Кърмене и цикъл

  • 1 254
  • 16
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 3 716
Извинете за глупавия въпрос Embarassed,пусках търсачката, но не намерих отговора.
Дойде ми цикъла, а кърмя. Питането е: това означава ли, че не съм бременна, (освен ако не е цветна), или докато кърмя, цикълът "не е това което е"?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 21 602
Ами определено си е това, което е и най- вероятно не си бременна. Simple Smile

# 2
# 3
  • София
  • Мнения: 1 252
Това, че кърмиш не означава, че не можеш да забременееш  Mr. Green Ако не искаш да се окажеш бременна взимай мерки  Peace

# 4
  • Мнения: 350
Да, определено вземай мерки, защото аз се оказах бременна на третия ми цикъл след раждането. А уж се пазехме.......бебчето ни е желано все пак, макар че ни изненада малко повече. Продължавам да кърмя.

# 5
  • Мнения: 1 479
Добре де мами, какви контрацептиви се взимат при кърмене (спирала не ща да слагам)?

# 6
  • Мнения: 115
презерватив !

# 7
  • Мнения: 149
На мен цикъла ми дойде в 5 месец, макар че кърмех на поразия т.е. на поискване и още кърмя...

# 8
  • Мнения: 3 716
Да, определено вземай мерки, защото аз се оказах бременна на третия ми цикъл след раждането. А уж се пазехме.......бебчето ни е желано все пак, макар че ни изненада малко повече. Продължавам да кърмя.
Значи си кърмила, цикълът ти е дошъл навреме и все пак си се оказала бременна? Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 483
Това, че кърмиш не означава, че не можеш да забременееш  Mr. Green Ако не искаш да се окажеш бременна взимай мерки  Peace

  Peace
На мен ми дойде когато кънът ми беше на 3 или 4 месеца, кърмих до година и един месец! Не можеш да пиеш хапчета докато кърмиш, и то пък хормонални! Пази се с презервативи!  Peace

# 10
  • Мнения: 17
Здрасти!С първото ми дете кърмих и цикълът ми дойде на 7-ят месец и после започна редовно да ми идва. С вторият ми син ми дойде на 6-месец и след това чак след 6 месеца.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 801
И моят цикъл дойде, когато Ники беше на 7 месеца, оттогава не ми се е регулирал още (имала съм само 3 цикъла досега). Кърмя активно, взимам необходимите мерки и засега съм спокойна. Не разчитай само на кърменето като противозачатъчно средство, никак не е надеждно.  Peace

# 12
  • Мнения: 3 716
Момичета,   bouquet
Зная, че кърменето не предпазва от забременяване, взимам мерки, разбира се Peace
Въпросът беше дали цикълът е показател през периода на кърмене, или ежемесечния sure check е задължителен? (защото и презервативът не е на 100% сигурен, все пак, а , както е видно от подписа ми, съм изчерпала правото си на рискове Mr. Green)

# 13
  • Мнения: 178
Аз кърмя вече почти 5 месеца и все още-никакъв цикъл.Преди3седмици ходих при гинеколога си,тъй като доста се притесних.Той ми каза че това е напълно нормално,но да отида пак след месец.От време на време чуствам болки подобни на предменструалните,но без резултат. ThinkingКолкото до предпазването,много бебета са дошли на бял свят вследствие на преувеличената защитна роля на кърменето.

# 14
  • Мнения: 39
Не подозирах, че някой си прави тест за бременност всеки месец за спокойствие. Аз кърмя от 6 месеца и цикъл още нямам, но и тестове не съм си правила. Да чудила съм се, че и да забременея ще разбера чак като ми порасне корема щото цикъл и без това няма та да се усъмня ако не ми дойде. Но щом дойде значи бременност няма. Иначе май дори и да кърмиш цикъла си е цикъл. Ама не съм сигурна още не съм го изпитала  newsm78. Иначе и аз отвреме на време се осещам така като, че ще ми идва ама още не е дошло

# 15
  • Мнения: 24
И аз кърмя и вече 6-ти месец нямам цикъл, даже се чудех дали е нормално. Моят въпрос е: "Може ли да се забременее в периода в който нямаш все още цикъл?" Логичното е да не може, но.....да попитам аз  Grinning!

# 16
  • Мнения: 454
И аз кърмя и вече 6-ти месец нямам цикъл, даже се чудех дали е нормално. Моят въпрос е: "Може ли да се забременее в периода в който нямаш все още цикъл?" Логичното е да не може, но.....да попитам аз  Grinning!
Според мен може, ако улучите овулацията преди първия цикъл, което е напълно възможно.  Изобщо не се знае, кога ще ти дойде. На мен ми дойде, когато малката беше на 4 месеца и 1/2,въпреки че беше само на кърма. Който не иска да повтаря толкова скоро, трябва за вземе по-сериозни мерки от кърменето.

Общи условия

Активация на акаунт