Притеснявам се че бебчо не си вдига главичката

  • 1 429
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 87
Притеснявам се че бебчо не си вдига главичкатара вече ще влизаме в 4 месец.Преди всяко хранене го поставям по коремче и никакъв резултат.На няколко пъти я задържа за по сек две и толкова.Взимаме вит.Д
Моля ви споделете вашето мнение и ми дайте съвет ако някоя от вас е преживяла същото като нас.
Предварително благодаря!
P.S.Ако гледате снимката която съм сложила............там я е повдигнал но когато под него има възглавница.Иначе на леглото трудна работа!

# 1
  • Мнения: 1 155
 Оставяй го по-често по коремче и сподели притесненията си с педиатъра. PeaceТова е моя съвет.

# 2
  • Мнения: 9 814
Оставяй го по-често по коремче и сподели притесненията си с педиатъра. PeaceТова е моя съвет.

Това е и моят съвет.

# 3
  • Мнения: 2 807
И аз се присъединявам към съветите на двете мами, които вече са се изказали.  Peace

Ако е имало някакъв проблем при самото раждане е добре и това да споделиш с педиатъра на бебето.
Има случаи, в които се назначават масажи и рехабилитация от специалист, ако се установи наличие на проблем, свързан с по-трудно раждане и/или по-особено положение на главичката при същинското раждане.

Според мен е добре да правиш гимнастика и масажи на бебето, по-специални такива имам предвид (педиатър би трябвало да те насочи).

А когато бебето лежи по гръб и хванеш ръчичките му изправя ли сам (до седнало положение, без да го оставяш да седи обаче), вдига ли и главичката заедно с телцето или не успява?
А когато е изправен държи ли я стабилно?

# 4
  • Мнения: 87
честно да си призная опитва се да се изправя но само с набирането си остава.явно доста му тежи главичката.масажи правя по време на баня и след това-по специални....не знам какво  разбирате под това!?

# 5
и ние бяхме така до скоро и също сега ставаме на 4 месеца,просто всяко дете се развива разли4но и като укрепне ще се нау4и,ина4е аз го слгах върху възглавни4ка за да се у4и ,пробвай и прояви търпение,вярвам 4е вси4ко е ок и е ? на време

# 6
  • Мнения: 9 814
Всъщност най-важното е, че прави опити да си изправя главичката.
Всяко дете наистина е различно.

# 7
  • Мнения: 87
на мен това ми е чудно-как може като е на възглавница да се справя а иначе не newsm78
.........по време на банята разтривам и вратлето му...абе май сте прави с това че при всяко бебче е различно.ама и аз като всяка майка се притеснявам.
Благодаря ви за саветите!

# 8
  • София
  • Мнения: 2 227
Всъщност според твоята лентичка, бебето ти е на 3 (БТВ още няма и три даже), а не на 4 месеца. Броят се навършени месеци, а не тези, в които "влиза". Говори с педиатъра, но според мен (лично мнение) нямате проблем!

# 9
  • Мнения: 87
може би от там ми идва притеснението-от начина на броене.Е,някой ако ме пита на колко сме-аз какво да отг.?Извинявай за тъпият въпрос Люта чушка - пиперлийка

# 10
  • Мнения: 4 335
При всяко дете е разли4но и аз мисля,4е няма от какво да се притесняваш.Слагай го по 4есто по корем4е Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 2 227
може би от там ми идва притеснението-от начина на броене.Е,някой ако ме пита на колко сме-аз какво да отг.?Извинявай за тъпият въпрос Люта чушка - пиперлийка
На 3 м. е бебчето. Grinning
П. П. Въпросът ти не е тъп.

# 12
  • Мнения: 87
На 3 м. е бебчето. Grinning
П. П. Въпросът ти не е тъп.

ок.щом казваш Wink

# 13
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Независимо от индивидуалността на бебета си има определени умения, които здравото доносено бебе ппридобива в определена възраст и отклонението от тях е повод за посещение при педиатъра и евентуално насочване към специалист. Това умение - да си изправя главичката от легнало положение и да я задържа така поне няколко секунди - би трябвало да е постигнато още в края на първия месец, хайде нека да е 6-тата седмица, не би било проблем но на 12 седмици още да не се получава не е нормално. Едва ли проблемът е голям - едно травматично раждане много често има такива последствия и те са напълно поправими. Въпросът е да се хване навреме и навреме да се вземат мерки за преодоляване на изоставането в двигателните умения - най-често се назначават упражнения и евентуално консултация с невролог, ако педиатърът при прегледа намери и други поводи за замисляне.

# 14
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
При моя син също беше така и ни пратиха на невролог и после на масажи и физиотерапия.
Малко трудно седна и пролази, но после си проходи и се оправи в двигателна насока.
Отидете на лекар, по-добре да е напразно, отколкото после да се окаже късно.

Общи условия

Активация на акаунт