Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 960
Здравейте!
Писах в седмичната тема,но само две от момичетата отговориха на въпроса ми,за което им благодаря.Та въпроса ми е,дали някои от вас са пили билки, спомагащи забременяването от тази аптека и доволни ли сте?Благодаря за отговорите и целувки Hug

# 1
  • Мнения: 72
имам ги-бях си ги поръчала в момент на умопомрачение. не се занимавай с такива глупости. билките са горчиви и са в обикновени торбички с доста съмнителен произход. след като ги пих няколко дни в един от форумите  прочетах как някакво момиче си навлякло куп неприятности с тях и веднага ги изхвърлих.

# 2
  • Мнения: 112
Не съм ги пила, не съм и чувала за тях, но само името им "Билки за стимулиране на овулацията" ми звучи адски несериозно.Явно някой е решил да изкара пари на гърба на хорското нещастие.По-добре не си давай парите,че може  някои допълнителен проблем да си навлечеш Peace

# 3
  • Мнения: 421
Руми, ето в тази тема има мнения за билките от аптеката на Поп Богомил http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=7457.0

# 4
все пак билките не са съвсем безвредни!
помисли и се консултирай с твоя лекар какво да приемаш и защо! Naughty

# 5
  • Мнения: 3 621
Момичета , не пийте дори и билки без лекарско предписание, могат да навредят много повече отколкото да помогнат

# 6
  • София
  • Мнения: 3 123
аз пък мисля,че щом са от аптека,няма за какво да се притеснявате!Фармацевтите са хората,които най-много знаят за билките и лекар в този случай няма да може да каже дали ще помогнат или не.Фармакогнозия е наука за билките и тяхното действие и се учи от фармацевтите,не от лекарите.
 Иначе аз също съм пила билки-те оправила хормоните ми (висок пролактин и ниско ФСХ).Пих ги през цялата си бременност!
Билките са нещо прекрасно,стига да ти ги даде точният човек!

# 7
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 960
Аз също мисля ,че билките няма да ми навредят,затова от вчера започнах да ги пия.Дано имат ефект Praynig

# 8
  • София
  • Мнения: 2 908
все пак билките не са съвсем безвредни!
помисли и се консултирай с твоя лекар какво да приемаш и защо! Naughty
Peace Peace Peace

# 9
  • Мнения: 3 294
Билките , въпреки че са извечени от природата , не са никак безвредни , така че не си навличай неприятности .  Peace

# 10
  • Мнения: 6 712
Да, пиех билки от тази аптека - за цикъл обаче, че го нямаше никакъв (след дълго пиене на противозачатъчни много се обърка - иде ми да се  #2gunfire). Пиех и тези за овулация, но съвсем за малко - беше ме страх, че ако забременея и ги пия бременна могат да навредят Thinking.
Успех!  bouquet

Последна редакция: вт, 05 авг 2008, 16:13 от ЛУРДЕС

# 11
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 960
Лурдес,а тези,които и пила имаха л ефект при теб?Благодаря!  bouquet

# 12
  • Мнения: 6 712
Да, тези които пих за цикъл ми помогнаха явно, защото имах цикъл. За тези за овулация - не знам, че ги пих за кратко.

# 13
  • Мнения: 1 085
Не си правете експерименти.Консултирайте се с лекар преди това.Наистина може да си навлечете неприятности.

# 14
  • Мнения: 3 453
Поредната тема по въпроса.
Много моля момичетата, които не са наясно с вредите от лечението на своя глава /защото приемането на билкови отвари си е чиста проба самолечение/ да не подвеждат останалите! Naughty

Копирам мой пост от друга тема, пускам и два линка - също към теми, в които сме обсъждали билки:


"Решихме да имаме дете. Отидох на контролен преглед - всичко ми беше ок.
Два месеца по-късно, отидох при билкарка. Позната ни е, помогнала е на много хора с различни диагнози. Попита ме тя, дали имам някакви проблеми. Аз и отговорих, че нямам, но искам нещо, с което по-бързо ще забременея! Жената ми направи комбинации от билки и ме изпрати с пожеланието скоро да отида и да почерпя за рожба!
Три месеца пих билките....започна да ми закъснява цикъла....отидох на преглед. Задържан фоликул, последва лечение. Втори месец - купища малки фоликули, но нито един доминантен, пак лекарства.  Трети месец - пускаме хормони - всичко там е наред, но...пак задържам фоликул. Четвърти месец - ановулаторен цикъл!
Гинекологът ми започна да се чуди, какво става. Попита ме, дали не съм посетила случайно   баба Куна, Буна или каквато и да е там! Тогава аз му казах, че една позната, едни билки....
Извода - билките помагат при проблеми, но при здрав организъм се получава стимулация. Билките нарушават естествения баланс, когато се спрат, яйчниците просто отказват да проработят нормално. Тогава се налага подтискане на яйчниковата функция, с цел възстановяване на нормалния ритъм на яйчниците.
Та така, с билки си докарах яйчникова дисфункция и съмнения за ЛУФ синдром. След 6 месеца, организмът ми възвърна ритъма си.
Вместо да изпиша вежди, избодох очи! Не си правете експерименти със здравето си! Ще си навлечете проблеми, ще загубите време и нерви! "

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=242027.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=253884.0

Да допълня - при нас се оказа стерилитет - мъжки фактор. Не, че има значиние, разликата се състои само в това, че съпругът ми пие билкови отвари /конкретно за подобряване спермогенезата/, а не аз! Mr. Green

# 15
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 960
Здравейте!В никакъв случай не желая да подвеждам когото и да било.Пуснах тази тема ,за да попитам за мнение за билки за стимулиране на овулацията,точно защото имам проблеми с овулацията.Мисля ,че е едно да се вземат билки от баба Куна или случаен човек ,или да вземеш билки от специализирана аптека.Това е мое мнение.Ще опитам пък може и да помогнат.А относно хапчетата,изпила съм стотици и засега без ефект.Всичко е относително.
Успех и целувки на всички! Hug

# 16
  • Мнения: 3 453
Руми,
не си ме разбрала, мила. Стимулирането на овулация не е шега работа. Независимо, с какви медикаменти или стимуланти /в случая билки/ се извършва, стимулацията задължително трябва да се проследи от специалист. Това означава две неща - фоликулометрии и хормонални изследвания по време на стимулациите.
Да не говоря, че първо и основно правило при стимулация на овулация е, че е необходимо да се установи проходимостта на фалопиевите тръби, посредством хистеросалпингография, хидротубация или лапароскопски.  При теб това направено ли е? Как разбра, че не овулираш? Имаш ли поне 4 последователни фоликулометрии? Хормонални изследвания пускала ли си? А спермограма?
Защото нали се сещаш, дори да те стимулират и да овулираш, ако няма годни сперматозоиди или, ако са запушени тръбите - нямаш шанс за естествено оплождане.

Стимулация на овулация, без лекарски контрол и наблюдение, може да доведе до изчерпване на яйчниковия резерв. Говоря в общия случай, независимо дали става дума за лека стимулация с билки или стимулация с Клостилбегит например.

Ако искаш, можеш да споделиш какви медикаменти си приемала и какви изследвания си правила.
И Руми,
нищо не е относително, всичко е въпрос на добри професионалисти, точни диагнози и правилно лечение.

Стискам палци! Всичко ще е наред, само не прибягвай до самолечение! Hug

# 17
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 960
Да,правила съм тези изследвания.Имах само повишено ниво на тестостерон,но с "Диане -35" го вкарахме в норма.Цикълът сега ми е горе-долу редаовен,а по-рано ми идваше 3-4 пъти в годината.Даже съм пила "Серофен"и "Дуфастон",но резултат нямаше,защото тогава ,когато трябваше се появиха ред причини от личен характер. CryМисля,че нямам овулация ,защото при мерене на температурата нямам изразена двуфазност.Мисля да опитам с тези билки,преди пак да ходя на лекар,защото хапчетата,които ми изписват ми се отразяват доста зле.
Прегръдки!

# 18
zdravei te momicheta.i as sam na mnenie che tezi babini kuneni bilki sa opasni,prosto badete tarpelivi i nai veche spokoini.

# 19
  • Sf
  • Мнения: 978
Аптеката е сертифицирана, напълно законна. Билките като качество са им добри. Ако продават билки за овулация, значи наистина са билки за овулация - аптеката има добро име, постоянно е пълна с народ, няма да рискува да продава боклуци. Работила съм с тях преди време, добри са и си разбират от работата.

Ако имаш съмнения, провери съставките на смеската, коя за какво е - можеш през гугъл, можеш през някой фитотерапевтичен справочник.

# 20
  • Мнения: 914
zdravei te momicheta.i as sam na mnenie che tezi babini kuneni bilki sa opasni,prosto badete tarpelivi i nai veche spokoini.
Подкрепям това мнение, шега със здравето не бива.

# 21
  • Мнения: 3 453
Аптеката е сертифицирана, напълно законна. Билките като качество са им добри. Ако продават билки за овулация, значи наистина са билки за овулация - аптеката има добро име, постоянно е пълна с народ, няма да рискува да продава боклуци. Работила съм с тях преди време, добри са и си разбират от работата.

Ако имаш съмнения, провери съставките на смеската, коя за какво е - можеш през гугъл, можеш през някой фитотерапевтичен справочник.
Никой не отрича това! Аз самата съм купувала билкови смеси за подобряване спермогенезата.
За друго става въпрос. Стимулирането на овулация не е шега работа. Повечето момичета, които прибягват към билкова стимулация, не са следени от специалист, нямат тест за проходимост на фалопиеви тръби, нито спермограма.
Прочети предния ми пост и ще ти стане ясно, какво точно имам предвид. Peace

# 22
  • Sf
  • Мнения: 978
Hope, нямах целта да оспорвам постинга ти, напротив, съгласна съм с него. Сравнението на билкарката баба Куна с една нормална билкова аптека ме накара да напиша, което написах.
  bouquet
 

# 23
  • Мнения: 3 453
Hope, нямах целта да оспорвам постинга ти, напротив, съгласна съм с него. Сравнението на билкарката баба Куна с една нормална билкова аптека ме накара да напиша, което написах.
  bouquet
 
Зная. Права си, разбира се. Уви, много момичета залитат в неправилна посока.
При нас беше така - открихме проблема, лекар ни препоръча съответните билки и си ги купихме точно от тази аптека.  Peace

# 24
  • Мнения: 609
момичета, а какви са тези билки, които подсилват спермограмата?

Общи условия

Активация на акаунт