идеи за картофено руло

  • 10 658
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 236
Помогнете с идеи за картофено руло.Другата седмица дъщеря ми става на годинка.Повода е специален,но гостите няма да са толкова претенциозни.Все пак искам да се подготвя добре заради самия празник.менюто почти съм измислила,иска ми се обаче да направя нещо с картофи,което да не се поднася индивидуално,а в общо плато.И да не отнема много време.От видове пълнени картофи се отказах,че са пипкави.Идеята ми е за някакъв вариант руло,което да се поднася студено,нарязано на парченца.Но не съм много на ти с измислянето на рецепти,все по готови карам.
Та....дали ще се получи така:Сварени и намачкани картофи9незнам дали няма да е по-добре пасирани),масло,разтопен кашкавал (кажете кака се прави това-на водна баня ли или в  МФ)-това за блат,и вътре пълнеж от топено сирене,кисели краставички и варено яйце.Бтата го разстилам на фолио и навивам така рулото.Това ми се върти като идея,но незнам дали съставките се връзват и дали след престояване в хладилник ще успее да стегне.Мисля да не го пека и за това,кашкавала да е разтопен,за да стегне.
Приемам всякакви идеи-дори и съвсем различни от тази.
Чета ви редовно,възползвам се от рецептите ви,и се възхищавам на кулинарните изобретения,които представяте.Ще се радва,ако ми помогнете  Hug

# 1
  • Мнения: 1 089
Ето: http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,2331.msg55496.html#msg55496
Рецептата е на рер-4о, страхотна е и многократно изпробвана.  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 236
Tan,мерси за линка HugА на рер-4о,за рецептата Hug
Малко сложно ми се вижда,но съм навита да се пробвам.Дано да се получи че нямам време за тренировки...

# 3
  • Мнения: 364
Намачкваш картофите иги растилаш на фолио и редиш продикти като за стефани морков,кисела краставичка яйцеи сиренце може кашкавалче и кот са сетиш само че аз като свара картофите и ги намачкам слагам малко ситно нарязан лук,чесън,и чуквам едно сурово яице омесвам и растилам реда и завивам бутам у фурната и преди да извада нарендам малко кашкавалче и оставям да истине

# 4
  • Мнения: 9 107
Tan,мерси за линка HugА на рер-4о,за рецептата Hug
Малко сложно ми се вижда,но съм навита да се пробвам.Дано да се получи че нямам време за тренировки...

тъкмо отварям, да ти напиша за моето руло  Grinning

Много е лесно, с плънката винаги можеш да импровизираш, важно е основата - т.е. картофите - намачкани, настъргани, пюрирани - правя ги с всякакви като останат, да е поне 1см дебела и под нея галета. Завива се лесно с хартията и добре притиска с ръце, за да се оформи на стегнато руло, а рязането - когато изстине е най-лесно.

# 5
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Потвърждавам за рулото на Пепи Peace И при мен се получи страхотно bowuu

# 6
  • Мнения: 404
аз точно в момента сум бутнала нещо подобно във фурната.имах останала смес за картофени кюфтета и не ми се искаше да я хвърлям.сложих на дъното на йенсата от сместа,отгоре наредих замразени зеленчуци за гювеч,пуешко филе,сирене,гъби,кашкавал.отгоре пак смес и пак кашкавал.изглежда добре.сега го чакам да се изпече Party

# 7
  • Мнения: 1 777
Картофена торта



И руло със спанак и гъби. Simple Smile

# 8
  • Мнения: 236
рер-4о,мерси за пояснението-глетата я бях изпуснала някъде по трасето.И още нещо да попитам за хартията-отстранява се напълно след като изстине рулото,нали?Аз определено се навих на твоето руло,дано да не се изложа.Мислех и вариант торта да е ,но се отказах.Рулото много ме съблазни.Ще пиша като го пробвам.А как е вкусът му на следващия ден?Студено се реже,а става ли за консумиране студено или се подтопля?Чудя се кое да приготвя на предишния ден,че няма да ми стигне времето...

# 9
  • Мнения: 9 107
Завива се с хартията, като листа хартия се изтегля и придърпва рулото. Но като се стегне с ръце и притисне хартията си остава на него, докато изстине.  И студено е вкусно, но го притоплям.

# 10
  • Мнения: 216
Страхотни вкусотии сте предложили.  bouquetЩе се възползвам и аз от предложенията ви.  chef

# 11
  • Мнения: 236
Да,и аз така си го представих.Явно рулото ще остане последно за приготвяне.Мерси за помощта!

# 12
  • Мнения: 9 107
Ще се справиш  Peace

Общи условия

Активация на акаунт