...хайде да емигрираме!

  • 5 140
  • 125
  •   1
Отговори
  • Мнения: 152
На Вас не ви ли писна от това да Ви правят на балами? Колко още трябва да Ви унижава държавата, за да се решите да заминете от тук?
От седмица и нещо, съм взел решение, че ще замина... заедно със семейството си. Знам, че всяка друга държава ще ме обича повече. Седнахме една вечер с жената и си поприказвахем по въпроса. Но поне сме на едно мнение, че все още имаме сили да започнем и изградим живота си наново...
Ако и Вие мислите за заминаване - къде смятате да ходите? А може да тръгнем заедно!

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 23 543
Ти ми намери работа, на мен или на мъжа и тръгвам след седмица. За където и да било Simple Smile Общо взето ми се ходи навсякъде Grinning

# 2
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Не бих заминала. Всичко ми е тук - семейство, близки, приятели. От скоро имаме и собствен дом. Териториално съм ограничена и от образованието и професията си в известна степен.

Никакво намерение нямам да заминавам.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 430
Не бих емигрирала само,защото правителството ни е скапано!Предпочитам да се боря,а не да бягам Peace

# 4
  • Мнения: 152
Не бих емигрирала само,защото правителството ни е скапано!Предпочитам да се боря,а не да бягам Peace
И как го правиш или ще го правиш? С петиции и молби за подписи по форумите? А как ще попречиш на мизерниците да спрат да те крадат и да осигурят по-добър живот, т.е. условия за съществуването на такъв?
Всъщност...искам да кажа, че... темата се обезсмисля от към коментари на задоволени булки... шото всички знаем за сития и гладния! За това ми се ще, в тази тема да пишат само такива които не виждат бъдещето си в тази клоака! (като мен)  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 2 430
Ами промени си заглавието "само за кандидат-емигранти" и направи строг контрол да не ти се пише по темата,който не е на твоето мнение!
 Още едно предложение,изброй и желаните държави от теб,за да няма пак разминаване в темата Peace

# 6
  • Мнения: 152
Ами промени си заглавието "само за кандидат-емигранти" и направи строг контрол да не ти се пише по темата,който не е на твоето мнение!
 Още едно предложение,изброй и желаните държави от теб,за да няма пак разминаване в темата Peace
Защо спамиш? Ако не ти харесва - просто не пиши! Лесно е.
Зададох ти и въпроси, но явно е по-добре да си отговарям сам...

# 7
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Нямам намерение да живея и работя другаде.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 430
Нямам намерение да живея и работя другаде.
Mr. Greenтогава не пиши по темата

# 9
  • Мнения: 1 877
Не,мерси! Не искам да бърша л..ната на западняците! Ако не си квалифициран, това ще правиш на Запад. А ако си, може да успееш и тук. На Запад не всичко е цветя и рози както си мислят хората. Но пък ако си решил, давай... всеки има право да се разпределя с живота си както иска Peace

# 10
  • Мнения: 6 991
И аз така седнах, мислих и реших, че магистратура в СУ няма да ми даде нищо повече от разбити нерви.
После помислих още малко и реших, че ще замина да уча в чужбина.
Мъжът ми първо каза, че прав ми път, той щял да ми пише имейли.
После обаче, не си спомням с какво точно се сблъска, но каза, че тръгва с мен, където аз кажа.
Избрах Финландия по мои си причини.
Та така, по план, догодина завършваме и започваме да му търсим работа, което е по-трудно от колкото аз да вляза в университет.
В зависимост от това кога му намерим работа, тогава ще тръгнем и вече на място ще пробвам да уча.

При мен не е толкова разочарование от нашата държава (макар че леко го има), колкото разочарование от висшето образование + авантюризъм + да се поразходим да видим малко свят, пък после да решаваме къде ще живеем и прочие.
Ние тук живот не сме изградили кой знае какъв, та да ни е мъчно да го оставяме. Още повече, че няма да отидем в Нова Зеландия или Австралия или нещо подобно, та да не мога да си виждам роднините. Че аз и сега виждам майка си веднъж на 3 месеца (София - Пловдив е разстоянието)...

Така си мисля аз, пък да видим каква ще я свършим с милото.  Crazy
По повод квалификацията и "мога да успея и тук" - аз не мога, защото не искам да прекарам живота си в хелпдеск, а само това мога да правя тук за сносна заплата.

# 11
  • София
  • Мнения: 7 174
Аз съм от тези, готови веднага да тръгнат.
Няма да стане точно така, ама май ще започна да си търся работа в Европа.
Тук тотално ме стегна шапката.
С едната красива природа (при това поунищожена) не се живее.

# 12
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Преди да имам деца, ми е минавало през ум да замина.

Мислих си, че като имам един ден деца , няма да имам възможност.

Да, но сега, след като имам две деца , мисля че нямам възможност да ги гледам тук. Cry #2gunfire

# 13
  • София
  • Мнения: 7 174
Да, но сега, след като имам две деца , мисля че нямам възможност да ги гледам тук. Cry #2gunfire

Аз имам едно, но точно това е най-големият проблем!
Не искам дъщеря ми да расте тук.

# 14
Хм!
Ми кво да Ви кажа...Не мисля, че като си с образование и ще си ок тука...
Поне в провинцията не си ли на някой някой си, и пет висши да имаш все тя...
А най-големия мор е да си подчинен на простаци...
Ако искаш да имаш хубава работа и "добра" заплата..как да го кажа...равнява се долу-горе на това да чистиш кенефи в чужбина...
Та по темата..
разочарована съм...от всяка гледана точка..едно наред няма в тази държава...
И ако имам и най-минималния шанс да ида нейде...с радост ще го направя...поне децата да си уредя...то за нас е ясно...

Общи условия

Активация на акаунт