Сега е лято и сме щастливи, защото ще гушкаме Ноемврийски бебета ревливи

  • 13 103
  • 283
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 5
 Денчо за тази част какво ти правят някой пресен като Петенцето да разкаже. Аз съм раждала преди 10 години и сега всички болници ми изглеждат супер Лукс. Приятен ви ден.

# 31
  • Мнения: 57
Добро утро от мен
Браво на Лейдибеби за новата темичка
Радвам се ,че има новини от Тонеска,тя доста дълга почивка му удари-вече повече от месец,надявам се добре да са си починали с Гогата
Днес пак е много горещо,но имам задачи за вършене и трябва да обикалям в жегата-утре и аз съм на преглед-ехокардиография при Велковски-стискайте палци ,всичко да е наред,а след прегледа ще отпътуваме за морето.Ако мога ще се включа, за да ви дам отчет от прегледа.

За протокола-ние  с бащата на детето сме от 8 години заедно-от 3 живеем заедно,нямаме брак и не мисля,че това е проблем за някого.В началото родителите и близките питаха,ще има ли сватба ,но вече свикнаха с мисълта ,че бебето ще бъде припознато от баща си.
Иначе аз нямам нищо напротив да се видя булка,но не и в това ми състояние

Имаме си и нова мама- welcome
За също миналата седмица имах ужасно болезнени контракции и доки ми предписа магнерич-вече съм добре ,имам си нормално втвърдяване на корема,но без болки
Стискам палци на всички,които днес имат срещи с бебоците

Последна редакция: вт, 05 авг 2008, 11:48 от hana30

# 32
  • Мнения: 827
Добри утро и от мен  smile3507 Днес много късно станах- в 10 и 30 и сега ми е едно...
Честито на рожденничките които съм пропуснала вчера  Hug
Аз мога да разкажа на Денчо горе долу как протече при мен раждането края на октомври миналата година:
Предизвикаха ми контракции с окситоцин след това ми набиха някаква упойка (мисля че е било Диазепам) за да се отпусна , защото бях под голям стрес , след няколко часа с бих казала доста търпими контракции започнаха напъните и готово (няма да изпадам в подробности). След това ме приспаха и зашиха. На въпроса дали можеш да си удариш един душ след това - отговора е ако можеш да стигнеш до него и ако можеш да стоиш права Mr. Green Аз след няколко часа чак се изправих (силно казано изправих) по точно превита на 6 отидох до 00. Като цяло за мен лично раждането не беше толкова страшно колкото очаквах - ако беше завършило с гушкането на бебчето ми щеше да е най прекрасния момент в живота ми  Tired Heart Eyes
Айде лек ден от мен  bouquet

# 33
  • София
  • Мнения: 2 671
 wavey на новите мами, включвайте се честичко!

Den4o, за процедурите след раждане мога да споделя моя опит от след секциото в МД. Та вадят бебето, къпят го и ми го показаха увито в някакъв зелен чаршаф. Изобщо и дума не стана от страна на персонала за закърмяне, аз бях толоква превъзбудена, че едва успях да говоря и да ги накарам да ми го приближат, че отгоре на всичкото едва го виждах от ъгъла, под който ми го показваха. Акушерката остана с впечатление, че искам да го целуна, приближи го, целунах го и изчезна с него. Следващите 26 часа не го видях. Междувременно ме закараха в реанимация, където останах 24 часа. Умрях от скука, на въпроса къде е бебето бях удостоена с отговора "Айде пак лични драми, ще го видиш, има време". След 8-я час ми разрешиха да стана да се раздвижа и пак в хоризонтално положение. Когато ми свърши бутилката с вода, която си носех, никой не благоволи да ми донесе друга...
Когато ме качиха в следродилно отделение на другата сутрин пак не ми дадоха бебето, защото си имало режим, та почаках да стане време за кърмене по техния режим  Rolling Eyes
За къпането в условията 20 жени с една баня не с душ, а с маркуч - не искам да си спомням. Карах на мокри кърпички и подмиване на чешмата в стаята ...

# 34
  • Попово
  • Мнения: 687
galianka, zhaneta11 welcome

# 35
  • София
  • Мнения: 167
Здравейте мацки Hug
Лейди, много хубава тема, и страхотни новини от Тонеса Heart Eyes
Ние бяхме сутринта на преглед и вече сме 1 кг. Девойката се е разположила много удобно, седнала си е в мен хванала се е за главата и тренира за бедрени мускули само си сгъва и разгъва крачетата, мляска с уста но още не си отваря очите или поне не пожела. Затова пък не й хареса натискането и почна да раздава шутове и юмруци.
Таткото вцепени лекарката докато му показваше подробно кое какво с въпроса - бебето има ли си вече кожа? hahaha  Joy

Лейди, всичко ще е наред и ноември ще гушкаш бебока Hug

Аз откакто пия магнерота не усещам никакви контракции, преди това почти всяка вечер се тъпчех с но-шпа.

Добре дошли на новите мами! Hug

Аз отивам да чистя, че след 4 дена без вода в къщи е .....бардак

# 36
  • Мнения: 22
Лелее, какво сте направили вие- изписали сте света- не мога да сваря да изчета всичко...

zhaneta11 -  welcome

Искам да попитам мамите с опит- обикновеното безболезнено втвърдяване на корема- трябва ли да ме притеснява или е нещо нормално, защото ме си случва от време на време- понякога по няколко пъти на ден...  newsm78

# 37
  • София
  • Мнения: 293
Здравейте, сладурки  Hug
Много се радвам, че най-сетне имаме новини от Тонеса  Grinning. При мен е лудница днес  Sad баш преди морето се изсипа цялата работа, но ще я избутам  Peace

# 38
  • Мнения: 340
Бре, не съм доразбрала - Дидипиди, честит рожден ден, пожелавам ти много усмивки и здраво бебе през ноември!

Много лъвица, много нещо  Laughing кефя ви се  Wink

Мерси на всички, които споделиха за контракциите.  Hug

А сега ще ви кажа и за брака какви са ми наблюденията. За съжаление, въпреки готините идеи и кауза на небракуването, аз специално забелязвам, че това е донякъде и мода... гледам тук в Холандията как е и сравнявам с България. Общо взето тенденциите идват с някакво закъснение. Обаче тук едно такова съжителство е толкова добре регламентирано законово, че аз не виждам никаква разлика от брак... двойките подписват брачен договор и в него абсолютно всичко е разделено и нарочено при евентуална раздяла. Единици са тези, които не го правят. В последствие по случайност съм се натъквала на няколко мацки, които ме представяха на 'партньора' си, а след време ставаше ясно, че си имат брак. Ето ви модата, да го наречеш партньор или boyfriend. Много е cool.  Познавам и други двойки, които се ожениха след няколко години съжителство...

За мен лично няма голямо значение има ли или няма подпис, защото той щастие не ти гарантира. Ако имаш страхове и затова прибягваш към него, то той няма да ти помогне. Но предвид горните ми наблюдения леко се дразня на настояванията на някои за несключването на брак, тъй като точн те грижливо са си изготвили въпросния договор, направили са си обща дебитна сметка и сакън гледат всички лични, които минават за семейни плащания да са през нея. Е това ако не е по-голямо застраховане от бракуването, не знам какво. В България май още не е така, но предполагам и тук всичко е започнало по същия начин: идеалистично. Ако беше останало така, щеше да ми харесва повече. Всъщност подобно узаконяване винаги е диктувано от някаква доза страх...

# 39
  • София
  • Мнения: 2 004
Здравейте бандааа  love001
Добре дошли на новите мами sohappy
Аз днес уж съм на работа, а успях до прочета Космополитан и един клюкарски вестник. Мисля до 16 часа да поровя в нета и да плюскам.

# 40
  • Мнения: 18
Здравейте сладурки!
Благодаря за стискането на палци.С бебо всичко  е наред расте душата беше се обърнал и през цялото време ми показваше дупето си ,ама за ще му го нахапя и нацелувам ноември да види той.
Темичка ,Хана  newsm10 fingerscrossed за прегледите днес и само хубави новини.
За протокола аз имам почти ежедневно контракции / по няколко пъти на ден/ , а от време на време са и болезнени  особено ако съм нервна или преуморена.Затова хора повече спокойствие и почивка , света няма да се свърши ако ние не свършим някоя работа. Simple Smile

# 41
  • Мнения: 690
Аз посвърших някоя работа и пак съм на линия  Mr. Green

marojinka, кое състояние колко време е нормално? Имаш предвид втвърдяването ли? Ако да при мен трае секунди до минута, ама не знам дали има някакви рамки в които да бъде  newsm78

Didi_83, ако е само безболезнено втвърдяване - НЕ - това са подготвителни контракции - матката тренира  hahaha

Денчо, за раждането - аз родих в 22.30, зашиха ме за 40 мин. без да ме приспиват и след половин час ме откараха в стаята. На сутринта ме раздвижиха първо ( аз има чувството, че веднага мога да стана, ама не беше така  Embarassed)- първо сядане, после няколко крачки. Бебто ми го донесоха към 10.00 (в Шейново ги носят в 6.30, 10.00 и т.н горе долу през три часа). Най-ранното го пропуснахме, щото не бяхме станали още. След няколко часа ако се чувстваш добре и можеш да ходиш стабилно можеш и да се изкъпеш. Всичко зависи обаче от болницата и начина по който родиш. Сестра ми например роди секцио - повече от 24 часа беше в реанимация и не и даваха бебето, само бяха пуснали мъжа и да я види, чак като я преместиха в стаята и раздвижиха и донесоха бебето. За къпането - няколко дни след операцията, защото не трябва да мокри раната и има дренаж. Освен това ако си във ВИП стая и има някой роднина при теб, той може да ти помогне да се изкъпеш и веднага след като станеш.

Hot Lady, на моренце ли ще тръгваш, че не съм разбрала  newsm78 Завиждам ти... Embarassed

Браво на тези с добрите резултати от прегледите и успех на тези дето им предстоят.

# 42
  • Мнения: 329
И аз посвърших малко работа и сега се включвам, че гледам понаписали сте Hug
На новите мами в отбора Hug Hug Hug Hug Hug
А колкото за раждането, давайте още инфо, щото неизвестността е най-гадното нещо и това което споделихте до тук е много полезно. Благодарско и силни Hug Hug Hug Hug Hug на мамчетата с опит.
Някой пак питаше за киселини-няколко темички по-назад подробно го обсъждахме, но единственото, което си спомням е, че повечето от отбора се спасяваха с Талцид- за подробности, който се интересуваше, да прегледа две-три теми назад мисля newsm78

# 43
  • Мнения: 33
Привет на новите мами в отбора  Hug
radoslavagerova, чакахме те да се отчетеш и ти ни зарадва, дано и ние днес не сме се одупили като вас Joy  Mr. Green
valya_76_08 направо са Ви перфектни мерките, а и кожичка си имате hahaha той вашият татко какво ли си е представял до сега  newsm78
hana30  fingerscrossed за прегледа и весела почивка, и да си топнеш краката в моренцето за мен, че тая година ми е само мираж Mr. Green

Hot_Lady, hana30 еххх море, мореее приятно плацикане  Hug
 Thinking гледам още да не се задълбочавам в предстоящото раждане, че съм малко шубе. Но като си се знам стане ли напечено по-самообладан човек от мене няма.

Някой пак питаше за киселини-няколко темички по-назад подробно го обсъждахме, но единственото, което си спомням е, че повечето от отбора се спасяваха с Талцид- за подробности, който се интересуваше, да прегледа две-три теми назад мисля newsm78
smile3521 newsm10 права си


# 44
  • Мнения: 81
zhaneta11  mamma добре си ни дошла Hug

Руми мерси за палците (свършили са работа)  bouquet .Оказа се ,че  мойта докторка е за  #2gunfire #2gunfire #2gunfire само дето щеше да ми докара инфаркт...,но слава богу бебка си е наред няма никакви проблеми върви си в седмиците и тн .Маха доволно с крачета и ръчички ,мляска и даже тъкмо се била испишкала  Embarassed.Малеее незнаете как се бях нашашкала да му се невиди ,сега ако не ми мине котка път утре или вдруги ден отиваме с бебка на голямото мокро за да си починем .Заслужихме си го Peace
Целувки на всички и ерси за подкрепата и окуражителните постчета Hug
Стискам палци на мамчетата ,на които им предстоят срещи с бебчовците fingerscrossed

Общи условия

Активация на акаунт