Отговори
  • Мнения: 1 763
На сина ми му е жълт носа от ядене на много пюрета с тиква и морков. Посъветвайте ме какви зеленчукови пюрета, които не съдържат въпросните съставки мога да давам, интересува ме конкретна марка и консистенция. Той спанак и тиквички не иска да яде. Обича едни смесени с много зеленчуци на ХИП, Ганчев и Бебевита, но в тях има морков. От месните има едни на Ганчев с птиче месо, картофи и домати, но ако може и за други месни без морков да ми дадете идея, ще съм много благодарна.

# 1
# 2
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
на Ганчев има едно картофи с ориз и мляко, бебка мн го харесва  Peace, а и домати с ориз

# 3
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 562
Примерно, приготвям от картоф, от тиквички. От купените, зеленчукови - с пащърнак, с алабаш на Сънвал, / на тази марка има и с карфиол, но синът ми не го харесва/. От месните - с филе от моруна на Семпер, с пащърнак и пуешко на Сънвал и др. /Моят бебчо също не харесва пюре от тиквички на Хип, но домашно приготвеното го яде като за световно/.

# 4
  • Мнения: 3 034
грах, зелен фасул, картофи, царевица - има ли? тук са тези + морков, тиква и тиквичка, други няма чисти зеленчукови. смесните са пак тези с ориз или паста, или месо.

# 5
  • Мнения: 4 016
на Ганчев има едно картофи с ориз и мляко, бебка мн го харесва  Peace,
да, това пюре е любимо на много бебета Grinning

# 6
  • София
  • Мнения: 15 215
Тук може да видиш състава на много пюрета:
СПРАВОЧНИК: АСОРТИМЕНТ И СЪСТАВ НА ПЮРЕТА

# 7
  • Мнения: 1 763

Аз това го видях, но ми се искаше и споделен опит какви точно пюрета се харесват на бебетата. Например, не съм виждала дете, което да обича спанак Grinning

# 8
  • Мнения: 4 447
Ами как кои? Всички, които НЕ съдържат въпросните зеленчуци.
В съдържанието си пише какво има.... просто е.  Confused

# 9
  • Мнения: 583
Броколи, пащърнак/ Бебивита, Хип/, тиквички с картоф /Little bee/ и разбира се всички останали, които не съдържат проблемните зеленчуци.

# 10
  • Мнения: 1 763
На мен ми е ясно, че мога просто да прочета съдържанието на всички пюрета в определен магазин и да видя кои не съдържат въпросните зеленчуци. Но няма как да разбера предварително кое ще хареса на детето ми. Затова исках да споделите кои точно се харесват на вашите деца, за да започна именно с тях и да се надявам, че и моето ще ги яде. Явно не съм се изразила достатъчно ясно, вече ще се старая повече като пиша.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 546
Всяко дете е различно. Peace Това означава, че всяко дете обича да си хапва и различни неща. Купи едно и пробвай, иначе няма как да разбереш точно на твоето дете кое ще му хареса. Simple Smile

# 12
  • Мнения: 4 447
Опит-грешка му е майката. Няма как да разбереш кое точно
ще хареса на твоето дете. Всяко дете е различно и едно с
едно няма еднакво. Така, че вземи и пробвай. А й това, че
носа му е оранжев от моркови не мисля, че е повод за чак
такова притеснение. Племенницата ни беше станала оранжева
от моркови, но това е временно, няма да промени пигмента на
кожата така завинаги. Peace

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И моят син беше пожълтял от морковите-спрях да му давам и се оправи.

# 14
  • Мнения: 229

Аз това го видях, но ми се искаше и споделен опит какви точно пюрета се харесват на бебетата. Например, не съм виждала дете, което да обича спанак Grinning

Ние сме голям фен на спанака, проядохме го като го мешах с неща които обича.
и ние имаме същият проблем с моркова, всичко яде ако му добавя пюре вкоето има повече морков, но освен че става оранжев се и запича от него.
Започнах да купувам пюрета в които няма морков и добавях към 190 гр безборковено пюре 1 лъжичка морков и намалявам количеството и той почна да си хапва и без морков.
Ноооо ако му дааам морков го омита за отрицателно време! Може би защото е по-сладък ли незнам!
Блазе на майките, чиито бебенца ядат тиква, еййй толкова много съм опитвала да дам само тиква с нещо, ама не става, единствено ако не я усети 1-2 лъжички в друго пюре.
Между другото сина ми се научи да папка спанак с яхнията спаначена на Ганчев, после му дадох Хип и Сънвал и вече си го харесва много!

Общи условия

Активация на акаунт