към майките- как сте с нервите?

  • 3 934
  • 78
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 396
На моменти съм самото спокойствие. В други моменти съм кълбо от нерви. Знам само едно- колкото съм по- нервна, дъщеря ми отвръща със същото. Гледам да не си го причинявам често  Mr. Green

Oпитвам се да не си го причинявам , но днес вече лошотията в мен надделя!
Точно по същото време, когато си пуснала темичката  и аз обмислях как да ви споделя, но взех, че се нахраних и малко се успокоих!
Не се държа добре с дъщеря ми, осъзнавам го и ми е още по-гадно!
Надявам се да ми мине като родя, но като ви чета май ще ми трябва МНОООГО повече търпение....
Остава ни само да се подкрепяме , да не стигаме до лудницата !
А слънцата ни отвръщат така както и ние се държим с тях! Само трябва да го осъзнаем навреме!

# 31
  • Мнения: 9 973
и аз да се запиша към отбора...ако има места hahaha

# 32
  • Мнения: 645
Тази тема е точно за мен днес. Цял ден, опитвайки се да не крещя, съскам. Та така....никак не съм добре с нервите.... ooooh!

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 556
Аз също съм много нервна.Малкия като не слуша му се карам и понякога го пляскам леко през ръцете,ако прави бели.После ми става криво,защото той е още малък (на година и един месец) и не разбира.От както е проходил още повече се ядосвам,защото пипа навсякъде и ме дразни.Не искам да съм толкова нервна и да се държа лошо с детето.Дано това е просто един период,който ще отмине.
А лошото е,че майка все ми повтаря,че когато майките са нервни,после и децата стават такива.

# 34
  • Мнения: 454
Ей успокоихте ме. Аз си мислих, че съм единственото кукуриго.  Дъщеря ми е само на 8 месеца и нито ходи, даже не се и опитва, нито и никнат зъби, но вече ме е направила луда калинка. Откакто се е родила е скарана със спането и това ми се отразява много зле. По цяла нощ има стани легни, а през деня пак не спи. Сега пък се е научила да започва да реве само като си помисля да мръдна. Това да ида до тоалетна, да приготвя ядене за нея или за мен и др. такива действия, без които не може, са съпроводени с яко дране. Не ми  е ясно откъде ги учи тия номера като през 90% от времето си прекарва с мен. Все си викам някой ден да я оставя да видя колко ще реве, но сърце не ми дава, че колкото и да ме нерви си ми е много миличка. Хубаво, че мъжъ ми е по-спокоен, че иначе лоша работа. А иначе това със сърцебиенето е много гадно. Почти винаги когато имам възможност да си поспя спокойно, аз получавам сърцебиене и няма спане братче, а тогава какви нерви са мале мила. Направо ми идва да Banghead Да са живи и здрави мъжа ми и свекър ми, че ме траят и ми помагат.

# 35
  • Мнения: 350
Аз съм зле с нервите по-принцип, но си взех бавачка и отново бременна съм направо  Mr. Green, но половин ден без детето, вкарването и на точен режим просто преобразиха моето диваче, пък и мен, сега съм по-спокойна от преди и предавам на детето си повече положителни емоции.  Peace

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Все си мислех , че да работиш под напрежение и в фирма където те побъркват от задачки - закачки по - лошо няма.Сега като ви чета  ooooh! малко се притесних , а и малко ме  Joy Joy hahaha Joy какво ме чака , но да са ви живи и здрави малките сладурчета които ви косят нервичките!Аз за нервите , които ми ги пилиха във фирмата се справях с мента, глог , валерян /тинктура/ и шопинг терапия , а и хубава музика  Peace.Успех и по малко нерви , защото нали има една приказка големи деца , големи проблеми.Поемете дълбоко въздух и напред  Peace Hug!

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 481
Ми не съм много добре ама ще се оправя.поне така си мисля аз.И аз дави кажа честно, не ме изнервят децата толкова, колкото баща им и другите ни приближени. И все си викам да я карам по-спокойно че това са деца, ама като че ли нещо не се получава.Всеки ми вика о блазе ти имаш две момиченца куклички,душички а пък те направо ще ме побъркат.Толкова са палави че направо незнам.Непрекъснато измислят какви ли не щуротии и бели.Ама да са живи и здрави  и това е.

# 38
  • Мнения: 377
Ей, и аз тва си мислех - колко изнервена и впечатлителна съм станала. Майка ми и брат ми страшно ме дразнят, но те наистина са адски гадни дразнители. Всеки ме дразни с нещо от близките.Бебчо ме вбесява доста по-често вече. И днес си мислех " Ми да, те за тва в чуждите страни дават майчинство до 3-ия месец, за да не изперкат майките, а тук явно прага на поносимост е до към 2 години, та затова е и толкова майчинството. Сигурно, смятат че след това вече сме за лудницата." Та, това си мислех днес след последната истерия от незаспиването на очевидно "умрелия" за сън  мой син. #Crazy

# 39
  • Мнения: 4 784
Лелее, аз си мислех, че моичкият е див, ама тука чета за такива екземпляри, че чак се успокоявам. Моят "само" включва котлоните на печката, после слага отгоре тиганите и се мъчи да готви. Аз обаче гледам да се отнасям с пълно спокойствие към ситуацията и с повишено внимание - да не се подпалим. Общо взето му разрешавам да прави почти всичко, без да се ядосвам и да повтарям Не-Не- Не!, но поне знам, че бързо му омръзват нещата, с които се захване.
Та общо взето съм добре с нервите, все още.

# 40
  • Мнения: 2 015
Напоследък доста зле!Опитвам се да се здържам но не винаги ми се получава.Особено след дългоочакваната почивка на която не си починах изобщо Twisted Evil
И аз така.Поне почивката ми да беше почивка, но нъцки Sad.[/i]
О не се притеснявай,всички сме така.
Мъжът ми иска вече второ,ама аз му казах,че по-скоро ще си взема багажа и ще ходя в лудницата.
И моят син стана голям калпазан.
От сутринта като се почна-5 пъти влезна във фурната като преди това забележете- я включва на 300 градуса.
После поля цветята с олио и оцет,изсипа си една чаша сок върху себе си-това всичко стана до 9 сутринта.
Аз даже някой път пия по една валерианка за да се успокоя.
Как чакам само февруари да се върна на работа само аз си знам.
hahaha Joy Joy Joy

Извинете, че нахлух в темичката ви, но не се сдържах Simple Smile
newsm62

# 41
  • Мнения: 2 757
Извинявай ама в какъв смисъл говори дъщеря ти, че чак и да те изнервя? Освен това чак сега ли е започнала да проявява характер? Обикновено го правят от самото начало или почти от самото начало, като посъберат силици ако случайно не са им стигали в началото.
Иначе и моите ме изнервят с непрекъснатия шум, който издават по всевъзможни начини и с непокорността си. Ако са ти темпераментни децата и не се поддават на обучение и изобщо са трудни за обработка е нормално дори най-спокойната майка да се изнерви. Ако някоя майка каже, че не е изнервена, то е защото детето и не и създава много проблеми и като цяло е лесно за гледане. Познавам такива спокойни майки и като им погледна децата веднага ми става ясно защо са спокойни, то просто нямат причина да не са.

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Ами не съм много добре, но в сравнение с началото съм си направо добре. Както казват и други майки, като че ли повече ме изнервят околните, отколкото детето. Голяма лудетина е, по цял ден не се спира и понякога се чудя откъде е този неизчерпаем запас от енергия  Laughing. Ако предаде малко от нея и на мен няма да е зле  Simple Smile И аз като veni9 му позволявам да прави почти всичко, а Не казвам само тогава, когато е опасно. Последния път направо ме втрещи, като го видях какви ги върши . Чувам аз от съседната стая възгласи на радост и отивам да видя каква е причината - нашия използвал момента, че съм оставила тоалетната отворена и се наврял вътре, като преди това се оборудвал с чарпак от кухнята и като се е започнало едно плискане на вода от тоалетната чиния  Sick А аз слагам и почистващи таблетки, които я оцветяват в синьо, та картинката беше повече от приятна  Mr. Green Спомените от морето му бяха доста пресни, та сигурно водата я е свързал с него и е решил човека да й се порадва  Laughing.

# 43
  • На морето!
  • Мнения: 5 749
Изнервена съм, определено повече от обикновено съм изнервена, но това се дължи предимно на липсата на сън, на разни странични проблеми и в най-малък процент на синът ми. Лошото е, че го отнасят напълно невинни хора, като майка ми например.

# 44
  • Мнения: 217
Нашият проходи и сега почвам да схващам идеята на гледане на "дете", а не на "бебе". Как издържам ли? Понякога живея от час за час. Т.е. сутрин гледам кога ще стане 12, за да заспива, после чакам вечерта, за да го изкъпя. И все си повтарям, че на 3г ще ми поолекне  Laughing

Наистина на 3 години се пооправят нещата  Peace

Вече виждаш едно социализирано човече, което с любовта си (умее да я показва) ти се отблагодарява за търпението и вниманието, което си му отдавал и сякаш е забравило, колко си била нервна и си си го изкарвала на него...

Ти си в най-трудния период, но вярвай, че детето ти е добро и заедно ще преодолеете тези кризи!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт