Кога изведохте бебето навън? Контакти с познати?!

  • 6 438
  • 100
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 713
12 дни след раждането ни беше първата разходка, а иначе контакти - почти от самото начало Peace

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 196
Когато съм била съвсем малко бебе,някой роднина говорил върху мен или ме целунал с развален зъб-така казват.Цялата ми глава пламнала от огромни гнойни пъпки-фурункули,вследствие на стафилококова инфекция.Челото ми подшупнало от гной.Спешно са ми рязали кожата между очите,за да изтече гнойта и да не отиде инфекцията в мозъка.И до сега си нося белега .Това ми е като обица но ухото за детето,което чакам.Не е казано,че на всеки се случва,но предпазни мерки никога не са излишни.Иначе чакам през октомври и смятам да хванем малко от циганското лято навън,живот и здраве.

 Стафилококовата инфекция си я пипнала по време на раждането. От дишане над бебето с развалени зъби кожата не пламва във фурункули. Laughing Как пък може да вярвате на такива глупости? ooooh!
Може и така да е било,помни ли някой PeaceНо как да си дам детето да ми го пипат някакви бабички,които се къпят веднъж седмично  и миришат от разстояние на пот,развалени зъби и  мръсни дрехи! Знаеш ли ги кога за последно са си мили ръцете?Някои не го правят дори след излизане от тоалетната.

# 32
  • Мнения: 2 015
На 10-я ден, а контакти още от самото изписване.

# 33
  • Мнения: 953
Вики се роди по време на грипна епидемия.
Контактите й с хората бяха силно ограничени заради грипа, до 1 м  докато премине епидемията не съм давала на никой да я пипа или гушка освен таткото.
Всички преди да я галят или гушкат си мият ръцете, ако пропуснат аз им напомнях. 
Изведох я за първи път на 20 дена, защото беше много студено.



# 34
  • Мнения: 4 380
Цитат
Но как да си дам детето да ми го пипат някакви бабички,които се къпят веднъж седмично  и миришат от разстояние на пот,развалени зъби и  мръсни дрехи! Знаеш ли ги кога за последно са си мили ръцете?Някои не го правят дори след излизане от тоалетната.

Аз такива познати не съм имала, но ако имах вероятно и без бебе бих ги изкомандарила да пооправят хигиената.

Обаче може да си говорите тук до утре че въпросът е в нечии хигиенни навици, всъщност нещата не опират до това. Обикаляла съм много домове на родилки и хигиенните условия в тези домове при повечето са далеч под желаното ниво. Обаче повечето като орлици треперят сакън някой да не им докосне бебето. Laughing Това е от една страна страх от самото бебе и някакви скруполи колко то е крехко и беззащитно, и от друга, най-обикновенна ревност. "Куклата е моя и още сама не съм се нарадвала". Това е целия проблем. Имах една съседка, която не даваше и да го видиш, та не да го докоснеш. Тъкмо проходи детето и вече спокойно я наблюдаваше навън в двора как лапа от земята разсипания зрънчо без да и прави впечатление даже. Sick Не ми говорете че е пазила бебето от нечии мръсни ръце.

# 35
  • Мнения: 2 829
Изписаха ни 2 дни след раждането и от тогава сме навън по разходки. Около един час след раждането бебето вече го бяхме гушкали аз, таткото, майка ми и баща ми, първите хора извън семейството дойдоха на гости на втория ден. И след това-всеки ден все някой беше на гости за да види бебето. Не съм ограничавала кой да го гушка (а за гледането пък съвсем, даже много бях горда с него и исках на всички да го покажа Simple Smile ), но всички си миеха ръцете и без да им напомням. Малкия е изключително здрав и до сега.

# 36
  • Мнения: 9 903
Детето ти да е чисто и да не му плюе в лицето всеки срещнат? .

е това не е истина, нали? всеки срещнат ли се опитва да го плюе?  Thinking Wink
онова за гледането също ме учудва - бебе от гледане не се поврежда.

иначе го извеждам от втората седмица/малко ме мързи/, а да го пипа никой не е искал.
Не бих го завела на място с много хора от първите дни, лека-полека увеличавам контактите.

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
На 20я ден/октомври/.Контактите ни се свеждаха до надничане през количката.Какво носене,какво гушкане-абсурд!Това се случи чак към 3я месец в домашна обстановка.

# 38
  • Мнения: 2 829
Тити, честито бебе! Да ти е жив и здрав!

# 39
  • Мнения: 3 929
Изведох го след около 15 дни от раждането. Беше краят на октомври. Вкъщи го виждаха само най-близките ми - свекъри, етърва ми и девер ми, а майка ми беше с мен, за да ми помага. Външни хора не са идвали, а и навън никой не си е позволявал да го пипа. Толкова малко бебе не се пипа особено по лицето. Даже си спомням, че етърва ми, девер ми и свекърите влизаха в стаята с маска на устата и носа, защото беше грипно време.

# 40
  • Русе
  • Мнения: 526
   Аз изведох дъщеря си на 20-тия ден, преди това я изнасях само на балкона. Тя обикновено спеше навън в количката и никой не е надничал, нито са я пипали. У нас са идвали близки роднини веднага след изписването, но винаги преди да влязат при детето си миеха ръцете със сапун. Други ограничения не сме налагали. По-далечните роднини сами си решиха да не идват, докато детето не стане на 3 месеца, стори ми се разумно.

# 41
  • Мнения: 3 411
днес го изведохме за първи път, онзи ден идва една приятелка и го погушка малко, защото ревеше от коликите.

# 42
  • Мнения: 1 477
На 20-тия ден го изведохме за първи път.Доста по-късно позволих да се пипа бебето от не толкова близки хора.Може да му се радват и без да го докосват.А за целувки да не говорим  Naughty

# 43
  • Мнения: 422
на 18 ден,нямахме количка и само ние си я гушкахме даже някой от познатите ни не искаха още да я гледат

# 44
  • София
  • Мнения: 112
На 7 ден след раждането го заведахме на селки торизъм за няколко дни, контактите с близките бяха от самото начало.

Общи условия

Активация на акаунт