Колко струва да родиш?

  • 9 833
  • 99
  •   1
Отговори
  • СОФИЯ
  • Мнения: 57
Понеже търсих подобна тема и не открих, мисля че ще е полезно за бъдещите мами да се ориентират при кого, къде и колко ви е излязло раждането.

# 1
  • Мнения: 718
Може да не струва абсолютно нищо, ако майката е здравно осигурена, може да сртува 2000 или дори над 2000 лв., разбира се само за България говоря. Въпрос на избор, възможности и приоритети.  bouquet

# 2
# 3
  • Мнения: 483
Много зависи как си организираш нещата или как се уредиш! Какви са ти възможностите и приоритетите и не на последно място КЪДЕ!  Peace

# 4
  • Мнения: 9 814
От 0 лв., до цената, която си готова да платиш.
Ако, си здравно осигурена не ти се налага да плащаш нищо.

# 5
  • Мнения: 1 763
Раждането в България е безплатно. Ако искаш да раждаш при определен лекар, се плаща. Аз родих в Шейново, избрах си лекар, платих по ценоразписа на болницата - 800лв.на касата, срещу фактура. В тази сума влизаше и епидуралната упойка.

# 6
  • Мнения: 3 066
Здравейте мами!Аз родих секцио по избор в наи-добрата(според мен ) болница .Тя се води като събралата най-добрите специалисти от Ужна Бг в Пловдив,и се нарича Селена. Там обслужването,персонала и дори храната бяха на много високо ниво.В операционната бяха 15 човека екип,и бебето беше поето веднага от педиатъра и неонатолога. След операцията Рая беше с нас с таткото в самостоятелна стая през цялото време когато пожелаехме. За удобствата няма да говоря,за хигиената също ,но всичко беше страхотно.Цяла вечер ни наблюдаваха как се справяме а на другата сутрин след цяла колегия от доктори за визитацията дойде рехабилитаторката за масаж и раздвижване!Храната беше по избор от меню с 10 ястия а соковете Капи и минералната вода бяха безплатни и по цели кутии!А цената бече 960 лв за цезатовото,150 лв за таткото да е при нас при раждането,всичко това вклучваше избор на хирург,5дни престой като памперси,преврьзки,чаршафи,нощници,дрехи  за бебо,обезболчващи за след раждането,упоиките по време ,сапуни ,кярпи в банята,жена да те подмива или помага при к'пането всекидневно,може и дрехите да се изперат ако искач,но всичко е от тях,+2 безплатни прегледа при гинеколог след седмица след изписването и 2 за бебо при педиатара до месец!Надявам се и другото ми раждане да е там след време!

# 7
  • Мнения: 14 472
tanyatais всичко, което си изброила аз го имах абсолютно безплатно, платих само 75 лева за ползването на ВИП стаята. храна ми носеха отвън, мъжът ми също можеше да нощува с нас, но предпочетохме да не остава при нас.
много бях доволна от отношение, чистота, неонатолозите, изобщо всичко.
и това в държавната болница. в нашия град няма частни, пък и аз не бих се навила на частна болница, имах тази възможност и в софия и в друг град.

# 8
  • Мнения: 3 066
Разбирам!Имала си кьсмет и се радвам за теб,просто споделям колко ми струваше и каво влизаше в цената,нищо повече!Дано повече болници да имат такива отзиви!Ще сме по-добра нация ако е така и майки и бебоци ще са щастливи !

# 9
  • Pb
  • Мнения: 1 183
На мен ми струваше 50 лв., в които влизаха: VIP родилна зала, лична акушерка, присъствие на таткото (ВМИ Пловдив).

# 10
  • Мнения: 422
на мен ми сруваше 300лв,иииии определено нямах такива екстри  но акушерката и лекарката ми бяха страхотни мн съм доволна,раждах естествено

# 11
  • София
  • Мнения: 4 585
Не съм дала нито лев. Доволна съм и не съжалявам за избора си. Peace

# 12
  • Мнения: 228
родих нормално нищо не ми струваше  Wink желая ти лека бременност и едно красиво бебешорче  smile3541

# 13
  • София
  • Мнения: 17 591
Когато аз раждах беше 2000 лв. - на касата на болницата.
Да уточня - говоря за частна болница, планово секцио. Здравноосигурена бях и съм, от 2 места...

# 14
  • София
  • Мнения: 6 011
Секцио в частна болница- 1400 лв.

Общи условия

Активация на акаунт