Електрическа четка за зъби

  • 10 317
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 12 662
Предстои ми тази сериозна покупка. Моля осведомените да споделят - цени, марки, екстри.
Старата ми се повреди след около 1,5 г. употреба - нормално ли е?

# 1
  • Мнения: 265
не е нормално , моята е Браун  , ползвам я от 7 години  работи безупречно

# 2
  • София
  • Мнения: 234
Запис в темата Peace
и аз съм в издирване на дъ бест четка с батерии Mr. Green

# 3
  • Мнения: 352
Моята е Oral-B,не помня вече нито кога съм я взимала,нито преди колко време,но съм доволна от нея.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 746
Ехее, чак пък сериозна покупка, все едно кола ще си купуваш. Whistling

Моята и на любимия са си съвсем обкновени, Браун- 25 лв някъде бяха всяка. Много съм доволна Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 3 826
Зъболекарят ми ме навива да си взема такава. Той препоръчва Oral-B Braun 3D или 3D Excel, като най-добрият вариант бил четката да е комбинирана и с хидродуш.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Купи си четка , която се зарежда , а не е с  батерии. Много по-удобно е, когато е зареждаща четката. Детето е с такава  четка  , а и си играе с нея преди миене и след миене на зъбите. Ако трябваше да и купувам батерии , отдавна щеше да се мие с "ръчна "четка за зъби. Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 4 746
Ама те много рядко се сменят батериите..на мен не ми е проблем.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Не съм имала с батерии и ми е любопитно като свършват или отлабнат батериите има ли някаква промяна в четката . Започва ли да се върти по-бавно или не?

# 9
  • Мнения: 1 111
Ползваме Braun около 4г.
Сложила съм презареждаеми батерии и много удобно.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 231
Не съм имала с батерии и ми е любопитно като свършват или отлабнат батериите има ли някаква промяна в четката . Започва ли да се върти по-бавно или не?

Определено започва да се върти по-бавно и става ясно, че са сдали вече багажа батериите  Crazy Моята е на "Oral B" от модела с по-голямата глава /не само кръгла част, ами и допълнителни снопчета като на нормалните четки за зъби http://i229.photobucket.com/albums/ee209/zaicinger/383374863.jpg /, но от известно време ми е проблем да си намеря такива резервни глави.....ако някой е виждал някъде ще съм му много благодарна ако сподели  Peace

# 11
  • Мнения: 3 830
Имах една подарък, но взе сама да се отваря и направо ми се разглобяваше в ръката, та я изхвърлих.

Ще следя, за да се осведомя Peace Flutter

# 12
  • Мнения: 7 723
Триза имат модел, който е с батерии и зареждалка.
Струва около 24- 27лв. в търговската мрежа Peace

# 13
# 14
  • Мнения: 12 662
Благодаря на всички  bouquet

Ехее, чак пък сериозна покупка, все едно кола ще си купуваш. Whistling


Шегувам се. Ама все пак е добре човек да проучи пазара. Мисла да отида в Технополис, а като знам там колко са компетентни продавач-консултантите....

# 15
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Зъболекарят ми ме навива да си взема такава. Той препоръчва Oral-B Braun 3D или 3D Excel, като най-добрият вариант бил четката да е комбинирана и с хидродуш.
На мъжа ми е 3D Excel, моята е Super Sonic нещо си. Не са със сменяеми батерии, а със зарядно. Много съм доволна ползвам я вече 2 години. Предишната ми беше пак Oral-B, anti-plaque , още си работи, но я смених, тази новата ми е по-добра, иначе си изкарах с нея около 5 години.

# 16
  • Мнения: 183
аз ползвам Oral-B Braun 3D.Никакви забележки!!!Вярно малко по - скъпа е, но съм на мнение,че зъбите и най- вече венците са нещо което не бива да се пренебрегва.Затова моят съвет е :  инвестирайте спокойно в усмивката си   newsm47

# 17
  • Мнения: 12 662
Моята одисея или как не си купих четка за зъби.

Предварително съм проучила
- сайта на Технополис - няма
- сайта на Техномаркет - огромно разнообразие - със снимки

1-ва спирка Технополис - има туй-онуй, момичето любезно, колебая се. Напред към Техномаркет - Дружба. Дълго търсене. Пристигане.
- Извинете, къде са четките за зъби?
- Ъ, такива електронни ли?
- Да, електрически.
- Ъ, да де - и сочи към устата си - Е па там.
Отивам там.  Друга красавица - Да, ето. В заключена витринка - 1 бр. Нео за 11 лв. и 1бр. Филипс.

Та, кажете къде да търся.

# 18
  • Мнения: 183
Мадам Х, наистина много неприятно.Аз бих те посъветвала да посетиш аптеки Ремедиум.Надявам се да не прозвучи като реклама, но там има най-голям избор на неща за устната хигиена.Има на Графа,Шишман и в жк.Иван Вазов /до пазара/.Дори и да нямат в наличност,ще ти я доставят в рамките на няколко дни.Успех!!! Simple Smile
И да не забравиш да се похвалиш как е завършила твоята одисея Simple Smile

# 19
  • Мнения: 12 662
Мадам Х, наистина много неприятно.Аз бих те посъветвала да посетиш аптеки Ремедиум.Надявам се да не прозвучи като реклама, но там има най-голям избор на неща за устната хигиена.Има на Графа,Шишман и в жк.Иван Вазов /до пазара/.Дори и да нямат в наличност,ще ти я доставят в рамките на няколко дни.Успех!!! Simple Smile
И да не забравиш да се похвалиш как е завършила твоята одисея Simple Smile

Не, мила, не звучи като реклама. Аз също много уважавам Ремедиум.

# 20
  • София
  • Мнения: 4 020
Вчера бях в Технополис- имаше няколко вида ел. четки- на Браун, Филипс, за Таурус не съм сигурна. Какво не ти харесва? Че не могат да те консултират момичетата е ясно, какво разбират те от устна хигиена! Ако ти се дават много пари- вземи си скъп модел. Но и най-евтината, на Браун/Орал-Б върши перфектна работа. Взимаш си и едни зареждащи се батерии и си готова.  Peace Каквато и да е четката, не отпада нуждата от конци.  Naughty Това го вмятам,защото вчера четох на едни четки и на някакви нови глави floss-like effect, което, хм, абе не е точно така.

# 21
  • Мнения: 183
Купи си четка , която се зарежда , а не е с  батерии. Много по-удобно е, когато е зареждаща четката.
определено и моят съвет е да избереш четка, която се презарежда.Спестява доста пари от батерии.Не съм съгласна, че
Но и най-евтината, на Браун/Орал-Б върши перфектна работа.
Наистина много зависи от избора на четка и паста.Аз съм човек които в продължение на една година всеки месец е на зъболекар и определено се убедих,че евтината четка само може да създаде по-големи проблеми.В момента използвам две четки. тази и другата е Oral-B Braun 3D.Едната сутрин,другата вечер Simple Smile И двете си ги купих от въпросните аптеки Ремедиум.Всяка от тях си има своите предимства,а крайният резултат - бели зъби и здрави венци - наистина си заслужават парите Simple Smile

# 22
  • София
  • Мнения: 1 231

Наистина много зависи от избора на четка и паста.Аз съм човек които в продължение на една година всеки месец е на зъболекар и определено се убедих,че евтината четка само може да създаде по-големи проблеми.В момента използвам две четки. тази и другата е Oral-B Braun 3D.Едната сутрин,другата вечер Simple Smile И двете си ги купих от въпросните аптеки Ремедиум.Всяка от тях си има своите предимства,а крайният резултат - бели зъби и здрави венци - наистина си заслужават парите Simple Smile
[/quote]

Първата четка има ли някаква по-специална характеристика?

# 23
  • Мнения: 183
Да има Simple Smile
С по малка глава от другите четки е, следователно достига лесно трудно достъпните места.Има много снопчета,който лесно премахват храната между зъбите и не на последно място - много мека е.Което пък е много щадящо за самият венец.Особено е подходяща за проблемни венци, каквито са и моите Simple Smile

# 24
  • София
  • Мнения: 4 020
Не ми се обяснява подробно.  Peace Super soft четки се ползват само при рани по венците(има определени заболявания). При възпаление и кървене четките са поне със средна твърдост, за да почистват добре. Ел. четка почти премахва необходимостта да се обучават пациентите как да четкат. Много хора се обиждат ако се опиташ да им обясниш как точно да четкат и затова е по-лесно да им препоръчаш ел. четка. Плаковите индекси, по които се оценява устната хигиена, не показват значима разлика при употреба на различни четки и конец. По-скоро различните глави, в зависимост от съзъбието. Но ако предпочиташ четка за 150 лв, пред такава за 30лв- ама разбира се, сигурна съм,че ще е много добра.  Peace Най-вече ако е от аптеки "Ремедиум".  Wink

# 25
  • Мнения: 12 662
Лельо Оги, явно си в бранша. Написала съм го, но ще ти обясна - имах най-обикновена за 25 лв. и се повреди за 1.5 г. Предпочитам да дам повече пари наведнъж, а не всяка година по 25 лв.
Проблеми нямам нито с венците, нито със зъбите.

# 26
  • Мнения: 183
Лельо Оги,не съм съгласна с теб Simple Smile.Точно според последните изследвания в борбата с кървящите венци се препоръчва четка с малка главичка и да е много мека.Човек не винаги успява да регулира силата на натиск и си разранява венеца.Нямам ранички по венците.Просто са по - слаби и лесно се разраняват колкото и да ги пазя.В началото и аз бях със средна твърдост четка и когато моята зъболекарка ми препоръча въпросната на curaprox малко бях скептична.Сега вече съм с две ръце за нея Simple Smile Малко се откъснахме от темата, извинявам се за което Simple Smile
Мадам Х , до къде я докара с покупката:)

# 27
  • Мнения: 12 662
Засега доникъде. Знаех си аз, че  е сложна работа. Пък то и за 5 лв. имало Нео с батерии, за 11 със зарядно.

# 28
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Меките четки наистина не четкат добре и не чувствам зъбите си чисти, а и ел. четката прави масаж на венците и отсранява много по-ефективно плаката. С ел. четка нямам този проблем, зъбите са много по-чисти, венците не кървят, много по-лесно се почистват и т.н. Толкова съм свикнала, че като ходя някъде без ел. четката и се четкам с "турситическата" ми четка ми е едно такова некомфортно , а и като прекаля с четкането ми се разраняват венците  Blush

# 29
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Да не би на старата ти четка да е нужно да се почисти под сменящата се част. Обикновено, когато там се натрупа паста и не се почисти добре ,забива. Аз така изхвърлих една мислейки си, че се е повредила.

# 30
  • Мнения: 12 662
Почистих всяко достъпно местенце, а те не са много.

# 31
  • София
  • Мнения: 234
Вчера си купих ел.четка на Oral-B и даже я сефтосах  Mr. Green
Очарована съм от разликата, никога повече няма да използвам обикновена  Mr. Green

# 32
  • Мнения: 388
нашите са с глави на Oral-B и с мотор на Braun. Май са някакви обикновенни,от Технополис мисля, не бяха много скъпи. Но сме доволни. Само че нещо не можем да си намерим глави за четките, че нашите са се поизхабили... някой знае ли къде има? Подозирам че са ги спрели от производство защото в една единствена аптека намерих, но те бяха мнооооооого advanced и съответно скъпи и казаха че от другите не са зареждали отдавна... а ние си търсим от обикновенните Sad

# 33
  • София
  • Мнения: 1 231
И аз по-напред в темата се оплаках, че немога да си намеря резервни глави за моята четка "ORAL B" и май ще се наложи да си купувам нова поради тази причина  Crossing Arms

# 34
  • Мнения: 12 662
Да се отчета. Купих си. Орал В, които всъщност са на Браун. Явно са се съюзили.
Със зарядно. Предимство на първо четене - по-лека, т.е. по-удобна.
Главите могат да са различни. По книжка предлагат 3 вида. А това, че ги няма - е...мама му.
Но старата глава - за несведущите - от четка с батерии - става.

# 35
  • Мнения: 388
Честито, винаги здрави зъби ти пожелавам  Peace

Но старата глава - за несведущите - от четка с батерии - става.
моята в такава и не мога да й намеря глава  Sad

# 36
  • Мнения: 12 662
Честито, винаги здрави зъби ти пожелавам  Peace

Но старата глава - за несведущите - от четка с батерии - става.
моята в такава и не мога да й намеря глава  Sad

Благодаря  bouquet Наистина са ми здрави.

# 37
  • Мнения: 12 662
При по-подробен оглед Нещо ме заинтригува. Всичко е пластмаса. Как става контакт? За зареждането, де.

# 38
  • София
  • Мнения: 234
Мисля че в Ремедиума фиксирах да се продават само глави за четки  newsm78
Може да се провери и в аптеките на Хит/Кауфланд

Общи условия

Активация на акаунт