Питане за слинг

  • 1 517
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 323
Някой ползвал ли е слинг от този тип . Май първия се различава от Премакс и става само за новородено.
Дали е удобен за бебето, не е ли много свито в него.

Ако някой може да ми даде информация от първа ръка ще съм благодарна.

# 1
  • Мнения: 7 837
Агата, пробвах точно този на снимката. Аз не го харесах (не ми беше удобен на гърба), а малкия не го одобри. Пробвах го още в началните дни, после преди да навърши месец, изобщо не му беше удобен. Но, той и в ринг-слинга отказа да лежи.
Ето ти ревюта за модела, който е на снимката. Имаше и някакъв рикол  по времето, когато ми го дадоха, заради счупен клипс или нещо подобно. Изтегляха бройки от магазините.

# 2
  • Мнения: 2 323
Да, благодаря ти много.

Отзиви за Премакса има ли някой?

# 3
  • София
  • Мнения: 2 883
Aгата ® И аз се включвам да ти следя темата. Дано ни светне някой Whistling

# 4
  • Мнения: 30
Аз си поръчах първия от e- bay и все още го чакам ,но там пишеше че може да се позва и в седнало положение  newsm78 дано наистина да е така

# 5
  • Мнения: 2 663
Аз имах слинг като на първата снимка и съм адски доволна от него, това е една от най-сполучливите ми покупки въобще.
Ползва се още от първия ден.Идеята му е, че бебчето остава свито почти както в утробата и се чувства много комфортно и  спокойно.Дъщеря ми заспиваше на мига в него.Може да се носи отпред и отзад, на мен ми беше много удобно, защото премествайки бебето на гърба можех да правя всичко.Въобще с него ръцете ти остават свободни и е страхотно удобство.
Мисля, че беше до 9 кг, но не съм сигурна.
Кети, мила, ти не го ли ползваш?

# 6
  • Мнения: 2 323
Имаш ли снимки? Искам да го видя как е в седнало положение. Ако нямаш против, може и на лични, ако не искаш да ги публикуваш в темата

# 7
  • Мнения: 451
Запис и аз да следя! А аз се чудя кой е по-удобев за бебето и за мен - този, който си показала - вторият или от тези които се увиват като шалове около майката newsm78

# 8
  • Мнения: 11 003
Имам слинга от първата снимка - много е хубав и удобен. Само че е доста подплатен и сега в жегите на бебето няма да му е добре в него. Легналото положение е за съвсем мънички бебенца, като пораснат малко наистина се сгърчват и се сърдят, че не виждат навън. Рая съм я носила легнала до 3 месец.а
Носенето на детето в седнало положение има един малък недостатък, поне за мен. Презрамката трябва да се скъси максимално и когато детето се отпусне в слинга, той увисва надолу. Така презрамката се отпуска по малко и постоянно трябва да се натяга.
Препоръчвам ти и слинговете тип шал, за мен те са най-функционални.

# 9
  • Мнения: 177
Аз имах слинг като на първата снимка и съм адски доволна от него, това е една от най-сполучливите ми покупки въобще.
Ползва се още от първия ден.Идеята му е, че бебчето остава свито почти както в утробата и се чувства много комфортно и  спокойно.Дъщеря ми заспиваше на мига в него.Може да се носи отпред и отзад, на мен ми беше много удобно, защото премествайки бебето на гърба можех да правя всичко.Въобще с него ръцете ти остават свободни и е страхотно удобство.
Мисля, че беше до 9 кг, но не съм сигурна.
Кети, мила, ти не го ли ползваш?


Абсолютно съм съгласна. Аз ползвах същия като втория и благгодарение на него преживяхме по-леко коликите. Сега му е доста топло в него и сме с кенгуру, но иначе го препоръчвам горещо, поне докато бебчо навърши 3-4 месеца и може да се ползва и кенгуру.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 883
Кети, мила, ти не го ли ползваш?[/i][/color]

Още не съм, нещо не се справям Rolling Eyes Имам чувството, че ще я смачкам Rolling Eyes
А и тези дни е мноооого топло.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 535
Аз ползвам втория вариант - на Премакс.
На мен ми е много удобен, а и бебо се чувства гушнат и досега винаги е заспивал в него. Да, наистина е малко свитичък, но изглежда точно като в утробата. Стига да са му свободни крачетата, т.е. да не са притиснати и изпънати за мен е ок.
Все още е мъничък и не знам как ще е когато понатежи  newsm78 . Надявам се и варианта за по-големи дечица да е също толкова удобен.
Имам доста ходене по задачи, а с количката изобщо не е така достъпно. Един хляб не мога с нея да вляза да си купя в кварталния магазин, а мен чака - няма кой  Crossing Arms
В къщи вместо да го разнасям на ръце пак в слинга и така успявам и работа да си свърша. Струва ми се още малък за кенгуро, а това си е супер вариант за мен.

# 12
  • Мнения: 471
Linofrina, слинга шал има ли някакви ограничения за килограмите? Ако си ползвала такъв искам да те питам удобен ли е за гърба и не ти ли тежи, като стои повече време. Аз се чудя какъв да си ушия дали шал или с халки, тъй като имам малко проблеми с гърба и постоянно ме боли, дали слинга няма да ме дърпа още повече. А от какъв плат е най-добре да се ушие - хасе или др.?

# 13
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Linofrina, слинга шал има ли някакви ограничения за килограмите? Ако си ползвала такъв искам да те питам удобен ли е за гърба и не ти ли тежи, като стои повече време. Аз се чудя какъв да си ушия дали шал или с халки, тъй като имам малко проблеми с гърба и постоянно ме боли, дали слинга няма да ме дърпа още повече. А от какъв плат е най-добре да се ушие - хасе или др.?

Аз имам слинг с халки и миналото лято малката изкара на плажа по цял ден в него. Тя не беше много голяма, но има доста голяма разлика в носенето в слинг  и в кенгуру. С две ръце съм за слинга

# 14
  • Мнения: 11 003
Linofrina, слинга шал има ли някакви ограничения за килограмите? Ако си ползвала такъв искам да те питам удобен ли е за гърба и не ти ли тежи, като стои повече време. Аз се чудя какъв да си ушия дали шал или с халки, тъй като имам малко проблеми с гърба и постоянно ме боли, дали слинга няма да ме дърпа още повече. А от какъв плат е най-добре да се ушие - хасе или др.?

Ограничението май зависи от твоята физическа сила. Виждала съм снимки с 3-4-годишни деца в слингове. Явно не е проблем да са по-тежички, стига да има кой да ги носи.
За слинга шал - не, гърбът не се натоварва и е доста удобен. Поне за мен слингът с халки освен че не ми беше удобен, страшно ми натоварваше рамото, на която се падаше презрамката.
Моят шал е от мек памучен плат. Тук масово си ги шият от тензух, но по света мисля, че предпочитат по-стегнатите материи, тип чаршаф.

Общи условия

Активация на акаунт