Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 8 авг. 2008, 18:22 ч.

Какаово масло, начин на мазане?

• 128 607
  • 170
  •   1
Отговори
След дълго търсене успях да намеря какаово масло, което е под формата на сапун, на парчета. Искам да ви попитам, дали да го мажа директно (взимам парченце и от температурата на тялото се разтапя докато го мажа) или на водна баня да го разтопя? Колко ще седи втечнено? Дали да не го смеся с нещо (например розова вода или някакво друго масло, за да се нанесе по добре)? Благодаря предварително ...

Какаово масло

Използва се за: лечение на стрии, бръчки, придобиване на шоколадов тен.
Разтопява се от температурата на тялото и има приятен аромат.
Добри отзиви - ето ;
Kъде да го намерим?  
София
* Ремедиум на Графа - 100гр  - 15лв.  
* На Стамболийски - аптеката е на 10-та поликлиника, демек на втората спирка след пазара "Димитър Петков" (срещу Агенцията по Вписванията) - 50 гр. е 3.50 лв.
* Ремедиум в Изток. 100 гр. струват 7,01. В един черен плик е и вътре е на малки парченца.
* аптеката в CBA, Овча купел 1. Карат го по поръчка.100 гр. - 7,50 лв

Бургас
* Славейков(като застанеш с лице към Билла от дясната страна има една новопостроена сграда в която има магазини и накрая има аптека - там).

Варна
* Аптека Попова,ул. "27 - ми юли" 16- под БМС на центъра. 100гр е, 8,90лв.

Русе
*   аптека Николови
Велико Търново
* Mall of Tarnovo,аптека Аспида. 20гр - 2,10лв

Последна редакция: пн, 24 май 2010, 16:14 от AnMary

# 1
сготви го   chef

# 2
а дали в магазините за сапуни ще го има?нали там режат и може и да го има.на каква цена го взе ти и от къде?

# 3
  • Торонто
Колко ще седи втечнено?

Докато изстине отново до стайна температура.

# 4
Предполагам, че е същото като кокосовото.
Като си сложа малко на ръката и то вече се е разтопило.
Препоръчвам ви да ги държите в хладилник тези масла, тъй като аз миналата седмица така направих голяма беля.
От топлото цялото шише се беше разляло в шкафа  Blush

# 5
За плажно масло ли мислиш да го ползваш?
Преди години пробвах и с какаово масло - беше на бучки и го мажех директно на кожата. То се разтапяше от температурата на тялото и попиваше бързо. Колко ми е повлияло на тена - не знам, но определено пак си изгорях - аз винаги изгарям, независимо с какво се мажа.  Confused

# 6
Директно си го мажи.
Така процедирам с кокосовото.
Няма нужда да го смесваш с други неща, защото попива много добре, ако не е твърде много количеството. С розова вода няма как да го смесиш, практически е невъзможно.
С друго масло/масла е добра идея да се смеси, но на водна баня и на ниска температура, колкото и бавно да става, защото иначе се губят ценните съставки Peace

# 7
За плажно масло ли мислиш да го ползваш?
Преди години пробвах и с какаово масло - беше на бучки и го мажех директно на кожата. То се разтапяше от температурата на тялото и попиваше бързо. Колко ми е повлияло на тена - не знам, но определено пак си изгорях - аз винаги изгарям, независимо с какво се мажа.  Confused

Няма да изгаряш с Vichy - Capital Soleil  с фактор 60. Peace
Пекох се с него и въобще не изгорях след 10 дена плаж всеки ден по цял ден. И тен не хванах въобще. Laughing

# 8
Bibun, къде успя да го намериш? Praynig
Никъде не го открих Rolling Eyes

# 9
Мило, то вече никъде няма фактор 60, забраниха. Макс. е 50. Какаовото масло много го нищихме в една друга тема. Купува се от по -големите аптеки, особено ако бъркат на място медикаменти и мазила. Иначе не очаквайте то да ви предпази от слънцето - напротив, то го привлича. Така се прави бърз, шоколадов и нездравословен тен. Аз мажа директно от парченце върху кожата. Да го смесвам не си и помислям...

# 10
И аз директно го нанасям.То ми се топи в ръцете, за какво ти е на водна баня да го мъчиш.Вярно прави много хубав тен, но аз лично и без да ходя по плажове го използвам. Подхранва кожата и става като кадифе на пипане Simple Smile

# 11
Аз разтапям какаовото масло  на водна баня,но не го държа въобще на котлона а силно сгорещявам вода и в нея поставям чашата в която е маслото и го оставям,след около 5-10 мин.се е разтопило.След като стане течно го смесвам с масло от карите и жожоба.Използвам готовата смес за да си мажа тялото както на плажа така и след душ.Маслото от карите е с фактор 4,и трите масла се отразяват много добре на кожата-мека и гладка,а маслото от жожоба е нещо като естествен "консервант" в смисъл,че не гранясва и поради тази причина опазва и останалите масла с които е смесено.Готовото маслено кремче се сгъстява,но вече не е твърдо като сапун.
Когато го използвах на плажа не изгорях и не се обелих,но преди това вече имах лек тен,така че може би и това е изиграло роля.Използвам вместо крем за тяло след душ,кожата ми става като кадифе,попива добре,но малко бавно.Особенно добре се отразява и след плаж защото изключително добре подхранва,изсушената кожа.

# 12
Аз разтапям какаовото масло  на водна баня,но не го държа въобще на котлона а силно сгорещявам вода и в нея поставям чашата в която е маслото и го оставям,след около 5-10 мин.се е разтопило.След като стане течно го смесвам с масло от карите и жожоба.Използвам готовата смес за да си мажа тялото както на плажа така и след душ.Маслото от карите е с фактор 4,и трите масла се отразяват много добре на кожата-мека и гладка,а маслото от жожоба е нещо като естествен "консервант" в смисъл,че не гранясва и поради тази причина опазва и останалите масла с които е смесено.Готовото маслено кремче се сгъстява,но вече не е твърдо като сапун.
Когато го използвах на плажа не изгорях и не се обелих,но преди това вече имах лек тен,така че може би и това е изиграло роля.Използвам вместо крем за тяло след душ,кожата ми става като кадифе,попива добре,но малко бавно.Особенно добре се отразява и след плаж защото изключително добре подхранва,изсушената кожа.

Супер рецепта .. и аз ще си забъркам  Hug

# 13
Mного ви благодаря!
Намерих го много трудно, позната аптекарка от провинцията ми отряза 100гр. В София търсих навсякъде, знам че Химакс правят, но са се изчерпали количествата по фармацефтичните складове. Моето не разбрах даже на коя фирма е...

# 14
Мило, то вече никъде няма фактор 60, забраниха. Макс. е 50. Какаовото масло много го нищихме в една друга тема. Купува се от по -големите аптеки, особено ако бъркат на място медикаменти и мазила. Иначе не очаквайте то да ви предпази от слънцето - напротив, то го привлича. Така се прави бърз, шоколадов и нездравословен тен. Аз мажа директно от парченце върху кожата. Да го смесвам не си и помислям...

Може.  Peace
Моето Vichy 60 фактор го купих миналата година. Тази година не съм купувала нищо, понеже тепърва ми предстои морето.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт