Развод или бебе

  • 13 660
  • 204
  •   1
Отговори
Каня се да пиша тук от около 2 години. От тогава са ми колебанията... Безумно искам второ дете (дъщеря ми е на 6г. и 4 мес.)!Съпругът ми - даже повече от мен! Да, ама винаги има едно НО!Та при нас е такова:
Заедно сме от 14 години. Той ми беше първият във всяко едно отношение - гадже, целувка, секс, брак, бебе...
Обичах го до безумие. Вярвах, че и той ме обича. Докато един ден не се прибра "влюбен" - за ок. една седмица, през която отрезвя и забеляза, че неговата мисли само за себе си, а при мен е уютно. Да не пропусна - той е умен, оправен човек, знае си интереса.
За мен последствията бяха едногодишна депресия и проблеми в секса. (иначе той се справяше отлично, и сега се справя, ама вече не ми е същото).Тъкмо се пооправях от депресията и назря решението за бебе (той беше изкл. мил в това време).
Не съм забравила радостта си от щастливата вест, която му съобщавам, неговото мълчание (казва,че бил ошашавен, въпреки че беше планирано и желано бебе) и грубостите, които ми отправи малко след това "Сложи нещо в корема и веднага почна да се разпореждаш".
После лека, щастлива, макар и бедна, бременност (с изкл. на моментите на голямо напрежение, в които той избухваше и един шамар в седмия месец).
После - бебето, безоблачни мигове тримата, майка му ми създава ядове, после моята - на него, пак тримата, щастливи...
После ме удари с детето на ръце... Ама аз все прощавам. А и той ме обича, сигурна съм.
След това - приливи и отливи,  синини, последвани от обещания, че ще бъде "добричък", някои приятни моменти.
Понякога по някоя негова дребна забежка (не се стига до секс, надявам се, ама...) Множество отдалечавания и сближавания...
Сега пак много се обичаме, той се моли за още едно бебе... Нямал нищо против пак да е момиче...
А моето сърце подскача при вида на бебенце... Направо се разтрепервам, природата ми го иска.
Само че съм в ужас: този човек е насилник (казват, че не се лекувало), а и обича жените (слава Богу, не прекалено).
А аз съм толкова тъпа и непривлекателна, че не виждам друг шанс за себе си...
А и МНОГО ГО ОБИЧАМ!
Вероятно защото съм живяла с него през по-голямата част от съзнателния си живот, а и защото се възхищавам на ума и ласките му...
Толкова съм объркана, моля посъветвайте ме!
Само да добавя:
Не вземам кой знае каква заплата и ако го зарежа, както ми е минавало през ума не веднъж, не знам как ще се оправим с детето...  И не само финансово - той е добър баща, тя го обожава.
Плаче ми се.
Не ми се живее в постоянен страх, но и нямам друг шанс да родя - вече съм на 35. За кога?
Обичам го и го мразя едновременно, а понякога последователно.
На нашите не мога да разчитам изобщо - те само ми създават ядове. Сестра ми е пълен провал - прекъсна следването, сега хайманосва... Нашите не се разбират много, при тези ядове и отделно безпаричието. Не мога да им споделя за проблемите си. Много искам бебе и обичам мъжа си. Той също ме обича (не само, че го казва, аз го виждам). Двамата обичаме момиченцето си. Но мене ме е страх до къде може да стигне при следващия изблик. И че няма да се справя сама. И че ще ни липсва и на двете. И... Че може да остана в положението, което ме плаши, но вече с две деца...
Боже!

# 1
  • Мнения: 1 731
Голяма каша е твоето. #Crazy #Crazy Нямам думи направо .То отде да почна?
Първо не си тъпа и непривлекателна.Не е истина.Вземи поработи малко над самочувствието си. Crossing ArmsВторо:Никой мъж няма право да удря жена,пък било то и един път.Аз не бих търпяла подобно отношение.С моя мъж сме от 13г заедно ,един път не ме е напсувал,пък камо ли да ме удари  #Cussing out.Просто не знае какво ще му се случи.А ти търпиш.Бил те обичал...Така не се обича.Има други начини да покажеш любовта си.
Ти сама си си взела ,мисля,решението.Но аз ако бях ,директно го напускам.Насилник няма да търпя ,пък даже и да ми се кълне ,че ме обича. #2gunfire
Така че ,според мен,развод и аборт.Обричаш и себе си ,и децата си да живеят в страх.Той може да не им посяга ,ама не мисля че за децата ще е добре да гледат как баща им удря майка им. #Crazy #2gunfire

# 2
  • Мнения: 4 916
... Нямал нищо против пак да е момиче...


Направо ми стопли сърцето от умиление този твой мъж.

# 3
  • Мнения: 18
Съгласна съм с tonny _bg.Каква е тази любов с бой?Какъв е този мъж да удря?Аз не мога да си го представя,каму ли да го търпя.Но ти недей да тарпиш, и да стоиш там,изпускаш много хубави моменти от живота.Не е редно да го обичаш,докато той те тормози,но все пак на сърцето нр можеш да заповядваш.Вземи правилното за теб решение.

# 4
Направо ме е страх да те посъветвам нещо. Във всеки случай не бих
бързала с второ дете. Нищо, че си на 35- още две годинки няма да ти се отразят.
Много ме притеснява факта, че ти посяга. Знам случаи в които след
години това се прилага и на децата.
Колкото и ядове да ти създават родителите ти няма да останат безразлични към факта, че те удря.
Бъди силна и се опълчи!

# 5
  • Мнения: 2 164
Аз не бих търпяла подобно отношение, камо ли още едно дете да искам от този мъж....колкото и да ме умиляват децата..." нямал нищо против пак да е момиче" #Crazy  #Crazy #Crazy Не мога да приема тези думи за нормални, съжалявам... newsm78  От това, което чета, по много странен и извратен начин той показва "любовта" си  Shocked

# 6
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Предполагам,че не очакваш при така описаната ситуация,някой да ти каже да му родиш второ дете?

# 7
  • Мнения: 1 844
много е трудно да посъветваш човек в такава ситуация.не бих поела отговорността да ти кажа да продължиш брака си,или пък да го прекъснеш.още по-малко бих изказала мнение дали да родиш детенце,макар че ако го искаш,незнам защо би се отказала,макар и бракът ти да не просъществува.
разбира се,напълно идеални бракове няма.важно е да има взаимна обич и УВАЖЕНИЕ.по твоите думи се обичате,чудесно.но ако уважаваш една жена,особено твоята жена и майката на детето ти,едва ли би я удрял и едва ли би демонстрирал забежките си.
иначе е добър баща казваш..показва ти,че те обича..явно има и добри страни.
според мен не бива да продължава брак,в който има насилие,а ти го определяш като насилник.доста страшничко звучи.и все пак изборът е твой,човек сам си преценява какво и доколко може да търпи.
успех!

# 8
  • Мнения: 22 430
Охх, това звучи много....даже не знам какво определение да дам.
То хубаво искаш второ бебе, ама така говориш за него сякаш хоп, раждаш там някакво бебе и после... Какво се случва при това положение, като дори и сега не е кой знае колко розово при теб. Не си мисли че едно дете ще оправи нещата, според мен ще стане и по-зле.
Като толкова го обичаш и не можеш да го напуснеш, ок, но да раждаш деца - не.

# 9
  • Мнения: 2 803
Незнам, направо ме е страх да те посъветвам. Само недей бърза за второ. Оправете си отношенията и си поговорете. Кажи му как се чувстваш, той няма право да те удря по никакви причини. Независимо, че това е доста често срещано явление в Бг и българския мъж по принцип си изпуска нервите и гнева върху жена си. Аз бих много охладняла към него, пък камо ли да раждам. С това се поставям в още по-голяма финансова зависимост от него. Повиши си самочувствието, върху това се съсреодоточи, курсове, езици, учение, грижа за външния си вид. Още си много млада. Успех миличка! Hug

# 10
  • Мнения: 564
Не раждай второ дете, не и от него  Naughty
Леле много е сложна ситуацията в която се намираш...Наистина не мисли за себе си, че си тъпа и непривлекателна, сигурна съм, че не е така...
Пожелавам ти да вземеш най-правилното за теб решение  Hug

# 11
  • Мнения: 304
Развод!

# 12
  • Мнения: 505
Цитат
А аз съм толкова тъпа и непривлекателна, че не виждам друг шанс за себе си.
това откъде го разбра? Вземи да поработиш над този си проблем, а като го решиш, ще видиш, че има и други мъже на този свят, които могат поне да те уважават.

# 13
  • Мнения: 1 072
Каня се да пиша тук от около 2 години.

 Grinning
За едно решение за развод колко време ще ти трябва?
То никак не се взима лесно, колкото и силна личност да си.

# 14
  • Мнения: 474

.......После лека, щастлива, макар и бедна, бременност (с изкл. на моментите на голямо напрежение, в които той избухваше и един шамар в седмия месец)...........

.......После ме удари с детето на ръце... Ама аз все прощавам. А и той ме обича, сигурна съм.
След това - приливи и отливи,  синини, последвани от обещания, че ще бъде "добричък", някои приятни моменти.........

........Той също ме обича (не само, че го казва, аз го виждам). ....

Миличка, хайде сега на фона на твоите думи ми обясни къде я виждаш тази негова любов....

# 15
  • Мнения: 4 068
Ти какво точно обичаш-това, че те удря или това, че обича жените/не чак толкова все пак/? А как разбираш, че той те обича9когато те удря щом избухне или при поредната лека забежка?
Може да звучи грубо, но не разбирам колебанието ти. Казваш, че виждаш, че те обича, ама пусто аз не мога да го видя това. Няма семейства без проблеми, но това, което ти описваш....не знам. За себе си знам, че не бих могла да живея така, камо ли пък второ бебе да му раждам. За мен решението на дилемата ти е т ясно по-ясно, което не значи, че ще ти е лесно, но ако си мотивирана ще се справиш и най-вероятно ще откриеш, че си милион пъти по-щастлива сама отколкото зле придружена.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 740
     А как е с алкохола-услажда ли му се?

# 17
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Абсолютен психопат....извинявайте,но не се сдържах,ще я удря с детето в ръце.... Close и не само това този човек е със съмнително променливо поведение,мнение и отношение,което ме навежда до мисълта,че има нужда от професионална помощ.

# 18
  • Мнения: 125
Нямам личния опит за съвети по темата. Но моята майка преди години в подобна на твоята ситуация е решила, че второто дете ще скрепи разпадащия се брак. Резултатът ли? Родила ме е, естествено аз не съм спряла мъжа и (пардон - баща ми) да не я налага и не съм му дърпала чашата от ръката...и след няма и 2 години са се развели по живо по здраво.
Не е нужно да споменавам как майка ми е гледала двете ни със сестра ми сама, нали?
Няма нужда и да обяснявам как 9 годишно дете възприема репликата "ти си ми най-голямата грешка в живота", отправена от баща му по време на една от редките им срещи.

Та мисля това е напълно достатъчно, че да е ясно какво мнение имам - бягай надалеч, за да не страдат децата ти от това, че ти не си била достатъчно твърда!

# 19
  • Мнения: 4 068
Аз пък се чудя какво става напоследък в този подфорум? Народа е изтрещял като че ли и само за разводи и изневери се пише и говори. Вече започвам да се съмнявам в най-важната клетка на обществото ни-семейството.

# 20
  • Мнения: 539
Според мен ключът е именно в уважението. Момиче, помисли, цени ли те съпругът ти, уважава ли те? Знае ли, че без теб ще му е много трудно?

# 21
  • Мнения: 2 197
Знаеш ли, има прекалено много жени като теб. Тъпкани , унижавани и цял живот търпящи. Накрая той ще те зареже заради някоя 20-годишна и пак ще си останеш сама и със спомените за "прекрасния" мъж и баща. Искрено ти съчувствам.
Аз на твое място бих направила нещата в следната последователност:
1. изгонвам мъжа си и го осъждам с медицинско или свидетели за достатъчна издръжка + част от жилището както е по закон (при 14 години брак половината собственост е твоя)
2. оправям си самочувствието посредством диети, спорт, козметик, фризьор, жиголо или нещо друго
3. намирам си по-добре платена работа
4. забравям за предишния и гледам напред. контактите с него - само и единствено в случаите, когато по закон трябва да вижда дъщеря си.
А за второто - по-добре му намери баща. Баща, който не е само умен и прекрасен, но и уважава майка му. Защото любовта е нищо без уважение, а удрянето на жена пред детето и не е описание на обичащ мъж. И не приемай 35 години като преклонна възраст. Имам няколко познати, родили на 42-44. Все пак дъщеря ти е още малка, има случаи по 18 години разлика между двете.

# 22
  • Мнения: 2 111
Не мога да си представя как на фона на тези...хм...семейни отношения изобщо и за момент можеш да се замисляш за второ дете от този мъж. Много изтрещяло ми се вижда.

# 23
  • Мнения: 473
Той те е смачкал, ти нямаш никакво самочувствие, не уважаваш себе си. Защо смяташ себе си за тъпа и непривлекателна? Боже, как можа изобщо да го изпишеш това. Трудно е да се дават съвети, особено в твоето положение. Никой не може да предвиди как ще се развият нещата в семейството ти. Може от сега нататък да сте много щастливи и мъжа ти да промени отношението си. При всички случаи ти желая искрено да си щастлива! Всички жени заслужават щастие, всички деца, всички хора!

# 24
  • Мнения: 4 651
... Нямал нищо против пак да е момиче...


Направо ми стопли сърцето от умиление този твой мъж.


Да бе и на мен  newsm78. Да вземеш да го информираш, че само от него зависи пола на бебето ли?

А съвети не знам какви да давам. Грубо е, ама донорска инсеменация струва към 500 лв. Сещай се какво ти казвам.
И двамата с мъжа ти имате нужда от психологична помощ - той за изблиците си, ти за болезнената си емоционална зависимост.

# 25
  • Мнения: 505
Той те е смачкал, ти нямаш никакво самочувствие, не уважаваш себе си. З
Някои хора по презумция са такива и обичат да бъдат в такова положение...

# 26
  • Мнения: 1 674
Абе я го разкарай тоя.Развод Peace

# 27
  • Мнения: 1 753
Боже... това е някакъв кошмар!  Sad Съжалявам за ужасното положение, в което се намираш.
Аз такъв мерзавец нямаше да изтърпя и секунда до себе си. Изрод!
Ти пак много време го търпиш.... за какво дете говорите въобще? Недей да правиш тази грешка! И развод, да, развод!!!

# 28
Не забравяй,че ако се разведеш на 35 не си единствената.
Има много мъже,които също са разведени,не са се женили,или търсят своята половинка,които,представи си,може пък и да те намерят за привлекателна.
Никога не се знае,може да тръгнеш да се изнасяш и с куфарите на ъгъла да срещнеш голямата си любов,която да те приеме и да те дари с още едно така желано от теб дете.
Сигурна ли си,че това,което изпитваш към съпруга си е любов,а не просто навик?

# 29
  • Мнения: 518
всички гледате на ситуацията абсолютно едностранчиво ! ако обществото не лепваше етикети и не приемаше развода/раздялата в семейството като провал за вече бившите , много повече жени щяха да имат смелостта да потърсят нов път в живота си !
какво се случва с жените които не срещат подходящия мъж - една част постъпват честно и остават сами . горко им - ето го етикета "стара мома" , и на пътя да се спъне , то е щото е "стара мома" ! останалите "разумно" се омъжват за най-подходящия от неподходящите в обсега на полезрението си и правят нещасти поне двама души , по-късно  евентуално и наследниците ! но пък вече не са "върната стока" и обществото ги приема !
и каквото и да си говорим брака си е най-вече въпрос на късмет ! така както го изкарвате излиза ,че малтретираните в семейството жени са тъпи и едва ли не нискообразовани , та се налага да им се говори с покровителствен или назидателен  тон , че и да им се разяснява какво значи да те обича мъжът ти .
познавам жени , които имаха самочувствие, интелигентни и изключително талантливи дори , подлагани  години наред на къде -къде по-голям тормоз !
и понеже и аз съм в подобна ситуация , мога да кажа , че за да прекъснеш такъв брак е нужна голяма смелост и силна подкрепа от близки и приятели ! трудно е да предприемеш такава стъпка , нали и на теб и на детето ти ще лепнат съответния за ситуацията етикет !
колеблива ,не мога да дам съвет , мога да ти кажа как аз примерно разсъждавам за себе си , но утре , че ми се спи та се не трае Tired!

Последна редакция: сб, 02 авг 2008, 23:43 от oska

# 30
  • Мнения: 669
Етикета който ще и` лепнат най-много е "разведена"!!! Което е доста по-добре от тъпа и непривлекателна(това самоопределение на авторката говори много за подтискането и обезличаването на личността и`)! Вече всеки втори, в това нездраво общество, е разделен с мъжа си, така че, "Тя е разведена, детето е на разведени родители" остава в близкото минало, поне за мен. Не смятам, че да търпиш тормоз, да се примиряваш, и да не се бориш за щастието е похвално. Виж, че трябват много сили и подкрепа, за да се измъкнеш от омагьосания кръг е факт! Дано авторката намери сили и воля да изостави този човек, който твърди, че това , което и дарява е ЛЮБОВ!!!

# 31
  • Мнения: 494
Еле,ама и на теб не ти е лесно HugАма по- добре развод на 35,отколкото на 55.

# 32
  • Мнения: 2 142
Ужасна ситуация!!!
Нямам думи! Влязох в този подфорум за съвет или по-точно да си излея мъката, но попаднах първо на тази тема.  Ей, явно голяма част от българите сме "изтрещели"! Ако вчера ми беше зададен този въпрос, щях да ти кажа бягай, бързо, ама много бързо!!! Днес пак така, ще ти кажа, но аз самата изпаднах в подобна ситуация днес и още съм си вкъщи....

# 33
  • Мнения: 505
  горко им - ето го етикета "стара мома" , и на пътя да се спъне , то е щото е "стара мома" ! 
 
Ако някой ще ми лепва етикет стара мома, бих предпочела да не го познавам... Съответно няма да ме интересува и мнението му.

# 34
  • Мнения: 518
  горко им - ето го етикета "стара мома" , и на пътя да се спъне , то е щото е "стара мома" ! 
 
Ако някой ще ми лепва етикет стара мома, бих предпочела да не го познавам... Съответно няма да ме интересува и мнението му.
имам няколко неомъжени приятелки , които са страхотни личности , достойни за уважение , повярвай ми на пръсти се броят хората , които игнорират факта ,че са сами и общуват с тях като с нормални хора .
не е лошо , че сте оптимистично настроени , но реалността е малко по-различна !
мишел+ , това казвам и аз , можеш да разбереш най-добре подобна ситуация, ако си попадал в такава (открих топлата вода Mr. Green)

# 35
  • Мнения: 505
Аз нещо не те разбрах... Какво значение има Пешо от Голубляне и какво мисли за мене... Чак пък и да иска да си общува с мене.  Crossing Arms Аз не го ща.  Mr. Green Дреме ми какво си мисли за мене.  Whistling

# 36
  • София
  • Мнения: 2 802
Колеблива, незнам какво да ти кажа, освен, че ти съчувствам. Но смятам, че на 35 е време да вземеш живота си в ръце. Това, че го обичаш, не означава, че трябва да му прощаваш винаги и всичко. Разводът е крайна мярка, но понякога необходима. Бъди по- решителна и смела в действията си, потърси подкрепа и разбиране от близките си, ако решиш да се разведеш. Понякога диалогът помага, но при вас май не се получава, щом той обещава да се промени, пък не го прави... Незнам... прекалено дълго си търпяла и те има за даденост, вероятно усеща и страха ти от самотата, съмненията в собствените ти сили. Едно е ясно, второ бебе на този етап е прибързана стъпка. По- важни са добрите ви взаимоотношения, които май се крепят на твоята любов. Успех, каквото и да решиш!  Hug

# 37
  • Мнения: 2 142
Даааа.....

а за "старите моми" съм абсолютно съгласна. Имам познати, които са страхотни жени- интелигентни, начетени, успели в кариерата си, но неженени или разведени, други познати ги смятат за нещо сбъркани, щом са сами...

  Колеблива, прости ми че използвам темата си, но понеже ситуацията ееее малко идентична, ще си излея тука мъката. Може да не ме четете, може да не ме коментирате. Просто искам да пиша.
Аз днес пострадах от болезнената ревност на съпруга ми... Случва се за втори път откакто сме заедно. Преди беше може би преди 6години, когато още не бяхме женени.
От известно време ми прави впечатление, че тайно ми проверява GSM-a, ако го хвана казва, че ми проверя сметката, защото на следващия ден, ще мине да плати телефоните. Добре де, ама този месец 3-4пъти. Правя се аз на разсеяна, шегувам се, като все си мисля, че ще спре. Иначе уж всичко е наред... говорим си... секса ни секс, забавляваме се, а бе, отстрани като ни гледаш всичко ни е ОК. Е, естественo, като всяко семейство и ние си имаме проблеми, но се борим и си ги решаваме. Не знам, но това положение с проверките започна да ме изнервя. Обажда ми се просто да ме чуе, ама аз вече започвам да си мисля, че ме проверява. Виждам го че чопли определено все в тази посока. Извинявам се, но са ме учили, че е ужасно неприлично да четеш чужди писма, да ровиш в дамска чанта, ама то неговото на това ми прилича. Той ми е най-близкия. Много ми е мил и го обичам, но това му поведение започна да ме отблъсква и отдалечава. Вчера започна да ми проверява скайпа вкъщи и при мен чашата преля. Не че имам нещо да крия, но ми е неприятно. Подбъзикнах го, като го попитах да не би да ме ревнува, а той направо избухна. Започна да ме разпитва за всеки скайп абонат с когото съм си писала, а аз не издържах фръцнах се и излязох. Да обаче днес цял ден се вихри страшен скандал, защото намерил някакъв чат с "неизвестен"!!! Аз бях забравила, но наистина преди много месеци веднъж си лафих с едно осемнайсет годишно момче, като то се беше объркало, че съм петнайсет годишна, а аз му разказвах, че съм доста над 15, че съм щастливо омъжена с деца, та се посмяхме за "каките", но нищо, дори и няма намек за някакъв флирт. Даааа, обаче днес само дето не ме изкара, че имам тайна връзка с този младеж, че даже сигурно някъде съм скрила другите разговори. Отначало се опитвах да го успокоя. Напушваше ме на смях дори, но постепенно нещата излязоха от обикновен спор и ситуацията така ескалира, че започна да ме нарича с какви ли не ругатни и то пред децата. Опитах се да го успокоя да го накарам да говорим нормално и при други обстоятелства. Все пак трябваше да изкараме един прекрасен уикенд с децата, както е обикновено, но вместо това неусетно в някакъв момент вече и аз крещях. "махай се!" Махам се!" ....
Само 10тина мин. по-късно ми се обади по телефона и се започна наново. Бил в офиса си да не съм го безпокояла, като му минело, щял да се прибере. Добре, ама той ми се обади, още три пъти, като третия път аз вече нямах никакво намерение да му вдигам и си събирах багажа, както и на децата. А Еми милата вече е голяма и разбира плаче и ми казва да си вземем и някои играчки... Успокоявам детето, ама като го успокоявам така рева, защото не мога да си намеря място от яд, гняв, болка и не знам какво.... Ууууууу, ужасно се мразя за тази слабост! Последваха извинения, но някак така извъртяни, че аз да се чувствам виновна. И аз наистина се почувствах. По лошото е че в душата ми така се борят виновна и невинна, че ще експлодирам. Не ми се иска да си тръгна заради глупост, но и няма да мога да живея с човек, който ми няма доверие.....
та така, ей, ме на! Вкъщи съм. Изморена и изтерзана, не си говоря с мъжа ми, защото мисля, че нямам какво да му кажа. Децата проплакват насън, кой знае, какво сънуват! Милите ми душички...
Егати! Не вярвах, че може да изпадна в такава ситуация....

Последна редакция: нд, 03 авг 2008, 01:53 от Мишел +

# 38
  • Мнения: 669
Мешел, опитай да го питаш, когато се поуспокои, защо те подозира и шпионира? Да не го е провокирало нещо? Преди 6 год каква е била причината? Според мен в момента си афектирана, не е нужно чак да го напускаш на този етап.

# 39
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Мишел,всичко ми понамирисва в тази история.....искам да кажа,че някой подпалва огъня....

# 40
  • Мнения: 46 508
... Докато един ден не се прибра "влюбен"
...шамар в седмия месец).
... После ме удари с детето на ръце
... синини
... по някоя негова дребна забежка ...

5 момента, които си пропуснала да го напуснеш и си изпуснала възможността да живееш живота, който заслужава всеки човек.

Не пропускай и този Tired

# 41
  • Мнения: 183
Ма развод разбира се!!!Какво бебе, какви пет лева.Зависи как ти се живее, разбира се.На 35г. на хората какви хубави неща им се случват тепърва..., ей така от храброст.
Не казвам, че ще ти е лесно, ама то и това дето си го написала хич не е розово.Шансът да живееш един по-добър живот, никак не е малък, ако се освестиш на тоя етап и се  вземеш в ръце.
Ако ти не си помогнеш, няма кой- както разбирам от поста ти.

На мен много ми харесва максимата, че " Господ, обича смелите"!Така, че горе главата и смело напред, щото аман от такива като твоя съпруг, дето си мислят, че са център на вселената в очите на любимата, и тя горката, разбираш ли освен да ражда деца, да му търпи разгонването и да яде шамари ей така от любов към спорта, друга работа си няма. #Cussing out

# 42
  • Мнения: 604
Мила моя бягай на далеч и не мисли за второ бебе·
Защото то няма да оправи проблемите по между ви
напротив ще ги усложни·Вярно че доста време сте
били заедно но ще го преодолееш ! Млада си и живота
е пред теб Hug·

# 43
  • Мнения: 2 142
Мешел, опитай да го питаш, когато се поуспокои, защо те подозира и шпионира? Да не го е провокирало нещо? Преди 6 год каква е била причината? Според мен в момента си афектирана, не е нужно чак да го напускаш на този етап.
Така и ще направя. Лошото е че по принцип е ревнив и мнителен, но бях забравила за тази част от характера му в последните години. Миналата година имахме един такъв скандал, след една сватба, но го отдадох на погълнатия алкохол, още повече че сутринта вече и двамата бяхме забравили. Няма повод да ревнува, ама никакъв, особено сега. Дори и не ми е хрумнало да загледам даже някой мъж, а то си е човещинка. Както той самият обича да казва "като съм на диета, не значи, че не мога да разгледам менюто!"
Уф, май просто много ни дойде и съвсем сме изперкали! Какви по тежки неща решаваме и сме решавали, през какъв ад минахме и сега, когато ни е по-спокойна май трябва да си създадем страдания. Дали, просто не ни харесва да живеем, като се измъчваме за нещо. Явно имаме нужда от професионална намеса! или поне аз! А аз не се чувствам нито глупава, нито грозна. Напротив! Смятам, че съм привлекателна, интелигентна жена...
Да му се невиди с какви глупости ви занимавам! Край!
Слагам точка на дискутирането, ще се оправя
Но все пак наистина съм ужасно афектирана се още
 Thinking Чудя се обаче, какво може да го е накарало да започне, да ме шпионира?!

# 44
  • Мнения: 46 508
Мишел +, не че ти се бъркам, но ако мъжът ми реагираше на пипане на телефона му например, аз също бих се усъмнила  Embarassed предполагам, че твоето поведение (обидена) е разтълкувано като уплашена, че ще я хванат.
Вкъщи това е правило - всичко е общо, така никой не се чуди другия крие ли нещо Peace аз ползвам неговия телефон, той моя, имаме един скайп, ICQ-то ни е персонално (за да си говорим м/у нас все пак), но паролата е запаметена, така че който влиза си избира с кое да се логне и т.н. Може и да не е правилно, но поне всичко е "на масата" и елиминира подобни съмнения Rolling Eyes

# 45
  • Мнения: 2 142
Мишел +, не че ти се бъркам, но ако мъжът ми реагираше на пипане на телефона му например, аз също бих се усъмнила  Embarassed предполагам, че твоето поведение (обидена) е разтълкувано като уплашена, че ще я хванат.
Вкъщи това е правило - всичко е общо, така никой не се чуди другия крие ли нещо Peace аз ползвам неговия телефон, той моя, имаме един скайп, ICQ-то ни е персонално (за да си говорим м/у нас все пак), но паролата е запаметена, така че който влиза си избира с кое да се логне и т.н. Може и да не е правилно, но поне всичко е "на масата" и елиминира подобни съмнения Rolling Eyes


да и при нас е така. Точно за това ми стана обидно, защото го прави тайно, а аз нямаше дори да се усъмня за телефона, ако точно това не ми беше направило впечатление. Влизам той с телефона ми в ръка и сам "Проверявам сметката" сякаш го питам, ако просто беше продължил да си рови, нямаше да ми направи никакво впечатление. А после, всичко започна да ми се набива на очи

# 46
  • Мнения: 46 508
Лошото е избухването и обидите, от другото не се дразни.
Дано не се повтаря  Hug

# 47
  • Мнения: 2 142
Уф, много е глупаво! Просто направихме от мухата слон, вече започна да ми преминава, но честно казано, така ми стана обидно. Лошо е че така си изпуснахме нервите, особено,че го направихме пред момичетата. Както и да е. Благодаря ви момичета! Приключвам за да не пълним темата на Колебливата.
И аз се надявам да не се повтаря
Явно е, че ще си прощаваме!
 Hug

# 48
  • София
  • Мнения: 2 005
Развод, развод и пак развод!
Мъж, който е ударил веднъж, ще удари пак. Освен това и лошите думи трудно се забравят. Изнесох се от жилището на бившия ми мъж с едно сакче и еднин найлонов плик.  Оставих му всичко, което бяхме купували с общи усилия и пари - мебели, техника... Също нямах на кого да разчитам. Обаче срещнах прекрасен мъж, с когото съм вече трета година и чакаме бебе наесен.
Не се подценявай и не се отчайвай! Hug

# 49
  • Мнения: 2 448
Koлеблива, ми ти изобщо не знаеш , че има и друг вид мъже , бе душко. Пръв и единствен, направо те е моделирал по собствен вкус и ти добричката прощаваш. ooooh!

Я се взе ми в ръце и му покажи кой командва парада, накарай го да ревнува малко да видим какво ще е положението.
Каква е тази любов дето минава през удари?!  Stop

# 50
  • Мнения: 387
Направо съм втрещена и макар малко груба ще си кажа мнението...Как може да сравниш бебето и развода...това ми звучи като боти ли да си купя или ботуши....мила най-вероятно не си непривлекателна, а той те кара да се чувстваш така...второ вместо да мислиш за второ дете, кеото ще страда заедно с теб и първото поработи върху себе си, самочувствието си и "непривлекателността си"...и какво значи обичам го....обичаш кое в него...направи един списък на нещата които обичаш в него...но ти си знаеш, а аз съм възмутена....

# 51
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
... Докато един ден не се прибра "влюбен"
...шамар в седмия месец).
... После ме удари с детето на ръце
... синини
... по някоя негова дребна забежка ...

5 момента, които си пропуснала да го напуснеш и си изпуснала възможността да живееш живота, който заслужава всеки човек.

Не пропускай и този Tired

Много правилно... и още нещо - на теб ти се иска да те обича и затова си мислиш така, но той не те обича.
Сама казваш, че при теб е уютно и затова се върнал. Е, хубава работа - ще ходи да се развява навън, и ще се прибира при теб, щото готвиш и чистиш? Просто му е удобно с теб. Или е зависим дори от грижите ти, ако ти му угаждаш за всичко.

Не си тъпа и непривлекателна, той ти го е внушил.
Има едно просто правило - ако искаш да те обичат, научи се първо ти да обичаш себе си, което значи - да имаш време за себе си, да си гледаш живота... Я си направи прическа, иди на козметик или си направи у дома маски и парна баня, лакирай се, гримирай се, слушай по-бунтарска музика, намери си хоби... Покрай хобито може да се запознаеш с много по-интересни и свестни мъже. Така както звучиш, явно друг не си имала, затова допускаш да те удари бременна или с детето в ръце, пък и въобще да те удари... Имала съм наблюдения върху подобни семейства... Ако родиш още едно, ще се заробиш двойно.
Имаш 2 варианта - или му теглиш една и си отиваш, или стоиш при него заради детето, но отстояваш себе си по гореописания начин - показваш колко ги готина и гледаш да не ти пука за него, и гледаш да заделяш колкото може повече от парите му - внасяй на името на детето. За доброто на детенце е. Така има някакъв процент вероятност да те забележи отново, но и да те забележи, трябва да стягаш юздите по-здраво. Мъжете често пъти хукват след чуждо не защото е по-хубаво, а защото е чуждо... недостижимо... та и ти бъди недостижима...
И най-вече се научи да се обичаш. Сигурна съм, че това е първия и най-важния проблем.

# 52
  • Мнения: 4 589
с такъв мъж и с дете е много трудно
за сега не мисли за второ , ще ти стане още по натоварено физически и психически , защото когато има такива конфликти едно дете само ги изостря , а не ги разрешава
а разведена с 2 деца си е голяма мъка
 това което трябва да направиш в този случай когато така ужасно се редуват хубавите с лошите моменти и незнаеш утрешния ден какво ще ти поднесе е да постигнеш на всяка цена собствена финансова независимост

# 53
  • София
  • Мнения: 397
Отстрани бебетата ти изглеждат сладки, но сигурно си позабравила постоянните грижи, недоспиване и изнервящи моменти, които ще отключат още повече агресията на мъжа ти. Едно дете вече страда с вашите взаимоотношения, защо искаш да причиниш това на още едно? За него е разбираемо- не защото те обича, а да те върже по- здраво! Явно е усетил колебанието ти. С две деца ще е още по- невъзможно да продължиш сама. "Ако искаш жената да не мисли за глупости, направи й дете!"- не се хващай на тази въдица! Поговори с родителите си и подготви почвата за момента, когато ще вземеш правилното решение.

# 54
  • Мнения: 105
На 35 живота тепърва започва - още си млада, но по-зряла, по-умна и можеш да бъдеш по-самоуверена от на 20. Цял живот си прекарала с един мъж, и то такъв дето не си заслужава. Помисли си колко много си изпуснала за 14 години. Искаш ли и следващите 14 да ги прекараш така? И това "обичам го" не го вярвам съвсем, може да е "не знам как да живея без него"... Поне трябва да имаш база за сравнение... Смелост ти желая!

# 55
  • София
  • Мнения: 1 735
Първо поработи върху самочувствието  си.Купи си хубави дрешки,поглези се.Няма грозна жена-има неподдържани.Аз поне от този мъж не бих си помислила да имам 2-ро дете.Аз съм почти на твоята възраст,но не си и помислям ,че и на 40 може да имам 2-ро дете.Животът ни не е свършил!Приятелката ми има 2 деца и сега има нова връзка.Това не е единствения мъж на света.Пък и едно дете според мен не може да събере двама,ако те не се чувстват щастливи.Бебетата са радост,но и мн. трудности,голяма отговорност.Пък и като порасне детето ще бъде ли щастливо в такова семейство? newsm78Много е труден въпроса ти и не можем да ти дадем съвет,но има мн. върху какво да мислиш преди да решиш какво да правиш.Успех!

# 56
  • Мнения: 1 731
Нещо авторката се покри май. newsm78

# 57
Не съм се покрила, тука съм си...
И ви чета постоянно...
Само дето не винаги мога да пиша, за сега не искам той да знае, въпреки че се каня после да му покажа вашите мнения.
Защото той е разумен човек, образован и съобразителен (особено по отношение на другите, външните хора) и не вярвам да не разбере.
Тъй като се натрупаха много мнения, едва ли ще мога да отговоря на всички, но ще опитам:
За алкохола: нямаме проблеми - обича го, но си знае мярката. Прекалявал е два-три пъти за тези 14 години и то след като го е решил и съобщил предварително. А и като пийне става мил и ласкав, готов е на всичко за мене. Много е добричък тогава.
Относно това, че нямал против и второто ни дете да е момиче, може и да не съм се изразила правилно, имах предвид, че не е от онези нерези, дето викат "До момче", т.е. желанието му за бебе не е продиктувано от неистов копнеж за СИН.
А животът ни до сега беше доста тежък - квартири, наеми, жестока бедност, после леко понадигане от калта и веднага - бебето. Трудничко я отгледахме, съвсем самички. Сега той започна добре платена работа и новото бебе му е все в главата. (Даже му планува стая в новото жилище.) А на мене от много по-рано - исках две деца с разлика от ок.5 години. Но с тези проблеми - отложих. Сега вече не виждам за кога да отлагам. А и жилище вече си изстрадахме...
До тези, които смятат, че искам да родя, за да спася брака си:
Никога не съм вярвала в това. Смятам, че дете се прави ОТ любов, а не ЗА любов. Но ние наистина се обичаме...
Знам, че в дома ни няма спокойствие, ама все се надявам да дойде такова... Все очаквам това или онова да отмине, нещо да се подобри... и вярвам, че нещата може (а дали?) да се оправят.
За това допринася и честото му мило отношение, дори след последната почивка беше по-мил от всякога. При това - за няколко месеца. Не знам дали да не отдавам това на преумората и пренапрежението (както в новата добреплатена работа, така и по ремонта на новото жилище). Всъщност, какво "Не знам", тъкмо на това се надявам, та още стоя. Нали, когато е отпочинал, той е най-милият съпруг и баща, сравним е с героите от филмите...
Абе, не е само това.
Както споделят тук много от вас целият ни живот е общ - от детето до заплатата - нищо не делим на мое и твое (поне аз, а и той се понаучи с времето), той ми е най-близкият човек през почти целия ми съзнателен живот, и в момента, но май е прав онзи, който спомена уважението. Мисля, че точно това ми липсва: той ме обича като дете, като по-малка сестра, като майка на детето му, но сякаш не ме уважава като зрял човек, като отделна личност.  От друга страна търси мнението ми, цени го. Но все въздига своето в най-добро. Най-често се вбесява и избухва в опити да ме възпита, да ме научи на едно или друго. По-рано не го осъзнавах, но сега знам, че това не е нормално. Но как да настоявам за помощ от специалист ( отдавна съм осъзнала, че и двамата се нуждаем от такава), като той се скапва на работа, после се хвърля на ремонта у дома, а накрая заспива на масата... А имаме нужда, не само от консултация, от компетентната намеса на психолог имаме нужда...
Но само тези, които са имали проблеми със зачеването ще разберат какво изпитвам, след като около две години искам, а не мога(разбирай не смея), да имам детенце. А от около година и той го иска много... Трудно е да устоя.

# 58
  • Мнения: 122
Аз нещо не мога да те разбера честно.
Първо се допитваш до съвет да се разведа или да му родя дете? И изведнъж след толкова много мнения на хора ти започваш да го защитаваш, защо се държал така прави се ремонт ходи на работа. Ами и моя върши работа и до скоро правихме и ремонт но никога не е стигал да ме удари от преумора. А и според мен никак не е разумно да му показваш това което си писала във форума и това което са те саветвали. Защото както казваш ти може да е преуморен и в изблик на ярост да направи някоя глупост. Все пак това е мъж. Никой мъж не обича да се обсъжда личния му живот на него и жена му. Особедно жена му ако споделя  такива лични неща как той я е удрял и тем подобни неща.

# 59
  • София
  • Мнения: 17 278
Ти ако искаш и двутомен роман с добрите му качества издай, няма значение - удари ли ме някой мъж, повече няма да ме види. Ако ще от светия синод ореолче да му сложат и нобелова награда за мир да получи.
Точка.

# 60
  • Мнения: 668
 Колеблива прочетох темата от началото и стигнах до извода ,че ти не само нямаш намерение да се развеждаш а и ,че определено искаш това второ дете с много желание.Нормално е за 14 години да минете през много неща,но ти си се вкопчила в него до толкова,че ми се струва,че нямаш личен живот?Той е над всичко!!!Докато четох си мислех тези дечица като пораснат и той ги удря по същият начин и тях,а после се извинява ти как ще реагираш?Дали пак няма да е ТОЙ над всичко?
Не мога да ти дам съвет,защото "семейството" си е твое и ти го градиш!Имай малко повече самочувствие за себе си-не го оставяй да ти приказва ,че за нищо не ставаш!Все пак си жена.

# 61
  • Мнения: 2 556
Аз не бих могла да живея с такъв тип човек, но за теб виждам, че просто си се навила на второ дете от него и тук търсиш някой да ти даде поне малко кураж или нещо такова... И какви са тия "и жилище си изстрадахме", каква е тая "жестока бедност", абе много страдание има тука, отпочинал ли е бащата е като на филм, иначе явно да не си му пред очите...не знам какво да ти кажа, за мен звучи много, много, много трудно да се живее така, все пак животът ни е един.

Ако си мазохист по душа, сигурна съм, че ще издържиш, но дали си струва, никой не може да ти каже. Постъпи както ти искаш, последствията ще са изцяло за теб. Няма да ти дам съвет, защото съм съвсем различен тип човек и със сигурност мислим различно.

# 62
  • Мнения: 46 508
... А животът ни до сега беше доста тежък - квартири, наеми, жестока бедност, после леко понадигане от калта и веднага - бебето. Трудничко я отгледахме, съвсем самички  ...

Да не мислиш, че само вие сте минали през това? Минава го всяко второ семейство, но трудностите не се решават с бой, синини и преспиване с чужди жени.

Странна логика имаш, но щом те устройва, успех ...

# 63
Колеблива, ти си много слабохарактерна и мисля, че цялата тема, която си пуснала е, за да те убедят хората, че на мъжа ти му няма нищо и че и другите са така, но понеже никой не го направи, се опитваш все пак да се самонавиеш, че преживявате много трудности и затова той те е удрял, т.е. щом е уморен и изнервен трябва да му се прости. Любопитно само, че според теб е крайно време вече за второ дете, времето си минавало, а пък не виждаш, че животът си минава, а лошите моменти в брака ти не свършват, ама то едното може да се търпи, докато другото няма отлагане, а? newsm78

# 64
  • Мнения: 2 556
Мъж, който по принцип уважава жените, няма да посегне на жена никога, колкото и да е беден, изнервен, прецакан. Няма да посегне на жена си, дори ако тя му е изневерила, излъгала го е, продала е семейния апартамент и го е обрала и т.н.

А който си иска да удари, ще го направи и само защото масата не му е добре сервирана примерно Confused

# 65

За това допринася и честото му мило отношение, дори след последната почивка беше по-мил от всякога. При това - за няколко месеца. Не знам дали да не отдавам това на преумората и пренапрежението (както в новата добреплатена работа, така и по ремонта на новото жилище). Всъщност, какво "Не знам", тъкмо на това се надявам, та още стоя. Нали, когато е отпочинал, той е най-милият съпруг и баща, сравним е с героите от филмите...Имам чувството, че говори робинята Изаура.
Мила, ела на себе си за Бога!!!!!

# 66
  • Мнения: 307
Колеблива,бях ти написала много дълъг пост,изпълнен със съчувствие и съвети.Но след като прочетох и втория ти пост...виждам,че мъжът ти ти е промил мозъка и от мен само...
...Ако сама не искаш да си помогнеш и Господ не може...

# 67
  • Мнения: 773
Нито развод, нито бебе.
Защо толкова бързаш с това бебе. Нищо не ти пречи да изчакаш докато се разберете. Първо трябва да седнете и да поговорите. Ама да поговорите сериозно. Обясни му всичките си терзания, и че работата е сериозна. Ако предварително знаеш, че ще ти е трудно да говориш му напиши писмо.  Дай му да го прочете и после обсъдете написаното. Ако се разберете и той ти обещае много неща за в бъдеще, си дайте срок примерно една година. И след тази година, ако си щастлива с него започнете с опитите за бебе. Сама казваш, че не би се справила финансово да отгледаш две деца. Ами защо тогава трябва да рискуваш. Както някой по-нагоре ти беше писал едно бебе няма да оправи нещата. напротив ще ги утежни още повече.

# 68
  • Мнения: 46 508
alessia, ти прочете ли колко пъти я е бил?

# 69
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Бие те на тупан....разумен и съобразителен бил....приличал на героите от филмите.... Whistling,ти добре ли си?
Колеблива,нали не смяташ,че тук пишат пубери....,които да ти се връзват на измишльотините.. Thinking

# 70
  • Мнения: 18
Колеблива,аз нещо немога да те разбера.На кое точно казваш разумен,съобразителен и т.н.На теб харесвали ти да те малтретират?Един път се оплакваш от него,в следващият момент го защитаваш,от мненията във форума.

# 71
  • Мнения: 387
WOW!!!! Навивай си че той е идеалния колкото си искаш..нас няма да убедиш,но ако успееш да убедиш себе си това ще е добре...не за теб, а за него...
и още нещо детето ти щастливо ли е....само вие ли сте важни...по-точно само ТОЙ!!!!!
вбесявам се като те чета...не мога да повярвам, че все още има толкова много МЛАДИ И ЗАБЛУДЕНИ жени...може би не си непривлекателна, а необразована и неинформирана...
мила пожелавам ти много здрави зъби, защото май много ще трябва да ги стискаш...такива хора не се променят, поне не на тази възраст...

# 72
Хора, не ставайте жестоки!
Мисля, че сама си изяснявам положението, постепенно.
Явно решението е взето, просто съм искала да разбера дали е правилното, според вас.
Всъщност въпросът стоеше така преди две години. Сега осъзнавам, че тази тема е била само сверяване на часовника.
Е, моят се оказа доста неверен! Ще помисля по въпроса..., но едва ли ще предприема мярката, която всички препоръчвате...
Не знам, може да пиша по-късно, когато решението е окончателно...


Не съм толкова тъпа, осъзнавам рисковете, но прекалено много ми се иска детенце... а и май още вярвам, че нещата може и да се оправят... По-добре не лъжете децата си, че има дядо Коледа, да не станат и те лековерни като мене...
Това, не толкова сериозно. Но съвсем сериозно: За нищо на света не бийте дъщерите си!
Мисля, че това е моят проблем - у дома ме потупваха и в годините го преглъщах по-лесно и като го прави мъжът ми. Мислех, че и аз имам вина. Вече не е така, но за мен е късно... Пазете си дечицата...


# 73
  • Мнения: 387
първо като не искаш съвети или мнения, които няма да отговарят на твоите не пускай тема...а когато се каже МЪЖЪТ МИ МЕ БИЕ не очаквай някой да ти каже, евала мацко...стой си при него, нищо че те бие, това е от любов... има и такива, като теб, но сте малко и малко ще си го признаят...така че не очаквай някой тук да ти каже браво за това че си толкова смела и още го търпиш

Последна редакция: пн, 04 авг 2008, 22:10 от lorini

# 74
  • Мнения: 18
Хем искаш съвет,после едва ли не ни се караш.Решението си е в твои ръце,но ми се струва че трябва час по скоро да направиш консултация с психолог.

# 75
  • Мнения: 340
Не бъдете толкова груби.  Жената явно страда от синдрома на малтретираните-- те много 4есто смятат, 4е сами са предизвикали изблиците.  А знаете ли, също 4е отвле4ени, които много години са били в плен, накрая като ги освободят и не искат да напускат похитителите си? Нари4а се Стокхолмски синдром.  И при дълго-малтретираните се полу4ава нещо подобно и колкото пове4е търпят, толкова по-трудно им е да напуснат насилниците си.

Колеблива, про4ети малко по въпроса и не се обвинявай-- не си първата, която попада в такава дупка и вярвай, 4е можеш да се измъкнеш, но за целта трябва да повярваш в себе си.  Много е типи4но желанието ти и опитите ти да оправдаеш мъжа си-- иска ти се да вярваш, 4е той все пак те оби4а и е добър, защото ина4е трябва да плюеш на 14 години от живота си.  Разбирам, 4е това е много трудно.  Но по-добре да признаеш грешката си сега (а грешката ти е, 4е си го търпяла толкова дълго) от колкото да я осъзнаеш когато той запо4не да бие и тормози дъщеря ви.  А ако не е по4нал ощея бъди сигурна, 4е рано или късно и този кошмар ще стане реалност.  Ти самата казваш, 4е той те се държи с теб като с дете и се ядосва когато опитите му да те "възпитава" се провалят.  Зна4и съвсем същата у4аст 4ака и дъщеря ви.  Не му позволявай!  Ако нямаш достатъ4но себеуважение да се измъкнеш заради себе си, направи го заради дъщеря си!

Извинявам се за досадните 4ки в текста, просто нямам "ч" в клавиатурата, а не ми се пейства непрекъснато...

Успех, Колеблива, пиши ми и на ли4ни, ако искаш...

# 76
  • Мнения: 387
НЕ БИЙТЕ  ДЪЩЕРИТЕ СИ!!!!
а жените си може...ще следя темата докрай..моята преподавателка по основи на психологията, която е невероятен човек и психолог каза веднъж...ако съм успяла да променя живота на един човек само и да му помогна ще знам че не съм живяла напразно...
иска ми се да те хвана да те разтърся и да ти крещя....защото мъжа ти явно не го прави така че да те стресне...
и ако ти говорим така злобно, гадно и най-вече грубо е сигурно защото ни пука...или поне на мен...и ми пука най-вече за нероденото ти и за роденото ти дете....и затова че и тях така учиш...ти няма да ги биеш, но добре ли ще ти е да знаеш че някой ще го прави....

# 77
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Колеблива,аз нещо немога да те разбера.На кое точно казваш разумен,съобразителен и т.н.На теб харесвали ти да те малтретират?Един път се оплакваш от него,в следващият момент го защитаваш,от мненията във форума.
Ами много просто : първият пост е призив за изказвания от рода на тези, написани във втория й пост. Тоест, понеже никой не започна да я успокоява и окуражава, че всъщност мъжът й си е съвсем наред, тя сама си го написа.
Колеблива, наистина си стигнала твърде далеч в самозаблужденията относно този човек, макар да имаш отвреме на време проблясъци здрав разум. Обаче прекалено много време е минало откакто стоиш в тая помия и накрая....си се привързала към тъмничаря си. Имаше една такава приказка май.

# 78
  • Мнения: 3 861
Хора, а вие не разбирате ли, че нея просто я е страх да остане сама, да захвърли половината си съзнателен живот с този човек, а може би наистина много го обича и се надява до край, че нещата ще се променят. Незнам, дано не изпадам в подобно положение никога защото е много лесно отстрани да се дават съвети и да се заявяват някакви крилати фрази, но съвсем друго нещо е да го направиш. А най трудно е за децата, изживяла съм го и го знам със сигурност.
Аз съм дете на разведени родители. Баща ми се изнесе от нас с гръм и трясък, когато бях на 3 години, спомням си го, смътно, но помня ужасът. Появи се отново в живота ми, когато бях на 13г. 10 години ни вест ни кост. Когато се появи отново той поиска да се съберат с майка ми. И въпреки  многото години на негово отсъствие аз страдах страхотно, че го нямам до себе си и молех майка ми да го приеме и я обвинявах, че не го прави защото имах НУЖДА от баща до себе си. Разбрах я години по късно, но и двете минахме отново през кошмара. Аз я обвинявах, а тя се чудеше как да ми обясни без да ме нарани още повече. Не е лесно.

А тя казва и че той е добър баща. Как да отдели един добър баща от дъщеря си???
Най добре би било да успеят да оправят нещата в името и на себе си и на децата(ако тя роди и второто)
Но при всички положения, Колеблива, поработи малко върху самочувствието си каквото и да решиш.

# 79
  • Мнения: 1 062
Колеблива, едва ли някой би повлиял на решението ти. Ето, всички които ти писаха са на едно мнение, но ти не го приемаш. Съпругът ти не е интелигентен, не е съобразителен, не е разумен и не е най-добрия за те. Заблудата в която си, е просто толкова дълбока, че едва ли лесно ще излезеш от нея, а особено ако не искаш, тогава изобщо няма да го направиш. Съпругът ти е егоист, манипулатор и единственото, което заслужава е да бъде сам и никога да не усети обичта на жена и деца. Съжалявам, ако ти се струвам груба, но щом пускаш тема е нормално да получаваш всякакви отговори. От друга страна до някъде разбирам мислите ти. Също така съм убедена, че няма да го напуснеш и най-вероятно ще се решиш на второ дете. Дали ще е грешка решението ти да останеш с този човек, ще разбереш ти сама, но може би тогава ще съжаляваш за слабостта си. Човек, който след 14 г. не изпитва никакво, ама никакво уважение към половинката си, няма да започне да го изпитва по никакъв начин. Предполагам знаеш, че след години в една връзка остава обич и уважение. При вас второто липсва и ти го осъзнаваш май. Липсва и първото от негова страна, но ти не го осъзнаваш. Той може би също. Защото неговото не е обич. Когато обичаш не можеш да гледаш другия как страда, а какво остава ти да му причиниш болка. Аз съм с моя мъж от 11 години. Когато ме боли нещо, моят мъж се чувства зле, не може да ме гледа да страдам(макар и само физически). Веднъж без да иска ме удари. Бяхме в кухнята двамата, той режеше нещо с ножа, аз посегнах да взема нещо и ме убоде с ножа по ръката. Почти нямаше кръв, нямаше почти нищо, само драскотина. Дори не беше порязано. Очите му се насълзиха, той просто не може да приеме факта, че ме е наранил. Определено го заболя повече от мен. За мен това е обич. И предполагам не само за мен. А какво е твоето определение за обич?

# 80
  • Мнения: 1 731
Е,това е .Жертвата си е жертва.Няма какво повече да кажа.Като си решила да страдаш,страдай.Всеки сам управлява живота си. Thinking

# 81
Доня Коприва, благодаря за подкрепата! Мисля, че това е постът, който е най-близо до ситуацията от всички. Колкото до добрия изход, с "оправяне на нещата" - и аз се съмнявам, но ми се иска да вярвам... Понякога съм безумно оптимистична, особено когато сме близо до края на поредното житейско изпитание. Друг пък, както когато те чета, Анелим, да разказваш за искрената любов на съпруга си, плача, без да смея да се надявам...
Може би страхът ми е, че твърде късно съм осъзнала ситуацията, в която се напъхах още съвсем млада и неопитна. Но ви уверявам, че я осъзнавам. Не, вече не съм онова момиче без самочувствие, което се оставяше да бъде бито...
Вече съм жена с (известно) достойнство, която се опълчва (по израза на една от вас) и все по-често успешно. Той дори се съмнява, че съм се обаждала на горещите телефони против насилието или чета книги по въпроса. Всъщност - чета книги по други въпроси - самоувереност, грешки във възпитанието и пр. Наистина, в момента нямам никакво време да се занимая със себе си (както много от вас са ме посъветвали и аз искрено уважавам и ще последвам съвета им), но знам какво и как да направя. Всъщност не съм съвсем тъпа, а много- много преуморена от множеството функции, които ми се налага да изпълнявам.(Няма да ги изброявам тук.)
Благодаря на всички, които ме подкрепиха  Hug, но и на всички, които ме нахокаха... Напълно заслужено е! Напълно права е lorini, БЛАГОДАРЯ ВИ, ЧЕ ВИ ПУКА!
Моята борба предстои!
Май проблемът ми е в това, че нямам ръбче на чашата, а и тя се оказа разтегателна... Т.е. все не мога да определя кое е преляло чашата и трябва да сложи край на сагата. Кой трябва да е знам, не мога точно да определя кога.
Може би това трябва да е молбата ми - посочете ми границата! Знам, че границата на търпението на всеки е различна, но ви моля да ми посочите крайната граница, тази на нетърпимостта. Това може и да ми помогне да взема решение...
Знам, че за повечето от вас, границата е първият шамар, но това няма да ми помогне. Моля, помогнете ми да сложа границата сега, там където съм, за да е ефективно решението ми (защото вече няколко се оказват неефективни).
Благодаря, че ме търпите и че ви е грижа!   bouquet

# 82
  • Мнения: 197
Колеблива, мисля, че толкова време си живяла под "похлупак", че когато ти липсва , сама си го търсиш. Заради страхът си отказваш да приемеш деиствителността (ако е достоверно вс., което си писала) и очакваш  форумът да ти помогне да повярваш, че имаш идеалния съпруг (не че има идеални хора...). Според мен ти просто си му много изгодна,  той не вижда в теб жената-съпруга, както и ти сама пишеш, а може би някаква насадена в главата му представа за съпруга, изравняваща се с представата му за майка и кой знае още какво. Всъщност не знам това дали има значение, защото на този етап е по-важно ти как се чувстваш. Ако ти харесва да играеш тази роля и те е СТРАХ да бъдеш самостоятелна, карай я така, народи му деца и ....можеш и сама да си представиш как ще живеете. На този етап , с тоя страх, липса на самоувереност, ниско самочувствие, малко финанси...не виждам как ще тръгнеш да се развеждаш, а и съпругът ти няма да пусне така лесно и безнаказано "удобното". Така, че първо трябва да се разведеш в "главата" си и после наистина, и само ти можеш да го решиш и направиш. Разводът е гадно нещо, възпитани сме да е гадно, но пък след него със сигурност няма да е същото...По принцип  рядко имам смелостта да говоря за развод на някого, но мъж, който удря бременна жена.....не мога да го коментирам от многото мисли, които нахлуват в главата ми. Само това е достатъчно да му тегля .....

# 83
  • Мнения: 387
мила ти мисля че сама започваш да слагаш границата... и само и единствено ти можеш да го направиш...ние може само да сме ти малък коректив...но според повечето които са ти дали съвет или мнение границата одавна е преминала...това че си тук, търсейки помощ означава че си направила първата крачка към промяната...затова продължи САМА... не ти е нужен нито мъж, нито ние за да се справиш ... само ти и детето... нужна ти е смелост и някой беше написал, че ти не знаеш как да живееш без него и те е страх не от това, че няма да се оправиш, а от това че не знаеш какво те чака...страшно е, но не е непреодолимо...ще се справиш най-вероятно, защото сама го искаш...
само ти можеш да си помогнеш...затова ти помисли къде е ръба на чашата...

# 84
  • Мнения: 35
Никой баща, който БИЕ майката пред очите на детето, не е добър баща.За теб не ми е жал, за мъжа ти също, възрастни хора сте, оправяйте се. Но за това момиченце, на което формирате идеята за нормални семейни отношения,ми е жал. И за следващото, което си решила да родиш, защото те е ударил хормона. Sick

# 85
  • Мнения: 46 508
... А тя казва и че той е добър баща. Как да отдели един добър баща от дъщеря си???  ...

Този "добър" баща бие майката, ще го прави и пред децата, ако не, те ще виждат синините, сълзите и ще чуват писъците.
При него не е било еднократно и не вярвам, че може да се поправят такива хора  Confused

# 86
Не прочетох цялата тема. Но ще ти дам полезен отговор. Отговорът на детето ти - на роденото, и на плануваното. Аз съм дете, израстнало в такова семейство. Имам и сестра. И ще ти кажа какво ние двете мислехме за баща ми /все още е съпруг на майка ми/. Искахме да го убием, искахме него да го няма. Картинката беше същата, която ти описваш. Любов помежду им - огромна, силна, той можеше да е перфектен, но... Много изневери /на една от които сестра ми стана свидетел/, пиянски истории, ревност, скандали, побоища... Всяка вечер, в която закъснееше, трепереща се молех на Бог да си легне мирно и тихо... Идея си нямаш как помни едно дете. Пред очите ми до ден днешен са сцени, които никога няма да забравя, въпреки че майка ми сигурно отдавна ги е забравила и ги е простила. Но аз не. За щастие аз успях да пооправя последствията от това "детство". Омъжена съм, имам чудесно дете, добър съпруг, нормален брак, чудесна работа, добро самочувствие. Имам някои страхови състояния, които не съм сигурна дали са в следствие на красивите ми спомени. Виж, сестра ми... сестра ми пое пътя на майка ми. Загуби всякакво самоуважение, хвърля се в крайно неподходящи мъже, които я малтретират и я смятат за нищожество. А е красива, интелигентна и надарена. Само че баща й и даде перфектен пример за мъжественост. Майка й и даде перфектен пример за женственост. Не мога да я измъкна от въртележката, която я е въртяла цял живот. И не мога да обичам докрай родителите си, въпреки че иначе може да се разчита на тях за всякаква помощ... и са видимо загрижени за нас. Обвинявам, мила, и не обвинявам само баща си. Обвинявам и майка си, която е направила своя неправилен избор и в нашия живот. Обвинявам като жена, защото никоя жена не трябва да пада толкова, защото жените са силни, защото винаги можеш и сама. Обвинявам като МАЙКА, защото не бих допуснала децата ми да стават жертви, не бих допуснала съзнателното им осакатяване, не бих допуснала да изградя в тях такъв пример за поведение, не бих допуснала да живеят в страх, не бих допуснала да опропастя живота им. Най-хубавите години от живота са детските, помни това. За мен не са.
Искаш ли това за твоето дете?

# 87
  • Мнения: 3 861
... А тя казва и че той е добър баща. Как да отдели един добър баща от дъщеря си???  ...

Този "добър" баща бие майката, ще го прави и пред децата, ако не, те ще виждат синините, сълзите и ще чуват писъците.
При него не е било еднократно и не вярвам, че може да се поправят такива хора  Confused
Незнам Никол, това е една много сложна ситуация, в която не може да има еднозначно мнение. От цялата ситуация най много страдат децата. Надявам се тя да вземе правилното решение за себе си и семейството си.

офф.  Не съм те засичала от много време из форума и с радост установявам, че София се е превърнала в истинска красавица, УАУ  Hug

# 88
Към Детето: Потресена съм!!! Дано много родители като твоите
прочетат това.
Към Колеблива: Детето ти даде отговор - няма граница. Има последствия.

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 274
В последния си пост казваш, че ти вече не си същата и си осъзнала своите грешки в отношението си към съпруга си. Точно това още повече ще влоши ситуацията ти, е моето мнение. Той те харесва такава каквато те е взел преди 14 години-невина, неопитна и послушна. Ако му покажеш обратната страна, че имаш мнение, че можеш да се оправяш това ще го вбеси до безкрай. Не знам дали това е точно твоят случай, но това което казвам е факт от един друг реален случай. Нещата не биха могли да тръгнат на по-добре ако ти се опълчваш и показваш себеуважение. На мен пределно ми е ясно колко е трудно да сложиш точка на 14 години брак и особено когато това ти е първия мъж. Но искам да ти кажа, че мъже бол и то от добри, по-добри. Всичко е в твои ръце. Но щом ти посяга разбери го-никога няма да спре.

# 90
Здравей,

Не прочетох всички отговори... направо ще ти разкажа моя опит... т.е. от гледна точка на детето..

баща ми прилича на твоя мъж.
Безспорно е че обича и майка ми и мен, но също така е безспорно, че направи живота ни не-щастлив... забележи - не искам да кажа нещастен
Може би разликата с твоя мъж е че баща ми пие... и когато се напие става лошо.. той става друг - тормози майка ми по всякакъв начин /словесен, физически и сексуален/.. тогава го мразя...
когато не е пиян /сега треперя защото за пръв път изказвам чувствата си - надявам се да помогна на теб, но преди всичко на детето ти/ го обичам, дори съжалявам че съм го мразила предната вечер...
Ти сигурно разбираш какво е усещането...

Не знам какъв съвет да ти дам... не мога да си представя какъв би бил живота ми ако родителите ми се бяха развели... факт е че 2-та ми братя от предния брак на баща ми го обичат повече от мен... макар че аз съм неговата любимка и всичко е правил за мен...

Помисли за детето си, помисли за евентулното бъдещо бебе... Искаш ли да бъдат свидетели на сцените между вас.. .защото той няма да спре.. това е сигурно... Ако съдя по баща ми, с възрастта положението се влошава... мъжът също осъзнава че остарява и че е безсилен... а безсилието води до насилие

Сега съм бременна - искам да живея с приятеля си, но не мога да си представя да оставя майка ми сама с баща ми...
Надявам се обичта му към мен да надделее и да спре да пие, когато му съобщя новината и му отправя ултиматум дали иска да поддържа контакт с внучето си....

надявам се да ти помогна във взимането на решение!!!
Не мисли за него, мисли за себе си и за детето...

# 91
  • Мнения: 122
Поне ти е бил първи във всичко, в момента само се опиваш да се обедиш каква мазохистка си. Защото ако казваш че имаш поне някакво самочуствие няма да си с този човек и няма да допускаш това да стане а камо ли да искаш още едно бебе от него.
И това че си го търпиш да те бие си е жив мазохизъм, а тези който те подкрепят да останеш с него ами те са си мазохистки.


"Ами след време си представи че и дъщеряти е в това положение. И тя задава същите въпроси, но понеже това ще е нормално за нея понеже има жив пример от теб!..."
Сама си прави изводите, и ако искаш да решаваш нещо не мисля че форума му е мястото.

# 92
  • Мнения: 539


Послушай "децата", момиче! Така ще говорят и твоите след време! Спасявай се, докато не е станало твърде късно!

# 93
  • Мнения: 37
Май проблемът ми е в това, че нямам ръбче на чашата, а и тя се оказа разтегателна... Т.е. все не мога да определя кое е преляло чашата и трябва да сложи край на сагата. Кой трябва да е знам, не мога точно да определя кога.
Чакай, колебливке, чакай! Дай да видим дали добре съм разбрала (изчетох цялата ти тема):
1. Обичаш го и вярваш, че той те обича
2. Той е добър баща, дъщеря ви го обожава
3. Не е алкохолик
4. Избухва и ти посяга
5. Чудиш се каква позиция да избереш за понатъшния си живот - със или без него
Дано не греша, но ми се струва, че се намирате в т.нар. "розов период" какъвто имат повечето насилници, особено по-умните.
Сега нещата у вас са наред и ти пърхаш като пеперудка към една мечтана бременност?
Отговори, миличка, правилно ли съм разбрала ситуацията?

# 94
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Авторката за какво е пуснала темата,така и не разбрах....?
В края на краищата мъжа си е неин да си го прави каквото иска ,боя  и пренебрежението също...
За децата родени, не родени ,ако собствената им майка първо не помисли за тях,какво остава за група не познати вписващи в темата.....
Сърби, боли драго ми е.... Crossing Arms

# 95
  • Мнения: 236
С две деца ще си му в кърпа вързана и ще се налага да търпиш и да стискаш зъби.
Сега поне имаш някакъв избор. След това няма да имаш НИКАКЪВ.
Добре си помисли и по-добре се погрижи за детето, което имаш.

На него можеш да не му казваш, даже му постави условие да се държи прилично и му дай изпитателен срок.
Малко вероятно е да се промени, но поне може малко да се постарае.

# 96
  • Мнения: 152
Това е т.нар. СТОКХОЛМСКИ СИНДРОМ.Свекърва ми е имала този живот-сега си клати главата от нерви и не знае какво говори,но ходи всеки ден на гроба му да го оплаква.

# 97
  • Мнения: 289
Каквото и да се пише и говори тук, аз си мисля, че "Колеблива" всъщност изобщо не се колебае, сигурно е, че няма да напусне мъжа си   Confused има хора, които просто не могат да живеят по друг начин - съдейки по описанието на отношението към нея в детството, както и от мислите и към момента.. изобщо не си я представям борбена, взела детето си и напуснала насилника, взела  живота си в ръце, с нова прическа, посещаваща курс за допълнителна квалификация и градяща кариера т.н... има жени, които са щастливи от това да стоят в сянка, и да се прехласват по качествата на мъжете си, и толкова да са обсебени от тях, че да са в състояние да преглътнат всякакъв род издевателстване над себе си..тези жени също са щастливи.. по някакъв техен си начин. Не го разбирам, но се въздържам да го осъжадам - хора разни, затова и различни семейства, деца с различни приоритети / или кошмари от миналото... шарен свят

# 98
  • Мнения: 410
охххх прочетох цялата тема Shocked.''комин без пушек-неможе''-всеки се кара и сдобрява,ама твоето е прекалено.наистина щом веднъж удари,ще продължи(знам го от майка си от нейн личен опит.по тази причина все още не познавам баща си и нямам желание,но се радвам,че майка ми преди 30 години е направила правилното решение.)аз мисля,че сега в второто иска да те задържи напълно и да продължи да си живее както си му е удобно,а ти.........бебета,деца-няма да имаш време и да пишеш във форума даже Laughing.помисли си добре,но защитавам напълно мнението на момичетата Peace

# 99
  • Мнения: 332
Колеблива, твоят мъж, мила моя, е комплексар, то и ти май си такава, не се обиждай, ама ти сама го казваш: "тъпа съм и съм непривлекателна", ами той ти го е внушил нали? Вдигай глава и си потърси авдокат,  че догодина може и да пуснеш тема тук за психичноболни жени, дааааа рязка съм, не знаеш наистина какво са преживели други жени като теб.
  Съжелявам мила моя, но това е моето мнение. Вдигай главата и си вземай детето и се махай, ако ли пък не яж си боя, друсай бебе, той ще ходи по к*рви, ти си го дръж нали се обичате.
Извинявам се още веднъж за резкия език, но мразя такива "мъже"

# 100
Прощавай, че съм толкова директна, но ти за мен си ненормална... Ти не заслужаваш да си мъжка дори и на детето, което вече имаш, камо ли пък да раждаш още едно. Дано Бог бъде справедлив и не ти даде възможността да родиш дете на този мъж.

Как може да обясняваш, че бил добър баща? Разказаха ти как изглеждат нещата от позицията на детето в една такава връзка. Е, аз ще си позволя да ти кажа още веднъж. Един ден детето ти ще те обвинява, че си опропастила детството и младостта му. Не си мисли, че ще ти бъде благодарно, задето не си го лишило от такъв \"баща\". Ти си едно мекотело, което е зависимо от съпруга си и се опитва да оправдае своите желания с идеята, че видите ли, той бил добър баща и детето го обичало... Кое му обичаш на този? Знаеш ли какви страхотни мъже има на този свят? Но ти, разбира се, виждаш само онова, което ти харесва. Защото си просто една страхливка, която не смее да направи нещо сама. Без значение колко е грозна и неинтелигентна една жена, тя не заслужава да бъде унижавана. И знаеш ли, осъзнай една много проста и много важна истина - той те бие, не защото ти някъде си сбъркала в конкретната ситуация, не защото е преуморен и `нам още какво... а защото ти го допускаш, защото го искаш... Ако не го искаше, изобщо нямаше да се чудиш, не за второ дете, а дали изобщо да стоиш с такъв мизерник. Като малоумна повтаряш, че се надяваш нещо да се промени... Ми надявай се, те надеждите са безплатни... Ще се промени нещо, когато цъфнат налъмите. Изживей си живота в очакване, това е твоят избор. А всъщност колко много хубави неща биха могли да ти се случват...

Виж какво става с теб, след като си била свикната на лошо отношение, преди да се омъжиш. Защо искаш да причиниш това и на децата си? Ти нямаш право да жертваш и техния нормален живот, тяхното здраво мислене, само защото ти харесва да се чукаш с този и защото ти харесва да ти се подхвърлят трохи. Нямаш, разбра ли!!! Каква мъжка си ти изобщо, щом мислиш първо за себе си, вместо за децата си, които към момента нямат възможност да мислят сами за себе си и да вземат решение. Ти трябва да вземеш решение, и за тях, ясно ли ти е това. Ти си родила това дете, ти си отговорна за него. Може на теб да ти харесва да те налагат, но на това дете не би му харесало да живее в такова \"семейство\".

Питаш за границата на търпението... Че ти отдавна трябваше да си я минала, на здравословното търпение. Какво още чакаш, да те убие ли в пристъп на ярост? Дааа, знам че ти изглежда супер невъзможно. И не, не е късно да си тръгнеш. Изобщо не ми се оправдавай с финансова и `нам си ква материална зависимост. Ти просто си емоционално и сексуално зависима от тоя човек. Ако е толкова добър баща, за какъвто ни го представяш тук, би следвало да продължи да се грижи за детето си и след развода с майка му... Тъй като ти знаеш, че не би го направил, е повече от ясно колко добър баща е всъщност. А ти какво, нямаш 2 ръце да се грижиш сама за себе си ли?

Сигурна съм, че се мислиш за непривлекателна и недостатъчно интелигентна, защото виждаш, че околните те имат за такава, защото другите мъже не се заглеждат достатъчно по теб и т.н. Но нека да ти кажа каква е истинската и сигурната причина това да е  така - мъжете харесват жени, които уважават себе си. А на една жена това и личи. Ти не се уважаваш, ти си смачкана и това ти личи, дори и хората да не знаят какво се случва в дома ти. Ето затова си въобразяваш, че си грозна и неинтересна. Ако се освободиш от този боклук и положиш усилие да се погрижиш за себе си, аз ти обещавам, че животът ти ще стане по-добър. Но е важно да го направиш в тази последователност, а не още няколко години да четеш умни книжки и да се опитваш да си върнеш самочувствието, докато той същевременно ти го смачква. И ще видиш, че колкото повече той ще вижда, че ти се опитваш да се промениш и да изградиш самочувствие, толкова повече той ще се опитва да те мачка. И кому е нужна такава игричка в продължение на години? Махни се от него, сега, веднага. Обичала го! Ти себе си не обичаш, разбираш ли. В този смисъл не е възможно да обичаш някого другиго. Това не е обич, повярвай ми, не е. Та ти никога не си обичала преди, как разбра, че този е единственият, неповторимият, изобщо златна мина си открила с това изкопаемо, честно...

И всичко това ти го казвам, защото съм израстнала в семейство, където баща ми бие майка ми, тя все още е с него... Защото е глупава, като теб. Защото си въобразява през цялото време, че го правела заради нас, децата. Това са глупости, през цялото време е стояла с него заради собствената си слабост и безхарактерност, защото на нея и е харесвало така. Но заради това сега страдат още 2-ма човека, които не са виновни.

Помисли си добре, какво искаш да направиш с живота си и този на децата си. И най-добре излез от измисления си свят, в който мъжът ти те обича, страхотен баща е и всичко ще се промени, само да отшумят проблемите... Това са глупости, проблеми винаги ще има, а мъжът ти не те обича, просто си му удобна, като изтривълкъта пред вратата... И ти гарантирам, че той ти изневерява, а не просто флиртува... Ти ако искаш, може и за това да продължаваш да си затваряш очите. Естествено, че няма да го виждаш, когато не искаш да го видиш... Та ти къде-къде по-очевадни неща не желаеш да видиш... А и това ти е най-малкият проблем, да ти кажа, дали ти изневерява или не... Как изобщо си въобразяваш, че не ти изневерява - та ти си една смачкана жена, която не уважава себе си, която не е интересна, защото няма собствено мнение, защото е моделирана като пластелин. Която е зависима от него. А навън всеки ден има толкова много страхотни жени, уважаващи себе си, знаещи цената си, интересни, поддържани, нетормозени и изобщо страхотни, че просто не виждам защо мъжът ти да не си прекарва приятно с една такава. Нали не си въобразяваш, че ти би го заинтригувала повече? А всъщност би могла да бъдеш една от тези жени... Ако само би поискала...

# 101
  • Мнения: 152
Извинявай,Колеблива,какво е образованието ти?

# 102
  • Мнения: 332
Лусила, не питай за нейното образование, май неговото ниво е доста ниско.

# 103
Цитат на: Когато...
...Отговори, миличка, правилно ли съм разбрала ситуацията?


Доста близо си, мисля...
Бебето ми е отдавнашна мечта - обещала съм си го от дете - расла съм самичка (една на мама и тате) и решението ми беше категорично - никога да не го причиня на дъщеря си! А и аз, ако имах един батко, да постресе моичкия или поне да ме прибере при себе си, да ми погали момиченцето... Кой знае дали щях да се оплаквам тука...

Цитат на: lusila
Извинявай,Колеблива,какво е образованието ти?
Цитат на: lorka86
... и си потърси адвокат
Няма нужда, Лорка, аз съм адвокат - оправям чуждите бакии, а моите няма кой да оправи...
А имам и диплома за машинен инженер от МЕИ... Ама и двете не помагат...

Връщам се на думите на Когато...
Да, в момента всичко е наред, той е много мил и грижовен, малката е щастлива, пее и играе... Как да хукна да се развеждам...
Май в неподходящ момент пуснах темата  Embarassed
Или пък трябваше да я озаглавя само "Да му родя ли бебе?", без да споменавам за развод  newsm78
Кой знае... Но ви благодаря, че ме подкрепяте, и че ме ругаете, също ви благодаря!
Знам защо го правите...  Cry Благодаря!  bouquet

# 104
  • Мнения: 387
bsweet ти го е казала толкова просто...и искрено...ти наистина си много ..................и най-вече ЕГОИСТКА, спрямо децата си...говоря така, защото най-вероятно второто е някъде на път...най-вече в главата ти...а щом а там, най-вероятно ще се появи и на яве...
наистина ли мислиш, че ще успееш да се измъкнеш от стреса, терора и унижението...ами ако ти се роди още една девойка...и след време и двете попадната на мъже като баща си...какво правиш тогава...ще те мразят...и себе си ще мразят...и няма да могат и да си помогнат понеже и двете ще са финансово зависими от мъжете си...
миглена ангелова(вече чакръкчиева) го беше казала мнго добре...ПЪРВИЯ ПЪТ ЖЕНАТА Е ЖЕРТВА...ОТ ТАМ НАТАТЪК Е ВЪПРОС НА ИЗБОР...да не повтарям думите на останалите...
ако сега се появи някоя като теб и ти напише нещо съвсем малко окуражително ти я слушаш и да же се радваш...
ANYWAY...живоат си е твой, но НЯМАШ ПРАВОТО да проваляш живота на децата си....НЯМАШ...

Последна редакция: нд, 10 авг 2008, 07:26 от lorini

# 105
  • Мнения: 236
Лорини, я по-леко с квалификациите...
Много са ми интресни тези категорични мения, които са като последна инстанция. Момичето със сигурност не е пуснало тема за да я обиждме

# 106
  • Мнения: 236
Колеблива, имаш супер престижна професия. Не мога да повярвам, че мъжа ти е успял да ти внуши при това положение такава ниска самооценка. Сама си дай сметка къде се намираш.
И пак ти казвам - децата са прекрасно нещо, но са огромен ангажимент. С две е много по-трудно отколкото с едно. Просто ще си вързана и няма да имаш избор. Тогава ще си биеш главата, но ще е късно.
Между другото споделяла ли си на мъжа си обидата и разочарованието си от него? Това с шамарите е ужас, но и коментара му по време на бременността ти е повече от отвратителен. Интересно ми е какво обяснение дава той за случилото се и наясно ли е изобщо, че след тези инциденти ти се чувстваш абслютно разколебана в него.

# 107
  • Мнения: 668
Абе вие не разбрахте ли,че тази жена знае какво иска.Иска си детенце и няма да се разведе,защото го обича!Няма да я убедите да не го прави!Тя може и да не е силна жена,може и да не е глупава толкова!Просто има жени на които това им е начина на живот,това е!Малко се е депресирала в момента и просто иска с някои да сподели,аз имам такова усещане.Само мога да и пожелая успех и да си пази децата!

# 108
zdravej mila naistina tova ne e lubov i spored men kakvoto i da ti govori toj ne te obicha a iska oshte poveche da te zavarge i da ne mislish dori shtom e udaril vednag shte moge pak a tova s lubovta ne mi govori az pregivyah sashtoto dage byah stignala do sad no toj beshe mil i dobar samo 6 meseca za da mine sroka na medicinskoto i posle pochna manipulaciya da mi promie mozakat i majka mu mi praveshe razni neshta .direktna sam losho e no si preceni samata ti i povyarvaj v sebe si i napravi neshto ako ne za sebe si to za deteto ti bi li go ostavila da givee v taka sreda da gleda kak bashta mu udrya majka mu .Do koga taka .pomisli si ti sama tryabava da reshavash i vzemi naj dobroto za deteto si a ne kakvo misli nasilnikat -toj prosto e galak i slab za tova bie no posle shte si nameri majstora povyarvaj mi i znaj che ne si glupava i neprivlekatelna ne go ostavyaj toj da rakovodi givata ti .

# 109
Ася20, извън темата е,но този на снимката с рибата да не би случайно да се казва Веско?

# 110
  • Мнения: 1 413
Нещо не мога да разбера, как си расла сама, като в първия пост споменаваш сестра?
Не бих те посъветвала да раждаш второ дете, по-важно е според мен да промениш себе си - по-добра работа, по-добри доходи, по-добро самочувствие. Усетиш ли се пълноценна жена няма да позволяваш лошо отношение или забежки и ако съпругът ти иска истинска връзка, стабилна и с уважение към теб тогава може би можеш да мислиш за друго дете.
Много рядко пиша в подобни теми, защото никой не е идеален и животът не е реклама, но тази много категорично ме провокира!

# 111
  • Мнения: 410
Ася20, извън темата е,но този на снимката с рибата да не би случайно да се казва Веско?
не Wink

# 112
  • Мнения: 5 710
Не успях да прочета темата, но ще отговоря какво мисля по първия постинг.
Според мен, Колеблива се страхуваш да предприемеш логичната крачка.
Сто пъти казваш, че си обичана, но за мен обиди и синини не влизат в списъка свидетелства за любов. За теб влизат ли?
Няколко пъти намекваш и за забежки от страна на съпруга ти - къде разбрани, къде само предполагаеми. Това също не се съвместява с моята представа за успешна връзка. За теб така ли е?
Колкото и 'първи' да е във всичко за теб , колкото и възрастна да мислиш, че си - аз те съветвам да направиш логичното сега, а не след 10,20г. Но, познавам и жени, които живеят в подобна на твоята зависимост цял живот - ако имат 'късмет' остават в брака си до старост, ако 'нямат' към 50години се разделят и започват отначало.

# 113
  • Мнения: 18
Помисли добре за второ дете,мисля че не е сега момента не и от този мъж.Дори и да те убеждава "ако доиде такъв момент"че няма да се повтори,няма да те удря,нещата ще се променят,НЕ ВЯРВАЙ!Затова просто се махни от там,човек може да промени живота си стига да иска.Понякога по-лесно,понякога по-трудно се постига това което искаш, но си струва да опиташ.                                               

# 114
  • Мнения: 2 723
Баси дилемата  ooooh!
РАЗВОД
Докато има такива като теб дето да обичат задниците, които ги бият, ще има и мухльовци, които ще си мислят, че всичко им е позволено. Тоя нема да спре да те налага. Пак ще те удари.

Кво бебе бе, кви 5 лева?
Понеже твоят живот е много наред па и този на голямото ти дете, та вземи да вкараш още едно детенц в тая гнусотия Crazy
И когато се освестиш, ще си сама с две деца, а тогава финансовите ти проблеми ще са двойни.

Хващай си хлапето за ръката и се махай, кво си дремала последните 2 години не разбрах ooooh!

Ударил те в седмия месец и с детето в ръце, но бил прекрасен баща... пффффф гади ми се Sick

Тоя тъпанар ли ти е набил комплеските? За да те манипулира по-лесно, дааааа Naughty

Имаш проблем, потърси професионална помощ, не е срамно. Аз съм го правила, помага.

# 115
  • Мнения: 35
Бедна адвокатка, която има сестра, но е била една на мама и татко. Някъде тук загубих нишката. Stop

# 116
  • Мнения: 378
... А тя казва и че той е добър баща. Как да отдели един добър баща от дъщеря си???  ...

Този "добър" баща бие майката, ще го прави и пред децата, ако не, те ще виждат синините, сълзите и ще чуват писъците.
При него не е било еднократно и не вярвам, че може да се поправят такива хора  Confused
PeaceИ аз не изчетох цялата тема ама не можах да разбера само:КАКВО МУ Е УМНОТО НА ТОЗИ МЪЖ?,авторката твърди,че бил умен newsm78

# 117
  • Мнения: 378
Баси дилемата  ooooh!
РАЗВОД
Докато има такива като теб дето да обичат задниците, които ги бият, ще има и мухльовци, които ще си мислят, че всичко им е позволено. Тоя нема да спре да те налага. Пак ще те удари.

Кво бебе бе, кви 5 лева?
Понеже твоят живот е много наред па и този на голямото ти дете, та вземи да вкараш още едно детенц в тая гнусотия Crazy
И когато се освестиш, ще си сама с две деца, а тогава финансовите ти проблеми ще са двойни.

Хващай си хлапето за ръката и се махай, кво си дремала последните 2 години не разбрах ooooh!

Ударил те в седмия месец и с детето в ръце, но бил прекрасен баща... пффффф гади ми се Sick

Тоя тъпанар ли ти е набил комплеските? За да те манипулира по-лесно, дааааа Naughty

Имаш проблем, потърси професионална помощ, не е срамно. Аз съм го правила, помага.
smile3501

# 118
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
 hahahaАвторката  много се заплете в лъжи.

# 119
  • Мнения: 280
Teмата определено взе интересен обрат.Достатъчно често хора, с не една душевност в тялото си,пускат теми.

А може би мацката,опитвайки се да скрие самоличността си,се пообърка малко в подробностите.Първият и пост е много различен от останалите обаче.Дали "любимият" не е прочел темата и е взел ексклузивитет над нея?Както и да е.

И аз съм расла в подобно семейство.Имам и брат,и сестра.Няма да забравя страхът в очите им.Момичетата,които признават подобно детство са били достатъчно красноречиви,няма да влизам в подробности.Здравият човек не би трябвало да приема насилието под никаква форма.

За едно обаче не съм съгласна.Тъй както всяко нещо може да се промени,и хората могат.И понякога решението е лесно и на една ръка разстояние.Но не можем да се отдалечим дори и толкова,за да го видим.Ако този съпруг е наистина "разумен",ще разбере,че нещо определено не е наред в този брак.Колеблива,можеш ли да го убедиш да отидете на семейна психотерапия?Имам познати терапевти в София(защо ли реших,че си от там),които са много опитни и мога да ти дам координати на лични.Нещата могат и да се променят,но според мен не без специализирана помощ.И основно за теб.Не се учудвам на професията,която споменаваш.Много често жени,заемащи високи постове в обществената йерархия,са жертви на домашно насилие.

Не е никак лесно да се сложи край на един брак.Голяма част от пишещите тук го знаят.Но не е и задължително.Колкото и да е странно в семействата с насилие наистина има голяма и дълбока любов.И това още повече плаши насилниците,а след това ги прави още по-агресивни.И омагьосаният кръг се завърта.

Та...специализирана психологична помощ.

# 120
  • Мнения: 152
Това не са обикновени лъжи.Психологията ги нарича фантазми.

# 121
Нещо не мога да разбера, как си расла сама, като в първия пост споменаваш сестра?
Не исках да разводнявам темата, сестра ми е от втория брак на майка ми, но е по-малка от мене с 14г.
Бедна адвокатка, която има сестра, но е била една на мама и татко. Някъде тук загубих нишката. Stop
hahahaАвторката  много се заплете в лъжи.
Не бъдете жестоки! Вижте Мечтица колко мило е попитала.
И аз не съм лъжкиня. Мислите ли, че имам полза да ви лъжа?

# 122
  • Мнения: 152
Като адвокат ми кажи какво казва НПКза твоя казус. bash bash

# 123
  • Мнения: 2 723
Ние да не сме жестоки Shocked
Ти оставяш оня мухъл да те налага и да си хойка, а ние сме жестоките ooooh!

Хайде стига си мрънкала.
Взимай се в ръце и си оправяй живота.
Аман от многострадални Геновеви вече.

# 124
  • Мнения: 133
лелееее, развод... ама май вече е късно за това.... още след първото дете е трябвало да му биеш шута... Sick

# 125
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Като адвокат ми кажи какво казва НПКза твоя казус. bash bash
Аз също искам да прочета професионалното ти мнение. Wink

# 126
  • Мнения: 152
Колеблива,на колко години си?

# 127
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
И аз бих искала да знам на колко години си.
Защо не опиташ да се разделите за известно време, за да разбереш дали ще има промяна в положителна насока.Така ще дадеш шанс на себе си, за да разбереш как искаш да живееш. Не мога да ти кажа какво да направиш, но прецени добре какво искаш и какво ще те направи щастлива!
Успех от мен и умната! Flowers Four Leaf Clover

# 128
 

Rolling Eyes На 35г. - През ноември ще стана на 36

# 129
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Като адвокат ми кажи какво казва НПКза твоя казус. bash bash
Аз също искам да прочета професионалното ти мнение. Wink
Ще ни отговориш ли на въпроса?

# 130
Като адвокат ми кажи какво казва НПКза твоя казус. bash bash
Аз също искам да прочета професионалното ти мнение. Wink
Ще ни отговориш ли на въпроса?
Разбира се, веднага щом разбера с каква цел го поставяте.

# 131
  • Мнения: 494
За да се види,дали наистина си адвокатка Tired

# 132
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Е..ти сега започна да се съмняваш във всеки въпрос,аз лично те питам за да чуя професионален отговор.

# 133
  • Мнения: 378
 Popcorn,тук ще имали развитие на сериала?

# 134
  • Мнения: 112
Мила Колеблива, съжалявам, че може да прозвучи грубо и директно, но съм категорична за развод! Помисли си къде е твоето себеуважение? Трябва да започнеш да обичаш и да мислиш за себе си - достатъчно си голяма да се справиш и съм убедена, че можеш. Твоето ми прилича повече на пристрастеност и фикс-идея, отколкото на любов.. Ако този човек си е позволил да си играе с теб по начина, по който описваш, ще го направи отново, защото явно му даваш повод да мисли, че си зависима от него...Колкото и да е трудно, бягай далеч. Ще затъваш повече, а бебчето само би страдало Sad

# 135
  • Мнения: 152
В коя адвокатска колегия си?

# 136
Колеблива, искам да те питам защо благодариш на тези, които те ругаят? Защо не се опиташ да се защитиш? Ти съгласна ли си, че си "мекотело"? Така ли приемаш всички шамари /словесни и физически/ - с благодарност?

п.п. Това не е нито укор, нито подкрепа. Просто ми е любопитно.

# 137
  • София
  • Мнения: 44 090
Не знам за развода, но със сигурност не бих му родила второ дете....

# 138
  • Мнения: 773
Аз пък мисля, че някои от вас прекаляват в изказванията си. Жената е писала тук за да получи съвет. Или просто е имала нужда да сподели с някой, да поговори. Не е нужно да  я обиждате. bsweet  разбирам, че ти е било тежко, но чак пък толкова да я обиждаш не е нужно. Просто прекалявате. Naughty

# 139
Благодаря, Аlessia! За разбирането.
 До diksan: ще се опитам да задоволя любопитството ти: аз съм на 35, майка съм и знам, че често укорите, дори ругатните, са свързани с грижа и желание да се помогне. Аз така го разбирам - карам се на дъщеря си, не за да я накажа за грешките, а за да я предпазя от следващите. Иначе ругатни може да има и когато са те засегнали лично... Но аз не съм атакувала никого. Мисля, че лични нападки не съм отправяла. Разбирам тези, чиято емоционалност е засегната и не ги обвинявам за бурните реакции. Като дете на разведени родители, знам какво е... А онези, чиито родители не са се развели, казват тук всичко, което биха искали да кажат на майките си.
Благодаря на всички, че не останаха БЕЗРАЗЛИЧНИ. Защото това е най-страшното!
И не, не съм мекотело. "Мека Мария" може би, но чак мекотело... newsm78. Напротив, аз съм борбена жена, упорита, амбициозна. Просто навиците ми от детството дълго ми пречеха... Надявам се да не е така вече...
До lusila: В Софийската, що?  newsm78
ДоMара Подробната А как ще си сигурна, че не съм го прочела в кодекса и без да съм адвокат? Но ще ти отговоря: НПК нищо не казва, тъй като това е само процесуален закон - той урежда само процедурите по разследване и налагане на наказанията. Наказателния кодекс също нищо не казва. Всичко е в Закона за защита срещу домашното насилие.
До k.a.l.i.: мисля, че идеята ти беше да ме подтикнеш да се замисля, върху законовите възможности...
Разбирам те, но ако прочетеш отново постовете ми, няма да питаш пак. Обичам го, разбирате ли, момичета, и това са думи на зряла жена, не на влюбено хлапе...
Може и да не съм го описала добре, може би съм предала само това, което ме мъчи, без да посоча нещата, които ме радват. Виноват! Embarassed Но факт е, че го обичам. И вярвам, че и той ме обича. Смятам да предприема мерки за професионална помощ (имам и неговото съгласие, но психологът сега е в отпуск, до края на септември... ooooh!)
А и никого не съветвам да предприема мерки по този закон, ако категорично не се е "спасил" от насилника - включително и физически. Сами можете да се убедите http://lex.bg/laws/ldoc.php?IDNA=2135501151 Е, звучи ли ви ефективно?
Та това, относно НПК и НК.

Сега до всички: Момичета, подкрепата ви е важна за мене. И тъй като моето решение е почти взето, молбата ми е да ме подкрепяте и по-нататък. Дори да си строша главата, пак да сте до мене... Знам, че е тъпо да се учиш от грешките си, но само аз съм напълно наясно със ситуацията. Не искам да греша, искам да се справя. И вярвам, че мога! Вярвам!
Благодарение на вашата подкрепа (къде по-мила, къде по-рязка) успях да се погледна от страни, да се овладея и да си поразширя мирогледа. Сега рязко контрирам опитите му да ми се кара, да ме критикува, да мърмори... Той доста се сепна, струва ми се. По някога се извинява, друг път виновно мълчи..
За сега оставам. А вие останете с мен, моля ви! С вашата подкрепа съм по-силна, по-решителна (мисля, че и той го усети) и по-успешна. Дори по-красива!
Чао за сега, бързам за фризьор и маникюр Wink

# 140
Колеблива, с цялото си сърце ти желая успех! Това чаках през цялото време: да се опълчиш, да проявиш характер!
Може би наистина имаше полза от тези ругатни във форума.
Още веднъж: успех!

# 141
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Аз няма да ти пожелая успех,защото не знам в твоя случай кой ще е най удачния вариант- само ти си знаеш най добре,но пък имаш подкрепата ми каквото и да предприемеш. Simple Smile

# 142
  • Мнения: 340
Колеблива, стискам ти палци.  Мисля, 4е трябва да запо4неш да проявяваш пове4е самоуважение пред мъжа си и да видиш това до какво ще доведе.  Ако той запо4не да свиква полека лека и той да те уважава, тогава страхотно!  Бракът ви ще се запази и ще е по-щастлив.  Ако него една по-силна жена със собствено мнение не го устройва, най-вероятно ще запо4не още пове4е да ти посяга и ще стане "по-лош".  Тогава ще ти е по-лесно да вземеш решение за бъдещето си и това на детето ти. 

Успех ти пожелавам и дано да успееш да промениш мъжа си към добро!   Hug

# 143
  • Larnaca, Cyprus
  • Мнения: 435
Към авторката
С най мили чувства ще напиша някои неща едно да си изясня ситуацията и второ да ти поставя няколко въпроса..Предупреждавам че не съм чела цялата тема и ако си отговорила вече моля да бъда извинена но все пак.....
В началото се притесняваше че ако приемаш факта че ще се разделите се опасяваш как ще се оправяш.. newsm78доколкото разбрах от написаното ти по късно си адвокат т.е. проблема не е паричен така че в какъв смисъл се притесняваш как ще се оправяш.... newsm78
Ако приемем факта че останеш със мъжа си който както ти само твърдиш те малтретира и се отнася зле с теб..... Sick.....защо ще оставаш с него ..... newsm78..защото искаш бебе... newsm78....защото те е страх да останеш сама... newsm78..защото е по лесния избор пред това да останеш сама и да се бориш за нова любов и нов брак с човек с когото си заслужава..... newsm78.....
Влюбена newsm78..това ми беше мнооого интересно във какво точно си влюбена .... newsm78...доколкото разбирам е само това че се отнася добре с детето ви... Heart Eyes
Добре де то е малко представи си след две три годинки като навлезе в пубертетния период и започне да казва "не" и "ще го направя ако искам" и " няма ти да ми кажеш" и от тоя сорт какво следва ще набие и нея #Cussing out........еееее мисля че трябва повече да помислиш по въпроса ...............моля да отговориш с няколко думи на нещата които питам за да мога да  ти помогна не само аз а и всички тук  bouquet
Благодаря ти предварително че беше търпелива и прочете целия ми пост докрай  bouquet

# 144
  • София
  • Мнения: 17 592
Ясно, че ти си тотално объркана, не обричай още едно невинно същество на това. Вземи си куче.

# 145
  • Мнения: 871
И вярвам, че и той ме обича.

Сега рязко контрирам опитите му да ми се кара, да ме критикува, да мърмори... Той доста се сепна, струва ми се. По някога се извинява, друг път виновно мълчи.

Не знам за какво ти е подкрепа във виртуалното пространство. Няма ние да живеем твоя живот и с твоя избор. Ако си мислиш, че тук си намерила решение на проблема си ...  Sick

Не цитирам предишните ти постинги, в които говориш за бой и насилие. Само последният, в който твърдиш, че предишният човек (а.к.а. "интелигента"-насилник) все още те обича и все пак се опитва да размахва пръст, да те критикува, мърмори ... Просто такова нещо не съществува ръка за ръка - любов и наставническо-превъзпитателно отношение (Макаренко отдавна го отрекоха!).

Аз не те подкрепям, защото ти нямаш нужда от подобен анонимен вид помощ/мнение/съвет. Имаш нужда да намериш себе си и да разбереш какво искаш наистина. А мненията тук само ще те объркат, могат да те подведат в избора, защото само ти знаеш къде искаш да стигнеш. Нали знаеш, кой каквото прави, на себе си го прави.

# 146
  • Мнения: 2 803
Колеблива искам да ти пожелая успех и щастие да живееш твоя живот, така както го разбираш ти! Прегръщам те силно! Hug Бъди силна и винаги с хъс за борба!   bouquet  bouquet  bouquet

# 147
Айде де,адвокатка и с ниска заплата...... newsm78А относно него,ами психопат,шизофреник знам ли какъв е още!?Ти не си за жалене щом си още там.Слушай,веднъж имало ли е шамари пак ще има.Сега е объркан от опълчването ти,но след време пак ще започне старата песен на нов глас.Трябва му малко време да се окопити от неочакваната промяна у теб.Не мисли за друго дете,не и от него.Ако искаш продължавай все така,твоя работа.Жал ми е само за детенцето ти.

# 148
  • Мнения: 3 294
Надявам се , че няма да съжаляваш за взетото решение

# 149
Ето ме днеска, с нова прическа! newsm08
diksan
k.a.l.i.
Сиси Боата
Страхоттни сте! Именно от такава подкрепа имам нужда, не от хора, които се съгласяват, а от такива, които оценяват и после критикуват или одобряват, според разбиранията си, но се интересуват, не са безразлични. Така разбирам приятелството и за това съм ви МНОГО БЛАГОДАРНА!   bouquet smile3525
Вчера, като видях постовете ви, връщайки се от фризьор, имах чувството, че ще полетя - толкова лека и щастлива се чувствах!
doro същото изпитах и преди малко, като разбрах, че имам и твоето рамо! Благодаря ти! smile3525
katiABV Съветът ти е интересен, ще го обмисля Confused
greendream Да, мила, мисля, че точно тук намерих разрешение на проблема си и онова, което от години ми липсва - приятелско рамо, безрезервна подкрепа от някой, който го прави само заради тебе и доброто си сърце, а не защото очаква нещо насреща (пък било то и да му погледаш детето или да излезете заедно на кафе, щото няма с кого).  Съветите, които получавам тук не ме объркват, достатъчно възрастна съм вече, просто ме убеждават, че някого го е грижа! Останалото мога и сама да реша...
И, знаеш ли, чувствам се щастлива! smile3521

Katy6 Отговарям ред по ред:
1. Адвокат вече не е равно на богат. Особено за една сравнително млада жена от провинцията, доскорошен юрисконсулт, нещата не са съвсем розови - приходите са добри, но непостоянни. Имала съм и добри времена, но има и периоди, като сегашния, например, когато няма приходи по месец-два. Всичките ми близки са в провинцията, не мога да разчитам на каквато и да е помощ...(нямам предвид финансова). А сладуранка тръгва на предучилищна...
Но... това са минали работи. За сега ще се опитам да се боря, вместо да отстъпвам. Знам, че славата на Гюро Михайлов, с която се опитвам да се окича, не е най-ласкателната, но за сега решението ми е такова. Подчетавам: за сега.
След всичко, което изчетох тук, съм много по-готова да го променя, а това ме прави по-устойчива и сигурна в себе си.

Не, мъжът ми не само ме малтретира, той и ме обича, и ме гушка, и ми помага с домакинството, с детето, и е мой приятел и изповедник (единствен доскоро  Wink), абе другарче, не най-доброто, ама мое си другарче. За това си го обичам.
И, знаеш ли, Кати6, в един от постовете си го бях казала изрично :"Обичам го, разбирате ли, момичета, и това са думи на зряла жена, не на влюбено хлапе... Може и да не съм го описала добре, може би съм предала само това, което ме мъчи, без да посоча нещата, които ме радват. Виноват!  Но факт е, че го обичам." Не, не съм влюбена в този мъж. Обичам го. Бях влюбена преди 14-15 години. Вече отдавна не съм водопад от емоции, а само разляла се в коритото си река от любов.
 
Това е за сега! Благодая ви, че ви пука!
Пожелавам ви много сили и усмивки!

P.S. на себе си - също.

# 150
Надявам се , че няма да съжаляваш за взетото решение
Благодаря, Минди, и аз се надявам, а и смятам да се боря за това.
А ако не стане - с чисто сърце ще прегърна противното решение - много по-лесно е, като знаеш, че някой те подкрепя, че мисли за тебе и го е грижа!
Но ми стискайте палци да не се налага!

# 151
  • Мнения: 4 733
 Не бих родила второ дете на този мъж. Това е последното, което заслужава. Най-ми стана мъчно, че се е постарал да ти смачка самочувствието. По моя преценка вероятно го е правил постепенно и умишлено за да не събереш кураж никога и да го напуснеш...в резултат на каквато и да е негова простотия.

# 152
  • Larnaca, Cyprus
  • Мнения: 435
ЕЕЕ сега съвсем ме обърка а пък аз си мислих че ще ми се разясни ...... #Crazy
По твоите думи сега понеже си  с нова прическа и нов маникюр и там каквото още ново си придобила  Laughing Laughing сега всичко е розово и хубаво .....така ли newsm78
И щом мъжо сега е толкова добър и ви обича значи или ти нещо си се била поизоставила във грижите за себе си и на него нещо му е превъртяла шайбата в един момент и е стигнал до насилие или ти просто си се била ядосала за нещо и си го очернила доста а всъщност не е такъв човек.... Sunglasses
Ако тогава всичко при него е добре и при теб е добре тогава въпроса опира до страх от второ забременяване по финансови причини .....аз лично до този извод стигнах Peace
Е щом всичко е ок и си взела решение за себе си може ли и ние да го чуем за да претеглим плюсовете и минусите..... Peace

# 153
  • Мнения: 668
Знаете ли има едно старо колкото света изречение'каквото и да се случи децата са винаги на МАЙКАТА'.Откакто съм в този форум прочетох хиляди теми на самотни майки и на такива които не се разбират с мъжете си.Тази жена каквото и да се случи с нея,дори и да има второ дете,колкото и да е слаба... жените сме такива,че заради децата сме готови на всичко и се борим!
Хубаво е ,че се е почувствала по  добре Peaceслед всичко написано тук.

# 154
  • Мнения: 3 092
Истината е че нямах нерви да изчета мненията по темата , но се чудя на авторката - ти наистина ли очакваш че този подфорум ще ти помогне да вземеш едно толкова важно решение .... ако е така те съжалявам искренно . 

# 155
  • Мнения: 166
Аз също не изчетох абсолютно всичко, но прочетох достатъчно. Мнението ми е, че на тази жена ще й трябва не просто желание, а и страшно много постоянство и подкрепа, за да се измъкне. Не знам дали ще ги намери тук - не и в количествата, които са й необходими. Дано има стойностни хора около себе си, които да й помогнат в промяната. Само това й пожелавам.

# 156
Ми то май тя не иска кой знае каква промяна.Като е с нова прическа и маникюр и още куп нови придобивки си мисли,че мъжо и ще се промени от раз.Дълбоко се съмнявам..

# 157
  • Мнения: 12
Най-бързия начин да отрезвиш един самозабравил се мъж е да го нариташ от дома си за няколко месеца. Това безотказно работи винаги, обикновено се постига и желания ефект. Във всички случай от това печели само жената. Казвам това от личен опит...

# 158
  • София
  • Мнения: 3 979
Мисля, че много си закъсняла с развода! За второ дете и дума не може да става! Скандалите и побоите пред детето ли стават? Аз бих потърсила помощ!

# 159
  • Мнения: 31
Потресена съм от тази тема Shocked.... и от безпомощността на авторката.  ooooh!
Не мога да повярвам,че си позволила този тормоз...

Само ще ти кажа :

...я се стегни ! Образована жена си ! И сама можеш да се оправиш в живота... Не позволявай да бъдеш манипулирана ... Приказката " Вълкът кожата си мени, но нрава НЕ " е супер вярна ! Не си прави илюзии ! Има много по-добри и достойни, истински мъже ...и те съществуват, не са мит.
Мъж, който посяга на жена... на майка с дете е комплексар и боклук !!! #Cussing out  А когато дойде момента , когато той посегне на дъщеря ти..... не знам... вината ще е твоя !!! ooooh!


Не, мъжът ми не само ме малтретира, той и ме обича, и ме гушка, и ми помага с домакинството, с детето, и е мой приятел и изповедник (единствен доскоро  Wink), абе другарче, не най-доброто, ама мое си другарче. За това си го обичам.
Shocked Shocked Shocked
Може да си адвокат, но имаш нужда от професионална помощ и може би от доза антидепресанти !!!

# 160
  • Мнения: 157
След всичко написано от авторката си спомних една приказка "Всеки заслужава съдбата си".

# 161
# 162
  • Мнения: 289
След всичко написано от авторката си спомних една приказка "Всеки заслужава съдбата си".


Ооо, недей!! Аз споменах тази приказка в една тема за домашното насилие, и ме оплуха дружно  Joy нямало начин, нямало изход, ами децата, ами.. ами.. с настоящата тема обаче се убеждавам за пореден път, че начин винаги има - не винаги обаче има желание от страна на жените. Ето, в случая говорим с образована жена, с едно вече поотраснало дете, която би могла да се справи сама с живота си. И ако насилието продължи /което е много вероятно/ след години отново някой ще ме убеждава, че тя горката сама, с две деца.. какво да прави и къде да ходи.. трябва да стои и да си носи шамарите... а с две деца определено ще бъде по-трудно отколкото с едно. Но истината е, че ако жената го иска, винаги може - ако не.. никой не може да помогне. НО "Колеблива" се чувства щастлива, тъй че, явно е и доволна от съдбата си, и проблем няма.. само ние тук считаме няколко ступвания за голяма трагедия  Wink

# 163
След всичко написано от авторката си спомних една приказка "Всеки заслужава съдбата си".


Ооо, недей!! Аз споменах тази приказка в една тема за домашното насилие, и ме оплуха дружно  Joy нямало начин, нямало изход, ами децата, ами.. ами.. с настоящата тема обаче се убеждавам за пореден път, че начин винаги има - не винаги обаче има желание от страна на жените. Ето, в случая говорим с образована жена, с едно вече поотраснало дете, която би могла да се справи сама с живота си. И ако насилието продължи /което е много вероятно/ след години отново някой ще ме убеждава, че тя горката сама, с две деца.. какво да прави и къде да ходи.. трябва да стои и да си носи шамарите... а с две деца определено ще бъде по-трудно отколкото с едно. Но истината е, че ако жената го иска, винаги може - ако не.. никой не може да помогне. НО "Колеблива" се чувства щастлива, тъй че, явно е и доволна от съдбата си, и проблем няма.. само ние тук считаме няколко ступвания за голяма трагедия  Wink
Aми ,като е доволна от съдбата си и щастлива ,защо аджаба се жалва и търси съвети и помощ?! newsm78 Според мен тя: хем иска,хем не и стиска.

# 164
  • Мнения: 2 309
Не се чуди развод или бебе
По-скоро питай за психолог
Звучиш ми неадекватно!!!

# 165
Не се чуди развод или бебе
По-скоро питай за психолог
Звучиш ми неадекватно!!!
Всъщност, да, питам. Моля, препоръчайте ми кадърен! Ако пък работи през лятото, ще е направо чудесно!

# 166
  • Мнения: 280
Искам да ти пиша координатите на лично,но нямам право,като си гост.

Щом си в Софийската колегия на адвокатите значи или живееш там,или си някъде наблизо.

Влез в сайта на Българската Асоциация по Психотерапия(БАП) и потърси телефони или друг начин за връзка с Румен Георгиев или Жени Георгиева.Ако модераторите преценят,че постването на имена на специалисти не е редно,да ги изтрият,а ти намери начин да се свържеш с мен,за да ти ги дам.

# 167
  • Мнения: 1 900
Не се чуди развод или бебе
По-скоро питай за психолог
Звучиш ми неадекватно!!!
Peace

# 168
  • Варна
  • Мнения: 124
 никакво бебе  Naughty

# 169
  • Мнения: 698
Много е просто. Представи си, че това не е твоята история, а тази на дъщеря ти. Идва при теб и ти казва "Бие ме...обичам го...дали бебе..." ...знаеш тази история. Какво би и казала? Не, сериозно, какво би и казала?!?!?!

# 170
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
"...И не, не съм мекотело. "Мека Мария" може би, но чак мекотело... . Напротив, аз съм борбена жена, упорита, амбициозна..."
Аз ли нещо не разбирам или... И какво, мила Колеблива, те кара да стигнеш до този извод? Не, ти не си мекотело. Ама в никакъв случай! Как можа да си го помислиш?! Една жена, която в седмия месец яде бой и обиди и търпи това положение не може да е мекотело. Напротив, нея трябва с ореол да я окичат, паметник да и издигнат. Тя, виждате ли, търпи в името на ГОЛЯМАТА И ЕДИНСТВЕНА ЛЮБОВ!

Еееей, много глупотевини изчетох днес, ама това утрепа змея!

# 171
  • София
  • Мнения: 17 278
Много е просто. Представи си, че това не е твоята история, а тази на дъщеря ти. Идва при теб и ти казва "Бие ме...обичам го...дали бебе..." ...знаеш тази история. Какво би и казала? Не, сериозно, какво би и казала?!?!?!

Много добре казано  Hug
И на мен ми е интересно, какво би й казала?

Не за друго, а защото докато продължаваш да отглеждаш детето си в такава среда, това е модела за семейство, който му/й налагаш и такова реално ще е семейството на детето ти. Ситуацията не е хипотетична, а направо е сигурна.

# 172
  • Мнения: 901
Две години се каниш да започнеш тази тема, защото от тогава са терзанията ти.
Изгубено време.
Можеше да се вземеш в ръце, да поработиш върху себе си - та да не те мислят за "тъпа и непривлекателна", да не получаваш мижава заплата, да си начертаеш плана за бягство от този мъж и да го изпълниш.
Но пък можеш да го направиш в следващите две.
А за второ дете - това е абсурдно. Имаш да се разбереш със себе си първо. е мисля, че си в състояние да създаваш нов живот, при положение че собственият ти е толкова объркан.
Срещата на един сперматозоид с една узряла яйцеклетка не може да подреди ничия бъркотия.

# 173
  • Мнения: 173
Има една поговорка   "Ако ти е слаб умът, да ти е як гърбът ". Simple Smile

# 174
  • Мнения: 1 289
И аз прочетох, не знам какво да кажа, наистина заплетена история... освен, че нищо не може да оправдае насилието.

Има една поговорка   "Ако ти е слаб умът, да ти е як гърбът ". Simple Smile

Добра поговорка, но отстрани е лесно да се каже може би, друго е да имаш дете и години семеен живот с един човек.
Жената го обича и това е, което я възпира от действия, след като дори намира в евентуално второ дете спасителен пояс.
Аз лично съм убедена, че това няма да оправи нещата. Не заради такава причина трябва да се създава нов живот. Но това е мое мнение, може би съм идеалистка. Все си мисля, че детето трябва да се прави в следствие на любов, а не за спасяване на бракове или за това, че "много ти се иска"...

И относно шамарите - шамарът никога не остава пръв и последен. Не само шамарът, обидите, всички издънки, вече въпрос на гледна точка е кое прелива чашата. Някои просто прощават и така си карат цял живот, че даже започват да го възприемат като нещо в рамките на нормалното. Накрая се оказва, че любовта им не само им убива достойнството, ами че те самите не го осъзнават явно.
Дано авторката се замисли... (Все пак адвокат да си и да не отстояваш правата си) Peace

Последна редакция: ср, 03 сеп 2008, 02:40 от doby80

# 175
  • Мнения: 115
и моята приятелка..така имаха проблеми в брака, но решиха да имат второ дете . Тя мислеше или по-скоро се надяваше , че ще се оправят нещата, нооо УВИ. Още по-зле станаха Sad Малко след раждането се разведоха. Взе си по-голямото дете и я остави с бебето. Беше и много трудно. И аз си мисля, че бебето ще влоши нещата.
Най-важното е да поработиш над самочувствието си. Поспортувай, фризьор, козметик. Детето ти вече е големичко. Мисля, че много добре ще ти се отрази. Заобичай се повече. Не се подценявай. Съмнителна е "любовта" на мъжа ти newsm78

# 176
  • Мнения: 173


Жената го обича и това е, което я възпира от действия, след като дори намира в евентуално второ дете спасителен пояс.
явно.
[/quote]

При такава буря, ни спасителен пояс, ни дюшек помага  Confused

# 177
Добра поговорка, но отстрани е лесно да се каже може би, друго е да имаш дете и години семеен живот с един човек.
Жената го обича и това е, което я възпира от действия, след като дори намира в евентуално второ дете спасителен пояс.
Аз лично съм убедена, че това няма да оправи нещата. Не заради такава причина трябва да се създава нов живот. Но това е мое мнение, може би съм идеалистка. Все си мисля, че детето трябва да се прави в следствие на любов, а не за спасяване на бракове или за това, че "много ти се иска"...
Не, бебето няма да е спасителен пояс! Дете не се прави за любов, а за любов - това е сентенция, от която се водя в живота, може би за това чаках толкова, иначе отдавна щяхме да имаме още едно дететнце...
Но сега... вярвам, че се обичаме, той се контролира, аз съм по-уверена... Борим се с живота все по-успешно...
Май вече е време...  newsm78

# 178
  • Мнения: 166
О, Боже... ooooh!

# 179
  • Мнения: 152
Значи нещата се развиват към розовия цвят. А господинът как се промени толкова бързо? Успех!

# 180
  • Мнения: 901
[quote author=Колеблива link=topic=319132.msg8545856#msg8545856
Не, бебето няма да е спасителен пояс! Дете не се прави за любов, а за любов - това е сентенция, от която се водя в живота, може би за това чаках толкова, иначе отдавна щяхме да имаме още едно дететнце...
Но сега... вярвам, че се обичаме, той се контролира, аз съм по-уверена... Борим се с живота все по-успешно...
Май вече е време...  newsm78
[/quote]

Съветвам те да се върнеш на първия си пост. Да го прочетеш, да видиш от коя дата е и да си отговориш на въпроса, "Възможно ли е наистина толкова бързо човекът да се промени трайно?"

# 181
  • Мнения: 152
Преди един месец беше амбивалентна. Сега как е? Обичаш ли го или го мразиш?

# 182
Преди един месец беше амбивалентна. Сега как е? Обичаш ли го или го мразиш?

Всъщност, амбивалентна бях преди около 2 години... От тогава все повече се убеждавам, че го обичам...
Сега, не по-малко, макар да виждам и оценявам недостатъците му...
Това е...

# 183
  • Мнения: 166
оценявам недостатъците му...
Това е...
абсурдно.

# 184
  • Мнения: 1 289
оценявам недостатъците му...
Това е...
абсурдно.

ще излезне, че оценява боя...

# 185
  • Мнения: 152
Нали от 2 години се каниш да пишеш тук!? Не е хубаво да лъжеш. Вече всички сме наясно с профила ти. Не се излагай повече. Мисля, че тази тема се изчерпа.

# 186
# 187
  • Мнения: 410
как вървят нещата тука-има ли бебе или развод?

# 188
как вървят нещата тука-има ли бебе или развод?

Уви - само тежка извънматочна бременност...  Cry

# 189
И не е пързалка, за съжаление...

# 190
  • Мнения: 410
как вървят нещата тука-има ли бебе или развод?

Уви - само тежка извънматочна бременност...  Cry
охх-сори мила.  bouquet

# 191
  • Мнения: 3 066
Сантимент или не имаш отговорност към детето си-като дете живяло в кошмара на разидинено семейство което е уж заедно ти крещя- Не ПРАВИ ГРЕШКАТА ЗА  второ дете което ще страда с баща насилкик!А и изхода от брак с 1 дете е по-лесен от брак с 2 деца! Успех! Hug

# 192
Сантимент или не имаш отговорност към детето си-като дете живяло в кошмара на разидинено семейство което е уж заедно ти крещя- Не ПРАВИ ГРЕШКАТА ЗА  второ дете което ще страда с баща насилкик!А и изхода от брак с 1 дете е по-лесен от брак с 2 деца! Успех! Hug
newsm12 Чудя се дали това не е и Божията воля...

Сега се пазим, за да се възстановя...

Но проблеми не са възниквали...

ОХ, не знам какво да правя - в момента проблем са ми предимно спомените...
Той не ме тормози вече...  Нежен, ласкав, толерантен...
Дали е просто по-дълъг "розов" период или наистина е поузрял и поумнял?
А и аз почнах да се поосъзнавам, да си вярвям повече, да изисквам уважение...
Още се лутам...
Но ми се иска бебче...
Ще се побъркам...

# 193
  • Мнения: 52
 Звучиш ми адски незряло. Какво е това искам бебе, искам бебе. Боже направо не мога да повярвам че си майка и имаш дете, защото звучиш като 16 годишна. Порастни момиче и си налягай парцалите. Нещата по-розови няма да станат. Бивш насилник и бивш негър няма. Търси изход и гледай да не стане белята със второ, че тогава вече няма да има измъкване. И аз мисля че самата съдба ти подсказва правилния пъ. Щом сега не е станало, не е трябвало да стане. Мисли хубаво щом имаш и дете, в какво семейство ще расте то и дали го заслужава.

# 194
  • Мнения: 417
Sunshine84 e права PeaceИ на мен ми звучиш като разглезена тийнейджърка

# 195
  • Германия
  • Мнения: 240

 
Той не ме тормози вече...  Нежен, ласкав, толерантен...
Дали е просто по-дълъг "розов" период или наистина е поузрял и поумнял?


Преди на сто процента да си се уверила, че не е само “розов период“, а наистина се е променил, НЕ правете бебе! Прости е крайно безотговорно да се създадеш човешни живот, в такава семейна среда, само защото “ти се иска  бебче“! Naughty

# 196
  • Мнения: 600
аз така ги виждам нещата - щом го обичаш толкова много, направете още едно бебе, пък от време на време ще стискаш зъби като те удря или изневерява. на мен така ми звучиш - хем не искаш да го оставиш, хем искаш и ние да те подкрепим в това решение. Hug

# 197
  • Мнения: 20
Това от страна на мъжът ти не е любов.Това е интерес.Той е свиквал,да те има в живота си като улеснение,но никой мъж не удря жена си и то с дете на ръце.Не бива да се заблуждаваш с това,че се е случило веднъж.Там където е текло веднъж пак ще тече.Не мисля,че е много удачно да му раждаш второ дете.Щом не искаш не бързай да се развеждаш.Изчакай да видиш какво ще стане.Да не стане накрая с две деца,сама.Такива решения се вземат много внимателно.

# 198
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Колеблива, опитай се да прочетеш това, което си написала, но като си представяш, че най- близката ти приятелка ти го споделя и моли за съвет.  Бъди честна и сама ще разбереш как да постъпиш! Peace

# 199
  • Мнения: 24
А аз съм толкова тъпа и непривлекателна, че не виждам друг шанс за себе си...

От там трябваше да започнеш, за какво ни губиш времето с останалите многословни подробности. Ще траеш, много ясно!  Peace

# 200
  • Германия
  • Мнения: 240
А аз съм толкова тъпа и непривлекателна, че не виждам друг шанс за себе си...

То и аз нямам кой знае какво самочувствие, ама чак пък толкова ooooh! Жено, я се вземи малко в ръце!! Naughty

# 201
  • Мнения: 30
Колеблива, това което е пълна лудост. Ние с моят мъж сме заедно от 7 години и също сме си имали караници, даже аз в изблиците си на ярост съм искала да го набия, а това което той правеше беше да ми хване ръцете...и никога не ме е докосвал.  Един мъж дойто обича не удря жена си. Ако искаш съвет - развод, ако искаш бебе толкова много - бебе и шамар-два като има настроение скъпия.

# 202
  • Мнения: 248
лудост бреи Crazy......аz съм zа раzвод.......и я малко пове4е само4увствие......

# 203
# 204
  • Мнения: 2 386
Какво стана с професионалната помощ, която каза, че си осъзнала като необходимост и ще потърсиш? Направи го, моля те..

И това, с извънматочната... може би така е трябвало да стане.

Общи условия

Активация на акаунт