кърмене, хранене на маиката и колики

  • 1 655
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 864
здравейте,
имам следното питане:
вярно ли е 4е докато кърми майката не трябва да приема мле4ни продукти особено тези от краве мляко??
имат ли не6то об6то коликите с храната която приема майката?
ве4е се 4удя какво трщбва и какво не трябва да ям.
ако някой сподели 6те съм му супер благодарна

# 1
  • Мнения: 1 896
Здрасти, можеш да ядеш всичко без най-вредните гадости и боклуци. Добре е да не прекаляваш с някои храни, но и това важи най-вече ако детето проявява чувствителност когато ги ядеш. Има наистина хипотеза, че белтъка на кравето мляко в храната на майката може да причини колики у бебето, но това е само хипотеза и не е причина да спираш напълно млечните. Те са полезни, защото са добър източник на калций, който кърмачките изразходват в по-голяма степен.
Може да погледнеш тук и тук.

# 2
  • Мнения: 3 718
Много е важно докато кърмиш да се храниш балансирано, то това по принцип си е важно. Хапвай си от всичко по малко и гледай в менюто ти да има качествени протеини, въглехидрати и мазнини. Имам предвид месо, млечни, плодове и зеленчуци, зърнени... по добре избягвай храните с много Ета в състава, маргарини, полуфабрикати. Смята се, че коликите на бебето могат да се засилят ако майката яде някои газообразуващи храни, като зеле, боб, леща. Аз не съм забелязала подобна зависимост при Алекс. С млечните просто гледай да не прекаляваш. Не е нужно да ги идключваш от менюто си.

# 3
  • Мнения: 14 483
като почнаха на дъщеря ми коликите прочетох тук в библиотеката за това, че млечните продукти причиняват колики. веднага спрях да ям каквото и да било мляко или сирене и мисля, че именно от това минаха сравнително бързо, даже не и от капките макар, че давах и прословутия инфакол. забелязах ( вече след като бяха поотминали), че пак я присвиват като съм хапвала кисело мляко.

# 4
  • София
  • Мнения: 12 034
Здравей, според мен, коликите нямат нищо общо с храната и дори с газовете. Виж тук http://www.biberonbg.com/info/colics.htm В доста сериозни студии по темата също се оспорва връзката между газовете и плача на бебето в началните месеци. Факт е, че бебетата имат газове и в по- късна възраст, но не плачат истерично часове наред.
В една книга беше изтъкнат аргумента, че майките в Индия също кърмят и въпреки пикантната храна там бебетата им нямат повече стомашни проблеми от другите по света. Важно е храната да е типична за менюто на майката, а бебето е свикнало с тези вкусове още от утробата.

Наистина за мен най- важно е пълноценното хранене на майката, защото няма нехранителна кърма, но има кърма бедна на определени витамини, които майката не приема с храната. А ако са в малко количество то те преминават в кърмата, но организма на майката се изтощава. Има една книга "Как да се храниш докато чакаш дете" и в нея има и специална глава за храненето на кърмачката, в която е подробно обяснено кои храни трябва да се избягват / като храни съдържащи Мононатриев глутамат като вегети, изкуствени бульони и китайски манджи/ и кои храни и по колко е необходимо да присъстват в менюто.

А коликите са си неизбежни. При едни бебета са по- силни при други по- слаби и е въпрос на шанс твоето да е от вторите. Харесвам репликата на една позната, че и това е просто фаза, и тя ще отмине. После идват зъбите  #Crazy
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт