Колко трябва да е голямо детето за да се запише на детска кухня?

  • 4 160
  • 44
  •   1
Отговори
  • Карлово
  • Мнения: 328
Мами Вие на колко записахте вашите деца...и мислите ли че така трябва да е или да си му приготвяме  и купуваме ние пюретата?

# 1
  • Мнения: 171
Зависи за всички градове е различно.В Ямбол кухнята започва от 4 или 5 месец зависи кога си захранила със зеленчуково пюре и каша(крем)защото на първа група дават пюрета крем и супа.Лично аз мисля да запиша чак 5 месец като свикне моята девойка с кашичките.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 969
Зависи от условията, които предлага детската кухня. Нашата беше за дечица навършили 9 месеца и според мен това е най-добрата възраст за записване на детска кухня, в смисъл, че детето е захранено с по-голяма част от храните с пюрета или домашно приготвена храна. Аз лично съм много доволна от детската кухня, имало е и храни, които според мен не са ставали за ядене и съм ги изхвърляла, супичките бяха малко редички за моят вкус, но детето си ги ядеше. Кухнята за мен си беше страхотно улеснение, а цената и е направо смешна.
"Трябва" е различно за всяко дете и всяка майка, не се съобразявай с мнението на околните за "трябва". Ако твоето дете харесва кухнята и тя отговаря на твоите изисквания, изобщо не се замисляй. Ти ще си даваш пак допълнително плодове, мляко, храна, сготвена от теб или пюрета. Но улеснението и свободното време, което ми даваше кухнята (аз работех) за мен беше незаменимо.

# 3
  • Мнения: 27 524
Аз смятам за подходяща възраст след годинката.
Моят ходи лятно време на кухня, започна на 2.
Най-добре си е домашно приготвената храна, но при липса на време и възможност - и купешките са ок.
Какви са тези кухни от 4-ти месец, като до 6-ти бебето трябва да приема само мляко?  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 171
Дали ще е само на мляко решава всеки родител за СВОЕТО дете аз реших да захраня рано защото моето отказва АМ въпреки че е на 4 месеца яде по 100гр. през 4 часа и когато и предложих да опита катофено пюре полудя отказа да яде мляко а иска пюре само за 6 дена заместихме храненето изцяло с пюре(по нейно желание)и сега яде по180гр пюре веднъж дневно и това и е единственото свясно хранене за деня.Аз също бях с нагласа да давам АМ до 6 месец но не аз решавам.Блонди ти хранила ли си някога злоядо!!!!! дете ако не си дано и никога да не ти се налага кошмар е.На мен за втори път ми се случва.

# 5
  • У дома !
  • Мнения: 700
От каде да си купя 30бр. бурканчета+капачки за даржавната детска кухня?
Още от сега се записах,защото ми казаха,че много се чакало.Синът мш е на 8 месеца,дадоха ми входящ номер и ми казаха да им се обадя като навърши 10месеца.......

# 6
  • Мнения: 1 062
Според мен също около годинка поне. Тогава записах и аз детето си.


Дали ще е само на мляко решава всеки родител за СВОЕТО дете аз реших да захраня рано защото моето отказва АМ въпреки че е на 4 месеца яде по 100гр. през 4 часа и когато и предложих да опита катофено пюре полудя отказа да яде мляко а иска пюре само за 6 дена заместихме храненето изцяло с пюре(по нейно желание)и сега яде по180гр пюре веднъж дневно и това и е единственото свясно хранене за деня.Аз също бях с нагласа да давам АМ до 6 месец но не аз решавам.Блонди ти хранила ли си някога злоядо!!!!! дете ако не си дано и никога да не ти се налага кошмар е.На мен за втори път ми се случва.

Права си, че всеки решава за своето дете, но авторката пита за съвет нали? Освен това има и друго, едно е домашното пюре, съвсем друго детска кухня. Моето бебе също е захранено след навършване на 4 месеца, а не чак на 6 м. , но я записах на кухня едва, когато стана на годинка. Храната за едногодишните деца и тези на 9м. примерно е една и съща. Добавя се сол, готви се с олио и някъде правят киселите с прясно мляко. Аз дори и сега много рядко и давам киселите, а какво остава за 7-8 месечно бебе! Като цяло, според мен след годинка или около годинка.

# 7
  • Мнения: 1 477
Записах малкия на 1г.и 2месеца.Първаначално на частна.От един месец сме на държавна.За мен записването-след годинката  Peace

# 8
  • Мнения: 27 524
Дали ще е само на мляко решава всеки родител за СВОЕТО дете аз реших да захраня рано защото моето отказва АМ въпреки че е на 4 месеца яде по 100гр. през 4 часа и когато и предложих да опита катофено пюре полудя отказа да яде мляко а иска пюре само за 6 дена заместихме храненето изцяло с пюре(по нейно желание)и сега яде по180гр пюре веднъж дневно и това и е единственото свясно хранене за деня.Аз също бях с нагласа да давам АМ до 6 месец но не аз решавам.Блонди ти хранила ли си някога злоядо!!!!! дете ако не си дано и никога да не ти се налага кошмар е.На мен за втори път ми се случва.

Разбира се, че родителят решава. Именно това е правилното и логичното. И именно също това НЕ Е оправдание за родителските грешки при храненето  Wink Peace Картофено пюре след 4-ти месец не се води ранно и грешно захранване  Grinning И, да, ти решаваш, разбира се. ЗЛОЯДИ ДЕЦА НЯМА!!!!!!! Не знам колко пъти, къде и докога да го пиша. Не, няма, със сигурност! Има просто деца с различен апетит, родителски грешки и неправилни разбирания и подходи. Това е  Peace И не, не съм хранила злоядо. Няма и да храня. Защото няма такова  Laughing  Hug

# 9
Аз записах сина си на 7м. Детската кухня по принцип е разделена на две групи 1гр.за деца от 6м.до 1год. и 2-ра от 1до 3год.За 1гр. приготвят само пюрета т.нар.млечна кухня.Пробвай първо 1седмица то детенцето само ще ти покаже.Надявам се да съм помогнала.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 777
Блонди,безкрайно уважавам личността ти(макар,че не те познавам),много пъти съм се възползвала от съветите ти и високо ценя информираността ти по всички въпроси.Последното ти изказване,обаче,ми се стори доста крайно.Каквото,където и колкото пъти да напишеш нещо,все ще има някой непрочел го и несъгласил се с него-като мен сега.Сори за офф-а.Продължавам да чета публикациите ти с интерес във всички теми. Hug

# 11
  • Мнения: 2 100
Тук никой не те пита на колко е детето ти. Ако искаш вземаш купончета и толкова. Някои мами захранват децата си доста рано и съм виждала доста малки бебоци, чакащи с майките си за кухня.
Записах го около 8мия месец, че бяхме много зле със захранването  ooooh! Пюрета не искаше много много, само мляко. 3 седмици тормоз на кухнята и сега ела го виж-яде и ушите му плющят  Laughing Laughing Според мен няма голяма разлика в домашните пюрета и тези от кухнята, с изключение на това, че на ДК са доста по разообразни. Но ако не ти хареса някоя ядене, не го даваш и толкова Simple Smile Моят син не харесва кремчетата, предпочита плодови пюрета, каши, плодове.

# 12
  • Мнения: 741
Записах го на 10 мес

# 13
  • Мнения: 27 524
Блонди,безкрайно уважавам личността ти(макар,че не те познавам),много пъти съм се възползвала от съветите ти и високо ценя информираността ти по всички въпроси.Последното ти изказване,обаче,ми се стори доста крайно.Каквото,където и колкото пъти да напишеш нещо,все ще има някой непрочел го и несъгласил се с него-като мен сега.Сори за офф-а.Продължавам да чета публикациите ти с интерес във всички теми. Hug

Определено ни най-малко не съм крайна. Просто хората рядко си дават реална представа за нещата навреме. Което не означава, че аз съм все права, но защо вие, майките, повечето поне от вас, не можете да възприемете, че дете, което не плюска супа, манджа, месо и две филии с масло дневно не е злоядо  Simple Smile Поне го забелязвам това повсмеместно, а истината е много, много далече от това. Въпрос на информираност и спокоен подход  Simple Smile
Оставам с най-добри чувства  Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 672
Кухнята според мен е за над годинка. Въпреки, че ние минахме на диетична кухня (без краве мляко и яйца) на 8 месеца. Дори и така гледам менюто и поръчвам ден за ден (кухнята е частна и го позволява), за да съм сигурна, че това, което ще ми донесат е подходящо за възрастта на детенце. Съгласна съм с Блонди на 100% - не е нормално детето да яде всичко - все пак вкус трябва да има. Бих готвила на малкия, но просто нямам тази възможност и диетичната кухня ми е единствения вариант...

Общи условия

Активация на акаунт