23
  • Мнения: 741
Ползвах ги в 9-ти месец

# 24
  • Велико Търново
  • Мнения: 358
Оффффффффф и аз ги ползвам, че изследванията ми показват, че имам кнадида и ентерококи и едно упорито течение ooooh! ама не се оправи от 10 глобули и сега имам за още 5 дни ама не вярвам да помогне

# 25
  • Мнения: 9 973
ползвах клотримазол

# 26
  • София
  • Мнения: 679
За твое успокоение аз съм ги използвала и при двети бремености, като при първата изчаках да влезна в 16г.с., но след това ги ползвах още 2 пъти по 15дни. На мен ми помагаха, а и бях уверена от моята лекарка, че няма да навредят на бебето.


# 27
  • Мнения: 242
имах две порции изписани в началото на бременноста и в края.По добре да се ползват и да си без гъбички отколкото с гъбички.

# 28
  • Мнения: 95
И аз в 9ти месец съм ги ползвала. Само че без резултат Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 4 753
Ползвала съм, помогнаха ми, но не помня по колко ми беше изписано...

# 30
  • Велико Търново
  • Мнения: 358
Оф тия гъбички са много упорити, а гино певарил-а не помага Sad

# 31
  • Мнения: 2 013
Оф тия гъбички са много упорити, а гино певарил-а не помага Sad

Е,чак да не помага,не. ThinkingПо-скоро ефекта е слаб и временен Peace

# 32
  • Мнения: 6
Ами на мен ми предписаха и при първата бременност и сега - отначало в 7мия и сега в 9тия месец. Не съм забелязала да има някакъв негативен ефект върху бебето и доколкото знам могат да се ползват по време на бременност.
Мисля че всички са наясно, че появата на гъбички по време на бременност е неизбежно и че е добре да се лекуват, макар че след това те пак се появяват. Аз ползвах gyno-pevaril 50, но понеже пак се появиха гъбички а бебето вече може да се появи всеки момент, този път ми изписаха 150 т.е. 3 свещички само но по-силни Simple Smile
Леко бременеене и раждане. Всичко да е наред

# 33
  • Мнения: 1 027
Използвах ги /150/ при първата бременност, сега пак ми ги изписаха и то още съм в 8 седмица.

# 34
  • Мнения: 164
и на мен отново ми ги изписаха първият пък някъде седми месец сега  съм в девети

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 588
Изписаха ми го през 9-ия месец, за да нямам гъбички по време на раждането.

# 36
  • Мнения: 3
Здравейте, момичета!
Относно Гино-певарил на мен ми го изписаха днес, в 17 г.с. съм. При мен обаче докторката каза да го взема профилактично, защото на изследванията излезе, че нямам никаква инфекция, а имам течение, но без сърбеж и т.н.
Сега се чудя дали да го взимам, някоя от вас била ли е в моето положение?

# 37
  • Мнения: 11
Здравейте на всички,искам да попитам момичетата,които са ползвали Gyno-Pevaryl по време на бременност в седмия месец дали те си плащаха за изследването или им се полагаше от здравната каса.Защото аз отидох преди няколко дни(в 7 месец съм) и казах на докторката си че имам бяло течение и тя без да ми направи някакво изследване ми предписа това лекарство.Интересува ме дали ми се полагат някакви изследвания(все пак съм вече в третия триместър и дори не ми взеха кръв и урина) или трябва да плащам за тях сама Thinking???Благодаря предварително и ще чакам отговор

   

Последна редакция: чт, 26 ное 2009, 16:12 от galina_borisova

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
За бялото течение само микробиология.Полага ти се две безплатни в началото и в края на бременността.Т.е в 7я месец няма.
Плати за изследването,защото знаеш,че ако има нещо трябва да се лекува с точното лекарство

Другото нещо е,че при бременните бялото течение може да е засилено без да има проблем-гъбички,бактерии и т.н

# 39
  • Мнения: 1 045
Два пъти микробиология и цитонамазка в началото и в края.Кръвни изследвания 3 пъти/1,2,3 триместър/,урина /1,2,3 +ако има отоци допълнително по преценка на АГ/
Друг е въпросът ако са променили нещо. Peace

# 40
  • София
  • Мнения: 17 591
Прочети правилата! Пиши на кирилица! Ако не към езика, имай малко уважение към хората, от които търсиш съвет!

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 529
На мен пък ми бяха открили в 4-ия месец ЕК бактерия. Даже ми изписаха някакъв АБ. Почти не се впечатлих и не послушах лекарката. След две-три седмици бях в Русия на гости и реших да се подложа отново на изследване  Rolling Eyes Резултата беше, че нямам нито еширихия, нито коли, камо ли - бактерия, от която да се налага да се отървам  Laughing

По темата, обаче, не мога да отговоря... Чудя се, ако съм бременна пак и имам гъбички, как бих постъпила. Не знам  Blush Но на лекари трудно се доверявам  ooooh!

# 42
  • Мнения: 1 725
Не съм имала, но нали все се правим на лекари и от прочетеното тук във форума, реших да си сложа някой и друг глобул Полижинакс, след като се консултирах с лекарката си дали може все пак. Тя каза, че е ок, евентуално като профилактика ... щом искам.  Laughing  Ами какво да каже жената - ние, пациентите нямаме угаждане понякога! Факт е, обаче, че не се втурна сама да ми препоръчва такива профилактики. Щото и ваксините са профилактики с/у евентуално опасни болести, но пък печалбите на фармацевтичните компании никак не са евентуални, а са си доста реални! Но да не се отклонявам - исках да кажа внимавайте какво четете и по форумите, освен, че трябва да внимавате с лекарите. Wink

# 43
  • Мнения: 1 001
Аз съм ползвала също. Появиха ми се гъбички, ако не се лъжа, в края на 4 мес.  newsm78 Май бяха три свещички - слагах ги и повече нямах проблеми до края на бременноста.  Peace

# 44
  • Мнения: 216
Оф тия гъбички са много упорити, а гино певарил-а не помага Sad

Абсолютно съм съгласна Peace

# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 360
galina_borisova  в 9 месец взимат влагалищен и анален секрет
Мен в 18 седмица ми предписаха полижинакс-2 пъти се лекувах ама без резултат.Сега доки ми беше предписал Гиназол и вчера ми го постави.Между другото получих кървене вчера и отидох по спешност в болниццата и оттам ми казаха,че кървенето ми било от гъбичната инфекция-да бе,да-полип на шийката на матката се оказа.Даже ме навикаха защо не съм лекувала течението и аз казах на лекарката,че именно тя ми изписа полижинакса,която тя нарече "слабо лекарство".Като и да е и на мен в болницата ми изписаха гино певарил,но трябва да изчакам поне 10 дена докато действа гиназол-а
Дано не родя в този интервал

# 46
  • Мнения: 943
Аз се боря с гъбичките от 3 месец , а сега съм в 5 месец , какво ли не съм ползвала и полиженакс - 2 пъти и флажил , и още куп други глупости , ефект никакъв.утре пак съм на лекар и ще нахалствам отнова за  микробиология , то така на сляпо повечето лекари , какво си мислят че лекуват.имам парене , бяло течение и бодежи във влагалището , а резултата е - нямала съм гъбички , ама лекаря казва , че се виждали като ме качи на магарето , защото гъбичките се виждат - набъбва влагалището.и се чудя как така не се показват на резултата , а всъщност ги има , значи толкова изледват , откриха ми между другото златисто - жълт стафолокок , дано поне него да ми е излекувал.незнам колко са нормални по време на бременност , но са ужастни , късмет на всички които ги лекуват.

Общи условия

Активация на акаунт