бебе и животинче

  • 4 600
  • 85
  •   1
Отговори
здравейте..може да има друга такава тема,затова ако модераторите считат тази за излишна..моля да я изтрият.Та...Какво мислите относно съжителството между бебе и животинче/куче.коте../?Има хора смятат,че това не пречи.Аз лично не знам..някой имаал ли е някакво домашно животно отглеждано заедно с бебенце?Пречат ли космите...поведението? Peace

# 1
  • Мнения: 606
Я споко! Нема си хвърлиш хамстера зарад некво бебе я!

# 2
  • Мнения: 1 259
Всеки сам си преценява...е, за хамстер ОК, ама за някое голямо куче... няма да съм много за...все пак детето ще пълзи там където кучето...пи***...

# 3
  • Мнения: 83
Не бих гледала куче или котка заедно с новородено. Ако е хамстер може би няма проблем. Ние примерно имаме декоративни рибки, педиатъра ни каза само да не ги храним с дафня.

# 4
Е да но котката има хигиенни навици .. за нея какво ще кажете

# 5
  • Мнения: 1 775
...все пак детето ще пълзи там където кучето...пи***...
Е да но котката има хигиенни навици .. за нея какво ще кажете
А кучето няма ли изградени хигиенни навици Shocked? Кой нормален човек си оставя кучето да пикае в къщи след бебешката му възраст?

# 6
  • Мнения: 3

 наистина всеки сам си преценява,но домашниня любимец
 не пречи  на бебето да си расте живо и здраво, напротив ако
е куче или коте се привързват към бебето наравно с майка му,
 всички сме виждали каква любов настава м/у тях. Crazy

 

# 7
  • Мнения: 1 749
Зависи от възрастта на детето.Най-добре е да не съжителства с никакво дом.животно първите месеци от живота си.Хубаво е вниманието на майката да е заето само и единствено от детето.Когато майката  прецени,че може да се справи и с дечко ,и с едно домашно животинче,тогава-защо не? Разбира се,пернатите любимци никъде не се препоръчват да се гледат с деца под 5-6 годишна възраст.
  Хигиената не бива да пострада-при една добра организация на времето и на жилищното пространство ,грижите и за малкия човек и за животното ще са по-леки.Това важи за кучето,например.Обезпаразитяването и ваксинациите са много важни.
 Ако става въпрос за по-екзотични твари,като тарантула например(някъде из форумите срещнах една такава майка),трябва да се има впредвид,че някои хвърлят косъмчета като защитна реакция,и могат да причинят сърбеж....Тук нещата вече са по-специални-тарантулата трябва да е спокоен вид,който да не изхвърля от въпросните косъмчета.

 Ако става въпрос за рибки-проблеми пак няма,само аквариума да не е там,където спи детето,и ,за да е сигурно-не се взима дафния за храна-някои хора са алергични към нея.

 Аз съм против гледането на котки с малки деца до 6-7 год възраст(става въпрос за моя малък човек).Може да издраска детето,да го ухапе....Не се привъзрзват като кучетата към човека.И,определено няма да пази Wink .
 Трябва да се внимава и да не пострада животинчето Laughing

И пак-всичко опира до възможностите-физически и финансови- на майката и таткото ...

# 8
  • Мнения: 1 749
А,да-забелязала съм,че децата се развиват много по-бързо,когато имат допир с животни.

# 9
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 215
гледах си детето до 6 месеца ведно с котка. ако животното е обезпаразитено, здраво, кротко и не пикае където не трябва, не виждам какъв е проблемът толкова.
прави ми впечатление, че навън хората си гледат бебета и кучета и котки без проблеми, а ни тука, сакън...
все пак всеки сам си решава.

# 10
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 500
Теми с такава тематика бол.Гледах/м новородено бебе заедно с котката,която живееше доста преди това с нас.Проблем никакъв.Новородената ми дъщеря ядеше и спеше,котката искаше два пъти на ден да я нахраня и да и сменя тоалетната,а аз прекарвах времето във форума Mr. Green

# 11
  • Мнения: 297
Според мен също няма проблем. Стига на животното да са направени нужните ваксинации и обезпаразитяване. Едно време по селата хората да не би да са си махали кокошките и козите като се е раждало дете в родата. Ако детето не е със склонност към алергии, които налагат незабавното премахване на домашните любимци-всичко е ОК. baby  animal037

# 12
Прочети:
http://semeistvo.rozali.com/dnevnik-bebe/p6115.html

http://zoosviat.com/?page_id=88

Едва ли някой ще може да ти даде по-изчерпателен отговор  Wink Grinning


А колкото до личен опит...все още нямам такъв ...Weary Weary

# 13
  • Мнения: 851
Аз съм против. Имах котка преди да се роди Габи.Щом бебето дойде в къщи котката отиде в бабата на мъжа ми. Стоя там докато бабата почина. Междувременно ние също отидохме да живеем в този апартамент. Габи вече беше на 6 м. Но след година съвместно съжителство видях, че така не става. Косми навсякъде, мирише, детето почна да й пипа тоалетната...и котката отиде на доживотна разходка на село. Може би щеше да иде още при раждането ако нямаше кой да я вземе. Детето е приоритено, даже втора котка мисля, че няма да си взема вече.

# 14
  • Мнения: 1 668
Имам немска овчарка и малко дете. Не съм си и помисляла да си изхвърля кучето. Има мир и любов, а хигиената зависи от нас. Не виждам причина да не съжителстват животинче и бебе.
Преди време УНГ лекар ми каза, че малкия има алергия и аз се бях притеснила, че може да е от кучето. Алерголожката ми се изсмя и каза, че това е абсурдно. Според нея щом от малък е с кучето е възможно да направи всякакви други алергии, но не и от него. Слава богу нямаме вече проблем - явно беше нещо временно.
Имам си и съседи, които също гледат бебе с немска овчарка. и при тях проблеми няма...

# 15
  • Мнения: 2 550
Аз съм против. Имах котка преди да се роди Габи.Щом бебето дойде в къщи котката отиде в бабата на мъжа ми. Стоя там докато бабата почина. Междувременно ние също отидохме да живеем в този апартамент. Габи вече беше на 6 м. Но след година съвместно съжителство видях, че така не става. Косми навсякъде, мирише, детето почна да й пипа тоалетната...и котката отиде на доживотна разходка на село. Може би щеше да иде още при раждането ако нямаше кой да я вземе. Детето е приоритено, даже втора котка мисля, че няма да си взема вече.

заради такива офтики като теб, навън е пълно с бездомни животни и всички викат "олеле"...  Sick

# 16
  • Мнения: 510
Няма лошо да имаш животно /обезпаразитено!/ и бебе. Първоначално ще ограничиш достъпа на животното до малкия човек. Всичко зависи само то теб

# 17
  • Мнения: 297
Аз съм против. Имах котка преди да се роди Габи.Щом бебето дойде в къщи котката отиде в бабата на мъжа ми. Стоя там докато бабата почина. Междувременно ние също отидохме да живеем в този апартамент. Габи вече беше на 6 м. Но след година съвместно съжителство видях, че така не става. Косми навсякъде, мирише, детето почна да й пипа тоалетната...и котката отиде на доживотна разходка на село. Може би щеше да иде още при раждането ако нямаше кой да я вземе. Детето е приоритено, даже втора котка мисля, че няма да си взема вече.

заради такива офтики като теб, навън е пълно с бездомни животни и всички викат "олеле"...  Sick
Е, все пак жената не го е изгонила на улицата. Нали е на село, най вероятно си живее в двора на къщата. Аз не бих махнала домашният любемец, освен ако не е крайно наложително поради здравето на детето. С риск пак да се повторя, ако животното се води редовно на ветеринар и се грижим за хигиената му, с нищо пове4е от това което сме правили и преди да се роди детето, няма да има никакви проблеми. Та нали и кучето и котката са пълноправни членове на семейството. При малко желание всички могат да живеят в хармония под един покрив.

# 18
  • Мнения: 1 447
Няма лошо да имаш животно /обезпаразитено!/ и бебе. Първоначално ще ограничиш достъпа на животното до малкия човек. Всичко зависи само то теб
Съгласна съм с теб.И всеки сам си преценя дали да има домашен любимец в присъствието на бебе.

# 19
  • Мнения: 1 798
Аз съм против. Имах котка преди да се роди Габи.Щом бебето дойде в къщи котката отиде в бабата на мъжа ми. Стоя там докато бабата почина. Междувременно ние също отидохме да живеем в този апартамент. Габи вече беше на 6 м. Но след година съвместно съжителство видях, че така не става. Косми навсякъде, мирише, детето почна да й пипа тоалетната...и котката отиде на доживотна разходка на село. Може би щеше да иде още при раждането ако нямаше кой да я вземе. Детето е приоритено, даже втора котка мисля, че няма да си взема вече.

заради такива офтики като теб, навън е пълно с бездомни животни и всички викат "олеле"...  Sick
Е, все пак жената не го е изгонила на улицата. Нали е на село, най вероятно си живее в двора на къщата. Аз не бих махнала домашният любемец, освен ако не е крайно наложително поради здравето на детето. С риск пак да се повторя, ако животното се води редовно на ветеринар и се грижим за хигиената му, с нищо пове4е от това което сме правили и преди да се роди детето, няма да има никакви проблеми. Та нали и кучето и котката са пълноправни членове на семейството. При малко желание всички могат да живеят в хармония под един покрив.
"Пращането на село"  си е  казано по друг начин  изгонване.Ако сте забелязали по селата масово "гледат" котки.Животното скита из околията, а "стопаните" слагат в ръждясала консерва водица и някаква помия.

Последна редакция: чт, 07 авг 2008, 16:38 от minie mouse

# 20
  • Мнения: X
Аз съм против. Заради много неща. И не ми пука кой с какво се гледа и съжителства. Всеки гледа себе си.

# 21
  • Мнения: 297
KATI_Z, поне се обоснови защо си против.

# 22
  • Мнения: 1 062
Май наистина си екстремист  Laughing. Предполагам идея си нямаш за бойното поле, което създаваш в момента. Аз лично съм категорично против. Поне до 3-тата годинка на детето. След това мисля, че си е направо задължително детето да общува с животни и да се грижи за тях. А сега се намествам да наблюдавам отблизо битката  Popcorn

# 23
  • Мнения: 95
Детето ми расте с лабрадор, а сега и с котка. Не сме имали проблеми! Котката спи по цял ден и детето рядко я закча, но с кучето много си играе. Стават все по - забавни двамта  Laughing

# 24
  • Мнения: 15 433
АЗ ЛИЧНО КОГАТО РАЗБРАХ, ЧЕ СЪМ БРЕМЕННА СИ ДАДОХ КОТАРАКА, КОЙТО БЕШЕ ПЕРСИЕЦ, ЗАЩОТО МИ КАЗАХА, ЧЕ НЕ ТРЯБВА ДА ИМА КОТКА ПРИ НОВОРОДЕНО. СЕГА СИНА МИ ВЕЧЕ Е НА 1 Г. И 9 М. И МУ КУПИХ НОВО ПЕРСИЙЧЕ, ЗАЩОТО РЕШИХ, ЧЕ ВЕЧЕ Е ДОСТАТЪЧНО ГОЛЯМ - НЕ СЪЖАЛЯВАМ ИЗОБЩО - МАЛКИЯ УМИРА ЗА КОТЕТО И ТАКА ХУБАВО СЕ ЗАБАВЛЯВА С НЕГО, ЧЕ НАПРАВО ЗАБРАВЯМ, ЧЕ ИМАМ ДЕТЕ  Peace

НО ОПРЕДЕЛЕНО СМЯТАМ, ЧЕ НЕ Е ХУБАВО ДА ИМА КУЧЕ ИЛИ КОТКА ВКЪЩИ КОГАТО ИМА БЕБЕ  Naughty

# 25
Аз лично много искам да си взема питбул..не заради друго мисля,че са адски умни кучета Naughty Обаче все някога ще имам семейство и дете-не мога да чакам кучето да умре за да родя Shocked Обаче все още си мисля че точно тези кучета едва ли ще има проблем при тях ако се появи конкуренция  Hug

# 26
  • Мнения: 2 448
От 2 дни имаме морско свинче, направо полудях като го подариха на детето, ама много близки приятели, нямаше как да откажа тактично.  Confused
Ще видим малкия дали ще се грижи за него. Все пак не е бебе , на 4 години е, ама на мен хич не ми се нрави. Пък и е толкова космато, някаква ангорска порода.  ooooh!

# 27
  • Мнения: 4 892
От 2 дни имаме морско свинче, направо полудях като го подариха на детето, ама много близки приятели, нямаше как да откажа тактично.  Confused
Ще видим малкия дали ще се грижи за него. Все пак не е бебе , на 4 години е, ама на мен хич не ми се нрави. Пък и е толкова космато, някаква ангорска порода.  ooooh!

Колко ви е голямо детето? На 4 години или морското свинче е на толкова  Wink Че преди много години и на мен едни приятели се наложи да ми подарят папагали, понеже нашите не искаха да ми купят, истината е обаче, че аз си ги купих сама с пари от касичката. Но нали официално бяха подарък, та нямаше как да ги върнат. Все още гледам папагали /вече 20 год./, освен останалата "гад"  Simple Smile

Свинчетата не са капризни. Симпатични са. Имах преди години.
 
http://morsko-svinche.hit.bg/hranene.htm

Аз все още искам да си взема питомен пор, казват, че са по-гальовни и от котки, но у нас всички са притив.

Иначе по темата - разбира се,  че животните оказват благотворно влияние върху децата.



 

# 28
  • София
  • Мнения: 15 449
Аз лично много искам да си взема питбул..не заради друго мисля,че са адски умни кучета Naughty Обаче все някога ще имам семейство и дете-не мога да чакам кучето да умре за да родя Shocked Обаче все още си мисля че точно тези кучета едва ли ще има проблем при тях ако се появи конкуренция  Hug

Имам питбул на 6 г. и внук на 4 годинки.Питбула иска само да се съобразяваш с  характера му.Ако го правиш няма да имаш проблеми.Внука горкия отрасна с двете кучета и въпреки,че минаха вече 20 дни от смъртта на едното, той все още си я търси и я чака да си дойде. Все пита кога ще си дойде. Хем знае и му обяснихме,че е починала,и мине не мине  и той тъжно, с очи пълни със сълзи казва :Нямам си вече Джеси, кога ще си дойде?

# 29
  • вкъщи
  • Мнения: 704
Малко дете и животинче не .Вредно е за детето-комшийката е детска лекарка и каза че отключва алергии при малки деца.За хамстер да не говорим-като почна да се извъква че да го гоня из стаята свят ми се зави Shocked Shocked.А децата гледат сеир  не благодаря животинче в къщи не. Naughty

# 30
  • Мнения: 4 892
Това с алергиите простете, но не е аргумент. Все пак детето може да развие алергия към много неща, домашен прах например.... и много други.   

# 31
  • София
  • Мнения: 15 449
Йовета, по вероятно е да развие алергия без животинче, отколкото със.Изработват си имунитет и не получават алергии децата.

# 32
  • Мнения: 2 448
От 2 дни имаме морско свинче, направо полудях като го подариха на детето, ама много близки приятели, нямаше как да откажа тактично.  Confused
Ще видим малкия дали ще се грижи за него. Все пак не е бебе , на 4 години е, ама на мен хич не ми се нрави. Пък и е толкова космато, някаква ангорска порода.  ooooh!

Колко ви е голямо детето? На 4 години или морското свинче е на толкова  Wink


Детето е на 4 .  Laughing
Аз имам крайна непоносимост от дете, когато баща ми гледаше цяла зоологическа градина у нас - 120 гълъба, 17 котки, куче и рибки.  #Crazy

Сега със свинчето ще видим до къде ще я докарам.  Confused

# 33
  • София
  • Мнения: 23 067
Моето бебе съжителства с котка!
Ако беше вредно (поинтересувала съм се разбира се), щяхме да намерим дом за животинчето... ако пък кучето ми беше живо - нямаше да има сила на света, която да ме накара да го изхвърля! Когато поемаш отговорност към едно животно трябва да намериш адекватно разрешение на този казус! За мен изхвърлянето на улицата е варварщина и не подлежи на коментар...

# 34
  • Мнения: 117
Ние имахме котка когато забременях, като попитах доктора може ли той каза няма проблем и аз имам котка, но котката не влиза в стаята в която спи детето и в нашата живее в другите. Да ама вкъщи са преходни стаи, котката спи на нашето легло, последното и занимание бе да се качи на плота в кухнята и да гледа през прозореца, тоалетната е в банята. За бебето не остана място където да не ходи котката и затова я махнахме, просто апартамента е малък. Котката е при свекъра ми голям апартамент тя си живее в две стаи, детето си играе с нея, имаше интерес за бъркане в тоалетната, но засега не е проблем. Като стане по голям ще вземем животно, но сега имам по важни неща от това да стана слуга, за да поддържам необходимата хигиена и да следя дали детето не бърка в котешката тоалетна.

# 35
  • Мнения: 25 551


Сега със свинчето ще видим до къде ще я докарам.  Confused

Малко е детето, на тази възраст не може да се грижи само за животно, особено за такова крехко същество като морското свинче. Най-много да го умори.
Имайте предвид, че костната им система е много крехка и съществува сериозна опасност да го потроши с груби ласки или ако го изтърве от високо. На всичко отгоре това е най-кроткото животно, което, колкото и да го тормозят, няма да ухапе или одраска, за да се защити. Което е и причина толкова много животинчета да умират в мъки заради неразумните си стопани.
На ваше място не бих ги оставяла сами без надзор. Не мисля, че мъченията на едно животно възпитават в любов и отговорност.

# 36
  • Мнения: 2 448


Сега със свинчето ще видим до къде ще я докарам.  Confused

.........


Мисля точно така, за това ми е трудно. Защото всъщност аз го гледам и пазя постоянно. На детето достъп не позволявам само да му носи храна и сменя водата.
Ще видим как ще реша проблема , понеже приятелите са много близки и решиха, че правят голямо чудо с този подарък и сега ми е малко кофти. Не върви веднага да го подаря на друг , а пък и не мога да го хвърля.

# 37
  • Мнения: 1 312
Котката ми е на 14 години,детето е на 3 и половина.
И за миг не ми е минавала през главата мисълта да я махна заради бебето.
Както неведнъж съм казвала-по-чисто животно от котката не съм виждала.

# 38
  • Мнения: 25 551
Ще видим как ще реша проблема , понеже приятелите са много близки и решиха, че правят голямо чудо с този подарък и сега ми е малко кофти. Не върви веднага да го подаря на друг , а пък и не мога да го хвърля.

Внимавай само, защото има сериозна опасност да се влюбиш в добичето - много са гушкави и големи сладури.  А като те припознае за майка и започне да те гледа с обожание, не те виждам просто. Mr. Green
Може да научиш детето да го гали леко и внимателно, ако някой друг го държи. Свинчетата обожават някой да ги гушка и гали, могат да откарат така с часове. В началото постилайте нещо под него, защото може да се изпусне, няма да си нарушава удоволствието заради едно пикане, я.  Laughing С течение на времето ще се научи да се стиска и да не ви опикава.
Другото което е, може да го пускате в обезопасена стая  и детето да го гони, а то да се крие тук-там, много обичат гоненицата. Само да не се мушне зад някоя мебел, че ще е доста трудно да го измъкнете.  Laughing
Ако те интересува още нещо относно грижите, питай на ЛС, да не спамя повече темата.  Blush

# 39
  • Мнения: 3 092
Бебе и животно у дома - не благодаря !  Confused

# 40
  • Мнения: 111
Според едно изследване, ако децата от малки живеят с някакво животно вкъщи, то тогава е по-малко вероятно в бъдеще да развият алергии към животни. Децата, които прекалено много се пазят от всякакви мръсни неща имат по-слаб имунитет, защото имунната им система не е свикнала да се бори с тези неща. Точно на този принцип действат и ваксините. Вкърват ти полуумрели бактерии като малък, за да се научи организма да се бори с тях.

# 41
  • София
  • Мнения: 23 067
Според едно изследване, ако децата от малки живеят с някакво животно вкъщи, то тогава е по-малко вероятно в бъдеще да развият алергии към животни. Децата, които прекалено много се пазят от всякакви мръсни неща имат по-слаб имунитет, защото имунната им система не е свикнала да се бори с тези неща. Точно на този принцип действат и ваксините. Вкърват ти полуумрели бактерии като малък, за да се научи организма да се бори с тях.

 Peace

За съжаление някои хора смятат, че животните са заразно зло  Close

# 42
  • Мнения: 3 622
Преди да се роди синът ми имахме куче. Той се роди и отрасна с кучето. Много здраво дете и много обича животните. В момента синът ми е на 10 години, а кучето на 11

# 43
  • София
  • Мнения: 1 890
Според едно изследване, ако децата от малки живеят с някакво животно вкъщи, то тогава е по-малко вероятно в бъдеще да развият алергии към животни. Децата, които прекалено много се пазят от всякакви мръсни неща имат по-слаб имунитет, защото имунната им система не е свикнала да се бори с тези неща. Точно на този принцип действат и ваксините. Вкърват ти полуумрели бактерии като малък, за да се научи организма да се бори с тях.

 Peace

За съжаление някои хора смятат, че животните са заразно зло  Close

   За още по-голямо и педиатри в това число...  Sick

# 44
  • Мнения: 3 622
Според едно изследване, ако децата от малки живеят с някакво животно вкъщи, то тогава е по-малко вероятно в бъдеще да развият алергии към животни. Децата, които прекалено много се пазят от всякакви мръсни неща имат по-слаб имунитет, защото имунната им система не е свикнала да се бори с тези неща. Точно на този принцип действат и ваксините. Вкърват ти полуумрели бактерии като малък, за да се научи организма да се бори с тях.

 Peace

За съжаление някои хора смятат, че животните са заразно зло  Close

   За още по-голямо и педиатри в това число...  Sick

Нашата педиатърка също си има куче у дома така че не ми е правила изречения Peace

# 45
  • Мнения: 71
Аз съм против. Имах котка преди да се роди Габи.Щом бебето дойде в къщи котката отиде в бабата на мъжа ми. Стоя там докато бабата почина. Междувременно ние също отидохме да живеем в този апартамент. Габи вече беше на 6 м. Но след година съвместно съжителство видях, че така не става. Косми навсякъде, мирише, детето почна да й пипа тоалетната...и котката отиде на доживотна разходка на село. Може би щеше да иде още при раждането ако нямаше кой да я вземе. Детето е приоритено, даже втора котка мисля, че няма да си взема вече.
                                                                                                                                                                                                      ВСЕ ЕДНО АЗ СЪМ ГО ПИСАЛА  Peace

# 46
  • Мнения: 3 034
отраснала съм с животни, синът ми също расте с тях. имаме котка, по-нататък ще вземем и куче, тъй като моето почина. за мен това съжителство възпитава отношение към животните и отговорност. всякакви разкази за алергии са смехотворни. както е казано по-горе, имунната система укрепва, когато има сблъсък с алергени. що се отнася до косми и миризма - аз и преди съм казвала, че явно от хигиената в домовете има какво да се желае и то няма нищо общо с животното  Stop

# 47
  • Мнения: 3 092
. що се отнася до косми и миризма - аз и преди съм казвала, че явно от хигиената в домовете има какво да се желае и то няма нищо общо с животното  Stop
абе не е точно така ,ама карай !
Аз не искам животно у дома най вече защото нямам място ... а е жестоко да затварям едно бебе и едно куче в една стая и за това казах - не благодаря ... Grinning
Трябва да се пояснявам по - добре май , че толкова пъти оставах недоразбрана  newsm78

# 48
  • София
  • Мнения: 1 890
    Има решение и за космите. Моя котарак наскоро беше на фризьор и сега космите вкъщи са МНОГО по-малко. Преди да се роди бебокът, пак ще ходи.  Grinning
    А за педиатрите имаше пост на предната страница, че някоя си препоръчала бебе да не се гледа с животно заради алергиите. И то при положение, че всички изследвания показват, че деца, отглеждани с животни, имат в пъти ПО-МАЛКО алергии от другите.  Thinking

# 49
  • Мнения: 4 892
Да ви споделя, моята дъщеря, която е на година и един месец, съвсем правилно казва котка и името на нашата котка - Кунта. Не ме учудва това, че проговаря рано, аз и баща й сме проговорили много рано, други деца също. Но тя моето име, което е много лесно не ще да казва /моя суетна глупава прищявака/.  Толкова се впечатлява от животинките, имитира най-различни звуци.  Трепери, като види гадинки.
Междувпрочем има и най-различни терапии, които се прилагат на дечица страдащи примерно от ДЦП, където животинки като коне и делфини са основните "терапевти".  И доколото знам дават доста добри резултати.
 

# 50
  • Мнения: 706
И за мен е меко казано нехигиенично/да не употребявам по-силни думи/, да се гледа животно и бебе в един дом.Неграмотно е да се говори ,че животните на са един сериозен алерген.
А и досега не съм влизала в дом ,където има животно и да не съм усетила миризма и седяла сред вълма от косми,независимо от хигиената.
Колкото до възпитателния елемент-децата са необременени и обичат животните,без да има нужда къщите ни да приличат на зоопарк,а те природосъобразно да пълзят сред косми ,екскременти и "свеж" въздух.

Последна редакция: вт, 26 авг 2008, 22:02 от mona25

# 51
  • Мнения: 1 062
Да се обадя пак и аз. Алергии, по-ранно развитие и т.н. Знаете ли, ягодите и малините са алергени, предполагам, че ако се дадат на бебето на около 2-3 дни след раждането, то ще бъде по устойчиво на алергии. Примери много мога да дам. Не се стерилизира нищо, не се пере с бебешки прах за пране, не се избягват алергенните храни, не се преварява водата на бебето и т.н. Не се прави всичко онова, което предпазва новороденото. Да свиква. Така израства най-здравото дете. Сблъскало се в близък план с всичко опасно за него, за да свиква. Има си време за всичко според мен и животното е някъде в близкото бъдеще, но не и при бебе. Мием си ръцете преди да вземем бебето, за да спи до него котката или кучето. Опитваме се да го предпазим от алергични реакции по всякакъв начин, за да го оставим от съвсем малко в компанията на животинките. Не виждам логика. Твоето бебе ( не визирам никой конкретно), не е получило алергия от котето, моето пък има проблем с ухапванията от комари, но това значи ли, че и твоето ще има такъв и гаранция, че няма да се задушава от контакта с котки. И кои са точно тези проучвания и статистики, понеже казахте, че са много, в които ясно личи, че новороденото съжителствало с котка или куче е по устойчиво на алергии. Ако има такава, предполагам, че ще има едно условие - ако не е развило такава към съответното животно.

# 52
  • София
  • Мнения: 23 067
...Неграмотно е да се говори ,че животните на са един сериозен алерген...


Ами явно съм неграмотна! Ще съм ти благодарна и то много, ако се обосновеш съвсем елементарничко (за да можем да схванем ние неграмотните) на какви изследвания и проучвания се облягаш в тази връзка... И защо ли в едни развити държави като Франция, Великобритания, Германия, САЩ и т.н. масово децата се отглеждат с животни? Защото са информирани, защото не робуват на разни остарели и закостенели схващания от преди Христа! За съжаление векове напред ще им дишаме праха... защото сме големи дървени философи по отношение на мнооого неща!
Апропо, за манталитета на хората, лично аз съдя спрямо отношението им към животните  Peace

# 53
  • Мнения: 1
Бу и Сиси  са отгледани с две кучета от породата Чау-Чау а пък Клоуи я отглеждаме с две средноазиатски овчарки  и един пекинез. Във Далас почти навсякъде  вече отглеждат по 2-3кучета и бебе без да им пука.

# 54
  • София
  • Мнения: 1 890
   Дадох примера с алергиите, защото това е основният аргумент на противниците на съжителството с животно. Не че не може да получи алергия от друго, естествено. Изследвания не мога да търся в момента, чела съм такова точно тук в бг-мамма, ако ви е интересно, ще се разровя довечера. Или влезте в чужбинския форум да видите, че само тук в Бг хората масово се отървават от котките и кучетата си, като  се очаква бебе. В белите държави, напротив - това се поощрява.  Peace
   За хигиената - който си е мърляч, си е такъв с или без животно.  Simple Smile Само ще кажа, че моят котарак е по-чист от 90 % от хората, които познавам, и абсолютно винаги мирише на чистичко. Повярвайте ми, като ловджийска хрътка съм, затова и не се возя и в градски транспорт - миризми няма !  Laughing Говорим за чистоплътна домашна котка все пак, не за тия по селата, дето ги хранят с манджи веднъж днвено и скиторят къде ли не.
  Нямам за цел да убеждавам никого в нищо, всеки си има глава на раменете, да не бъда разбрана погрешно.  Wink

Последна редакция: вт, 26 авг 2008, 15:33 от Mirena80

# 55
  • Мнения: 1 749
Куче пази децата от алергии
Време е да се разделим и със стайните растения,защото...могат да … едизвикат алергии

Опитвам се да намеря една статия,която четох началото на тази година за изследване,подобно на споменатото в статията от първия линк.В началото това изследване се правило ,за да докаже,че децата,живеещи под един покрив с дом.любимци развиват много по-често алергии от тези,които живеят без.Е,да,но резултатите показали...обратното.....

# 56
  • София
  • Мнения: 23 067
Само ще кажа, че моят котарак е по-чист от 90 % от хората, които познавам, и абсолютно винаги мирише на чистичко.

В тази връзка веднъж баба ми разхождала болонката ни в парка и едно детенце искало да я погали, при което майката много остро се скарала на детето да не пипа кучето, че е много мръсно. Баба ми супер възмутена й отговаря "Да ме прощавате госпожо, но нашето куче го мием след всяко излизане и всяка вечер го къпем с шампоан! А като гледам ръцете на детето ви са къде къде по-мръсни..." (баба ми не понасяше някой да засяга кучето на тема хигиена  Laughing)
Сори за спама  Peace

# 57
  • София
  • Мнения: 1 890
  Joy Браво на баба ти !  Laughing
  Аз не прекалявам с къпането, ама защото не излиза навън де. Но наистина от животно до животно има разлика - на майка ми котките например (живее в къща и излизат навън) ми миришат лошо и не ги пипам.  Thinking А предният ми котарак отказваше да си ползва тоалетната, ако дори само един ден не беше чистена - за какво говорим !  Flutter

# 58
  • София
  • Мнения: 1 890
 А, ето и тази статия, която бях чела - http://www.bg-mamma.com/site/content/view/1124/Peace

# 59
  • Мнения: 5 622
Синът ми с идването си в къщи живее в присъствието на голямо куче- Ирландски сетер имаме. Никога не съм им ограничавала контактите. Знам, че е здравословно.
Не бих си изхвърлила животинчето защото имам бебе  Peace
В момента освен кучето, се сдобихме и с три котки, но не съм ги искала, просто така се получи. И сега си ги гледаме, Габ ги обожава, постоянно са му в ръцете. Обезпаразитени са, въшно и вътрешно, обаче. Смятам това е достатъчно  Sunglasses

# 60
  • Мнения: 830
аз съм "против" пък за другите не знам.

# 61
  • Мнения: 3 034
има поне 10 теми в Майки, в които бяха давани линкове към материали. ако авторката се интересува, да ги потърси и прочете. оттам-нататък всичко е чесане на езици и повтаряне на едно и също. както вече беше казано, в много държави децата израстват с домашни животни вкъщи и на хората през ум не им минава да си изхвърлят или дадат някъде животното. то е част от семейството. това с алергиите са пълни глупости, които бяха отречени преди много години, ама кой да чете  Rolling Eyes и последно, аз съм категорична, че хигиената и миризмата зависят от стопаните. кой каквото ще да ми обяснява, има четки за косми, има и прахосмукачки. гледам дългокосместа котка и косми не допускам да ми се ветреят из къщи. съвсем отделен е въпросът, че аз познавам доста стопани в БГ, които ги мързи да си срешат животното за 10 мин дневно. а тоалетните се сменят ежедневно - това по повод на една подобна тема, където се оказа, че се сменяли веднъж седмично  ooooh! ами не ще мирише, а направо ще е заразна тая тоалетна след една седмица.

# 62
  • Мнения: 761
Кучето беше при нас преди  Ели да се появи, нито за момент не съм и помисляла да го пратя някъде, той е член семейство. Вече 7 години са неразделни.

# 63
  • Мнения: 804
Отглеждам бебето си с ротвайлер. малката се засмя за първи с глас на кучето. А сега когато се разплаче повечко кучето веднага дотичва и започва да размята едно негово чердже, а детето се захласва от смях. И още много мога да разказвам, но исках да напиша по-важното.
Направете си много добре сметка преди да вземете животно. Ставам 30 мин. по-рано от необходимото за да почистя. През деня който гледа бебето събира през 3 часа косми. Кучето не влиза в спалните, но ние с чехлите  ги разнасяме. Освен това си е сериозен разход: храна, лекарства, хапчета за обезпаразитяване, препарат против бълхи, безвреден за бебо. А като се разболее животното  ooooh! Тогава по 50 лв. си отлитат ей така.
Правя това и още много компромиси, защото кучето е член на семейството. Но ако тепърва се чудех дали да си взимам куче щях сериозно да се замисля  Naughty
А и знаете ли колко трудно се намира къде да отидем на почивка всички  ooooh! Tired

# 64
  • Мнения: 318
много обичам животни,но не бих гледала каквото и да е животинче в стаята с дъщеря ми  Peace

# 65
  • Мнения: 8
И двете си дечица гледах с куче. Имах кученцето от десет години преди да се роди първото ми детенце. Първите три месеца кучето живееше в друг дом. Когато момченцето ми навърши три месеца, си взех кученцето обратно у дома. Постепено започнах да ги събирам. Кученцето продължи да спи в другата стая, но през останалото време играеха.  Роди се и дъщеричката ми. И тя започна живота си с кученце у дома. Гледаше го с интерес и любопитство.
Зимата на миналата година кученцето ми почина от старост - на 17 години. Още чувстваме липсата му всички у дома.
Аз лично смятам, че ако за животинчето в къщи се грижим добре, обезпаразитено и добре възпитано е, домът се почиства постоянно, подържа се лична хигиена и разбира се, се контролира играта на детето с животното, няма никакъв проблем да живеят заедно дете и куче.  Радвам се, че дечицата ми имаха възможност да поживеят с моя Маки, с когото живях 17 години - това е повече от половината от моя живот!

# 66
  • София
  • Мнения: 442
И аз не съм голям привърженик на идеята, но който гледа животно си е свикнал, така че е въпрос на личен избор.
В козината на котките има всички възможни алергени, но ако на човек не му дреме за алергените, може и да не му се наложи да се бори с алергии  Wink
Моето хлапе беше алергично, така че махнах рибите, а за котка не съм и помисляла. Но както казах това си е въпрос на личен избор. Който има някакви притеснения - им робува, който не- кара както дойде.

# 67
  • вкъщи
  • Мнения: 704
Мале ротвайлер и бебе?Това не беше ли бойна порода?В апартамент не разбирам как се гледат кучета.Имаш ли двор-разбираемо е.В апартамент бебе и животинче твърдо не.В къща може . ooooh! ooooh!

# 68
  • София
  • Мнения: 1 890

В козината на котките има всички възможни алергени,


  Не повече, отколкото в един китеник от зестрата на майките ни.  Whistling

# 69
  • София
  • Мнения: 23 067

В козината на котките има всички възможни алергени,


  Не повече, отколкото в един китеник от зестрата на майките ни.  Whistling

Оф, няма смисъл да се хабим да повтаряме едно и също... който си е навил на пръста за алергените - няма спасение  Mr. Green

# 70
  • София
  • Мнения: 1 890
    Ами дразни ме не това, че има хора, които не приемат бебе и животинче - много ясно, че не може всички да обичаме животните, а и не е нужно. А фактът, че се изтъкват глупави и абсурдни твърдения, чути - недочути от някъде си. Е, и аз не харесвам хамстери например, и не бих гледала с или без бебе - и си го казвам направо, какво толкова. Но да говорим за алергии и хигиена...  Stop

# 71
  • София
  • Мнения: 1 508
Мале ротвайлер и бебе?Това не беше ли бойна порода?

Въпрос на възпитание на кучето. Няма агресивни породи кучета, има агресивни стопани, които учат кучетата си да нападат. Даже в страни, където някои породи са забранени, това схващане постепенно отпада, и например в Холандия вече са премахнали забраната да се отглеждат бултериери.

# 72
  • вкъщи
  • Мнения: 704
Ще давате ли на животното да ближе бебето? Аз не докато детето не стане по голямо  никакви животни до него. ooooh!

# 73
  • София
  • Мнения: 1 508
Когато се роди детето, отидохме за 2-3 седмици при родителите ми, където беше моята дакелка. Пускахме кучето в стаята при детето, но никога не сме му позволявали да го ближе. Детето и сега, на 9 години, все още не дава на кучетата да я ближат. Иначе ги гали с удоволствие. Не виждам никаква вреда в близането, все пак кучешката слюнка първо е стерилна, и второ, даже рани лекува, но тук вече е въпрос на лични предпочитания на самото дете.

# 74
  • София
  • Мнения: 1 890
   Не ми е дошло до главата, и не мога да отговоря.  Simple Smile Но със сигурност предпочитам котаракът да му удари някой целофан, отколкото свеки  ooooh! - животното поне като му се скарам, ще разбере и ще знае за в бъдеще.  Crazy

# 75
  • Мнения: 3 034
Ще давате ли на животното да ближе бебето? Аз не докато детето не стане по голямо  никакви животни до него. ooooh!

а да му мляснат по някоя мокра целувка роднините даваш ли? защото ако маааалко само се замислиш, ще се сетиш, че едно животно се обезпаразитява отвън и отвътре. ти чувала ли си за човек, който да си почисти кожата с химикал от всички натрупвания и после да пийне едно хапче, за да изтреби де що има бактерия в тялото му? аз не. а в човешкото тяло живеят милиони микроби и бактерии. четете, де! не боли  Whistling

# 76
  • Мнения: 4 892
Имам лабрадор голдън ретривър / казва се Бари, като повечето кучета от тази порода, които съм срещала  Crazy / - да, близва едногодишната ми дъщеря по ръката, не един път. Тя прави "боц" на носа и ако не уцели му бърка в устата  Mr. Green Бари е минал през всички задължителни ваксинации, обезпаразитява се редовно и вътрешно и външно.

За поведението на кучето спрямо детето няма да говоря, само ще спомена, че е изключително, в най-добрия смисъл на думата.

# 77
  • Мнения: 1 312
В козината на котките има всички възможни алергени.

Ще ми изредиш ли поне няколко"алергена"?
Че има да се почесвам умно сума ти време... newsm78


Моето хлапе беше алергично, така че махнах рибите.

Ами не е било нужно.
Алергията не е към рибите,а към определени видове храни.
Спираш да храниш с тях и нещата се нареждат.
Въпрос на желание и информираност/пак опира до желание/.

# 78
  • Мнения: 378
аз съм "против" пък за другите не знам.
Peace

# 79
  • Мнения: X
Всеки сам си преценява...е, за хамстер ОК, ама за някое голямо куче... няма да съм много за...все пак детето ще пълзи там където кучето...пи***...
Поли, а ти откъде си сигурна, че бебето ще пълзи там където кучето пикае  Shocked
Обикновено кучетата се извеждат да пикаят из кучешките градинки.

# 80
  • Мнения: 378
В козината на котките има всички възможни алергени.

Ще ми изредиш ли поне няколко"алергена"?
Че има да се почесвам умно сума ти време... newsm78


Моето хлапе беше алергично, така че махнах рибите.

Ами не е било нужно.
Алергията не е към рибите,а към определени видове храни.
Спираш да храниш с тях и нещата се нареждат.
Въпрос на желание и информираност/пак опира до желание/.
алергията може да е от много неща,ама от много моето дете е алергично от химичните бои на килима където е обработван,появяват му се пъпки само по краката и ръцете,не е задължително да е само от храна,но от риби Shocked не съм чувала.

# 81
  • Мнения: 1 312

алергията може да е от много неща,ама от много моето дете е алергично от химичните бои на килима където е обработван,появяват му се пъпки само по краката и ръцете,не е задължително да е само от храна,но от риби Shocked не съм чувала.
Не съм сигурна дали си ме разбрала правилно,затова уточнявам,че имам предвид алергия към храна за риби,не към храна за детето.

# 82
  • София
  • Мнения: 23 067

алергията може да е от много неща,ама от много моето дете е алергично от химичните бои на килима където е обработван,появяват му се пъпки само по краката и ръцете,не е задължително да е само от храна,но от риби Shocked не съм чувала.
Не съм сигурна дали си ме разбрала правилно,затова уточнявам,че имам предвид алергия към храна за риби,не към храна за детето.

Колкото до рибите и храната им - на майка ми един познат разви някаква болест, свързана с рибите и храната (сори, но не съм разпитвала и затова не съм конкретна и компетентна) и човекът не е между живите! Много рядко се случва, но е факт... Аз самата не можех да повярвам, че от нещо толкова безобидно на пръв поглед, може да се случи най-лошото  newsm78

# 83
  • Мнения: 1 749
Според изследванията,които съм чела, хората могат да бъдат алергични не към самите риби,а към храната им-по-конкретно сухата дафния....

# 84
  • Мнения: 378

алергията може да е от много неща,ама от много моето дете е алергично от химичните бои на килима където е обработван,появяват му се пъпки само по краката и ръцете,не е задължително да е само от храна,но от риби Shocked не съм чувала.
Не съм сигурна дали си ме разбрала правилно,затова уточнявам,че имам предвид алергия към храна за риби,не към храна за детето.
Извинявай мила,не съм те разбрала Embarassed

# 85
  • Мнения: 82
Не смятам, че е вредно бебе да живее с животинче.Не  може да отглеждаме децата си в изолатор...Аз си взех малко мини зайче и след 2 месеца рабрах, че съм бременна.Свекърва ми успя да напълни главата на мъжът ми с глупостите с алергиите и космите и сега ме принуждават с ултиматум да го махна...За мое щастие, родителите ми винаги са гледали животинче и това лято гледаха зайо докато бяхме на море, привързаха се към него и сега съм спокойна, че на зайо ще му бъде оказвана необходимата грижа, когато им го дам.Не знам как щях да го преживея ако трябваше да го дам на непознат.Мисля детето като стане на годинка и нещо да си взема зайо обратно в къщи и да не лишавам детето си от контакта с животни.Лично аз съм израстнала с помиярите по улиците, играели сме си по цял ден и до ден днешен погалвам някое сладко бездомно животно.Никога не съм имала проблеми от контакт с животни.Извинявам се за дългият пост, но много ме боли, че съм безсилна и мъжът ми не обича животните колкото мен.Не позволявайте на предразсъдъците да ни отделят от малкото природа, която ни е останала...

Общи условия

Активация на акаунт