Бременност и клизма?

  • 17 068
  • 30
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 827
Малко глупаво се чувствам , но тъй като сме неделя и няма как да питам док (неудобно ми е да го притеснявам за това), може ли някой да ми каже противопоказно ли е клизма да си прави бременната жена? Питам защото когато си направиш клизма нали се засилват "напъните" и не знам дали няма да предизвика контракции?
Извинявам се ако на някой му се е сторил глупав въпроса ми Embarassed

# 1
  • Мнения: 9 814
По принцип знам че, не е особено препоръчително.

# 2
  • Мнения: 46 478
Толкова ли е спешно  Crazy изчакай до понеделник, още няколко часа са Simple Smile

Според мен всякакви промивки и клизми не са препоръчителни, но не съм лекар, питай ...

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
според мен няма не е опасна клизмата

# 4
  • Мнения: 1 217
Предполагам за да питаш за клизма значи имаш   запек предвид в кой месец си.
Сега на пазара има толкова разхлабващи плодове.
Като се почне-кайсии,праскови,диня,пъпеш,круши,джанки,киви и др.
Сок от портокал той също е разхлабващ.
/на мен като ми правиха клизма преди секциото не съм имала никакви напъни или спазми,ама грам/

# 5
  • Мнения: 417
Не мисля,че ще ти стане нещо от клизма,но все пак изчакай и питай доктор.На мен лично много ми помагаше Дуфалак докато бях бременна и запечена. Wink

# 6
  • Мнения: 344
Аз нямам  такъв проблем , но моя приятелка от шестия месец не можеше да ходи нормално.Беше си купила  чай от майчин лист , който категорично й забраниха , защото предизвиквал контракции, но тя като не знаеше Shocked добре , че нищо не й стана.След консултация с АГ  пиеше ДУфалак и нямаше проблем.
Освен това наистина плодовете действат разхлабващо , опитай активия за пиене , прясно мляко. И изчакай до понеделник - все пак не е толкова далече , за да се консултираш със специалист. Peace

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Дуфалака не ти ли помага?

# 8
  • Мнения: 1 554
И, аз за дуфалак се сетих Laughing

# 9
  • Мнения: 827
Момичета ама не е заради запек а просто искам да си направя промивка Joy Embarassed Благодаря ви за отговорите , но явно трябва да питам наистина док. Срам не срам Ша питам Crazy

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Момичета ама не е заради запек а просто искам да си направя промивка Joy Embarassed Благодаря ви за отговорите , но явно трябва да питам наистина док. Срам не срам Ша питам Crazy

Еееееееее, ти пък. Заради промивка не си струва риска маце.

# 11
  • Мнения: 200
Тук се използват свещички от глицерин. Въобще не се практикува стария метод на клизма.
Питаи в атеките, невярвам да няма. Препоръчва се и при бременни.

# 12
  • София
  • Мнения: 4 587
По-добре недей, щом не е наложително. Все пак питай лекаря. Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 44 017
Тук се използват свещички от глицерин. Въобще не се практикува стария метод на клизма.
Питаи в атеките, невярвам да няма. Препоръчва се и при бременни.

Всъщност няма...безумно но факт. има мнооогоо рядко едни македонски, но се намират трудно и рядко....

# 14
  • Мнения: 200
Тук се използват свещички от глицерин. Въобще не се практикува стария метод на клизма.
Питаи в атеките, невярвам да няма. Препоръчва се и при бременни.

Всъщност няма...безумно но факт. има мнооогоо рядко едни македонски, но се намират трудно и рядко....
Няма нищо общо с клизмата, спомням си първото ми раждане. Сега ми изглежда чак брутално. А с тези свещички се изхождаш съвсем нормално.

А покупка по нета не е ли възможна ooooh!

# 15
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Един ден на плодове си вид "промивка", действа пречистващо на организма и е за предпочитане пред разните лекарства, поне според мен. Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 44 017
Тук се използват свещички от глицерин. Въобще не се практикува стария метод на клизма.
Питаи в атеките, невярвам да няма. Препоръчва се и при бременни.

Всъщност няма...безумно но факт. има мнооогоо рядко едни македонски, но се намират трудно и рядко....
Няма нищо общо с клизмата, спомням си първото ми раждане. Сега ми изглежда чак брутално. А с тези свещички се изхождаш съвсем нормално.

А покупка по нета не е ли възможна ooooh!

не знам, на мен скоро ми трябваха за детето, но ей така се оказа положението....освен пък само детски да няма знам ли...

# 17
  • Мнения: 200
Тук се използват свещички от глицерин. Въобще не се практикува стария метод на клизма.
Питаи в атеките, невярвам да няма. Препоръчва се и при бременни.

Всъщност няма...безумно но факт. има мнооогоо рядко едни македонски, но се намират трудно и рядко....
Няма нищо общо с клизмата, спомням си първото ми раждане. Сега ми изглежда чак брутално. А с тези свещички се изхождаш съвсем нормално.

А покупка по нета не е ли възможна ooooh!

не знам, на мен скоро ми трябваха за детето, но ей така се оказа положението....освен пък само детски да няма знам ли...
Може, и това да е  Thinking

# 18
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
По - добре не рискувай, а изчакай до понеделник и питай лекаря. Но щом нямаш запек не мисля, че трябва да правиш такива промивки

# 19
  • Мнения: 827
Благодаря - ще се консултирам с док.
П.С. няма смисъл да коментирате свещички, защото съм против тях Naughty Искаше ми се да знам дали мога да си направя обикновенна промивка - ясно ми е че за разхлабване има много начини но аз написах точно какво ме интересува. Пак благодаря на всички Hug
малко съм нервна да ме извините ако звуча грубо

# 20
  • Мнения: 340
Ама защо ти е да си правиш такава промивка. Само бели може да ти докара предвид бременността и отслабения имунитет. Такава промивка е и като вагиналната: ползите са съмнителни и ако състоянието не е плачевно, вредите може да са дори повече. Макар че аз за сравнение ще кажа, че имах наскоро гъбична инфекция, ама не можех да стоя на едно място, няма да доуточнявам, положението беше сериозно и с 3 малки глобулки (съвместими с бременност) като големи хапчета, дори без крем за външно мазане, след тия 3 дни бях вече пушка. Все пак не знам от какво искаш да се промиваш, но един плодов ден наистина би бил доста ефикасен, освен безобиден. Или ден-два на кисело мляко с живи млечни бактерии в него, седмица без бял глутенов хляб... абе пак зависи от причините. Като най-важно послание ми е да внимаваш да не си докараш нежелан ефект. И още нещо, довери се на тялото си, то може и само да се справи, ако ти му вярваш и му помагаш лекичко чрез правилно хранене. В крайна сметка, човешкия организъм не е сифон... макар че от злоупотреба понякога наподобява  Joy  Peace

# 21
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Ама защо ти е да си правиш такава промивка. Само бели може да ти докара предвид бременността и отслабения имунитет. Такава промивка е и като вагиналната: ползите са съмнителни и ако състоянието не е плачевно, вредите може да са дори повече. Макар че аз за сравнение ще кажа, че имах наскоро гъбична инфекция, ама не можех да стоя на едно място, няма да доуточнявам, положението беше сериозно и с 3 малки глобулки (съвместими с бременност) като големи хапчета, дори без крем за външно мазане, след тия 3 дни бях вече пушка. Все пак не знам от какво искаш да се промиваш, но един плодов ден наистина би бил доста ефикасен, освен безобиден. Или ден-два на кисело мляко с живи млечни бактерии в него, седмица без бял глутенов хляб... абе пак зависи от причините. Като най-важно послание ми е да внимаваш да не си докараш нежелан ефект. И още нещо, довери се на тялото си, то може и само да се справи, ако ти му вярваш и му помагаш лекичко чрез правилно хранене. В крайна сметка, човешкия организъм не е сифон... макар че от злоупотреба понякога наподобява  Joy  Peace
newsm10 Напълно съм съгласна

# 22
  • Мнения: 1 428
Момичета ама не е заради запек а просто искам да си направя промивка Joy Embarassed Благодаря ви за отговорите , но явно трябва да питам наистина док. Срам не срам Ша питам Crazy

Еееееееее, ти пък. Заради промивка не си струва риска маце.
Peace

# 23
  • СОФИЯ
  • Мнения: 44
Опитай да пиеш повече прясно мляко , при мен действа .Пий около литър , но не по късно от 18 ч., че след това е гадно вечерта когато спиш да се будиш по никое време.То си е до организма и аз имам проблем когато сменя обстановката и тогава идва на помощ млякото.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Според мен не избързвай с клизми има много други начини да предизвикаш изчистване с различни видове храни.Попитай и доктор  Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 39 740
Само заради промивка не си струва. Консултирай се с лекар за някакви леки храни, течности и т.н. Ако можеш изкарай ден на течности.

# 26
  • Мнения: 8 999
Ама защо ти е тази промивка??!!

# 27
  • София
  • Мнения: 44 017
Има си разни причини за промивки...ама все не са чак толкова основателни.

# 28
  • Мнения: 393
Ама защо ти е тази промивка??!!
и на мен ми стана любопитно  newsm78  Embarassed

# 29
  • Мнения: 35 949
не е опасна, да не говорим, че няма напъни при нея Simple Smile

# 30
Ама защо ти е тази промивка??!!
и на мен ми стана любопитно  newsm78  Embarassed
Но защо се чудите на момичето, може да харесва нестандартен секс.  Rolling Eyes Не знам дали е заради това, но спрете с тези млека, плодове и т.н. тя каза, че няма "констипация", май иска само да е чиста, (дано не ми се обиди Blush ))
А що се отнася до това дали предизвиква контракции.... точно поради тази причина не се прави хидро-колоно-терапия на бременни ( то си е пак вид клизма... дълбооооока)

Общи условия

Активация на акаунт