условията в Детските градини и ясли...

  • 2 245
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 130
Моя приятелка започна работа в ДГ като счетоводител, домакин и т.н. Пусна детето си в същата градина. След първият ден работа беше разочарована от условията, най- вече храната, която се поднася на децата там. Понеже тя отговаря за поръчките, срока на годност и т.н се запозна доста подробно с това с което нашитесе хранят. Не знам дали и по другите градини е така, но в тази (за сега няма да кажа коя е, не е в София- точно)е така. На децата се дава стар хляб който се съхранява в хладилник, от вкиснали кайсии (в петък) и се прави компот в понеделник. Аз лично не съм съгласна моето детете да яде стари продукти. Моята дъщеря не е в тази градина, но в тази която е нямам как да получа информация за качеството на храната. Моята приятелка напусна работа (работи 1 ден) и си отписа детето. Не знам как, но трябва да получаваме някаква информация за това какво и как се предлага на децата ни. На ХЕИ не разчитам много!

# 1
  • Мнения: 14 133
Сякаш единствено и за съжаление можем да разчитаме на съвестен персонал - домакин и медицинска сестра. В нашата градина менюто е доста разнообразно. Компоти въобще не им се предлагат. Целогодишно десертът е някакъв пресен плод, според сезона. Дори и към сутрешната закуска им дават зенечуци + почти дежурната салата на обяд. Спомням си как миналата есен една позната баба разправяше как по някакъв повод отишла до градината по вреве на разнасяне на храната. Изглеждала страшно добре приготвена и ухаела страхотно.  Wink

# 2
  • Мнения: 1 878
Подайте оплакване и да се предизвика проверка, за мен също е недопустимо да се хранят децата с развалени храни и застаряващи продукти  Naughty

# 3
  • Мнения: 130
Детската градина се намира в с. Горни Лозен- не знам име и номер, но е единствена там, в Долни Лозен има друга. Това е село до София. Сградата е чистак нова! Пиша това,защото може да има майки във форума, чиито деца посещават съответното детско заведение!

# 4
  • Мнения: 47 956
Приятелката ти е постъпила неразумно и егоистично! Трябвало е да изиска проверка от ХЕИ поне, преди да напусне! А като домакин тя е щяла да контролира качеството на продуктите и е можела да промени нещо!

# 5
  • Мнения: 130
Приятелката ти е постъпила неразумно и егоистично! Трябвало е да изиска проверка от ХЕИ поне, преди да напусне! А като домакин тя е щяла да контролира качеството на продуктите и е можела да промени нещо!
Не мога да съдя действията и! Тя и сега пак може да поиска проверка и да подаде оплакване! А относно контрола- искала е да промени нещата ама друг дирижира парада- директорката, а тя на практика не е имала думата!

# 6
  • Мнения: 130
А някой може ли да ми каже как точно се подава оплакване и къде?

# 7
# 8
  • Мнения: 1 447
За съжаление едва ли това е единствената градина с такъв проблем.

# 9
  • Мнения: 9 814
Тук пишем разумни хора.
Вярвате ли, че човек назначен на държавна работа, на трудов договор, може да напусне ей така без едномесечно предизвестие.
А пък и авторът на темата дали не е въпросният служител, напуснал набързо- набързо и, чудещ се сега какво може да направи.

А, проблемът е ужасен и това не може да бъде човешко отношение спрямо децата.
Сигурна съм за съжаление, че това не е единствената градина с такъв проблем.

# 10
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Тук пишем разумни хора.
Вярвате ли, че човек назначен на държавна работа, на трудов договор, може да напусне ей така без едномесечно предизвестие.
А пък и авторът на темата дали не е въпросният служител, напуснал набързо- набързо и, чудещ се сега какво може да направи.



 Бедна ти е фантазията колко много хора напускат така всеки ден. ooooh!
 Говорим не за дъгогодишни служители ,а за новоназначени,работили по ден-два.

# 11
  • Мнения: 9 814
Всъщност проблемът наистина не е в това кой колко време и къде е работил.
По-важното е да знаем от кои магазини, борси и складове се зареждат продуктите, с които се готви в детските градини и колко често минават контролните органи на проверка в складовете на ДГ.
Ясно е, че не биха рискували да сготвят консерви с изтекъл срок на годност, но спокойно могат да слагат разни поувехнали и поизгнили плодове и зеленчуци!

# 12
  • Мнения: 130
Тук пишем разумни хора.
Вярвате ли, че човек назначен на държавна работа, на трудов договор, може да напусне ей така без едномесечно предизвестие.
А пък и авторът на темата дали не е въпросният служител, напуснал набързо- набързо и, чудещ се сега какво може да направи.

А, проблемът е ужасен и това не може да бъде човешко отношение спрямо децата.
Сигурна съм за съжаление, че това не е единствената градина с такъв проблем.
И не съм въпросният човек започнал и напуснал- аз ако бях започнала нямаше да оставя нещата така, щях да напусна, но преди това хубаво щях да ги подредя! И няма за какво да лъжа, че е приятелка, не ме срам и не се крия. И човек ако е решил да напусне може и да не си спази предизвестието- още повече трудовият договор не е бил влязъл в сила, не ми се обяснява с подробности. Не за това е темата- а дали наистина сме сигурни в качеството на храните с които се хранят децата ни! Това е един случай за който разбрах директно от  кухнята. А как е в другите градини- можем ли да бъдем сигурни 100%, че винаги всичко е прясно и чисто. Аз не съм убедена! Темата е за информация, че на всяка една от нас може детето и да се храни с некачествени продукти. И освен проверките които се правят по градините мисля, че и ние самите родители трябва да получаваме информация от тези проверки. Примерно - не знам на колко време ХЕИ си позволява проверки- 1 на месец да се прави проверка и информацията да си изкарва на вратата. Не знам може и да звучи тъпо, но нека ако някой има по- добра идея да сподели!

# 13
  • Мнения: 2 803
За съжаление, така е в ДГ. Храната е ужасна. Когато работих в градина не вкусвах нищо. Детето ми закусваше в къщи, на обед знам че нищо не и харесваше. И сега в у-ще така, закуските на първолаците не се ядат.

# 14
  • Мнения: 8 222
В нашата ясла на стената е закачено менюто за деня. Винаги има някаква салата като гарнитура на обяд + плодове. На мен ми изглежда вкусно. Сигурно е такова, защото синът ми си изяждал всичко. Не знам как готвят там, но откакто ходи на ясла вкъщи почти не вкусва от нашите манджи или ако хапне е съвсем малко  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт