Колело - необходимо или не !?

  • 1 729
  • 18
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 242
В началото на годината искахме да купим колело /с две гуми/ на Цвети. После се отказахме, защото първо, няма кога да го кара освен събота и неделя /а тогава обикновенно гледаме да сме извън София/ и второ няма къде /около нас са все улици/. Но пък се замислих, че дете без колело май не бива newsm78....Чудя се дали да не й взема едно втора употреба, пък колкото може да кара.
Вашите деца карат ли си колелетата или те събират прах в мазето например и някой знае ли от къде мога да купя сравнително добро колело "на старо" в София и колко ще струва и изобщо доли си струва цялата работа newsm78.
Цвети не е изявявала желание, но и никоя от приятелките й май няма колело, за да се подсети.

# 1
  • sofia
  • Мнения: 8 932
Хубаво е детето да се научи да кара колело.
Това, че наблизо няма къде да кара е кофти, ама може да ходите в някой парк например.
Аз живея в Герман и всички деца са на колелета. Единият ми племеник е втори клас и не може да кара колело и сега се срамува и не иска и да се научи.
Колело като за нея струва около 50-60 лв ново.
Ето тук някъде имаше и на старо В един трафопост се помещава вело-сервиза

Тук има и нови
Но ако ще е на старо трябва да се "стегне" (смазване, гуми да се проверят, педалите как са), да не хлопа-тропа...
Вижте и в Метро имаше сносни колелета.

# 2
  • Мнения: 215
Лекси, как няма къде да кара- все ще се намери къде, ако има желание- в парка, на село, около блока.....
Нямам  опит със сина ми, защото е още в бебешкото колело, но помня, когато бях малка колко се зарадвах на първото си колело...
Малко офф: беше Коледа, събраха ни всички деца от входа и дойде дядо Коледа да раздава подаръци...когато стигна до колелото, попита кое дете е било най- послушно през годината; "Аз, аз", наскачаха всички, а моя милост даже не помръдна, щото си знаех, че чак такъв хубав подарък не е за мене, хич не бях послушна...но дядото ми го връчи....ха!
Ако искаш, намери някое детенце с колело, предложи и да се качи да се повози, или да опита да кара и ще прецениш, а това, че никоя от приятелките и няма колело, май не е гаранция- една да получи и всички ще поискат. Wink
Я и купи бе, Лекси, купи, купи, купи и колело!!! Grinning Laughing Wink

# 3
  • София
  • Мнения: 7 242
Добре де, добре ще й купя, пък ако трябва ще го мъкна на рамо до парка Laughing Laughing Laughing. К во да се прави, детенце Hug
Мерси и на двете. Веси искааам и аз в Герман...

# 4
  • София
  • Мнения: 39 761
да, колелото е хубаво забавление за децата.
И аз в началото много се чудех дали да купувам или не, а Дияна се мрънкаше за колело. Февруари месец много фълго умувах какво да й купя за Рдто и накрая го измислих - колело. Тя беше много щастлива. И при нас няма къде да се кара. Кара го само събота и неделя около блока, и понякога в парка.
Ох, и аз се зарадвах адски много на 1вото си колело - едно балканче Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 7 242
Ние едно време колко се радвахме и на далеч по-малки неща от колело.... Сигурна съм, че моята много ще се зарадва, но за час - два Mr. Green. Много ме е яд, че почти нищо не иска /с изключение на дреболийки и неща за ядене/ или ако иска, иска 1-2 пъти и забравя. Пък когато получи исканото вика мощно "Ура" и скоро го захвърля нанякъде. Та ме е страх, че и с колелото ще стане така, ама ще пробвам.... Задоволени деца, брей Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 3 042
Съни отсега има 2 колела, нищо че още не може да ги кара, обучаваме се.
Колелото е идеално за укрепване на мускулатурата, пък и учи на отговорност, все пак си е МПС.
Купи му на детето, много ще е доволна. Sunglasses

# 7
  • София
  • Мнения: 469
Дъщеря ми е на 5год. и от две години има колело с помощни.  Струваше около 70лв. Кара го с голямо желание. Около блока са малки градинките, но живеем близо до Южния парк и често го кара там.
По този начин се усъвършенстват двигателните умения на детето.

# 8
  • Мнения: 215
Ние едно време колко се радвахме и на далеч по-малки неща от колело.... Сигурна съм, че моята много ще се зарадва, но за час - два Mr. Green. Много ме е яд, че почти нищо не иска /с изключение на дреболийки и неща за ядене/ или ако иска, иска 1-2 пъти и забравя. Пък когато получи исканото вика мощно "Ура" и скоро го захвърля нанякъде. Та ме е страх, че и с колелото ще стане така, ама ще пробвам.... Задоволени деца, брей Rolling Eyes
Неуморна, я! Grinning
Тогава пък /щом имаш такива притеснения/що не изчакаш да поиска тя колелото- ама наистина да го поиска от сърце, да и се поревне , както се казва...

Щото, ако не го кара  няма много смисъл....

# 9
  • София
  • Мнения: 7 242
Ми аз все чакам да поиска нещо, ама истински, да го сънува, да го мечтае, ама нъц... Тато й е същия.
Пуснах й "муха" за рибки, за кукла Барби-Русалка и за какво ли още не. Уж и обеци искаша, но забрави след един ден. Накрая направо и казах, че ако иска нещо ще го получи, но ако поне една седмица го иска и всеки ден ми подсеща. И нищо...
А колело все пак ще й взема, че ако чакам да поиска истински, може да й  дойде време кола да кара Mr. Green

# 10
  • Мнения: 2 792
  Вземи й, ще и хареса, Димана има и много го кара, не че около нас има къде, но на Пиротска в неделя, нямо много хора, а и до Народния ходим с него.През седмицата(привечер), не го кара, защото минава през хората, хич не и пука Rolling Eyes, като не може да спре си избира някой човек и се забива в него Embarassed, та мен ми е малко неудобно да я пускам да кара, сред много хора Wink
 Момчил има джип с педали и него го влача, та сме голям цирк, но не са им писнали

# 11
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Ние купихме миналата седмица на малкия колело,той е на 3г3м.В магазина ни казаха че всички модели са много китайски и не се спуснахме към скъпите-за 60 лв/мисля ,че е добра цена/взехме много хубаво колело,средна големина с две помощни колеленца.Кара го и е много щастлив.Мисля,че е хубаво децата да карат колело заради развиването на двигателната активност,координацията и УДОВОЛСТВИЕТО newsm74

# 12
  • На остров
  • Мнения: 13 498
И аз съм за колело както всички и аз си спомням с умиление първовто ми балканче Wink, Марти кара колело и е много щастлив има си колело има и скутер, на селото си е карал и мойто старо балканче Mr. Green ама сега иска с скорости по голямо та и ние сме се разбрали за рдто да има ново ..

# 13
  • София
  • Мнения: 39 761
Ми аз все чакам да поиска нещо, ама истински, да го сънува, да го мечтае, ама нъц...
Лекси доста са ни презадоволени децата, едва ли ще стигнем на този етап когато ще иска нещо "истински", та чак да го сънува ...

# 14
  • Мнения: 82
аз никога съм нямала колело а това ми е била ме4тата затова сега моето детенце си има 3 броя а е само на 2год.7мес Wink

Общи условия

Активация на акаунт