Нормално ли е детето ми да отказва плодовите пюрета?

  • 2 343
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Карлово
  • Мнения: 328
Мисля да изчакам и да пробвам отново.Ако не прояде здраве да е. Simple Smile

# 16
  • Мнения: 30 966
Нещо моментно е. Не се притеснявай, няма хора които да не обичат поне някакви плодове. Опитай друга марка и например банан. Нещо по-сладко.

# 17
  • Мнения: 1 669
Мисля да изчакам и да пробвам отново.Ако не прояде здраве да е. Simple Smile

Според мен ти сама си дала най-правилния отговор... Wink

# 18
  • Мнения: 547
И моите трудно ядът друго освен мляко,опитвам със зеленчукови пюрета,но то рев,бутане и пещене явно си искат млякото.

# 19
  • Мнения: 5 183
И моят син не долюбваше плодовите пюрета, но пък пресни намачкани плодове не отказваше.

# 20
  • Мнения: 171
И моята дъщеря е така харесва зеленчукови а плодовите хапва само смесено с АМ но е по добрия вариант защото баткото обичаше плодови а плюеше зеленчуковите и до ден днешен си е злояд.

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Моите деца винаги са обичали плодовите пюрета,но на моя приятелка синът не....просто предпочита солените,а не сладките неща

# 22
  • Мнения: 171
Дадох няколко лъжички бананова каша на дъщеря ми но май не я хареса да дам ли пак днес или да изчакам няколко дни.Тя иначе си харесва зеленчуковото пюре.

# 23
  • Мнения: 3 034
аз не те разбрах много добре - ти сега въвеждаш каши или тя преди е яла бананова, пък сега не иска? а защо не й дадеш пюре от плод или държиш да даваш каши сега? защото има и други видове каши, към които можеш да добавяш плодово пюре, което тя харесва.

ти откога захранваш? защото тя е мъничка и едва ли е необходимо да бързаш. има време да прояде и каши.

# 24
  • Мнения: 171
Сега захранвам с каша но май трябва да пробвам с друга.А захранвам рано защото не иска да яде с беберон (така мисля)защото сменях млякото но пак неще и бибите сменях същото а иначе зел. пюре го яде по цял буркан та се надявах ако яде каши да давам ама не.Сега е 5900кг и е 61 см.Дано да ги прояде.

# 25
  • Мнения: 3 034
всички бебета имат периоди, в които не искат едно или друго, включително и мляко. ако правилно те разбирам, ти искаш да въведеш каша, за да си изяжда млякото като част от кашата, така ли? да, ама не. защото в кашата се слага крайно недостатъчно мляко, за да компенсира нормалното количество. моят съвет е да не се отказваш и да предлагаш мляко. като изгладнее, ще го прояде пак. млякото е изключително важно за бебетата, не бива по никакъв начин да заместваш сега млякото с каквото и да било. предлагай - ако не го иска по обичайното време, предложи след половин час, после след един час. аз го правя в момента, защото на сина ми никнат зъби и е малко труден на ядене. изяжда го на порции - по 3-4 пъти яде, по малко, но не се отказвам.

слагай АМ и в зеленчуковото пюре, за да поема и така мляко.

# 26
  • Мнения: 171
Аз слагам мляко в зел.пюре задължително а кашата въпреки че е млечна също я правя с мляко.Но едва ли при нас е период защото тя е така от самото раждане неще и това е.А за изчакване чакам по 4-5 часа и пак не ще .Сега преди малко изяде 90гр. а не беше яла 4 часа.

# 27
  • Мнения: 3 034
ами ако не харесва и това мляко? старото пиеше ли го повече? знам, че тук във форума има майки, които са сменяли млека, докато не открият подходящо. вярно, че не е добре да се сменят често, но по-зле пък да не пие  Rolling Eyes

а за милилитрите - аз бих я оставила. 90 - 90. като огладнее, ще се обади. синът ми сега яде веднъж 80-90 мл, след един час - още 90-100. иначе ги изяжда наведнъж + каша, но сега не иска. оставям го и дохранвам. но аз не съм имала чак такива проблеми като твоите, от раждането да не иска  newsm78 педиатър? говорила ли си, какво казва?

# 28
  • Мнения: 171
Казва че не всички деца ядат по много знам ли и аз да я слушам ли или не .А за смяната през доста минахме ама май най много и се услади Фризовом но не знам дали може да се дава ако няма проблем с повръщане иначе аз го давах като имаще запек но сега няма вече .Дали мога да давам само от него трябва да питам педито а ти как мислиш.

# 29
  • Мнения: 2 111
А за смяната през доста минахме ама май най много и се услади Фризовом но не знам дали може да се дава ако няма проблем с повръщане иначе аз го давах като имаще запек но сега няма вече .Дали мога да давам само от него трябва да питам педито а ти как мислиш.
Посъветвай се и с педиатъра,но мисля че няма проблем да даваш Фризовом щом детето го харесва.
По принцип е за бебета,които повръщат,но също така повлиява добре колики и запек.А когато започне да се дава друга храна освен мляко проблемите  със запек не са рядкост.Млякото е сгъстено с клей от рожкови,за да се намали връщането на мляко след хранене,може би на твоето дете му харесва именно защото е по-гъсто.

Общи условия

Активация на акаунт