Искам да разбера повече за хипнозата

  • 13 701
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 733
Здравейте, от малко повече от половин година съм изпаднала в състояние на депресия, което ту отминава, ту ме връхлита с нова, още по-голяма сила. Днес е един от критичните ми дни. Опитвам се да променя мисленето си за много от нещата, които ме тормозят, но не успявам със силата на самовнушението. Потърсих професионална помощ, но нямаше полза.
Спомнях си, че преди време бях чела статия за хипнозата, в която се казваше, че чрез хипнотизиране човек може да промени светогледа си и да започне да гледа по-позитивно на нещата около себе си; да получи стимул за развитие на положителните му качества - изобщо да се избави от черните мисли.
Интересно ми е дали наистина е така? Страхувам се да се подложа на нещо такова, без преди това да съм поговорила поне с един човек с опит.

# 1
  • Мнения: 151
Здравейте, от малко повече от половин година съм изпаднала в състояние на депресия, което ту отминава, ту ме връхлита с нова, още по-голяма сила. Днес е един от критичните ми дни. Опитвам се да променя мисленето си за много от нещата, които ме тормозят, но не успявам със силата на самовнушението. Потърсих професионална помощ, но нямаше полза.
Спомнях си, че преди време бях чела статия за хипнозата, в която се казваше, че чрез хипнотизиране човек може да промени светогледа си и да започне да гледа по-позитивно на нещата около себе си; да получи стимул за развитие на положителните му качества - изобщо да се избави от черните мисли.
Интересно ми е дали наистина е така? Страхувам се да се подложа на нещо такова, без преди това да съм поговорила поне с един човек с опит.
И на мен ми се иска да поговоря с някой,който се е подлагал на хипноза,но не познавам такъв ,така,че ще е страхотно,ако някой тук има опит и сподели Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 442
Споко, това е съвсем нормално състояние за жена по майчинство с 2 годишно дете. Всички сме минали този период и без хипноза.  Simple Smile Опитай първо да се справиш самичка.
Направи си план за действие и бъди ангажирана с повече неща. Запиши се на курс по език, ходи на работа, прави разни неща. Изморявай се физически.

# 3
  • Добрич
  • Мнения: 5 427
Имам eдна книга " Ръководство по хипноза" Чела съм я преди и до колкото си спомням целта на хипнозата е да ти внуши мислите на някой друг, които да възприемаш като свои. Трябва да се отпуснеш напълно и да нямаш свои мисли, за да приемеш чуждите. Не всеки го може.
Ако имаш време прочети тази тема. Видях, че линкът за книгата не се отваря, но ако се интересуваш пиши ми на лични и мога да ти я пратя на email.

# 4
  • Мнения: 1 375
Здравей,
ДА, подлагала съм се на хипноза, НО... не при всички действа. Просто трябва да опиташ. Не е страшно и не мисля, че е опасно ако си в ръцете на добър специалист, защото медала винаги има и обратна страна.
Мои познати бяха се подложили на хипноза с цел отказване на цигари. Жената ги отказала след първия сеанс, но мъжът си запалил след като излезнал от стаята.
Успех  Hug

# 5
  • Мнения: 42
 Сестра ми се подложи на хипноза, за да си спомни миналите прераждания. Това се налагаше, защото сънуваше кошмари и се натоварваше доста от тях, дните също се превръщаха в кошмари. Остана доволна и вече няма проблеми. Само се шегуваме с това каква е била. Трябва да се направи от специалист.

# 6
  • Мнения: 1 733
Ами тогава...препоръчайте ми специалист Simple Smile Макар че кризите вече са доста редки, ужасно много се плаша, че някоя пак ще ме сполети.

# 7
  • Мнения: 1 375
Ако пуснеш търсачка "хипноза" ... в бг си има асоциация http://www.bah.hit.bg/
 , смятам, че е разумно да отидеш при някой от посочените. Преди време аз бях при Калин Цанов (беше председател на асоциацията).
Успех   bouquet
Пиши после как е минало

# 8
  • Мнения: 2 013
Ами тогава...препоръчайте ми специалист Simple Smile Макар че кризите вече са доста редки, ужасно много се плаша, че някоя пак ще ме сполети.

Препоръчвам д-р Димитър Тенчев, лекар, психотерапевт, много интересен човек, млад. 
www.hypnoza.org , тук има координати.
Има много пациенти. Не съм се подлагала на хипноза, но го познавам и мисля, че е много добър избор. 

# 9
  • Мнения: X
Аз също ходя при Калин Цанов, много добър и интелигентен човек е. Но не съм се подлагала на хипноза, само в лек транс съм била.
Daniele, аз също лекувам депресия и бих те посъветвала да потърсиш и помощ,  освен съветите на останалите   bouquet. Когато нещата се хванат навреме, много по-лесно отминават.
Успех и всичко ще се оправи!

# 10
  • Мнения: 151
Сестра ми се подложи на хипноза, за да си спомни миналите прераждания. Това се налагаше, защото сънуваше кошмари и се натоварваше доста от тях, дните също се превръщаха в кошмари. Остана доволна и вече няма проблеми. Само се шегуваме с това каква е била. Трябва да се направи от специалист.
При кой е ходила сестра ти?

# 11
  • Мнения: 42
Сестра ми посещаваше Петя Димитрова от Асоциация "Ирина", координати и инфи има в страницата на асоциацията

# 12
  • Мнения: 1 375
Добро утро, дами.
Даниеле, реши ли при кой ще ходиш? Ходи ли вече? Доволна ли си?

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Аз познавам екстрасенс, който прави регресии (близко е с хипнозата) за връщане в минал живот, само че не съм се подлагала.
Във всеки случай трябва да се внимава, защото това си е доста отговорно начинание.

# 14
Исам да Ви попитам мили дами дали някоя от вас е ходила при Калин Цанов? Аз самата се чудя дали да не отида при него, но ми се ще да чуя първо вашите отзиви. Цената също ме интересува, въпреки че ако може да ми помогне това няма да е толкова важно за мен самата. По важно е да вървим напред и да изглаждаме проблемите си нали така?
Благодаря ви предварително  Hug  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт