Смяна на фамилията и документите

  • 8 830
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
Само аз ли тук съм си с неговата фамилия????
Оставих си я заради децата за да сме с едни и същи ,пък и на истина уважавам рода муи него до някаква степен.Просто при развода го помолих да си я оставя и той се съгласи .Така че си я нося и най-вече това ,че семейството ми е с една фамилия newsm64

# 16
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
Аз твърдо исках да си върна фамилията, а това, че дъщеря ми е с фамилията на баща си не ме притеснява.
Но закъснях с подаването на документите за смяна на фамилията и сега ще си плащам глобата (20 лв)

# 17
  • София
  • Мнения: 337
Аз се забавих с близо година - нищо не ме глобиха.
Шофьорската книжка още не съм я сменила ooooh!

# 18
  • София
  • Мнения: 6 477
А няма ли вариант, ако майката след развода си върне моминското име, да го прибави с тире към фамилията на детето?
Все още в БГ не разрешават да се добавя фамилията на майката ...Виж в Испания си е традиция...А ако искаш твоята фамилия - помолваш "многоуважаемия" БНД-ЕРД да се откаже от детето и така то взима твоите имена.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 21
Аз си я смених с бащиното име. В края на краищата той нищо не ми е дал, а само ми взе. Защо да нося още неговото име, та да ми напомня винаги? Странно ми беше докато пак свикна със старата си фамилия, но бързо стана.
А за документите няма да имаш проблем. Всичко, освен личната карта, става поетапно. Аз сменях и местожителство, та галимацията беше голяма, но се справих за три дни. В банките като ходиш за вноска примерно е нужно само да си подадеш молба за смяна на името - 10 мин време. Мойте карти, а те са доста, са още със старото ми име, но си носиш копие от решението за развод и няма да имаш пробем, макар че на мен никой не ми го е искал. Тях ще ги сменят като им изтече срока. Другаде не са ми направили проблем в институциите, а аз имам доста документи, които трябваше да си прехвърля, поради смяната на местожителството.
Така че ако наистина не искаш да носиш вече неговото име си го смени. Личната карта е 10 лв. А и ако срешнеш някой след време да не ти се налага да даваш излишни обяснения.

# 20
  • Мнения: 385
И при мен има смяна на адреса, освен на името. Последно подадохме молбата и споразумението с мойта си старата фамилия. На първо време ще сменя само личната карта, макар, че тя изтича след две години и ще питам с този документ за идентичност на имената дали не може да поотложа и това. Ако не става и трябва да вадя нова ще извадя. Пък шофьорската книжка и другите документи по нататък.

Общи условия

Активация на акаунт