Споделете мнение за куфарите на American Tourister, Carlton или Samsonite.

  • 11 211
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 61
Здравейте момичета,

в близките дни ми предстои търсене на удобен, здрав и най-вече качествен куфар. Посетих магазина на Samsonite, погледнах и куфарчетата на Carlton, но все още не мога да реша кое да купя?  Rolling Eyes Ще пътувам извън страната и ми трябва качествен куфар на добра цена, който да остане здрав и след като ми разтоварят багажа на летището.  Какви са вашите впечатления за Carlton, American Tourist i Samsonite? A за Travel's Choise? Какво бихте ми препоръчали?

Благодаря предварително!  bouquet

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 3 075
Имам от 7 години 3 куфара на Самсонайт. Изключително качествени са. Ако човек пътува по-често си заслужава да се купят по-скъпи и качествени куфари. Казвам го като препатила. Не съжалявам за нито един похарчен лев по тях. Толкова са удобни, че не се усеща че имаш багаж. От миналата година ползвам и един Delsey: засега е ОК. Мисля, че и тази фирма заслужава похвала! http://www.delsey.com/  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 958
Важно е когато купуваш да е от магазин, където има по-голям избор на качествени куфари, за да може да прецениш добре. Магазини Светла, имат много голям магазин на Орлов мост, май имаше аптека преди доста години там..........Когато избирах раница на сина ми ми предложиха около 7, 8 варианта......Има страшно много куфари от тези марки. Спомням си, че един Карлтън имаше, чиито крачета ли бяха или колелца имаха аеродинамична форма..... Laughing За пръв път виждах подобен куфар, но аз и не пътувам много де.....

Разгледай ги........

Успех!

# 3
  • Мнения: 2 529
Пътуваме много, даже мъжът ми всеки месец и имаме куфари от какви ли не марки и даже и от трите марки, които споменаваш Laughing Имаме голям American Tourist, няколко по-малки  Samsonite - доволни сме, но това са реномирани марки и продуктите им са качествени и скъпи, така че няма да сгрешиш с тях. Имаме и един от някаква супер неизвестна българска марка Ground или нещо подобно, който е на 6-7 години и е доста здрав, така че просто си харесай някакъв и си го ползвай със здраве.Успех!

# 4
  • Мнения: 61
Имам от 7 години 3 куфара на Самсонайт. Изключително качествени са. Ако човек пътува по-често си заслужава да се купят по-скъпи и качествени куфари. Казвам го като препатила. Не съжалявам за нито един похарчен лев по тях. Толкова са удобни, че не се усеща че имаш багаж. От миналата година ползвам и един Delsey: засега е ОК. Мисля, че и тази фирма заслужава похвала! http://www.delsey.com/  Peace

Здравей LaDiDa,

тези на Samsonite oт каква материя са изработени? В магазина на Carlton ми предложиха от полиестер. А в магазина на Samsonite ми казаха, че имат куфари от полиетилен и ABS (или нещо подобно). Може ли да се доверя на полиестера като материя или да избера hard-side куфар?  Thinking Трябва ми нещо наистина издържливо на подмятания, че колко път ме чака!  Joy

# 5
  • Мнения: 61
Важно е когато купуваш да е от магазин, където има по-голям избор на качествени куфари, за да може да прецениш добре. Магазини Светла, имат много голям магазин на Орлов мост, май имаше аптека преди доста години там..........Когато избирах раница на сина ми ми предложиха около 7, 8 варианта......Има страшно много куфари от тези марки. Спомням си, че един Карлтън имаше, чиито крачета ли бяха или колелца имаха аеродинамична форма..... Laughing За пръв път виждах подобен куфар, но аз и не пътувам много де.....

Разгледай ги........

Успех!

Здравей mila71,

благодаря за съвета, със сигурност ще погледна и там! Може би няма да има голяма разлика в цените. На няколко места гледах куфари на Carlton за около 200 лв. (малките са малко по-евтини). Не се сетих обаче, да попитам дали им дават някаква гаранция, както е при Samsonite. dontknow Някой знае ли? 

# 6
  • Мнения: 61
Пътуваме много, даже мъжът ми всеки месец и имаме куфари от какви ли не марки и даже и от трите марки, които споменаваш Laughing Имаме голям American Tourist, няколко по-малки  Samsonite - доволни сме, но това са реномирани марки и продуктите им са качествени и скъпи, така че няма да сгрешиш с тях. Имаме и един от някаква супер неизвестна българска марка Ground или нещо подобно, който е на 6-7 години и е доста здрав, така че просто си харесай някакъв и си го ползвай със здраве.Успех!

Здравей kiki29,

благодаря за съвета! Досега не съм виждала куфари на American Tourist тук, само съм чувала за съществуването на подобна реномирана марка. Знаеш ли дали имат магазин в София?  Confused:

Последна редакция: чт, 07 авг 2008, 00:24 от fenixSwan

# 7
  • София
  • Мнения: 958
Мисля, че имат 2 години гаранция, но пак провери......Аз по един страхотен сак на Карлтън се бях загледала и си спомням,че ми направи впечатление сериозната гаранция. Дано само няма нещо промяна.......Хубавото на този магазин на О. мост е, че май имаха някаква възможност да поправят безплатно куфарите в зависимост с коя компания си летял, но най-добре ги попитай точно да не те заблудя.......Ако това е така е страхотно като се има предвид как се отанясят с багажа по летищата.... #Crazy Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 2 529
Пътуваме много, даже мъжът ми всеки месец и имаме куфари от какви ли не марки и даже и от трите марки, които споменаваш Laughing Имаме голям American Tourist, няколко по-малки  Samsonite - доволни сме, но това са реномирани марки и продуктите им са качествени и скъпи, така че няма да сгрешиш с тях. Имаме и един от някаква супер неизвестна българска марка Ground или нещо подобно, който е на 6-7 години и е доста здрав, така че просто си харесай някакъв и си го ползвай със здраве.Успех!

Здравей kiki29,

благодаря за съвета! Досега не съм виждала куфари на American Tourist тук, само съм чувала за съществуването на подобна реномирана марка. Знаеш ли дали имат магазин в София?  Confused:

Нашият American Tourister е от Щатите, както и повечето ни куфари са купувани там и определно излизат по-евтини от тук. Вариант е да си купиш някой евтин тук и да се върнеш с по-скъп от чужбина понякога, но зависи къде ще ходиш. Иначе цените на тази марка вървят от 100 до 300 долара горе-долу, което не е скъпо превърнато в левове.

# 9
  • Мнения: 61
Благодаря много за съветите! Когато си купя, веднага ще пиша! Успех на всички!   bouquet

# 10
  • Мнения: 29
Здравей.До сега съм ползвала само куфари на Самсонайт,но ти препоръчвам при покупката да си избереш този,който е изработен от твърд материял.Изключително здрави са,макар че тежат дори и празни.Имам комплект такива ,които са минали през десетки летища и имат също толкова драскотини.Успех в избора

# 11
  • Мнения: 61
Благодаря на всички!  Мисля, че ще се ориентирам към Samsonite.  Flutter

# 12
  • Мнения: 285
Az predi imah na samsonite, sega si kupihme na carlton ot magazin Svetla na Vitoshka.Okolo 600lv za 3 kufara s razli4ni razmeri. Mnogo sa udobni, krasivi i lesno se poddurjat. Navsqkude sme s tqh. Daje nai-malkiqt go davat i kato ru4en bagaj za samoleta, koeto za decata e mnogo udobno. Ima 2 godishna mejdunarodna garanciq. Napravo super. Laughing

# 13
  • Мнения: 16
Здравейте,
и ние обикаляхме 2 седмици софийските магазини за куфари и накрая си купихме Carlton -  много леки и удобни с 2 год. гаранция, в магазините на Светла дори казаха , че от скоро гаранцията вече е 3 год. Ние  обаче си ги купихме от един магазин в Младост до Била, понеже избора беше най-голям. Samsonite наистина си е марка N1 за куфари, но и цените са им по-високи, а и тези куфари, които гледахме ние бяха по-тежки на килограми, а с дете  baby_neutral, 2 големи куфара, 2 ръчни чанти и бебешка количка, това си е от значение.

# 14
  • Мнения: 12
и карлтън и самсунайт са супер

Общи условия

Активация на акаунт