Бременна на море

  • 4 004
  • 74
  •   1
Отговори
  • Мнения: 177
Здравейте,мами бременна съм в седмия месец и искам да ходя на море(което се намира на 300км. път) кажете ми има ли риск и какво да правя

# 1
  • Мнения: 9 814
Риск има винаги, независимо дали си на морето или не. Peace
Разходи се до морето. Пътувайте, когато е по-хладно и спирайте често за почивка.
Приятна ваканция и леко раждане!  bouquet

# 2
  • Мнения: 76
аз до осмия месец постоянно пътувах до моренцето,отивах връщах се и не съм имала никакви проблеми.приятна почивка

# 3
  • Мнения: 2 015
Бях точно в седми месец когато бяхме на море.Пази си корема да не изгори!Приятна почивка  bouquet!!!

# 4
  • Мнения: 200
Ти си бременна не си болна.Така че не виждам защо не.

Приятна почивка Peace

# 5
  • Мнения: 93
Ако ти се чувстваш добре не виждам защо не!
Наистина 300км. не са малко, но ще спирате по-често и всичко ще е наред.
Разходи се сега, че не се знае дали няма да пропуснете следващото лято. /а и да отидете то вече няма да е почивка 2 две е по-трудно/  bouquet

# 6
  • Мнения: 1 029
Не мисля, че има проблем, стига да се чувстваш добре и да нямаш проблемна бременност. Просто трбява да се пазиш повече и да не се излагаш много на слънце. Аз също ще ходя на море, живот и здраве, когато ще съм в 7-ми месец и лекарката ми каза, че няма никакъв проблем.
Приятно прекарване ти пожелавам!

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Ако се чувстваш добре-няма проблем

# 8
  • Мнения: 336
Риск има, но смятам, че ти най-добре можеш да прецениш как се чувстваш и ако всичко е наред няма проблем.

# 9
  • Мнения: 2 521
Ти си бременна не си болна.Така че не виждам защо не.

Приятна почивка Peace
Само стой повече под чадъра Peace

# 10
  • Мнения: 9 903
в осмия месец ходих, за три седмици. не съм плувала, защото не ми се търсеше подходящ бански за такова кратко време. размотавах се по плажа с някаква рокличка, киснех си краката във водата, ровихме с баткото из пясъка, седях под чадъра и се кефих на мах  Mr. Green самото пътуване не усетих да ми се отрази по никакъв начин, въпреки че съм била с контракции. Само трябва да си вдигаш някак удобно краката в колата, че отичат неприятно.

# 11
  • Мнения: 9 776
Преди две седмици някъде бях за малко на море /в края на седмия месец/. Пътуването не ми беше неприятно. Като отидохме там почти си стоях само в хотела или на басена на шезонг, но облечена и само си почивах /каквото си правя и в къщи между другото/. Разходките вечер малко ме озорваха. Ако нямаш проблемна бременност, няма проблем да пътуваш и да се разходиш до морето.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 603
На този въпрос е по-добре ти да си отговориш - как се чустваш, понася ли ти продължителното возене в колата, налага ли се да лежиш по-дълго и т.н. По принцип няма проблем, стига да ти е удобно, докато пътуваш и да имаш възможност за чести пиш почивки.
М/у др. приятелка моя, преди няколко дни се върна от морето, бременна е в 7 месец.

# 13
  • Попово
  • Мнения: 687
пази шкембака, и пътувайте по хладното

# 14
  • Мнения: 344
Риск винаги има.Преценката е твоя.Ако се чувстваш добре HugА на по - малко км море няма ли?!Аз съм ходила веднъж след шест часа и само съм си мокрила краката до коленете, макар че нямам проблем , но това е въпрос на лична преценка.Не мисля , че морето е за една година и ще свърши , но  newsm09.
Правилно са ти казали , не си болна , а бременна , а това е доста по - различно и само по себе си доста ангажиращо и отговорно състояние. Но ти решаваш. newsm53

# 15
  • Мнения: 387
Пази се от пътуването  ,иначе ...весело изкарване ...  bouquet

# 16
  • Мнения: 396
Не стой на слънце!
Мажи се дори и да си под чадъра!
Пий много течности и шофъора да кара внимателно!
Приятна почивка!
Риск има дори и да си лежиш вкъщи - аз се чувствам по-добре като се движа иначе изпадам в кофти настроение ...

# 17
  • Мнения: 140
Не му мисли- заминавай смело. Аз миналия път ходих в 8-я месец, моят док каза "Как няма да отидеш, да не би по морето да няма бременни" Laughing Аз бях с кола, но не сме спирали често да почивам или нещо такова- нормално пътуване със спиране за зареждане. Пекох си се наволя, но гледай от 12.00 до 16.00 ч. да се прибираш. Ще си изкараш супер Peace Весело изкарване!

# 18
  • Мнения: 66
И аз мисля че ако се чувстваш добре, няма проблем.
 Миналата година по това време и аз бях бременна в 7-и месец и ходихме на море. Е пазих повече сенките но си е една страхотна емоция и разтоварване. Гласи багажа, мажи корема със защита и заминавай  bouquet

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Ако се чувстваш добре няма проблем.Мажи се добре и стой повече на сянка , а също не заставай с корема да разбиваш вълните , а  newsm78 моя доктор не ми позволи да ходя и на басейн.Каза че море да с някой препоръки , за които писах , но на басейн категорично  Naughty!Приятно моренце  Peace

# 20
  • Мнения: 149
Аз пътувах миналата седмица на 300 км, автобуса имаше една почивка и за щастие не се схванах, нито ми стана лошо докато сляза.Стига да се чувстваш добре не е проблем да пътуваш. А за морето не се притеснявай. Като си намажеш по корема с мазило с висок фактор на защита няма проблем.
За нас бременните все има някакви забрани, обаче ако се спазват всичките трябва да легнем и да не правим нищо 9 месеца  Simple Smile
Приятна почивка Sunglasses

# 21
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Ееех море, върнахме се миналата седмица. И аз съм в 7-мия месец, също на 300 км. На отиване направихме една-единствена пиш-пауза, на връщане бяха повече. Стоях под чадъра, с рокличка че не ми се показваше корема, намазана с 40-тия фактор на щерката. Два пъти влязох в морето, нещо водата ми се струваше студена.

Изобщо ако нямаш противопоказания и не ти става лошо при пътуване - хич не му мисли. Аз такова пътуване му направих през тази бременност... този месец пак ще имам 2 сигурни направления за път, ама тези не са чак на толкова километри, де.

# 22
  • Мнения: 506
Ако се чувстваш добре отиди.

# 23
  • Мнения: 8 999
Не само, че пътувах, но и сама се изшофирах на 500 км. Лично аз се чувствах добре, не бях наддала много, коремът ми беше доста малък за този месец бременност, краката не ми отичаха, та нямах никакви проблеми. На плажа бях с цял бански и стоях под чадър. Във водата влизах често, но без да плуване и не за дълго.
Тази година ми направи впечатление на плажа, че имаше страшно много бременни жени - всички се печаха по монокини или бански с две части / коремите им бяха абсолютно открити/ и при това съвсем безотговорно си опулваха коремите на слънцето.
Пазете се, момичета! Не само шкембенцата, но и гърдите.

# 24
  • Мнения: 4 447
Аз бях бременна в 4-тия, когато ходихме на море.
Всичко беше наред. Даже с целият си акъл се
псуках по водните пързалки на Аквапарка в Сл. Бряг  Crazy

Ти си в по-напреднала бременност и мога само да те
посъветвам да го карате по-леко. Консултирай се
с лекаря, който ти следи бременността. Според мен
няма проблем да идеш на море. Все пак ще ви е
последното море само с таткото  Hug

# 25
  • Мнения: 3 929
Винаги съществува някакъв риск. Аз ходих, когато бях в 8-ми месец. Едва не ме линчуваха, защото пътувахме 500 км. Но аз се чувствах добре и предприех това пътуване. А що се отнася до самото ходене на плаж - не се препоръчва да ходиш в горещите часове, дори да не си бременна. Ходи, да речем, след 16,00 - 16,30 ч. Чувала съм също, че не се препоръчва къпането във водата поради опасността от инфекции. Мисля, че са ти достатъчни само разходките по плажа в по-прохладните часове от деня.

# 26
  • Мнения: 4 447
Къпането в обществени басейни не се пропоръчва,
да не кажа, че се забранява за бременни, защото
именно там е много опасно, подари големият риск
от инфекция и зараза. В морето няма проблеми  Peace

# 27
  • Мнения: 668
ходила съм,бяха ми забранили да влизам единственно когато има вълни PeaceВесело изкарване и се мажи по често с кремчетата!

# 28
  • Мнения: 350
Ходих преди две лета бременна в 4 месец. Всимко си беше ОК с горните препоръки. Тази година пак ще съм в 6ия в началото на септември когато е морето  Laughing Обожавам водата, плумането МОРЕТО не съ пропускала година по 1,2,3,4 пъти - колкото успея. Приятно прекарване  Peace

# 29
  • Мнения: 718
Аз ходих в петия месец и много трудно издържах пътуването, а и беше месец май, малко хладничко, така че без плаж и къпане- не се брои много за море. Чак сега излиза мъжът ми в отпуска, но вече ми се вижда късничко за такива мероприятия, та ще пропуснем.

# 30
  • Мнения: 750
Ти си бременна не си болна.Така че не виждам защо не.

Приятна почивка Peace
Така си е! Ако се чувстваш добре, останалото са подробности. Peace

# 31
  • Мнения: 95
Здравейте,,,аз към началото на 5 месец планувам почивка до Тайланд.Тя преди да забременея беше вече планувана.Док каза няма проблем,стига да се чувствам добре. Там ще бъдем пак на море... но  трябва да се внимава много вода и по малко слънце,и крем за слънце... Късмет

# 32
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
От мен - приятна почивка Wink Peace

# 33
  • Мнения: 1 104
Попитай все пак и лекаря си. Аз ходих в 4 месец и не съм имала никакви проблеми.

# 34
  • Мнения: 121
Приятно изкарване на моренцето! И да покажеш снимки!!! Laughing

/ hahahaаз един ден преди да тръгнем на море разбрах, че съм бременна  Joy Joy Joy/

# 35
  • Мнения: 719
Както са ти казали момичетата, няма проблем.
Аз бях миналата година в шести месец на море.
Само си пази корема да не изгори. Peace

# 36
  • София
  • Мнения: 792
  Здравейте, бременна съм във втория месец и доктора ми каза, че няма проблем нито за пътя, нито за къпането, само да внимавам в обедните часове да не съм навън Simple Smile

# 37
  • Мнения: 11
Цитат
ima li problem da se kapi6 v moreto ili basein pri bremennost? dnes mi kazaha 4e ne e hubavo...


има ли проблем да се капиш в морето или басейн при бременност? днес ми казаха че не е хубаво...


------------------------
Пиши на кирилица!

Последна редакция: ср, 13 авг 2008, 15:31 от Доня Туфиня

# 38
  • Мнения: 1 336
Според мен няма проблем, стига да не е в последните два месеца ...

# 39
  • Мнения: 579
Не мисля,че е проблем стига водата да е с подходяща температура и да не се преуморяваш от плуване... Wink

# 40
  • Мнения: 9 814
За морето е така, но честно казано бих избягвала обществените басейните през цялата си бременност.

# 41
  • София
  • Мнения: 44 095
Много е хубаво даже да плуваш. освен ако нямаш някакъв проблем с бременността.
По-добре море обаче, че от басейните може да хванеш разни гъбички и гадости...
Знам, че особено минералните не се препоръчват.

# 42
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
за морето не е проблем, но с басей не бих рискувала  Peace

# 43
  • Мнения: 1 080
Не е хубаво - може да лепнеш нещо!!!
 Sick Sick Sick

# 44
  • Мнения: 4 335
за морето не е проблем, но с басей не бих рискувала  Peace
И аз така,то не,4е и морето е много 4исто,ама тез басеини 50 4овека в една локва ooooh!

# 45
  • София
  • Мнения: 1 185
Бях бременна в 4 месец, когато отидохме на море и аз стоях във водата само до коленете, докато не видях една мама с огромната пупа да плува по-навътре, тогава влезнах и аз!

# 46
  • Мнения: 2 658
За море нямаш грижи, но на басеин почти сигурно ще си докараш някои гъби  bowuu

# 47
  • Мнения: 11
благодаря ви много за  бързите отговори: )

# 48
  • Мнения: X
Море - да, басейн - не.

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
За морето няма проблем.Някои ходят и на басейн, но аз лично не ходих и не бих отишла ако отново забременея.

# 50
  • Мнения: 651
море  Peace
..а басейна дори и да е семеен в двора каквито химикали слагат за поддръжката  Sick .. Sick.. Sick  Naughty
от басейнаджия съм чувала, че е забранил на жена си и детето да ходят по басейни  Sunglasses

# 51
  • Мнения: 2 478
Въздържах се от къпане в басейни и море по време на бременността. Laughing

# 52
  • Мнения: 1 554
не знам дали е хубаво,но аз не влизах,нито в басейн,нито в морето Peace

# 53
  • Мнения: 2 334
Не е хубаво - може да лепнеш нещо!!!
 Sick Sick Sick

И аз така мисля Peace

# 54
  • Мнения: 27 524
Няма проблем  Peace

# 55
  • Мнения: 2 197
За море нямаш грижи, но на басеин почти сигурно ще си докараш някои гъби  bowuu
Това са абсолютни глупости. Къпала съм се в толкова много басейни и никога не съм си "докарвала" гъби от тях. Не стряскай момичето. Въпрос на шанс. Гъбите могат да се получат и от къде по-безобидни случаи - примерно при променена киселинност на влагалището (което е срещано почти винаги при бременните). А къпането и плуването в морето определено са прекрасно упражнение по време на бременност.

# 56
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
В басей не съм се къпала, но в морето да \всеки хубав ден\ Peace

# 57
  • Мнения: 899
Аз ходя на басейн. Удоволствието от плуването е невероятно, а до морето няма да опра.....

# 58
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Ами мен пък ме беше страх от инфекции и през двете ми бременности не съм се къпала в морето.

# 59
  • София
  • Мнения: 1 504
Моята докторка каза, че влизането в морето трябва да става бавно, а не изведнъж. За басейн, незнам, но не бих отишла, макар, че ролята на тапата е точно с цел  предпазване на плода от нежелани инфекции така че... newsm78...Басейните с топла минерална вода и въобще висенето в прекалено гореща вода не се препоръчва по време на бременност.

# 60
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Ами, аз и през двете ми бременности съм ходила на море. Не съм се къпала в морето и съм ходила когато не е много горещо.

# 61
  • Мнения: 3 453
Риск има, но смятам, че ти най-добре можеш да прецениш как се чувстваш и ако всичко е наред няма проблем.

    Подкрепям казаното, аз лично не бих тръгнала...колкото и да съм добре.Някак си ме е страх.Прецени си добре как се чувстваш и се посъветвай с доктора си Hug

# 62
  • Мнения: 133
Ходя по басейни почти цяло лято и се чувствам прекрасно, нямам гъби или други гадости......  на море не бих отишла, там е доста по-мръсно от колкото на басейните в който се къпем аз и децата това лято. Whistling

# 63
  • София
  • Мнения: 27
Аз ходих на море миналия месец - 10 до 20 юли.
Бях в 7-ми месец. Достраша ме като тръгнахме, но всичко беще ок.
Пътувах с автобус през нощта с лудата си майка.
Издържа се дори това, че има само една спирка.
Ако си с кола с климатик и правите спирки не би трябало да е проблем.
На плажа идва малко сложно как да положиш тумбака, ама се намества човек.
Къпах си се по малко, щото не се чувствах сигурна и ходехме следобед на плаж,
да не е в жегите.
Ама се радвам, че отидох Simple Smile

# 64
  • Мнения: 101
Аз карам доста тежка бременност и ми забраниха дори на басейн да ходя, пък камо ли на море. Но ако се чувстваш добре нищо не ти пречи да отидеш. Избягвай излагането на слънце продължително време, за да не направиш някои слънчев удар.
хайде приятно  Nature Sunny

# 65
  • София
  • Мнения: 2 508
Здравейте!
Аз съм в трети месец и се чудя дали мога да плувам в морето. Нямам никакви проблеми и оплаквания, а на слънце хич не обичам да седя, само за плуванито питам...

# 66
  • Мнения: 228
Бременността е състояние, а не болест. Ако се чувстваш добре не виждам причини да не посетиш морето. Миналата година бях в края на шести месец когато ходихме на море.. А пропътувах повече от 500км в едната посока...

# 67
  • Мнения: 81
И аз ходих миналата година на море бременна в 8-ми месец.Всичко си беше ОК, но честно казано се притеснявах малко.

# 68
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
И аз ходих в седмия месец на море.Като преди това се бях консултирала
с лекаря ми.Съветвам те и ти да го направиш.
Също из-пътувах толкова км.няма страшно,важното е да спирате
по начесто за да се разтъпчеш. Peace

# 69
  • Мнения: 52
Виждам, че повечето от вас са ходили на море в 6 или 7 месец. Има ли някоя мама, която е била в първите месеци??? Защото и аз планувам едно моренце, а съм още в началото.

# 70
  • Мнения: 117
Като бях бременна ходих много на плаж даже се 6егуваха, 4е бебето ще се роди с тен, познавам много майки които са ходили на плаж 4ак до 9-тия месец. Избягвай големите обедни жеги и няма проблеми даже според мен слънцето е полезно за теб и бебенцето, както и морето.

# 71
Аз съм от  Бургас, и по принцип съм си свикнала да ходя на море през цялото лято, но докторът ми категорично ме предупреди да не ходя, защото има голям риск от мръсната вода да получа някаква инфекция. Предствете си да сте юни месец в 6 месец и до септември, когато ми е термина, какво изкушение е било, цяло лято.....

# 72
  • Мнения: 9 481
Темата е безпредметна, защото:
-зависи единствено и само от конкретната бременност
-трябва да обсъдиш това с гинеколога си, а не с нас Wink
Тук всеки ще сподели как е било при нея, но твоето състояние си е персонално...

Без да звучи стряскащо, аз направих спонтанен аборт в края на 3мес на морето.
 Обаче категорично не го отдавам на "морето"-ходила съм на плаж до 12ч и следобед след 16.30ч/все пак сме и с дете на 2,7г/...плавно влизане в морето...не съм се качвала на банан, джет, парашут, бънджи...просто се случи.
Риск има във всеки един момент от бременността, но все пак това не е болестно състояние Wink

# 73
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Бях в третия месец за уикенда на Ахелой - всичко беше наред, да чукна на дърво. Преди една седмица се върнах от Китен - в 4 месец съм. Веднага ходих при док - всичко е наред. Пътувах с кола с климатик, в стаята имаше климатик, ходехме на плаж сутрин до 11 ч, и следобед след 5 ч. Плувах, почти не излизах от водата. Но всичко си е до човек и до бременност.

# 74
  • Мнения: 2 960
Темата е безпредметна, защото:
-зависи единствено и само от конкретната бременност
-трябва да обсъдиш това с гинеколога си, а не с нас Wink
Тук всеки ще сподели как е било при нея, но твоето състояние си е персонално...


  202uuА иначе е пълно с мацки с коремчета, ако няма проблем -какво по приятно за една бременна от плажче под чадърче с количка Peace

Общи условия

Активация на акаунт