Мисля си тука...

  • 8 953
  • 101
  •   1
Отговори
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
седейки между кашоните и размишлявам  - 7 години на това място. радост, носталгия, мъка... безброй чувства и спомени напират в мен.
ето, тази вечер и утре и край, никога вече няма да се върна тук, местим се.
замислих се евентуално какво бих си поръчвала да ми носят от тук, и от там мислите ми се насочиха пак към бг.
ако, ей така, предположим, че емигрантите се завърнат Laughing по родните места, какво би им липсвало от тяхната чужбина.
не говоря за пари, заплати, отношения на хора и начин на живот, а чисто практични неща. като например някаква храна, която я има само и единствено на това място, някакъв специален магазин за нещо си, може и природни дадености Laughing
темата е и за наши хора женени за чужденци, да приемем че се приберат за 2,3,4 месеца или повечко време.
на мен лично, от тук би ми липсвала водата Mr. Green
никъде другаде не съм пила по-вкусна вода и сигурно ще си поръчвам някой като ми идва на гости да ми носи чиста водичка, чешмяна.
дано темата не ви се стори тъпа Tired
 

# 1
  • Мнения: 3 034
и на мен ми предстои местене, но нищо конкретно няма да ми липсва, освен създадените контакти. каквото го има тук, го има и на новото място. безпроблемно местене ти желая  Peace

# 2
  • Мнения: 3 804
ами ние няма да се местим поне засега,но ако решим ще ми липсва най ве4е сигурноста и спокойствието-възможността да пуснеш детето си навън ,дори и ве4ер и да не стоиш с изпънати нерви и да 4акаш да се прибере,работното време на магазините-хранителните от 6-7 сутринта до към 1 след полунощ,а останалите от 10.30 до 22-сега сме ж БГ и още не мога да свикна с тукашното работно време Laughing
друго което ще ми липсва е специфи4ната атмосвера на самия град
леко местене  bouquet

# 3
  • Мнения: 405
На мен ми липсва една закуска от Словакия, нещо като гранола, ама не точно. или поне не беше толкова сладка като тази тук. И се убих да я търся по разни уебстраници и няма и няма. Та ако ми се случи да отида пак това бих потърсила.

# 4
  • USA
  • Мнения: 559
Първо се сещам за сушито. Пак ще се включа.

# 5
  • Мнения: 3 521
Съвсем на място - сега ставам да закуся - един сладкиш, които се нарича "Bienenstich". 2 пандишпанени блата, разбита сметана и отгоре карамелизирани бадеми! Ей заради това чудо ми е разликата в килограмите от преди и след идването тук Mr. Green.



Добавям и Коледният пазар - Nürnberger Christkindlesmarkt. Абсолютно несравнима атмосфера!

http://www.weihnachtenseite.de/gifs/nuernberg1.jpg

Лебкухените - коледни сладкиши типични за Нюрнберг


"Open Air" - театърът и класическите концерти, които се организират съответно в Байройт и Нюрнберг през първата половина на август. Страхотна атмосфера - на театърът, ако се случи да играят "Сън в лятна нощ" се чувстваш като част от пиесата, а на концертът всички идват с пикник-одеалата, пие се шампанско, срещаш много различни хора...изобщо е гъдел за всички сетива.
Тук е тетърът
http://blog.electro-space.de/wp-content/uploads/2007/08/sanspareil.jpg

http://www.cohedra.de/images/gallery/2006_sch060830083243.jpg

И...ЕСТЕСТВЕНО - Бирфеста!!! Mr. Green Mr. Green Mr. Green
http://www.stefan-lehnert.de/wortpresse/wp-content/uploads/2007/ … 6/bierfesttag.jpg

Последна редакция: вт, 12 авг 2008, 02:30 от Дивиана

# 6
  • Мнения: 2 786
Едно нещо, което много ще ми липсва, ако сменим държавата, ще са книжарниците.
Ей, обожавам норвежките книжарници значи.
После ще пиша пак, че сега излизам  Peace

# 7
  • Мнения: X
Ох, темата ми идва дюшеш (играещите табла ще ме разберат).
Есента сменяме държавата. На новото място още не съм ходила, та не знам как ще е и какво ще ми липсва.
Предполагам - вкусните плодове и зеленчуци. Истински, ароматни, сочни, нищо с промишлен вкус.
Есента сигурно ще допълня списъка с още неща.
Но пък се надявам , че ще има повече неща, с които бързо ще свикна и ще ми харесат.
Малко немски ред и дисциплина например, почти си го мечтая.

# 8
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Аз сменях жилиЩе преди 3,5 години ,но всъЩност новото ни е на 7 км разстояние от старото та май много не мога да напиШа по въпроса. newsm78
Ако трябва да си ида в България за пове4ко време доста от тукаШните продукти мога да ги намеря и там ( друг е въпроса на какви цени  Twisted Evil ) но все пак биха ми липсвали : пиццоккери ( вид пълнозърнеста паста,която се гарнира със зеле и/или спанак и разни видове сирена,които се разтапят  Blush) , пастиера наполетана ( вид торта с жито,типи4на за Южна Италия,кото свекърва ми прави божествено ),канноли си4илиани ( вид сладки с хрупкава кори4ка пълнени с подсладена извара  Blush ) ,тукаШния сладолед  Heart Eyes , полента тараня ( вид ка4амак ) , сицилианската наденица , лазанята на свеки  Party както и пиците ( нейната и купеШките  Party ). Боже, дотук само за манджаре писах,срамота. Embarassed
Биха ми липсвали тукаШните ( и Швейцарските) езера,които обожавам  Hug
На прима виста това,но си запазвам правото да допълвам ако се сетя за оЩе неЩо. Peace

Последна редакция: пт, 01 авг 2008, 11:37 от mcdirock

# 9
  • Мнения: 5 183
И на менкнижарниците и библиотеките, къдто можеш да си 4етеш кротко, а има и кътове за деца.
Плажовете, природата...
Улиците, по които разхождах бебето си, сега 5-годишен юнак
От храните - шоколад Кедбъри с локум-желе
Ами ... май пове4ето неща, които ще ми липсват са нематериални.

# 10
  • Мнения: 3 461
Боже дотук само за манджаре писах,срамота. Embarassed

Да си дойдем на думата и да допълня:Friday brunch. Mr. Green Нивото на обслужване, няма такова на друго място. Peace

Да не забравя и цената на бензина и липсата на данъци. Laughing

# 11
  • Мнения: 2 257
Като отявлен телец, ще ми липсва храната, ще кажа коя, че тя американската храна, е смешно да кажеш, че ти липсва. Laughing
Храна - морски дарове - всякакви изчанчени риби, скариди, раци, омари, конк (любимо нещо, вид рапан), приготвени по флоридски и тропически рецепти. Хубавото суши и разновидностите му.
Ребърца - специално приготвени в едно точно място, където никъде другаде не съм яла - нито в други Щати, нито в Бг или където и да е.
Флоридската маргарита - няма друга такава.
Сладки работи и плодове не обичам, тъй че нищо такова няма да ми липсва; зеленчуците ги ям с килограми, но те пък са същите.
Може и друго да има, но тези неща ми липсват и в момента, когато съм в БГ.


Иначе - ще ми липсват много, много работи, неслучайно никак не страдам, че живея, където живея.

# 12
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Боже, дотук само за манджаре писах,срамота. Embarassed

Да си дойдем на думата и да допълня:Friday brunch. Mr. Green Нивото на обслужване, няма такова на друго място. Peace

Да не забравя и цената на бензина и липсата на данъци. Laughing

Сериозно ли не плаЩате данъци  Shocked Ама хи4? Ей това се казва комунизъм  Rolling Eyes

# 13
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
снимки девойки, снимки давайте на харесваните неща Laughing

dtti, ама наистина ли отварят хр. толкова рано? тук като най-рано в 9
surfline, тез лебкухени съм ги виждала на лидл, никога не съм купувала от тях, изглеждат ми като бисквити.

хамона би ми липсвал на мен

също и морските дарове Grinning
 

# 14
  • Мнения: 3 461


Сериозно ли не плаЩате данъци  Shocked Ама хи4? Ей това се казва комунизъм  Rolling Eyes

[/quote]

Хич даже. Wink Само от следващата година в Дубай въвеждат ДДС - 7 %

Общи условия

Активация на акаунт