Весели случки от студентските и ученическите години................

  • 14 446
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 733
Само се записвам, за да не изпускам хубавата тема. Със случки ще се включа по-късно Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 10 320
На изпит по минералогия и кристалография, курсът преди мен:
"Колеги, пишете по-бързо, де, вече два часа пишете!"
"Ние пишем бавно, защото после някои четат бавно!"  Whistling

# 17
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 833
хайде още една случка с прякор на учител Laughing

последната година в гимназията имахме една учителка по английски, която кръстихме Елтън Джон. в час по математика сме и влиза едно момиче от съседния клас и иска да вземе гъбата за дъската. ние я питаме: "какъв час имате?" отговорът беше: "при Елтън Джон, която изпитва!"

# 18
  • София
  • Мнения: 2 430
Една случка ,която са ми я разказвали:
В Свищов в СА"Димитрър Ценов", става време за подписи,а моите приятели не ходили на лекции и съответно нито познават преподавателя,а и най-смешното е,че не знаят името му,само по прякор Пачо дебелия! Mr. GreenТа пътуват си те в автобуса за общежитията и се питат по между си познаваш ли Пачо дебелия,в един момент един чичко както си седял в автобуса и чел вестник,само свалил вестника да му видят лицето и казал.."Аз съм Пачо....." Joy Joy Joy

# 19
  • Мнения: 119
В час по химия сме ,  в гимназията. Апатия. Учителката пита къде има нишесте. Някой се обажда - "в картофите". "Още?"...тишина...друг глас - "В другите картофи"

# 20
  • Мнения: 167
Нещо от моите студентски години Ода за студента

# 21
  • Мнения: 130
И аз имам такъв случай с неразпознаване на доцента. Следвах право задочно в Благоевград, тамън бях родила и естествено не съм и припарвала на очните. За един изпит пътувам във влака в едно купе с един чичко. Той чете вестник, а аз учебника през цялото време, че хич и не го бях отваряла много. Стигнах до изпита, влизам най-накрая в залата, гледам - чичкото с вестника. Добре, че излезе свестен, захили се и вика - а колежке, знам, че вие си знаете, ама ако и ме бяхте познали  Laughing абе малко ми идеше да потъна в земята, ама ми писа петица

# 22
  • Мнения: 3 695
 Joy  Joy  Joy
много забавни истории, аз не мога да си спомня нищо  Rolling Eyes

# 23
  • София
  • Мнения: 250
Привет   Hug
Темата е страхотна, само се записвам за да я следя, я когато имам почече време ще разкажа Simple Smile

# 24
  • Мнения: 984
Студентите си правят контролното, пълна тишина, чува се само дращене на хиликали. По едно време от дъното на залата /бяха 56 човека в нея/ се чува силен, истерично фалцетен гласец: "Ши прая кот си искам! Ши прая кот си искам!". Аз поглеждам дъното на залата и казвам: "Прави колега, но не викай!". При което всички студенти изполягват да се хилят. Това бил сигналът на GSMа на една студентка. Mr. Green

# 25
  • Мнения: 2
Най-голямата простотия , която сме правили беше когато България влезе в НАТО.
С едни "гений" намерихме печата на училището на бюрото на директора /пак се бяхме издънили и ни пратиха при него ама го нямаше/ ,та сложихме печат на празен лист и написахме ,че по случай влизането на България в НАТО следващия ден е не-учебен.
Обикаляха пичовете по стаите и четяха "заповедта" и учителите се подписваха на нея , като разбраха  доста  усилие им костваше да убедят всички ученици да дойдат на училище ....
заради тази простотия щяха да ни изключат ама минахме метър.

# 26
  • Мнения: 2
Ето и един виц които е тръгнал покрай истински случай.
Студентка опитва да си вземе изпита на духинг.Отива при доцента и той я пита:
- За 6 нали?
- Да!
върши си работата мацката и след изпита какво да види ?
В книжката и слаб 2 и 6 кинта .  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 27
  • Мнения: 624
Като стане дума за студентските години и все си спомням за една песен:

"Лекциите в туй прекрасно време,
меко казано съм за..ал,
хубаво е дявол да го вземе,
понапил съм се и съм заспал."

Става дума и за гаджето и за купони, но някой да не ме съди за авторски права, че не знам кой е измислил този студентски "бисер".

# 28
  • Мнения: 1 212
Случка от училище ...
Специализирана паралелка по биология - много открехнат клас / токущо усвоил местонахождението на Лангерхансовите островчета - а именно в панкреаса/ решава да се изгаври с несимпатична учителка по география.
По средата на урока :
- "Другарко извинявайте , знаете ли къде се намират Лангерхансовите островчета ?"
- "Някъде в Тихия океан, какво се присетихте сега за тези острови ... ?!"
Задава жената писменно упражнение и докато ние се подхилкваме и смушкваме по чиновете, тя уж небрежно започва да се вглежда заинтересовано в картата шъткайки, неразбираща причината за нашето вълнение ....  Grinning

# 29
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
Темата е страхотна,  bouquet
Аз завърших АУ в Пловдив и 80% от колегите ни бяха гърци и  не знаеха добре български.Отиваме на изпит и излиза един грък от кабинета на професора,при което всички започваме да питаме как е,къса ли и изобщо как протича изпита.А колегата грък отговори възмутен "Цицките ни скъса"(искаше да каже "всичките ни скъса") Laughing

Сетих се и за една история от студентските години на майка ми.Тя е била 1 курс в Русенския университет и имала колежка на име Първолета.А в по-горен курс имало един негър.И при запознанството ,момичета казало "Приятно ми е аз съм Първолета",а негъра оговорил "Щом ти си Първолета,значи аз съм третолета"(човека разбрал ,че момичето му казва  в кой курс е) Joy

Общи условия

Активация на акаунт