Прокървяване по време на бременност?

  • 6 608
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
здравей, мами, аз също кървих - по описанието ти е като моето, само че при мен започна в 2 през нощта, обадих се веднага на гинеколожката ми и тя ми каза някой да отиде и по най-бързия начин да ми вземе едно лекарство - казва се дуфастон /Duphaston/, пих го по едно сутрин и вечер, каза ми да пия и но-шпа, но според мен дуфастона ми помогна. късмет в понеделник, и ако можеш питай в някоя аптека за този дуфастон, сигурна съм че с бебето всичко ще е наред!

Аз ще кажа днес да ми пратят НО-ШПА от БГ пак и мога да кажа и за Дуфастон, но може ли без лекарскоо предписание да се пие? За какво е точно?

# 16
  • Мнения: 2 553
Ами до колкото знам за дуфастона основната му съставка присъства в състава на плацентата, просто с приема му увеличаваш нивото на въпросната съставка (забварих и името).Незнам дали се пие без лекарско предписание - на мен ми го предписаха, но не би трябвало да ти навреди.Консултирай се с лекар за всеки случай, защото сме бременни и нищо не може да приемаме на своя глава:) Успех !

# 17
  • tardis
  • Мнения: 329
здравей, мами, аз също кървих - по описанието ти е като моето, само че при мен започна в 2 през нощта, обадих се веднага на гинеколожката ми и тя ми каза някой да отиде и по най-бързия начин да ми вземе едно лекарство - казва се дуфастон /Duphaston/, пих го по едно сутрин и вечер, каза ми да пия и но-шпа, но според мен дуфастона ми помогна. късмет в понеделник, и ако можеш питай в някоя аптека за този дуфастон, сигурна съм че с бебето всичко ще е наред!

Аз ще кажа днес да ми пратят НО-ШПА от БГ пак и мога да кажа и за Дуфастон, но може ли без лекарскоо предписание да се пие? За какво е точно?

Здравей пак и от мен:)
не можах да намеря листовката за дуфастона, забутала съм я някъде:(
Мисля, че е сравнително безвреден препаратът, това е изкуственоситезиран женски хормон, който "защитава" бременността, ако мога така да кажа; в началото трябваше да взема няколко таблетки  наведнъж за овладяване на положението, а после на точно определено време - на 8 часа по едно (10мг). Но това е строго индивидуално, пък и зависи от гинеколога, а и от проблема, който имаш. Може при теб кървенето да е от друго. Лошото е, че не са ти обърнали достатъчно внимание и трябва сега да се чудиш сама какво да правиш  newsm78
Вземи питай специалисти от някой специализиран мед. сайт, като този http://bzk.bg/nozolog3.php?vector=n_contents&zone=9
Понякога отговарят бързо, особено ако пишеш, че искаш спешен отговор:)

# 18
  • Мнения: 115
здравей, мами, аз също кървих - по описанието ти е като моето, само че при мен започна в 2 през нощта, обадих се веднага на гинеколожката ми и тя ми каза някой да отиде и по най-бързия начин да ми вземе едно лекарство - казва се дуфастон /Duphaston/, пих го по едно сутрин и вечер, каза ми да пия и но-шпа, но според мен дуфастона ми помогна. късмет в понеделник, и ако можеш питай в някоя аптека за този дуфастон, сигурна съм че с бебето всичко ще е наред!

Аз ще кажа днес да ми пратят НО-ШПА от БГ пак и мога да кажа и за Дуфастон, но може ли без лекарскоо предписание да се пие? За какво е точно?

листчето ми е в къщи, но се пие точно при кървене, освен това помага да не се появяват контракции и нещо за гладката мускулатура, но не помня точно. в бг го продават и без рецепта, на мен страшно ми помогна, аз също имах нещо като болки в корема /може би и при мен беше внушение/, но с дуфастон сутрин и вечер и но шпа три пъти на ден по едно се оправих. стискам палци при теб всичко да е наред, ще потърся опаковката да ти напиша точно за какво, аз оттогава гледам да имам вкъщи от него, защото знае ли човек. още веднъж успех!!!

# 19
Ей, много ви благодаря, момичета. Вече инструктирах да ми ги пратят. Благодаря ви още веднъж за помощта! Успех и на вас и много усмивки! Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 541
mammy , за Дуфасона също питах и аз, когато провеждах консултации по телефона с България, и от там отговорът беше, че може и да и бъде изписан, но е по- добре първо да се разбере от какво е проблемът и изобщо има ли проблем или е било нещо незначително! Бих те посъветвала да не прибързваш с взимането на хапчета на твоя глава преди ехографа. Иначе не пречи да ти го пратят, пък ти ще го пие, ако лекарят ти разреши.
За "проверките отвътре", които сама си правиш, моят съвет е СПРИ веднага! Аз също правех тези глупости и лекарят просто остана втрещен като го чу- първо, не напразно не се прави вагинален преглед, особенно в ранна бременност, второ- с пръст можеш дпокойно и сама да си раздразнила входа на матката, защото тя сега е много силно кръвоснабдена и същевеременно чувствителна и много лесно прокървява и изобщо нищо добро не можеш да си донесеш с тези бъркания! След моят проблем не съм и помислила да правя подобни неща и мога да те уверя, че определено не се и съмнявам, че съм взела правилното решение!
Чакам с нетърпение да кажеш ка вървят нещата при теб и стискам сиииилно палци всичко да е ОК!

# 21
mammy , за Дуфасона също питах и аз, когато провеждах консултации по телефона с България, и от там отговорът беше, че може и да и бъде изписан, но е по- добре първо да се разбере от какво е проблемът и изобщо има ли проблем или е било нещо незначително! Бих те посъветвала да не прибързваш с взимането на хапчета на твоя глава преди ехографа. Иначе не пречи да ти го пратят, пък ти ще го пие, ако лекарят ти разреши.
За "проверките отвътре", които сама си правиш, моят съвет е СПРИ веднага! Аз също правех тези глупости и лекарят просто остана втрещен като го чу- първо, не напразно не се прави вагинален преглед, особенно в ранна бременност, второ- с пръст можеш дпокойно и сама да си раздразнила входа на матката, защото тя сега е много силно кръвоснабдена и същевеременно чувствителна и много лесно прокървява и изобщо нищо добро не можеш да си донесеш с тези бъркания! След моят проблем не съм и помислила да правя подобни неща и мога да те уверя, че определено не се и съмнявам, че съм взела правилното решение!
Чакам с нетърпение да кажеш ка вървят нещата при теб и стискам сиииилно палци всичко да е ОК!

Аз не бих си признала, че се 'самопреглеждам'... Embarassed Но ще те послушам и няма да проверявам повече. Просто си мислех, че пръста е по-тънък от пениса и не би навредило... Embarassed Мерси, все пак.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 846
Здравей! Аз съм в 11г.с. Вече лежах в болница 20 дни за задържане.
При мен се получи кафеникаво кървене, не много обилно , но много се изплаших и веднага отидох на лекар. Оказа се , че имам 7мм отлепване на плодното сакче. Тогава бях в 7-8 г.с. , а самото сакче беше 2см. През тези 20 дни переодично получавах кървене, понякога по- червено, понякога по- кафяво с малки слузести парченца. Обясниха ми, че на мястото на отлепването се получава хематом(кръвоизлив) и той спадайки, изхвърля събралата се кръв. Когато не кървях, имах по- обилно бяло течение. Тези слузести парченца, според мен, се оцветяваха , когато прокървявях. Изписаха ме , плодът беше напълно залепен. Бялото течение остана, но ми казаха, че е рано да се лекува. 1 седмица след като ме изписаха пак получих кафеникаво зацапване, веднага отидох на преглед, но не откриха причина за кървене. Майка ми е кървяла (по малко) през целите си две бременности.Все още си имам и болки! Взимам но-шпа.
Мисълта ми беше, че ако имаш бяло течение и поради някаква -явно несериозна- причина си прокървила, слузестите парченца са именно от него. А за спонтанния аборт знам, че или много боли, или много силно кървиш. Не си мисли за най- лошото! Аз вече съм приела за вероятно да прокървявям от време на време, без сериозна причина. А плацентата ми е предна. Това е природа! Кураж!
Не ме интересува дали  пътят ще е труден, а краят да е добър!!!!
 newsm10 :

# 23
Здравей! Аз съм в 11г.с. Вече лежах в болница 20 дни за задържане.
При мен се получи кафеникаво кървене, не много обилно , но много се изплаших и веднага отидох на лекар. Оказа се , че имам 7мм отлепване на плодното сакче. Тогава бях в 7-8 г.с. , а самото сакче беше 2см. През тези 20 дни переодично получавах кървене, понякога по- червено, понякога по- кафяво с малки слузести парченца. Обясниха ми, че на мястото на отлепването се получава хематом(кръвоизлив) и той спадайки, изхвърля събралата се кръв. Когато не кървях, имах по- обилно бяло течение. Тези слузести парченца, според мен, се оцветяваха , когато прокървявях. Изписаха ме , плодът беше напълно залепен. Бялото течение остана, но ми казаха, че е рано да се лекува. 1 седмица след като ме изписаха пак получих кафеникаво зацапване, веднага отидох на преглед, но не откриха причина за кървене. Майка ми е кървяла (по малко) през целите си две бременности.Все още си имам и болки! Взимам но-шпа.
Мисълта ми беше, че ако имаш бяло течение и поради някаква -явно несериозна- причина си прокървила, слузестите парченца са именно от него. А за спонтанния аборт знам, че или много боли, или много силно кървиш. Не си мисли за най- лошото! Аз вече съм приела за вероятно да прокървявям от време на време, без сериозна причина. А плацентата ми е предна. Това е природа! Кураж!
Не ме интересува дали  пътят ще е труден, а краят да е добър!!!!
 newsm10 :

А как откриха, че плодното сакче се е отлепило? С видеозон ли?

# 24
Здравейте

Току-що се връщам от видеозон и новините не са добри-плодът не е в матката. Направи ми и вагинален видеозон-видя се бяла точка, която е по-малки размери от необходимите през тази г.с.-вместо 5 мм, 3,5мм. Каза, ако искам да чакам спонтанен аборт или да ида да направя по мое желание. Ако не искам, след 2 седмици съм пак на ехограф. Тъпите вагинални изследвания не са готови още. Има, според нея, само 1% вероятност да износя, но май ми го каза преди вагиналния преглед. Ох, объркана съм и всичко ми е каша. Така че, явно трябва да чакам аборта... От снощи прокървих кръв като началото на цикъл. Каза, че плода може и да не е на 12 седмици, не видя сърце. Е, да, ама ние сме правили секс само 2 пъти, така че, знам кога е било. Какво да правя, момичета? Да ида ли да го махна? Ами, ако си е мъртво вече? А и като не е в матката? Ох, незнам какво да правя.

# 25
  • Мнения: 3 591
Момичета, Дуфастона не е безобидно лекарство, не се изписва при всяко кървене, и дозата се определя според зависи.....
Това е лекарство което може да доведе до увреждания на плода все пак...не си самоизписвайте лекарства!

А за момичетата извън БГ -  единствения начин за лекарска намеса е да искате от ДжиПи-то талон за ОБ - рискова бременност... там вече минавате по друг параграф, и ви се оказва много повече внимание. Ама незнам ако нямате история на предишни аборти дали ще ви дадът талон.....


Това което може да искате в спешното е да се измери нивото на ЧХГто, Нивото на прогестерона също.  на повечето места го правят.

# 26
  • Мнения: 3 591

Направи ми и вагинален видеозон-видя се бяла точка, която е по-малки размери от необходимите през тази г.с.-вместо 5 мм, 3,5мм.

.......

 Каза, че плода може и да не е на 12 седмици, не видя сърце.

на 12 седмици бебето трябва да се мери в сантиметри...и да е около 50ммм .... ако наистина е 5мм, няма какво да му мислиш - колкото по бързо те изчистят толкова по скоро можеш да забременееш отново!
Хайде- всяко нещо си е с причина! Така е било писано. освен това ако наистина е 5мм, то въобще не се е развило и най вероятно е имало някаква грешка в органогенезата и до бебе въобще не се е стигнало.
Вдигни глава и смело напред!

# 27
Може и да е казала 5 см, но то е 3,5. Опасно ли е, ако чакам плода да падне сам?

# 28
  • Мнения: 92
Дали да чакап или отидеш веднага е само твое решение. Ще ти разкажа нещо. Бях бременна в третия месец, когато прокървих, също като теб не отидох веднага на гинеколог, а след три дни, когато кървенето беше по- силно. Лекарката беше много груба, а и аз тогава бях само на 20 г., каза ми, че ако нещо е станало, не може да се спре и да дойда на другия ден да ме приемат в болницата за задържане. Прибрахме се в къщи, но започнаха и болки ниско долу. В 4ч. през нощта се събудих от ужасни болки и усещането, че ми тече много силно. Докато стигнах до банята, бях цялата в кръв. Веднага викнахме бърза помощ, откараха ме, но нали беше нощ, гинеколог дойде едва след час и половина. Казаха ми, че съм изгубила бебето и трябва да ме кюртират, но нямало дежурен анестезиолог, та без упойка. Добре, че майка ми дойде тогава, разтича се, та намери анестезиолог. Не мисля, че бих издържала без упойка, а мръднеш ли- може да стане голяма беля. Мисълта ми е, че ако още предния ден ми бяха казали, че няма никаква надежда, щях да прдпочета един планиран аборт, вместо риска на спешния случай.
На другия ден и още три месеца след това не бях на себе си- за мен беше краят на света, после забременях с голямата си дъщеря- вече ме водеха рискова бременност и внимавах повече. Роди се без усложнения, жива и здрава, а миналата година- и сестричката й. Сега се радвам на двете си прекрасни съкровища и за онази нощ на 13.05.1996г. си спомням като за нещо много далечно.
Прецени кое ще е най- добре за теб и помни, че хубавите неща тепърва предстоят!

# 29
  • София
  • Мнения: 2 356
Според мен по важно е не колко сантиметра е бебето (и моето все го изкарваха по-малко на видеозона по г.с.), а има ли сърдечна дейност. Не разбрах точно какво са ти казали по този въпрос. Ако няма сърдечна дейност, нищо не може да се направи май. Sad Как така ще ти каже: чакай да видиш какво ще стане? Поискай да ти обяснят какъв е шанса бебето да е живо. И настоявай за лекарско обяснение. Късмет.

Общи условия

Активация на акаунт