"Първокласно" пазаруване :-)......

  • 32 889
  • 402
  •   1
Отговори
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
...За първокласници иде реч  Mr. Green

Отварям тази тема с идеята тук да споделяме кой от къде, за колко, кога е купил необходимите неща за първокласника в къщи  Grinning

Ние днес ще ходим за раницата и после ще ви пусна снимки.

Интересува ме от къде хубаво(с много чекмеджета или шкаф с чекмеджета и по възможност светлобежово на цвят) и не скъпо бюро?


Ето нашия списък за у-ще(118СОУ). Написала го е jd, аз само го преписвам  Blush :

1. Тетрадки
- с тесни и широки редове - 10 бр.
- с големи квадратчета - 10 бр.
2. Математика
- сметало
- линия
- триъгълник
- моливи 2 бр. НВ
3. Пръчици - 2 снопчета в 2 цвята
4. Принадлежности за изобразително изкуство
- блок №4
- водни бои
- четки: 2 тънки - плоска и обла
              2 дебели - плоска и обла
- флумастери
- пластилин
- дъска и ножче (пластмасови)
- гланцов блок
- лепило
- ножица (с тъпи върхове)
5. Показалка

Последна редакция: пт, 08 авг 2008, 12:50 от Гита Ог

# 1
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Хоп и ние тук.... Mr. Green
 Раница вече имаме,купихме и някоя и друга дрешка,маратонки...
 Все още нямаме нищо за първия учебен ден...
 Бюрото ни е уредено...
 Търсим хубав анцунг и тетрадки на Winx... ooooh!

# 2
  • София
  • Мнения: 8 931
И аз съм на вълна първокласник. Засега не съм купила много неща-раница, несесер (подарък), химикалки и малко дрешки, основно дънки. Иначе ще чакам родителската среща, за да се ориентирам какво ще искат.
За бюро-имаме едно на което седеше компютъра. Освободихме го и ще купя от офис контейнерите или с 3 чекмеджета или с 1 чекмедже и шкафче отдолу. При нас мястото е толкова ограничено, че просто нямам голям избор. Ако си търсиш бюро от масив, гледай по малките магазинчета, цените им са в пъти по евтини от големите вериги и можеш да си го поръчаш с твои размери.

# 3
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311

София Прес?

Слава Богу Уинкс манията не е навлязла у нас и от там, от където ще вземем раницата, ще са и тетрадките. Има с Барбита, принцесите на Дисни, Мечо Пух. За момчетата има с Карибски пирати, някакви други....

# 4
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 661
Цитат
Търсим хубав анцунг и тетрадки на Winx...

Подлеза на България и Гоце Делчев.Има хубава книжарница Peace

# 5
  • Мнения: 47 903
Купих раница и несесер Уинкс, бюро(Практикер), тетрадки с принцеси (40 ст. от скай сити),дрехи и подобни ще търся септември, когато тя се върне, или за РД, който е скоро.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Фантичка, вземи подвързии на Уинкс, има малки за тетрадки и големи за учебници, продават се в почти всеки магазин в който има Уинкс атрибути.
От миналата година и взех 2 раници, като нито една не иска да носи, цяла година ми надуваше главата за раница с колелца, поръчах и сега да видим колко ще я носи и нея.

# 7
  • sf
  • Мнения: 10 081
айде и аз тука,
бюро си имаме - от старите, само че го облепихме с фолио и стана като ново.
ще изчакам родителската на 10.09. и тогава ще пазарувам основно. Дрехи си има доста, та засега няма да бързма с тях.

# 8
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
На нас списъка ни го дадоха на предната род. среща, та от нас зависи само кога ще го изпълним  Laughing

И аз преди си мислих за раница с колелца, обаче се отказахме. Няма тя да носи, а ние. Отделно, че като реши да я сложи на гръб, ще си метне на гърба и всичката мръсотия от улиците с колелцата.

# 9
  • София
  • Мнения: 4 129
А има ли някъде тетрадки с широки и тесни редове и с квадратчета с герои от филмчета?
В Метро имаше само тетрадки за по-големи. Не ставаха за първокласници.

Аз исках да купя всичко за училище още сега, но осъзнах, че без списък няма да стане.
Има различни видове фулмастери - различни бройки. Няма как да разбера колко ще иска тяхната учителка.
Взех му химикалки, моливи, блокчета за апликации - тези с шарените хартии, раница, дрехи си поръчвам перманентно, обувки, гуменки, бели потници и тениски. Може би трябва да му взема още едни маратонки. Но засега има и може да е по-нататък.

# 10
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Stryper, точно там, от където ще вземем днес раницата, има тетрадки с тесни/широки редове и с квадратчета, които са с герои от филмчета. Младост 1 далече ли ти е? Иначе в нашия списък пише само "флумастри" без уточнение. За моливите само е написано да са HB. Направо ще копирам нашия списък(за 118-то у-ще). Все на някого може да е от полза.


Готово. Сложих в първия пост, за да се намира лесно.

Последна редакция: пт, 08 авг 2008, 12:51 от Гита Ог

# 11
  • Мнения: 7 831
Хайде и аз да се отчета  Wink.
Вчера пазарувахме - купихме стол за бюрото (бюро си има като част от секцията в детската), много се чудихме какъв да вземем. Детските ми се видяха лемави за това взехме хубав офис стол от Плесио, сив. Ходихме и до Джъмбо та го обзаведох с бельо и тениски за физическо, както и с канцеларски всякакви дреболии (бои, четки, моливи, скицници и т.н.), тетрадки, обаче нямаше за първолаци, та взехме от книжарницата на пазара Борово. Купих и много готин анцуг, както и дънки и няколко блузки, че е порасъл и почти нищо не му става. Раница и несесер взехме преди време. Гуменки си има и сега щтрапа с тях, та няма да купувам.
Остана да вземем маратонки и/или някакви по-дебели обувки, но това по-нататък.
Търся някаква ризка за първия учебен ден, нещо не много официално, но все пак без гадни апликации. Дайте идеи за магазини.

# 12
  • Мнения: 47 903
В Джъмбо има ли вече анцузи?
В Оринджа в Скай сити имаше тетрадки с мечо пух и принцеси за 1 класниците, на цена 40 ст., което не е много май.

# 13
  • София
  • Мнения: 39 723
Дияна има само несесер на Уинкс, с химикалки и моливи.
Мисля да взема подвързии на Уинкс. Има в нашата книжарница. Тениски й купих. Трябва да купя анцуг и маратонки.
Бюро няма. Ще й взема компютърно. Моето има два шкафа, ще й свърши работа подобно бюро.
За раница... може и утре да се разходим.

# 14
  • Мнения: 7 831
В Джъмбо има ли вече анцузи?
Не, взех от едно магазинче в Борово.

Общи условия

Активация на акаунт