Бременност и хашимото

  • 13 953
  • 42
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 442
Здравейте, бременна съм в 4 месец и ме друса страх дали всечко ще бъде наред с бебето, защото резултатите от изследване на TSH са извън референтните граници. От друга страна времето е топло и всяко вдигане на дозата л- тироксин ми се отразява в сериозен сърцетуп и дискомфорт. Посещавам ендокринолог, но се питам дали е достатъчно добър специалист по "бременни".
Гинеколога гледа бебето на видеозон и засега е ок, но както ми обясниха"леките отклонения в нивото на хормоните могат да дадат отражение не анатомично, а чисто функционално". Т.е. както разбирам аз, може всичко да изглежда добре, но дали работи ще се разбере едва когато бебето се появи.

Бих искала да направя консултация с гинеколог - ендокринолог. Можете ли да ми препоръчате добри специалисти?! В нета има доста имена, но вашите лични впечатления биха били по-ценни за мен.
Много мерси  Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 511
Веднага да се включа и аз, защото съм в кюпа  Confused бременна съм в 7 седмица и в началото на бременноста ми TSH беше 5.2  Shocked ТАТ и МАТ са също извън нормите  Cry Сега взимам Л-тироксин 50мк, и в четвъртък съм на преглед при д-р Катя Тодорова.
Бих ти я препоръчала, много се рових в нета защото се паникьосах много и мися, че тя е най-добрата в областта на това заболяване и бременноста. Ето координатите й:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=vi … 807&Itemid=31

# 2
  • Мнения: 2 422
kalimbi  запиши си час при К.Тодорова добра е.
 
 

# 3
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 645
И аз съм с Хашимото. Бременна съм също. Според мен д-р Катя Тодорова е най-добра за твоя проблем. Аз съм нейна пациентка, много съм доволна.

# 4
  • Мнения: 397
И аз ти препоръчвам д-р Тодорова. Тя ме наблюдава и засега няма проблем.
Майките-хашимотки сме много, но тук във форума не съм срещала случай с "функционално" увредено бебе, вследствие специално на Хашимотото (при условие, че са взети всички адекватни мерки по време на бременост!).
Успех!

# 5
  • София
  • Мнения: 511
galka би ли казала какво пиеш в момента? Аз за сега освен Л-тироксин 50 нищо не взимам. След 2 дни съм при Тодорова да видим какво друго ще добавим към хаповете  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 397
Kylie,
аз съм с хиперфункция на жлезата т.е. ТСХ преди бремеността ми беше под долна граница. Сега ТСХ е в нормални граници. Освен това имам Хашимото и увеличени МАТ (104). От началото на бремеността пия селен от 200 мг, неофоликмета (2 по1), аспирин протект през ден по 1 табл., Лимфомиозот (хомеопатично лекарство, което вече спрях) и Весел Дуе Ф през ден (но това последното е за хетерозиготен носител на мутирал ген).
Ако Хашимотото се наблюдава и се лекува не е толкова страшно.
Успех!

# 7
  • София
  • Мнения: 511
galka аз това Хашимото съвсем случайно го открих, нямам никакви оплаквания и едва ли щях да занам за него, ако не ми бяха пуснали TSH. Сега ще видим Тодорова какво ще каже Wink

# 8
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 645
Леле, Галка, на каква висока доза селен си Shocked При мен МАТ е 120, ама ТСХ е в норма, сигурно затова съм само на 100 микрограма newsm78

# 9
  • София
  • Мнения: 511
Лелеее не ме плашете  Sad моето МАТ е 172, но не са ми изписвали селен  newsm78
То по принцип селена за висок МАТ ли се изписва  Embarassed

# 10
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 645
Kylie, иди при д-р Тодорова, тя ще си прецени какво лечение да ти предпише. За всеки е различно, според организма, придружаващи заболявания и цялостна анамнеза. Не се плаши!

# 11
  • София
  • Мнения: 511
Geia благодаря за успокоението, единствено това, че не боледувам от нищо (да чукна на дърво), дори грип имайки предвид, че се возя в градския, ме успокоява до някъде  Confused

# 12
  • Мнения: 397
Гея,
абе аз нещо грешно съм написала. Не 200 мг., а 200 микрограма т.е от селена на фирма GNC вземам по 1 табл. от 100 микрограма сутрин и вечер.  А иначе и на мен ТСХ по време на бремеността си ми е в норма.

# 13
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 645
Аааа, така може Grinning Стресна ме Thinking

# 14
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 645
Момичета, вижте днес на какво попаднах Grinning Май трябва да включим в менюто си и червеното цвекло Wink

При проблеми с щитовидната жлеза - хапваме червено цвекло
     Родината на червеното цвекло е Средиземноморието, червеният му цвят се дължи на багрилни вещества, от групата на антоцианите. Можем да го намерим на пазара през цялата година. Със своите 44 калории в 100 грама то е особено подходящо при разтоварващи диети. А съдържанието на различни киселини усилва обмяната на веществата и изхвърлянето на токсините.
     То съдържа средно 88% вода, 1.2% белтъчини, 9.3% въглехидрати, 0.9% минерални соли (калий, калций, фосфор, желязо, сяра, йод), витамин С, каротин, витамини В1, В2 и В12. Цвеклото също така е източник на витамин U, известен с противоязвеното си действие. Високото му съдържание на йод е също определящо за правилната обмяна на веществата, при заболяване на щитовидната жлеза. Въпреки наличието на захари то е подходящо за консумация от страдащи от диабет.
     Известно е и превантивното му действие срещу ракови заболявания и прочистващият ефект на кръвта при консумацията му.
     Калиевите соли, сярата, фосфора и магнезият също така бетаина (близък до строежа на холина и лецитина) регулират процесите на обмяна на веществата в организма. Червеното цвекло е неотменна храна при хора страдащи от анемия.

Цитат от тук

Общи условия

Активация на акаунт