Храненето ни става АД :(

  • 1 457
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 334
Здравейте на всички!От няколко дни храненията на дъщеря ми които не са с АМ и по точно зеленчуковото пюре на обяд и кашата след обяд са просто един ужас.Не иска вече да я държа гушната докато яде и я слагам или в люлката или на възглавница  и постоянно плюва храната,рита с крачета,блъска с ръце,върти се постоянно  и плаче или мрънка понякога CryВече незнам какво да правя .Залъгвам я с играчки става номера но за кратко и пак се започва.Преди това не съм имала този проблм ядеше си спокойно.Има избили вече две зъбета но не мисля че е от тях защото дори и докато избиваха не е било така а и не ги докосвам с лъжицата .Незнам мисля дали да не и дам един два дена само АМ да видя дали ще се оправи  Thinking.Имали ли сте такъв проблем и какво направихте?

# 1
  • Мнения: 2 172
Вземи и столче за хранене.Аз така се родих направо.Или пробвай други пюрета  newsm78 Или пък не я насилвай,давай и това ,което яде със сигурност(АМ -предполагам).Явно е някакъв период.И ние сме имали такива  Peace

# 2
  • Мнения: 1 669
Да не би да си променила нещо?

Температурата на храната? Формата на лъжичката? Децата не обичат промените...

И при нас се получи два- три пъти, тъй като дъщеричката ми от скоро е с нас, докато се сетя, че явно й харесва по-топличка храна... Същата дай й я по- студенка, няма да я близне...

А нямаше кой да ми каже как го обича...

# 3
  • Мнения: 27 524
Дъщеря ти просто не е гладна  Simple Smile Не я насилвай, не искай да спазваш досегашни правила.
Позата, столчето и крайно погрешното забавление по време на хренене не дават резултат. Води се по детето и това е правилното  Peace

# 4
  • Мнения: 2 334
Няма промяна нито в самата храна нито в температурата нито в лъжицата в нищо ThinkingДо сега нямаше проблем с храненето.Ядеше гушната и нямаше никакъв проблем.Незнам каква е причината но дано скоро да и мине PraynigСтранното е че млякото си го пие без проблем и затова се замислям дали 1-2 дни да не и давам само АМ  докато се поуспокой  Thinking

# 5
  • Мнения: 84
пробвай. Това няма да ви навреди. Най- много да поогладнее и после да хапва с повече апетит. Успех

# 6
  • Мнения: 69
Много може да са причините- да не е гладна, да и е топло, зъбки, да и се спи когато е време за хранене... Може да увеличиш интервала между храненията. Нищо не пречи да я оставиш няколко дни само на АМ и после да започнеш пак да и даваш твърда храна. Първо започни с любимите и неща. Аз на няколко пъти го прилагах това.

Не я залъгвай- беля на главата си слагаш.

(п.п. Само да вметна, че моята дъщеря е на десет и половина месеца и в момента за обяд не иска нищо друго освен АМ Wink )

Успех Hug

# 7
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
   Синът ми имаше един такъв период,през който отказваше всичко друго освен АМ.Според мен не трябва да я насилваш,остави я известно време само на АМ(ние си изкараме така 2 седмици).На Алекс му харесва да се храни в компанията на други деца(така е свикнал в яслата) и през уикендите понякога го храня в парка,за да е сред деца.Може да опиташ и ти.

# 8
  • Мнения: 1 763
Синът ми също започна да прави номера преди около две седмици, а той въобще не е злояд, даже напротив. Промених режима на хранене. Преди давах на обяд пюре, на следващото хранене каша и точно кашата започна да отказва. Започнах да давам на обяд пюре, на следващото хранене АМ и за вечеря каша и вече нямаме проблем. Относно столчето за хранене, на моя син не му харесва особено. Понякога го ползваме, но по-често го храня в количката.

# 9
  • Мнения: 8 242
Ако й никнат зъбки е нормално да не иска да се храни. Не я насилвай.. Ще имате тепърва много такива периоди  Wink
Бебетата не са машини за лапане  Rolling Eyes

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Когато на дъщеря ми и излизаха зъби отказваше всякаква храна, с изключение на АМ за около седмица. После всичко тръгваше нормално отново. Предлагай само това, което иска за известно време, не я насилвай защото може да има много лоши последици в по-нататъшното и хранене.

# 11
  • Мнения: 27 524
Странното е че млякото си го пие без проблем и затова се замислям дали 1-2 дни да не и давам само АМ  докато се поуспокой  Thinking

Не е странно, съвсем нормално е.  Peace Криско от край време си има периоди по една седмица само на АМ или плодово кисело. Оставяй я, няма проблем  Hug

# 12
  • Мнения: 2 131
Със сигурност не е проблем да бъде ден-два на мляко.
И понеже прочетох един съвет да купите столче за хранене - подкрепям с две ръце. За нас това е изключително полезна вещ. Долу-горе от 8-9-месечен е изключително трудно Алекс да бъде хранен на ръце - върти се, не може да си намери място, иска да се измъкне. А в столчето кротува.

# 13
  • Мнения: 27 524
Със сигурност не е проблем да бъде ден-два на мляко.

И месеци да е - пак не е проблем до 3-годишна възраст  Peace

# 14
  • Мнения: 2 334
Благодаря на всички за отговорите  bouquetЩе я храня 2-3 дни само с АМ и после ще пробвам пак с пюрето и кашата да видя как ще е .Днес обаче стана нещо още по странно.Давах и до сега две хранения АМ(тя в момента е на 4 хранения) и тръгнах да и давам плодово пюре(което тя никога не отказва дори и тези дни като отказваше зеленчуковото и кашата)и тя в момента в които видя купичката и лъжицата от която яде винаги и всичко започна да плаче ShockedСлед като и допрях пюрето до устата да види че е плодово започна да си яде без проблем.Ясно не е проблема в лъжицата или в купичката а ми просто не иска каша и зеленчуково пюре TiredКато се има и в предвид това че и давах и млякото и плодовото пюре гушната както до сега и нямаше проблем.Сега ще я оставя няколко дни само на АМ и плодово пюре за междухраненията и след 2-3 дни ще пробвам пак и дано да си яде както преди.

Последна редакция: сб, 02 авг 2008, 13:48 от malkata Viki

Общи условия

Активация на акаунт