ДА ПОДКРЕПИМ ФЕРМЕРИТЕ!!!

  • 1 994
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 505
Здравейте, мами! Знаете какви храни купуваме в магазините и колко безпомощни се чувстваме да променим нещо. Може би сте чули, че производителите на месо и мляко стачкуват. Може би знаете, че са арестували водача на стачните действия, че са го били и тормозили. Ако сте чули интервюто с него по БТВ, сте разбрали, че е кротък човек, но и че е твърд. Докато е бил в ареста, в София един друг човек подписва споразумение в Министерството на земеделието, без никой да го е упълномощавал и без никой от стачкуващите да знае за това или да може да направи нещо. Този, стачкоизменникът, се казва Зоров. Вероятно, собственикът на "Пършевица" Ето моето предложение: ДА НЕ КУПУВАМЕ НИЩО С МАРКАТА "ПЪРШЕВИЦА"!!!

# 1
  • София
  • Мнения: 1 508
Аз отдавна спрях да купувам Пършевица, поради рязко влошаване на качеството на продуктите им.

# 2
  • Мнения: 5 539
Жалко, сиренето на Пършевица е едно от най-хубавите, които съм купувала.
Искам по-подробна информация, преди да реша да  ги бойкотирам.

# 3
  • Мнения: 2 448
На Пършевица съм купувала само кашкавал и никак не ми хареса.
Ако трябва да се бойкотират никак няма да ми е трудно.  Laughing

# 4
  • Мнения: 528
Димитър Зоров не е ли председател на Асоциацията на млекопреработвателите в България newsm78

# 5
  • пак там
  • Мнения: 2 885
А авторката може ли да приведе някакви доказателства вместо думичката"вероятно"? Че ако погледнем от другата пък страна - мяза малко на опит за убиване на конкуренцията...

Лично аз ще бойкотирам само тези продукти, които сметна, че са с лошо качество. Към този момент от Пършевица съм сравнително доволна, така че не виждам някаква основателна причина да го бойкотирам.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 430
Според  мен има и други начини да ги подкрепим ,ако каузата наистина е "ПОДКРЕПА", а не бойкот на марката "Пършевица"

# 7
  • Мнения: 505
Много ми дожаля за това, как удавиха и този път опита на хората да постигнат справедливост. Имам предвид протестите на производителите. Когато ги интервюираха по телевизията, те разказаха, че помощи са им обещани още от зимата, че в другите европейски страни подобни помощи съществуват и накрая, че месото и млякото им ги изкупуват на ниски цени, а на нас ни продават скъпо сирене и кашкавал. Казаха още, че качественото месо се изнася навън, а у нас се внасят евтини, но и ниско качествени продукти. Аз знам, че в нашите магазини се продават само и единствено боклуците на Европа, Азия и Африка. Всички храни у нас са с много ниско качество, изключвам само захарта и солта. От Нова Година насам излизам в чужбина, пазарувам оттам храна и съм смаяна и от цените, и от качеството на храната зад граница. Досега не съм видяла в нито една страна да се продава за храна нещо толкова гадно, колкото съм купувала у нас в магазините. Смятам, че това е икономическа, добре обмислена политика. И че протести са необходими, за да може това да престане по-скоро. Ако Димитър Зоров е предал моя и вашия интерес да се храним с качествена храна, не виждам друг начин да му се противопоставим, освен като не купуваме продуктите му. А не можах да разбера дали той е собственикът на "Пършевица", защото темата слезе много бързо от новините и всичко потъна. Ако някой знае повече, да пише.

# 8
  • Мнения: 5 710
Стачкоизменникът. И то 'вероятно" собственик на Пършевица.
Падам от смях просто. Няма ли по-нормален начин да извадите Пършевица от пазара - с качество, с цени?
Подкрепям фермерите да вземат всичко, което могат от фондове и пр., да си разработят качествени програми и да печелят,
като нормални хора. При правила, задължения,  стриктен ред и контрол. Искам България да е обработена до кв. см и да се гордея и като купувам сиренето й, и като я гледам от самолет. 
Но земеделецът , особено в северозападна България е един мързел, на който все някой му е виновен и все не са му осигурени 'условия', от държавата. А Добруджа и Тракия били обработена, като Германия . Значи може.

Последна редакция: сб, 09 авг 2008, 13:12 от 10 cent's

# 9
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
  hahaha Мързелив земеделец не познавам....или поне не съм чувала за съвместимост на двете думи..... Joy Joy Joy

# 10
  • Мнения: 5 710
  hahaha Мързелив земеделец не познавам....или поне не съм чувала за съвместимост на двете думи..... Joy Joy Joy

Не знам дали има, знам, че ходих до този район през пролетта и знам какво видях, т.е не видях.
Не видях хора, които да обработват тази земя, не видях никаква техника, не видях голямо обработено петно и т.н.
Видях мършави крави да ядат тръните, вардени от  прегърбени старци.
Та, ако има къде да се подпиша това нещо да се промени - кажете ми.
Бизнесът на Пършевица не ме интересува.

# 11
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Никъде не споменавам Пършевица ,пък и не ме засяга,но предполагам това което си видяла -необработената земя и мършавите крави определено не е от мързела на фермерите. Wink

# 12
  • Мнения: 435
Аз също не познавам мързеливи земеделци (в последните 18 месеца работата ми е свързана със срещи с арендатори, кооператори, малки земеделски производители... от цяла България). Установявам, че има такива, до които стигат парите от европейските програми и други, въпреки читавите си проекти продължават да се борят за оцеляването на животните си и своето собствено.
Подкрепям българските фермери, но не и бойкота на конкретна марка, дори се учудвам, че темата не е заключена.

# 13
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Хайде да обясните за какво точно протестират и как точно да ги подкрепим. Марки и имена на производители не ме интересуват, по такъв начин не бих и няма да изразя своята подкрепа. Все едно да не пращаме децата си на училище по време на учителската стачка при учители, които не желаят да стачкуват и работят.
Стачкуват за по-високи изкупни цени, или стачкуват за помощ от фондовете. Някъде нещо не ми се връзва и съм склонна да се съглася с 10 цента.

# 14
  • Мнения: 5 710
Добре, може ли някой да ми обясни ( аз нищо не разбирам) защо има райони в които нищо не се случва и такива, в които нещата се развиват, като в нормална западно европейска страна?

Общи условия

Активация на акаунт