Отчет на набор 2003 - 30

  • 11 226
  • 292
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 3 421
Добре дошла Gerssy!

Ние вчера бяхме на изписването на бебето. Нашият не прояви ни най-малък интерес. Не пожела дори да се снима(и на изписването на бебето на сестра ми беше същото). Играеше си с някакви клечки отстрани ooooh!
После се качихме в колата и той ни изненада като заяви, че не му харесва името на бебето(явно все пак мисли по въпроса, но не дава вид да го интересува) и че било грозно.
Та обяснявах, че бебенцата всички са такива, после като се поопънат стават по-хубави.

Сега изпратихме майка и татко с три броя дзверове(моите двамата и на сестра ми,който е почти на годинка).
 Натоварихме ги, "опаковахме" ги и се надявам да спят, иначе на нашите пътя от час и половина ще им се види ден.

# 31
  • Мнения: 729
Gerssy,  welcome

Относно телефоните, единственият телефон, с който Слави разполага е стария ми сименс /неработещ естествено/ и това за сега му стига. Още му е доста рано да се перчи с такива "екстри".
След 4-седмично гостуване Слави вече си е в къщи и дори успя да ми изпили нервите до край.  smile3511
У баба си е свикнал да не спи на обяд и сега ще ми се стъжни живота.  ooooh!     
Тъй като той е с две баби, такава екстра като "градина през лятото", особено през август, просто не ни се полага, та и аз с нетърпение чакам месец септември.

Е, желая на всички болни наборчета бързо оздравяване.  Hug

# 32
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 705
Днес си прибрахме детето по молба на майка ми. Няколко часа по-късно почина баба ми. Добре, че изпреварихме събитието и Крис не беше там.
Утре ще го гледа племеницата ми, а ние заминаваме рано на село за погребението.
Крис е целият в пъпки. Майка ми помислила, че са от бълхи и ги намазала с алергозан, но спред мен не са. Доста ситни са и имат по една по-тъмна точка в средата като кладенчета. Има много по ръцете и краката. Малко на кръста и тила, по лицето малко и на устната. Утре обаче няма как да го заведа на лекар. Температура няма. Алергия не виждам от какво може да е. Натравяне също. Не е ял нищо алергезиращо или развалено. Сега ще почета малко за морбилите.

# 33
  • Мнения: 7 201
Днес си прибрахме детето по молба на майка ми. Няколко часа по-късно почина баба ми. Добре, че изпреварихме събитието и Крис не беше там.
Лого5ка-моите съболезнования! Flowers Rose Flowers Rose Наистина,добре че малкия не е бил там.
След 4-седмично гостуване Слави вече си е в къщи и дори успя да ми изпили нервите до край. 
А аз не спирам да целувам и прегръщам Дани.Много ми липсваше за тия скромни 7 дни.За момента много ме слуша,а и аз не обръщам внимание на дреболиите,както обикновено. Sunglasses
Мам4е, бързо да се оправяте  Hug . Аз на батито сега мисля да му дам малко Цитросепт и витаминки и ще почваме с имуностимулаторите, че дано минем по-леко зимата.
Благодаря ти,мила. Hug Кашлицата му се проявява само вечер за около 1/2 час,през деня няма и помен от нея.
На вас ви желая по-малко болести,че много се измъчиха дечицата! Peace Praynig

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
Здравейте майчета, логочка, съжалявам за баба ти, гледам лично да не напомням на детето си за хора, които са починали, просто не говоря за това пред него, незнам дали е правилно или не.
Иначе при нас отпуската свърши, тати утре е първи ден на работа и за мама започва мъката да е точно в 16,30 в детската  Mr. GreenЗа ремонта в нашата гадина само се говори тихичко и се питаме една друга майките, но истината е, че още и директорката не знае кога щее, просто сме в "стендбай" позиция, като кажат трябва да имам готовност от другия ден да не го пращам....Иначе почна доста да бърбори, извинявайте ако ви се вижда вманиачено... но това на мен ми е болна тема, защото още има много да даваксва, всеки случай с " неискам" и "нямааааа" не среща никакви проблеми Mr. Green

# 35
  • Мнения: 687
Лого5ка, моите съболезнования Flowers Rose
Дано Крис поне да е добре и да не вдигне температура /ако е някаква шарка/.

Ние днес открихме сезона на "плажа". Малко късно се сетихме, но чак сега изкарах книжка и можем да си хайманосваме двамата с Румен. Та плажът се намира в един голям парк в центъра на града, където има езеро. Част от ивицата е засипана с пясък, оградено е и водата е чиста. Има големи пръскачки/фонтани и изобщо за децата е чудесно. Румен полудя направо, защото до сега се беше плискал само в басейнчето в задния двор, а за него това беше крайно незадоволително Laughing
Обещах му да използваме всеки топъл ден и да ходим там, защото почти не остана до края на лятото.

Сега имаме малко обедна почивка и после сме на парти. Племенникът ми става на 3 днес и ще трябва да го отбележим подобаващо Simple Smile

# 36
  • Русе
  • Мнения: 7 791
Лого5ка, моите съболезнования   Flowers Rose
Скарлатината не беше ли с такива пъпки  newsm78. Много познато ми звучи  newsm78
Дано да се оправи бързо  Praynig

Wild Child, доста се чудих как така имате обедна почивка в 21.56 часа  Laughing
Да ви е жив и здрав племенника  Hug

# 37
  • Мнения: 343
Лого5ка, моите съболезнования за баба ти.
   

# 38
  • Мнения: 14 133
  bouquet Heart Eyes
Лого5ка, моите съболезнования Flowers Rose
Дано Крис поне да е добре и да не вдигне температура /ако е някаква шарка/.
Cry

# 39
  • София
  • Мнения: 15 215
Лого5ка, моите съболезнования!  Flowers Rose Flowers Rose
Миналия месец ходихме с мъжа ми и Иво да видим баба ми в селото, където живееше. Беше жива и -за нейните години-сравнително здрава. На следващия ден почина.  Sad По някакъв начин се радвам, че Иво можа да я види и се надявам да запази спомен за нея. На погребението не можахме да отидем по причина, която не е мястото тук да разказвам.  Cry Сега, в петък, ходихме с него на помена за 40-тия ден. Преди това също съм го водила на гроба на чичо ми. Говорили сме за смъртта. Обясних му, че хората умират и душите им стават звездички и ни гледат от небето. Дори и през деня-защото звездичките са там, на небето, но заради слънцето, което свети много по-силно от тях, не можем да ги видим. Но хората, които ни обичат, са там, горе, и ни гледат постоянно и ни обичат от небето. А телата остават заровени в гробчетата, но важното е, че душите им са живи. Иво много често иска да говорим за звездичките на починалите му прабаби и прадядовци и на чичо ми. Изобщо-този въпрос много го впечатлява и явно често разсъждава върху него, но засега го приема спокойно.  Confused

Вчера оставихме Иво при майка ми и баща ми на село. Бях го подковала много здраво. Най-добрите му приятели са при бабите си, няколко деца от групата му също се върнаха от ваканции при бабите и дядовците и той го приема по-нормално-като му казвам, че всички момченца на 5 години (а за него е много важно, че вече е на 5 и е голям) ходят при бабите сами, без майките и татковците.  Казах му и че като се върне ще е пораснал с цял един сантиметър и ще го премерим на динозавъра (на който отбелязваме с чертички колко е дръпнал). Изобщо-играх на струната "голямо момче". Не плака изобщо като си тръгнахме. Но в момента, в който минахме първите 10 метра с колата аз така ревнах, че направо не можех да си поема дъх.  Cry Малко преди София вече излях всичката течност, която можеше да се изцеди във вид на сълзи. Прибрах се и легнах-бях изтощена от реване. Crazy

# 40
  • Мнения: 14 133
Vivi, браво на порасналото 5-годишно момче!!!  Hug
Сякаш, ние родителите, по-трудно възприемаме от децата ни всички промени.  newsm78

# 41
  • Мнения: 1 102
Първите раздяли са много трудни, но после и децата и ние свикваме.
Арда от 1 седмица е село с баба и дядо, като тръгна аз едно хубаво се наплаках, но не пред него. В петък му направихме изненада и отидохме да го видим, много се зарадва. Като дойде време да си тръгваме ми беше едно свито че ще плаче подир нас, но за наше щастие един братовчед беше дошъл, който живее там и е бивш футболист, в същото време много се занимава с нашия и като почнаха да ритат топка, едвам дойде да ни целуне. И ни вика, хайде по-бързо че ние играем. Много ми олекна и този път и аз не плаках.

# 42
  • Русе
  • Мнения: 7 791
Алекс много рева тази сутрин като го оставих на градината  Sad. Скъса ми сърцето. Какво ли не ми обещаваше, много ме моли  Cry. За капак от тяхната група нямаше никои и той съвсем се вкисна. Все му повтарях че е голямо момче и не трябва да реве  но въобще не ме чуваше.
Сега ме гризе съвестта и се проклинам че не го вземах.
Уф  smile3518

# 43
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 705
Момичета, благодаря ви. Много сте мили и добрички.

Виви, гордея се с теб  Peace Най-накрая се престрашихте взаимно да направите сефтето. Повярвай ми, че за децата това е страхотно време да са с баба и деди, да сменят средата, ежедневния забързан ритъм и да са на място, където ще ги гледат като царчета.  Peace

Майка ми днес настоя другата сдмица пак да и закарам Крис и май ще се наложи, защото детската градина ще е затворена.

# 44
  • София
  • Мнения: 3 421
Виви, браво на теб Laughing , а детето ще се справи!

Една приятелка остави двете си деца с първият им братовчед(на 7г на 6г и на 2 г) при свекърва си.Всеки ден й се обаждали, че някой реве. Накрая се обажда тя и чува, че някой плаче и пита вече изморено - Е, кой сега плаче? Детето отговаря - Ами баба! hahaha

Та и ние така - ще чакам включване от майка ми.  За сега нещата са под контрол.

Логопедка, как е детето?

Общи условия

Активация на акаунт