Имиджа на БГ за пред чужбината

  • 5 784
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 658
За теzи,ходилите на почивки,определено България е красива страна с чудесен климат(и как да не в сравнение с немските климатични условия  Sick Sick Sick ) .
Някои са добре zапоzнати с престъпността напоследък малко ми е смешно,че дори си мислят,че  нещо като в дивия zапад.Да и на мен ми се струва,че често не ни ратличава ит Румъния,Албания и иzобщо тоzи раион им е малко тъмен.
Една украинка(посещавахме zаедно zа малко курс по немски),ме попита И НИЕ ЛИ пишем на кирилица Shocked  Twisted Evil .Тогава вече се иzумих..
Приятел на мъжа ми беше у нас и понеже гледаме бг цифрова телевиzия,та случайно течеше реклама на Персил.Реагира "я,ма вие имате Персил???? "
Та общо вzето противоречиви впечатления,по скоро zависещи от степента на общата култура..

# 16
  • Мнения: 1 783
Никакъв не е, ако е не чак толкова лош. Познати и колеги непрекъснато ме питат за страната и проявяват интерес за посещаване. Не е като да няма, какво да предложим.


Моите новини за България идват от западната преса, така че представете си учудването ми да видя цяла притурка посветена на България (около 4 страници) във Financial Times преди около 3 седмици! 

Financial Times редовно имат притурка за България, бих казала един път годишно. Както правят и за много други страни.

# 17
  • Мнения: 2 257
Една американка, на едно парти, два месеца след като бях родила, по повод на това колко бързо си връщах фигурата, възкликна, че "българките били много хубави". Честно казано, доста ме изненада това клише да излиза от нейната уста, затова я помолих да доразвие тезата си, ако обича. Оказа се, че дъщеря и манекенствала някъде си и там имали "едно изключително красиво бългериън гърл", та тя била наясно с българската красота...Женицата беше искрена, наивно и приятелски настроена, с което ме усмихна. Карай да върви.
Колкото по-дълго живея навън, толкова по-малко ми се налага да обяснявам де е България и да се занимавам с имиджа й, не знам защо, може би спря да ми прави впечатление, че ме питат за нея и не обръщам внимание. В началото, като дойдох, имаше и зли, и добри езици, нищо кой знае какво, обаче. Доста американци, като разберат, че съм българка, казват "Ааа, София" и завързваме разговор за там. Някои са били тук, други са чели и чували. Ако се интересуват истински, им обявнявам с подробности за БГ; ако формално си провеждаме малък разговор, изобщо и не задълбавам.

# 18
  • Мнения: 323
Имиджът ни наистина е жив зян.Понеже живот и здраве ще почна работа на есен,макар и почасова,но все пак ми хареса,реших да си търся временно работа,просто така,да не седя вкъщи.Видях една обява,която се отнасяше за елитен кафе -ресторант и реших да отида и питам.Обясних,че моят немски не цветущ,но имам всички необходими документи за легално пребиваване и работа,при което решиха да ме вземат.Доволна от това,отидох на другия ден и ме сложиха до миялната машина- да забърсвам измитите прибори.Ами защо,аз и без това си търсих нещо просто така,НО все пак елитно заведение.
Какво се случи ,ами аз неразположена,попитах къде е тоалетната,мъжът до мен,който уж отговаряше за кухненския персонал ми обясни и аз отивам да се взема от дам.чанта превързочни материали,НО този идиот вървеше след мен,дръпна вратата на,която аз отворих на гардеробчето и следеше какво ще взема от чантата си( а тя беше единствената в това гардеробче).Погледнах го учудено и го попитах-какво значи това,а той в прав текст ми заяви –ами да не откраднеш нещо.
Повдигна ми се.Да не говорим,че никой даже после не ми поиска никакви документи.А дойде с мен до тоалетната,да ми я покажел.На врата имаше списък,кой влиза и в колко излиза и се подписваш.Аз не го направих,но този негодник ме върна и аз се подписах с една черта.
Реших,че един месец няма да умра да изтърпя това,а той обяснява,че другите били уж неоправни,не изглеждаха такива„Но...не ги познавам.Накрая когато помолих да работя само до обяд,тъй като есента ми предстои изпит,въпросния индивид ме загледа учудено,задържа ме по-дълго от края на раб.време  и почна да се държи направо отвратително.Добре,че мъжа се появи по това време.Повече не стъпих там,даже не ми платиха.

# 19
# 20
  • Мнения: 312
Пред мен досега не са се усмелявали да кажат нещо грозно по повод на България. Повечето са били на почивки или посто имат инфо и са с добри впечатления.  Аз съм доста критична спрямо много неща в България, но определено не би ми било приятно да чуя някой ,който е бил за 2 седмици по черноморието да ни критикува. Също така смятам,че имиджа на българите и България до някъде се изгражда и от хората,които сме в чужбина.


Явно в различните страни имаме различен имидж  Weary

# 21
  • Мнения: 3 423
Криси, това е хуморът им, ходенето след тебе
няма нищо общо с това, че си от България...
Трябвало е да си вземеш парите, що така плахо...

# 22
  • Мнения: 23
Общо взето от личен опит, хората които са чували за Стоичков, баница, ракия и Варна харесват България и им любопитно да научат нещо повече, щом разберат че съм българка...
От другата страна са онези, които питат дали БЪлгария е в Близкия Изток или Азия; искаш да кажеш Боливия??; и да- въпроса дали имаме телевизори и на мен са ми го задавали.. Научих се да изпращам многозначителни убийствени погледи във втория случай... иначе ако се разприказвам- много се ядосвам.. Sad
А в медиите последното което видях бе едно предаване по ББС за нелегалния износ на деца от БЪлгария- бяха снимали мизерията в циганската махала във Варна.. Не много красива картинка. Кога станахме циганска държава? А, и скандала със допинга на нашите щангисти отново излезе наскоро.. Но то като погледнеш - и тукашните новини са пълни само със скандали, убийства, криминални дейности... Древния римски лозунг "зрелища вместо хляб" май си важи и днес с пълна сила....

# 23
  • Мнения: 868
А в медиите последното което видях бе едно предаване по ББС за нелегалния износ на деца от БЪлгария- бяха снимали мизерията в циганската махала във Варна.. Не много красива картинка. Кога станахме циганска държава? А, и скандала със допинга на нашите щангисти отново излезе наскоро.. Но то като погледнеш - и тукашните новини са пълни само със скандали, убийства, криминални дейности... Древния римски лозунг "зрелища вместо хляб" май си важи и днес с пълна сила....

Taka e.  Може би мамите в Европа имат по-добро усещане за отношението към България в Европа, защото имат достъп до Европейски периодици. Малкото , което се стича до мене, не е положително. Например, една статия от преди 2-3 месеца в The Economist остана в съзнанието ми. Беше посветена на млад български автор, написал книга за мафията, и убит от мафията. Простете ми, но не следя новините в България, и ми се губи името. Снимката, обаче, на майка му, заедно с бруталната критика на престъпността в България е по-трудно да забравя. Тази и малкото други статии, които съм виждала, винаги описват България и Румъния като нежелани деца в Европейската общност.

А Time, Newsweek, и другите по-типично американски периодици не ни споменават като правило (което може би е добре, нали липсата на новина е добра новина).

# 24
# 25
  • Мнения: 871
Как не се сетихте с какво е най-известна България напоследък - Кен Лий ...

# 26
  • Мнения: 312
Как не се сетихте с какво е най-известна България напоследък - Кен Лий ...

Жената, която пее е туркиня или ромка(няма българска фамилия Хасан), живяла в България. Аз винаги го уточнявам пред приятелите си,които са гледали видеото.  newsm53

# 27
  • Мнения: 323
Жената,която изпя Кен Лий  е натурална българка,омъжена за турчин-гледах интервю с нея когато каза това.

# 28
  • Мнения: 1 169
Жената,която изпя Кен Лий  е натурална българка,омъжена за турчин-гледах интервю с нея когато каза това.

 Embarassed Embarassed срам и резил

# 29
  • Мнения: 312
Жената,която изпя Кен Лий  е натурална българка,омъжена за турчин-гледах интервю с нея когато каза това.

Направо нямам думи, но ....свят голям-хора различни. Все пак тази така наречена "българка",редом с Азис са едно от нещата в България, от които най-много се срамувам. Представят ни като дивашка нация, която си няма и най-малка представа от чужди езици.

Общи условия

Активация на акаунт