Влизаме в 9ти месец вече, скоро ще поеме въздух СЕПТЕМВРИЙСКОТО човече!

  • 15 073
  • 285
  •   1
Отговори
# 45
  • Свиленград
  • Мнения: 269
Здравейте! Ето ме и мен в новата тема!
Дидка, браво за новата тема.   bouquet И благодаря!
Аз  тази седмица не съм в настроение...преживявам много труден период за мен,на всичкото отгоре и търкания със свекървата и....за това не съм ви и писала,а само чета.
А за желанията....ами те не са много. Искам само бебо да си изчака датата на секциото - 01.09. Не за друго,а защото ще ми го правят в София,а от Свиленград до там са си 300 километра и незнам как ще стигна на време. Ама както каза МАриам, каквото Господ реши това ще е.
Момичета, искам да ви попитам боли ли ви кръста? Леле като лежа по гръб 1-2- минути и после не мога да стана. Адски болки. Направо се изпотявам докато се раздвижа. Така бях и с Ники. Даже по-зле,но си мислех,че този път ще ми се размине. Явно там си ми е слабото място.
Стискам палци на Асето. Честно казано с нетърпение отварям всяка пропусната страничка и чакам да видя,че се е похвалила,че е родила. Толкова уверене и спокойна относно раждането майка не съм срещала. Пожелавам ти да е безболезнено, спокойно и пълно с положителни емоции раждане Асе.
Мирка, пак се ядосах на твоя мъж. Ама повече няма да коментирам. В крайна сметка ти си го обичаш такъв,какъвто е. А е по-важно да се разбирате и даси правите компромиси ,доколкото е възможно. Моят мъж понякога е същия,ама вече не му се връзвам. Даже тази вечер ми се обажда по телефона /нощна смяна е/ и ми казва:"Да не би да си пуснала прахосмукачката?" Казвам:"Днес НЕ!" И той:"ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ пък аз си мислех,че ще я пуснеш." Луда работа!!! #Cussing out #Cussing out #Cussing out Mr. Green #2gunfire #2gunfire #2gunfire Crazy Те няма да разберат какво е да си бременна, да ти се промени цялото същество за някакви си месеци и да носиш на гърба си толкова много отговорности,които с времето все повече се увеличават.... Както и да е! Зарязала съм ги всички и си слушам Ерос Рамацоти и ви чета и се успокоявам по този начин.
ХАХАХАХАХА Uande, току що писах точно за тези болежки. И аз ги имам. За съжаление ще отминат доста след раждането. КОгато всички кости се съберат и си дойдат на мястото.  Heart Eyes

# 46
  • Мнения: 571
Вили и аз съм решила да не се връзвам повече! PeaceТака е по-добре за мен!!!Иначе и аз съм сама/нощна смяна е моя хубостник/
Ох момичета седя и се потя направо не издържам вече ooooh!Тая жега ще ме умори в къщи е като в парник!И добавям това към пожеланията си-искам дъжд,хлад да мога да дишам!

# 47
  • Мнения: 4
Привет и от мен!  Hug

Уж съм в болничен а немога да се прибера в къщи, камо ли да ви изчета  Laughing Ирини  ужасен ден си преживяла  Hug , но важното е, че всичко е наред - просто ще си имаш финна дама  Peace
Мириам много съм съгласна с теб, че всичко се опира в доброто възпитание. В България всички се оплакваме от неща, които ние самите също правим. Съседката на първия етаж си хвърляше памперсите на бебето през терасата, но беше адски възмутена от мръсотията под прозорците й на събранието на входа Laughing (истината е, че не ми е много смешно)
Днес бях на лекар и ми казаха, че бебето е 1800 грама, при положение, че другия доктор ми каза 2100 гр. преди две седмици - едва ли е отслабнало, нали? ... притеснена съм малко, до момента винаги вървеше едричко, но нали ехографите бъркат? А аз го чувствам как расте като гъбка моето бебе и съм сигурна, че е над 2 кг.  Grinning Grinning
Относно желанията:
1. Да не е преди 7-ми, че доктора ми е в отпуск;
2. Да не е 10-ти, че е годишнина на брат ми и снаха ми, 14-ти РД на мама, 16-ти РД на снахата, 18-ти РД на дядо, 21-ви РД на батко и 24-ти РД на 1-вото ми братовчедче (нахална съм ...знам го  Mr. Green);
4. Може ли да боли, но малко? Whistling Истината е, че всичко което искам е да се справя - да изживеем пълноценно момента заедно с моето бебе ... и да не ме шият много.
... ах да и без форцепс и други такива ужасии  Naughty
5. И аз като Juliko искам таткото вече да е дошъл.  Grinning

Асееее постоянно те мисля с хубаво да знаеш  Grinning Grinning Има още един човек, който мнооого ти стиска палци!  Heart Eyes

Много усмивки   bouquet

Последна редакция: чт, 07 авг 2008, 23:07 от Janis_J

# 48
  • Варна
  • Мнения: 9
Уанде, и аз ги имам тия болежки. Обяснявам си го с разширяването на таза. Моя уж си е широк по принцип - незнам накъде повече  #Cussing out
А кръста как ме боли нощно време - за да стана от леглото се търкулвам настрани, че иначе ми трябва кран - вървя прегъната до тоалетната като някоя бабичка  newsm27

# 49
  • София
  • Мнения: 413
 Joy hahaha Ох не мога да не споделя таз простотия дет попаднах на нея! Какви неща измислят хората само! Да не влиза сапун на детето като му миеш косата с шампоан! http://www.quelle.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/Quelle-quelle … 4014187&tab=1
 smile3532 newsm62 smile3532

# 50
  • София
  • Мнения: 1 158
Хубава е тази игра с пожеланията!
Искам:
1. Да престоя до разкритие 5-6 см вкъщи, спокйна и уверена, слушайки приятна музика, без паника, после докато стигна до болницата без да бързаме почти да е време за изгонване
2. Да овладея с дишане контракциите, да не се почувствам безпомощна и с мисли в главата "Не мога повече" /при първото раждане при изгонването - за няколко минути силни болки си мислех това/, болката да е поносима, овладяема и за кратко+ да нямам разкъсвания и шевове;
3. Да ми дадат веднага бебето и да го сложа на гърда + да имам достатъчно кърма и кърменето да тръгне добре отначало
С една думата 1, 2, 3 да усетя раждането като "церемония /триумф/ на живота" , а не като чисто "медицинско преживяване"! и да не почувствам празнота или депресия след тази церемония...
4. Ако може да не раждам на 18 септември, защото синът ми е тогава, да си имат отделни рождени дни децата
5. Ако е добре за бебето като време да родя малко след термин и да я докарам до нежна везничка естет Simple Smile

Ако горните неща не може - поне да родя бързо и лесно!  Grinning  

# 51
  • Свиленград
  • Мнения: 269
Joy hahaha Ох не мога да не споделя таз простотия дет попаднах на нея! Какви неща измислят хората само! Да не влиза сапун на детето като му миеш косата с шампоан! http://www.quelle.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/Quelle-quelle … 4014187&tab=1
 smile3532 newsm62 smile3532

 smile3532 smile3532 smile3532 smile3532 smile3532 Е,тва вече е върха!!!

# 52
  • Мнения: 21
С мераците на Асето и предложението на Иринии - страхотна тема подхванахме - мног оми харесва това което Мариам каза  Hug ще се повторя, но винаги толкова успокояващо ми действаш
момичета сега си помислих - ще е яко да си раждаме с форума и да имаме тази невероятна подкрепа която си оказваме - страхотно е

# 53
  • Мнения: 1 267
Joy hahaha Ох не мога да не споделя таз простотия дет попаднах на нея! Какви неща измислят хората само! Да не влиза сапун на детето като му миеш косата с шампоан! http://www.quelle.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/Quelle-quelle … 4014187&tab=1
 smile3532 newsm62 smile3532

не, просто нЕмам думи.

Добра вечер и от мен!

Добре сте я подкарали с желанията, прочетох ги и ви ги пожелавам от сърце.
При мен се е получило малко странно, случайно или наистина на този свят няма случайни неща.
Аз се казвам Анна. На 09.12. празнувам своя имен ден Св. Анна, или зачатие на Св. Анна. Тогава Анна е заченала с Дева Мария, чието раждане идва на 15.08., когато се отбелязва голяма Богородица. Аз съм заченала точно тогава 8 срещу 9 декември. всичко е точно, лъжа няма. В такъв случай би трябвало да родя на 15.08. А ако това наистина стане, нямам думи да пиша повече и да мисля. Та каквото и да си пожелая, нещата са предначертани  Grinning Ще ми се синът ми да е зодия Лъв, не че имам нещо против мъж Дева, но така чувствам нещата. Май наистина не ми пука как ще родя, искам само здраво бебче, здрав малък мъж. Пожелавам и на вас.

5. Ако е добре за бебето като време да родя малко след термин и да я докарам до нежна везничка естет Simple Smile

О, какво по-хубаво от мъж Везна  Heart Eyes

# 54
  • Мнения: 2 123
Бора, някак много сходно ми звучат мислите ни Hug Да не говорим, че синът ми е роден също септември - 4ти. А мислите от типа "не мога повече..." - в един момент съвсем "обективно" мислех, че не мога и даже ми мина през ум, че по този начин май няма да мога да родя.
Вилистар,  Hug Hug Заради яслата ли ти е тежък периода? Нали знаеш, чеч по тази тема съм особено чувствителна. Сподели - как сте? Как е малкия?
Диде, доста весел ритуал ще да е къпането ако ползвахме такива шапки. В интерес на истината в чужбина продават едни много полезни неща и все забравям да с ипоръчам /в САЩ със сигурност ги има/ Представляват пластмасови канчета, които от едната страна са изрязани и на мястото на пластмасата има хавлиен разтегателен плат. По този начин като поливаш косата на детето, водата тече само назад - много простичко, но идеално измислено.

# 55
  • Мнения: 4
Дидка смееш се ти ама за да има производство има и купувачи  Mr. Green хехе

Най-голямата простотия, която някога съм виждала, че са произведени фунийки, с помоща на които жената може да ходи до тоалетната права! Втрещява ме и факта, че наистина ги има в продажба ...  hahaha http://p-mate.com/eng/intro.html

# 56
  • София
  • Мнения: 4 129
Последното е просто....

Не мога да гледам. Ужасно съм уморена. Лека нощ на всички. И дано пожеланията ви за раждането да се сбъднат.

# 57
  • Свиленград
  • Мнения: 269
Бора, някак много сходно ми звучат мислите ни Hug Да не говорим, че синът ми е роден също септември - 4ти. А мислите от типа "не мога повече..." - в един момент съвсем "обективно" мислех, че не мога и даже ми мина през ум, че по този начин май няма да мога да родя.
Вилистар,  Hug Hug Заради яслата ли ти е тежък периода? Нали знаеш, чеч по тази тема съм особено чувствителна. Сподели - как сте? Как е малкия?
Диде, доста весел ритуал ще да е къпането ако ползвахме такива шапки. В интерес на истината в чужбина продават едни много полезни неща и все забравям да с ипоръчам /в САЩ със сигурност ги има/ Представляват пластмасови канчета, които от едната страна са изрязани и на мястото на пластмасата има хавлиен разтегателен плат. По този начин като поливаш косата на детето, водата тече само назад - много простичко, но идеално измислено.

Иринииии,  Hug Hug Hug Как позна?  Heart Eyes Да, за това ми е труден периода. Добре е, не плаче през деня,но видимо е доста нещастен. Сутрин като го оставям плаче и не иска да ходи на детска градина. Като се събуди постоянно започва с уговорките: "Мамо, моля не искам да ходя на градинка". Познатата,която е там и го наблюдава твърди,че е спокоен,но като го взимам виждам в погледа му тъга. Изпитвам страшна вина за това,че го оставям там,а аз си стоя вкъщи и се чудя какво да правя. Макар че имам доста работа...НА всичкото отгоре родителите на мъжа ми изобщо не ме подкрепят в това начинание и дори се осмелиха да ми кажат "Всеки си преценя с колко деца има възможност да се справи." Един вид да не съм бързала сега да раждам дете при положение,че първото не е готово да ходи на градина. Абе луда работа!!! Сега не си говорим и едва ли скоро ще ги помоля за някакъв вид помощ. Даже съм решила и с 2-те деца да се справяме сами с мъжа ми. Иринка, благодаря,че ме попита. Имах нужда да споделя. От 4 дена ходя като попарена и незнам къде се намирам.   bouquet  bouquet  bouquet  Hug  Hug  Hug
Лека нощ! Отивам да гушна малкото си съкровище,че утре пак ме чака тежък и дълъг ден!
Целувки и да си стоите 2 в 1 докогато си трябва!!!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Последна редакция: чт, 07 авг 2008, 23:34 от vilistar

# 58
  • София
  • Мнения: 1 158
Vilistar дръж се, тоя период най-вероятно ще е около две седмици до месец. Моят син тръгна от около две години и беше същата работа. При момчетата е по трудно социализирането в яслата. Колкото и да ти е трудно първите дни после нещата ще се канализират, детето ще свикне пък и щом през деня е спокоен... Peace Гушкай го, обяснявай му, че там е добре с дечицата да играе, ако трябва някакви малки подаръчета скривай из шкафчето да ги открива сутрин....Но щом си почнала не се отказвай  Naughty, че, ако се откажеш после ще е още по трудно! Стискай зъби две седмици и ще видиш подобрение!  Hug

# 59
  • Мнения: 3 926
Вилистар, знам как ти се къса душичката. Много е гадно, но настина минава. Аз честно казано мислех, че това са само празни приказки. За щастие при нас ходенето на градина се превърна в истински празник Grinning Тя чака с нетърпение и дори сутрин като се събуди пита - А кога ще ходя пак на градина Party Хубаво й е.
Но като тръгна... никога няма да ги забравя тези 3 седмици време. Имах чувството, че никога няма да спре да страда това дете Confused А мен ме разяждаше вина.
Целувай го колкото ти се иска... и наистина нещата ще си дойдат по местата Hug Hug Hug
Едно рамо и от мен Hug

Общи условия

Активация на акаунт