как разкрасявате дома си ?

  • 3 348
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 490
имам предвид за всички тези малки и големи джунджурийки ,които събират прах и красят дома ни. Аз обичам  да   не е много претрупано със сувенири, статуетки или картини, но все пак имам някои любими неща. Не мога обаче да се откажа от свещите Simple Smile
постоянно си купувам , някои използвам ,други стоят само за декорация.
Вие как декорирате дома си, кои са любимите ви вещи и сменяте ли ги често или си стоят така с години

# 1
  • София
  • Мнения: 1 529
 Не обичам кичозните джунджурии,но някои от тях са спомени.... Не обичам да е претрупано,но е вече. За мен най добрата украса за един дом са цветята и зеленината ,и чистотата,чисти прозорци,хубави пердета...

# 2
  • Мнения: 1 180
Живи цветя, хубав цветарник, картини, 1-2 икони, ваза със сухи цветя, интересен стенен часовник, джунджурийки - най-вече донесени от някъде, където сме ходили - един вид и спомен. Сменям пердета, шалтета, сега съм намислила да си накупя няколко картини. Мидички в красиви стъклени купи, фруктиера, виж, със свещите съм малко зле - ако използвам някоя хубава свещ, тя нали не изгаря цялата - е, после ми е грозно като стои така.

# 3
  • Мнения: 8 999
Майка ми и баща ми много пътуваха в чужбина и все влачеха разни скъпарски сувенири. Домът ни приличаше на музей и нямаше изчистване. Да не говорим пък за шаренията. Първата ми работа след като заживяхме с мъжа ми отделно, беше да прибера най-старателно всички безценности, които буквално ме задушаваха. Сега се радвам на бели стени, липса на килими, никакви пердета и голи шкафове. Имам само няколко свещничета за чаени свещички - понякога ги паля, за аромат.

# 4
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Преди всичко гледам да е чисто  Mr. Green
Не обичам много мебели и вкъщи е почти празно, а холовата секция е доста ниска.
Имам статуетки, донесла съм си ги от Ямайка, Узбекистан, Доменикана, расковини от Хаити.
Картините обичам да са само на полета с цветя, натюрморти и море на картина не харесвам.
Имаме само една икона - на Св. Мина - покровителят на семейството
Любимите ми джунджурийки са магнитите за хладилник - пак съм ги донесла от пътуванията си и са вид картини на местата или нещо отличително за страната.

# 5
  • Мнения: 172
Нямам много украса в къщи, но си  правя разни украски според сезона - за лятото купа с пясък, мидички и охлюви  и в средата слагам чаена свещичка.
За есента - правя разни неща с листа от дърветата.
Др. украси са за празници - например Великден, Коледа и т.н.
Постоянната украса са ми цветята .

# 6
  • Мнения: 3 153
Не обичам никакви украси от рода на фигурки и статуетки и тем подобни. У нас "украсата" се състои в 2 големи картини (в различни помещения) няколко красиви големи свещи подбрани цветово спрямо дневната, няколко снимки и една огромна купа със сухи цветя. Толкоз.

# 7
  • Мнения: 490
а какво ще кажете за снимките в рамки на цялота фамилия накичени из цялата къща  Laughing
аз имам две малки рамки съсъ снимки на дъщеря ни и пак ми се трува много ( въпреки,че има ужасно много хубави снимки ,които ми се иска да сложа в рамка-но ням ада правим музей все пак:)

# 8
  • Мнения: 843
    Също не понасям  хаотичните дребни споменчета/   някои с голяма сантиментална стойност/ или матоми.  С годините наистина напомня за музей .   Уж се нанесохме преди 3 години, но аз си прибрах моите от старото жилище...,  дойдоха нови, не издържах  и всичко е опаковано .  В книжките на " Къща и градина"  прЕди години имаше идея за справяне с това  и ще нахвърля основната идея.
     Нещо като стелаж  с размери /примерно  1, 5/ 1,5 м/ .  Не повече от 10-15см широчина,/ почти като картина/ различни по  по вид четириъгълници, квадрати.   Може да се проектира според  височината на предметите,  тоест и лично творчество.   
  Няма как да сканирам  това и да го постна тук, но е интересно.
     Може и да се поръча,  но  не е трудно за изпълнение.  И не е скъпо.  Чудесен елемент в коридор/ различен от входящия/, елемент от кухня или всекидневна.   В списанието имаше и вариант и пред прозорец, но там  дреболийките бяха колекция от прозрачно стъкло  и  изглеждаше невероятно. Добре изглежда и в ниша , и между два успоредни прозореца.
       Дори и при изчистен дизайн се явява по- скоро като  интересно и оригинално цветно петно. Може да бъде с врата от стъкло или няколко,  ако не ви се занимава с прах.  Малко се губи ефекта, обаче.
     Естествено много зависи какво има вътре.   Но пък си е ваше.  И е спомен.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 355
И ние предпочитаме изчистена обстановка, особено мъжът ми. Но с течение на времето се трупат разни неща, от които не мога да се откажа - предимно свещи, свещници  и няколко вази, снимки. Имаме и няколко саксии с цветя и май това е. Всичко, събиращо прах в във витрина, която исках специално за тази цел и там прах бърша доста по-рядко. За щастие има още място там Mr. Green

# 10
  • Мнения: 4 292
Аз харесвам дървените сувенири и имам доста такива. Общо взето, когато всичко е в един тон мисля, че стои елегантно, а не претрупано.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Само живи цветя имам. Те са друга тема.  Wink Мразя прахоуловители, сувенирчета, фигурки, картини, скулптури. Т.с. харесвам изкуството, но не за моя, частен дом.
А най не навиждам чинийки по стените. Не съм провокирана от робуването по почистването. И жена за тази цел да си наема, пак няма да се влюбя в тези нещица. Сигурно съм за психолог.  Crossing Arms

# 12
  • Мнения: 1 731
Ще следя темата ,защото и аз съм изправена пред същият проблем.Къщата на свеки е зарината с подобни малки нещица. newsm78

# 13
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Изобщо не обичам никакви сувенирчета,вазички,купички и други подобни,които само трябва да подмятам за да ги почистя.След ремонта ще се постарая да имам максимално изчистена къща,без излишни натурии.Украсата ми се състои от една сника в рамка,една купа със сухи цветя и едно пано-това е.А и един гоблен-икона на Богородица.

# 14
  • Мнения: 5 893
Маниак съм на тема вази.Не съм броила колко ,какви цветове  и от какъв материал имам. Ползвам ги съобразно вида на цветята,дължината на стеблата им,пищността на букета или дори цвета му.А дори и без цветя-ако вазата е ефектна.
В една стъклена витрина имам сувенирни кукли в народни носии от всички страни,в които сме ходили.Но те се събираха докато дъщерите бяха малки и си стоят в "детската" стая.
И картина разбира се,но имам само една.Толкова мога да си позволя за оригинал.
А на Они ще кажа,че сега е супермодерно стена,осеяна със снимки в рамки с различна големина.
В една от другите теми-като че ли в "Новите модни тенденции в обзавеждането "имаше доста показани снимки.

Общи условия

Активация на акаунт