Отговори
  • Мнения: 2 013
Някой може ли да ми обясни за какво иде реч точно в Южна Осетия. Кой е прав и кой е крив? И какво ще стане там?

# 1
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ужас ... Южна Осетия се е самопровъзгласила за независима от Грузия ...Грузия им обявяват война ... осетинците искат помощ от Русия ... руски самолети бомбандират  Грузия ... в момента бойните действия са затихнали, защото грузинците са окупирали всички обекти  Shocked

# 2
  • Мнения: 4 916
Грузия се опитва да провокира намеса на НАТО.
Грузинският президент снощи направил обръщение с призив да спре конфликта и само час по-късно грузинската армия подпукала столицата на Ю. Осетия. Южна Осетия незабавно иска помощ от Русия и така... война.
Сега, ако бъде последван прецедента с Косово, би трябвало да се даде независимост на Осетия, тъй като аргументите са същите. Обаче... Грузия не е Сърбия, т.е. съюзниците са други.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 508
Според мене, руснаците са се намесили, след като грузинците са обстреляли руски бази с техни миротворци.

# 4
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Обзор

http://www.focus-news.net/?id=n1016206

# 5
  • София
  • Мнения: 1 783
Има една хубава книга "Испанска балада", която се отнася са епизод от средновековната испанска история. Там пише, че при битки, с участието на християни, евреи и мюсюлмани, в петък се обявявало примирие, продължаващо до понеделник сутрин. после пак - пата/кюта.
Древните и по-малко-древните човеци са имали силно изразено чувство за чест и са уважавали противника си.
Не вярвам Олимпийските игри да поречат на съвременния политик да изравни със земята туй-онуй.
Олимпиадата отдавна не  е съзтезание на честта  и силата на характера. Както всичко останало е бизнес за много пари. Както  и войната.

# 6
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
http://www.focus-news.net/?id=n1016221  Shocked

# 7
  • Мнения: 7 837
Поне стана ясно, че руснаците и те не са първи умиротворители в позата си.

# 8
  • Мнения: 4 916


 Whistling
Ох, чакам да видя как един мармот завива шоколада.

# 9
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
още от Фокус :

Няколко хиляди жители на Южна Осетия пристигнаха в Русия през последните няколко дни поради ескалацията на грузинско-осетинския конфликт, предаде Интерфакс.

# 10
  • Мнения: 4 916
"Светът свикна, откакто Михаил Саакашвили е президент на Грузия от декември 2003 г. и официално от януари 2004 г. всяка година по това време (в края на юли – началото на август) Тбилиси да си избира един от двата субекта – Абхазия или Южна Осетия, чиито граници са подлагани на военни провокации и ескалиране на напрежението. "

от тук: http://www.focus-news.net/?id=f9831


Те хората си имали летни традиции, пък ние се притесняваме.

# 11
  • Мнения: 2 013
Етническите руснаци ли са мнозинство в Южна Осетия? Или това са грузинци с руски паспорти? Има някаква история с раздаването на руски паспорти там, която не ми е много ясна. Доколко сепаратизмът на осетинците справедлива кауза? (Не си падам по косоварите, но имаха някаква кауза в случая)
Мъча се да разбера кои са добрите. Руснаците по дифолт май са лошите, но искам да разбера защо.

# 12
  • Мнения: 4 916
Няма добри, но има губещи. Страдат малките хорица, които сега трябва да бягат от страната. Младите мъже вече са мобилизирани, ще трябва да преживеят ужаса на войната. За правителствата тези малки хора са просто статистика.

(Осетинците не са грузинци, не са и руснаци, но имат руски паспорти.)

# 13
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
те може да си се преселят в Русия  ... бежанци ... цяла Осетия

Ужас, този конфликт е от 89 год.  ooooh!

# 14
  • Мнения: 411
Осетинците са си осетинци.Искат си хората,имат право.Шчиптарите взеха Косова...защото са шчиптари,подозирам,че много скоро ще поискат и една друга територия.Вероятно ще вземат и нея.Тези хорица ,обаче в Южна Осетия,надали ще получат подкрепа от някой.

# 15
  • Мнения: 7 837
А има ли нещо в Осетия (не като територия), което може да поблазни червените генерали зад онова момченце в Кремъл?
Войни на добра воля не се водя, знаете.

# 16
  • Мнения: 4 916
Сетих се за един епизод от "Ваканции по най-ужасните места на планетата" - една от сериите беше снимана в Осетия. Водещият показа осетински окоп, в който 20-годишно момче си отбиваше редовната служба и всеки ден задраскваше по една чертичка на стената (така броеше дните, които му остават на тази служба). Това момче беше прекарало две години в дупката, на около 300 метра срещу грузински окоп, същата дупка като неговата, където всеки ден виждаше друго момче на същата възраст. Понякога се стреляли  Tired много тъжен епизод беше.

# 17
  • Мнения: 4 916
А има ли нещо в Осетия (не като територия), което може да поблазни червените генерали зад онова момченце в Кремъл?
...

Предполагам, че е същото, което е поблазнило Грузия и САЩ.

# 18
  • Мнения: 119
Отговори на много от въпросите за генезиса на конфликта.

South Ossetians want to join up with their ethnic brethren in North Ossetia, which is an autonomous republic within the Russian Federation.
Ethnic Georgians are a minority in South Ossetia, accounting for less than one-third of the population.


Южно-осетинците желаят да се присъединят към техните етнически събратя в Северна Осетия, която е автономна република в границите на Руската федерация.
Етническите грузинци са малцинство в Южна Осетия, наброяващи по-малко от една трета от населението.

# 19
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Вижте тук какво пише :

Подозират САЩ, че са подготвили удара в Южна Осетия

# 20
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Грузия поиска помощта на САЩ

# 21
  • Мнения: 7 837
Никаква дипломация няма в изказванията на Саакашвили.

Цитат
Това вече не е работа само на Грузия, това е посегателство над Америка, над нейните ценности, подчертава Саакашвили.
На това се смеят сигурно и в Белия дом и в Кремъл.

Интересно е интервюто с Нина Дюлгерова. Доста нови неща научих.

# 22
  • Мнения: 1 187
О да има - нефт... от там минават много апетитни пътища... всичко е пари

"Тази политически нестабилна зона, богата на нефт и газ, св … па и Китай."

Последна редакция: пт, 08 авг 2008, 21:04 от klamerche

# 23
  • Мнения: 4 916
О да има - нефт... от там минава и петролопровода ако не се лъжа

Да, имаше планове да се създаде дъга от съседни страни, която да изолира Русия и да намали значението й при доставките на нефт.

# 24
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Интересно е интервюто с Нина Дюлгерова. Доста нови неща научих.

Къде го чете ?

# 25
  • Мнения: 119
Virtually the only significant economic asset that South Ossetia possesses is control of the Roki Tunnel that links Russia and Georgia, from which the South Ossetian government reportedly obtains as much as a third of its budget by levying customs duties on freight traffic.
Няма нито петролопроводи, нито газопроводи според Уикипедиа. Въпросът е етнически, не икономически.

# 26
  • Мнения: 7 837
Зуи, Аргун е пуснала линк по напред

от тук: http://www.focus-news.net/?id=f9831


Те хората си имали летни традиции, пък ние се притесняваме.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 508

Саакашвили от самото начало е американска марионетка, те са го обучавали, те организираха и финансираха предизборната му кампания, те му диктуват вътрешната и външната политика. Сега ми е интересно, ще посмеят ли американците да си наврат вездесъщия нос и в този конфликт.

# 28
  • Мнения: 2 755
Нищо ново под слънцето. Поредната война, породена от икономически интереси.

# 29
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Цитат от друг форум :

Цитат
Имаше едно такова твърдение: оптимистите за бъдещето на света учат английски, песимистите - китайски и арабски, а реалистите - как се сглобява и разглобява калашник.

# 30
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
В сащ престоят избори, малоумното продължение на буш (Маккейн) губи, нужен е ясно посочен враг който да е заплаха за света, мира, демокрацията и каквото и да е там за да се обърне резултата .... да си спомним как при една криза от 2001 мобилизира америка и избраха най-удобния за военните корпорации ...
няма нищо ново под слънцето ...

# 31
  • Мнения: 106
Имам приятелка грузинка(бременна в седмия месец),тя е в австрия,според нея всичко се състой в това ,че Грузия иска да се присъедини към НАТО.Според нея в Южна Осетия няма нищо(в смисъл природни богатства),била е винаги грузинска територия и там са дошли заселници от Кавказ,който са изпъдили грузинците.После комунистите са ги разделили на 2 автономни републики(северна и южна) и на едно автономно място,за да могат по-лесно да ги контролират. Преди 16 години южна осетия е искала независимост,след това е имало примирие,но сега осетинците са започнали да нападат грузинските села,бомбандира ли ги и грузия се намесила и т.н. Сега Русия обстрелва всички стратегически места в Грузия,все още не в столицата,където са родителите на приятелката ми... Много ми е тъжно за хората там (грузинци и осетинци).

# 32
  • Мнения: 106
http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=536155
Руски бомбардировки са разрушили напълно грузинското черноморско пристанище Поти - главен пункт за транспортиране на петрол и природен газ от Каспийско море към западна Европа. Руснаците са се вживяли напълно в ролята си на мироопазваща сила в Ю.Осетия .

http://news.bbc.co.uk/2/hi/7550999.stm

май цялата работа е да се доведе до дестабилизация на Грузия!

# 33
  • София
  • Мнения: 1 508
Хайде де, Грузия си е седяла тихо и кротко, никого не е закачала  Rolling Eyes

Да беше мирно седяло, не би чудо видяло  Twisted Evil

# 34
  • Мнения: 5 103
Имам приятели грузинци , чиито семейства са там и хич не ми е весело, като слушам по новините.

# 35
  • Мнения: 5 288
Погледнете и руските новини, ще чуете мнения и на осетинци.

# 36
  • Мнения: 654
иска ми се традиции те да бяха това което са .
мисля че участниците на олимпиадата от тези страни трябва да бъдат отстранени

# 37
  • Мнения: 11 314
иска ми се традиции те да бяха това което са .
мисля че участниците на олимпиадата от тези страни трябва да бъдат отстранени
И аз съм на същото мнение. Не ме интересува чий грездей клати Саакашвили. Писна ми от недоклатени политици!

# 38
  • Мнения: 804
Погледнете и руските новини, ще чуете мнения и на осетинци.
Гледах ги и видях болницата, която е срината със земята. Доктори се опитваха да спасяваят живот в мазета...
И това в 21 век.
Оправдавам намесата на руснаците.

# 39
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
иска ми се традиции те да бяха това което са .
мисля че участниците на олимпиадата от тези страни трябва да бъдат отстранени

Цялата олимпиада трябва да бъде отстранена.
От Китай.

Всеки пък като видя надписа "Един свят, една мечта" и се сетя, къде е олимпиадата, тръпки ме побиват.

# 40
  • Мнения: 1 840
иска ми се традиции те да бяха това което са .
мисля че участниците на олимпиадата от тези страни трябва да бъдат отстранени

Цялата олимпиада трябва да бъде отстранена.
От Китай.

Всеки пък като видя надписа "Един свят, една мечта" и се сетя, къде е олимпиадата, тръпки ме побиват.


Защо?

# 41
  • Мнения: 804
Всеки пък като видя надписа "Един свят, една мечта" и се сетя, къде е олимпиадата, тръпки ме побиват.

Все по-често ме побиват тръпки....
От двойните ни стандарти,
от угодничеството и дупедавството,
от това че с всеки изминат ден губим частица от същността си.

# 42
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Маги, как защо?
Ти знаеш ли какво се случва в Тибет?

Въобще, нещо за Китай знаеш ли?

# 43
  • Мнения: 3 621
Има една хубава книга "Испанска балада", която се отнася са епизод от средновековната испанска история. Там пише, че при битки, с участието на християни, евреи и мюсюлмани, в петък се обявявало примирие, продължаващо до понеделник сутрин. после пак - пата/кюта.
Древните и по-малко-древните човеци са имали силно изразено чувство за чест и са уважавали противника си.
Не вярвам Олимпийските игри да поречат на съвременния политик да изравни със земята туй-онуй.
Олимпиадата отдавна не  е съзтезание на честта  и силата на характера. Както всичко останало е бизнес за много пари. Както  и войната.
Толкова точно казано

# 44
  • Мнения: 1 840
Маги, как защо?
Ти знаеш ли какво се случва в Тибет?

Въобще, нещо за Китай знаеш ли?

Честно казано, не зная, затова питам. Въобще не се заяждам, а наистина искам да зная. Ще ти бъда благодарна, ако ми обясниш.

# 45
  • Мнения: 7 837
Аз пък, като видях на откриването на Олимпиадата ефектните чадъри с детските лица, не знам защо се присетих, че това е една от страните, в която все още детския труд, се експлоатира без проблем.


Руснаците не ги оправдавам. Ще го ядат и те дебелия.  "Умиротворител" отдавна е мръсна дума.

# 46
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Един комунистически свят - една мечта ... те китайците и без това владеят света

Точно един познат ми разправяше вчера как се изумява на лицемерието на англичаните, които викат  Free Tibet и каза:
 "искам аз в Лондон да излезна с плакат Free NOrth Ireland"

# 47
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Ето, Маги:

http://www.dw-world.de/dw/article/0,2144,3218945,00.html
http://dnes.dir.bg/2008/03/16/news2777917.html
http://www.mediapool.bg/show/?storyid=142225

Разбира се, напълно възможно е да не споделиш възмутата ми:)
Ако ти стане интересно - ще намериш още много информация.

Последна редакция: нд, 10 авг 2008, 22:13 от Reza

# 48
  • Мнения: 804
"Умиротворител" отдавна е мръсна дума.
Е как няма да е, след като умиротворителите отдавна не умиротворяват, а се намесват само на места където имат интереси.  
Може ли някой да ми обясни разликата между Грузия и Югославия и защо в единия случай беше оправдано сриването на Белград а в другия осъждаме намесата на руснаците в Грузия. Не съм чувала в Косово да живеят американци, а в Южна Осетия населението е основно руснаци.

# 49
  • зад пънчето, под трънчето
  • Мнения: 127
иска ми се традиции те да бяха това което са .
мисля че участниците на олимпиадата от тези страни трябва да бъдат отстранени
Грузинската делегация е напуснала Олимпиадата, като мотив са изтъкнали желанието си да привлекат вниманието на света към войната в Ю.Осетия.

# 50
  • Мнения: 10
май цялата работа е да се доведе до дестабилизация на Грузия!

Всичко това започна самата Грузия!!!
Целия свят (без Русия) подкрепи Косово, защо сега не подкрепя Южна Осетия срещу Грузия? Ситуацията е една и съща.

# 51
  • Мнения: 1 840
Ето, Маги:

http://www.dw-world.de/dw/article/0,2144,3218945,00.html
http://dnes.dir.bg/2008/03/16/news2777917.html
http://www.mediapool.bg/show/?storyid=142225

Разбира се, напълно възможно е да не споделиш възмутата ми:)
Ако ти стане интересно - ще намериш още много информация.

Благодаря много!   bouquet
Отивам да чета.

# 52
  • Мнения: 7 837
Бабче, нали не смяташ, че целия конфликт е за 40 000-тина хиляди осетинци, пък били и те руснаци. Червен генерал и хуманизъм, са самоизключващи се понятия.

# 53
  • Мнения: 804
Бабче, нали не смяташ, че целия конфликт е за 40 000-тина хиляди осетинци, пък били и те руснаци. Червен генерал и хуманизъм, са самоизключващи се понятия.
За мен просто генерал и хуманизъм са самоизключващи се понятия.
Нямам пристрастия, просто правя сравнения, а и видях един сринат със земята град.
Видях и обикновени хора загубили всичко, които са обстрелвани докато се опитат да се евакуират...

# 54
  • Мнения: 1 840
Войната е много страшно и метежно явление. Преди няколко дни препрочетох за втори път книгата "На западния фронт нищо ново" на Ремарк. Толкова е въздействаща, удря направо в сърцето, едва ли някой може да остане безразличен пред ужасите на войната, показани през погледа на обикновения войник. Политиците създават конфликтите, но обикновените хора трябва да умират. Не помня кой беше казал, че няма добра война и лош мир - е много е прав.

# 55
  • Мнения: 2
Хора , има лека разлика между миро ОПАЗВАЩИ и миро НАЛАГАЩИ сили.
Русия е на мироналагаЩа мисия .

# 56
  • Мнения: 2 013
"Умиротворител" отдавна е мръсна дума.
Е как няма да е, след като умиротворителите отдавна не умиротворяват, а се намесват само на места където имат интереси.  
Може ли някой да ми обясни разликата между Грузия и Югославия и защо в единия случай беше оправдано сриването на Белград а в другия осъждаме намесата на руснаците в Грузия. Не съм чувала в Косово да живеят американци, а в Южна Осетия населението е основно руснаци.

Аз започнах темата, защото не ми беше много ясна цялата история в Грузия и Южна Осетия (въпреки че мъжът ми се опита да ме образова и ме мъчи между ББС и руски телевизии). Оттогава обаче си изясних едно нещо - в Южна Осетия не живеят руснаци, а кавказци - осетинци, които получават безпроблемно руски паспорти. Тези осетинци са заселени там в някакъв момент от историята (нали Сталин местеше големи групи хора както му падне) и така грузинците са станали малцинство.
Не ми стана много ясно защо стравняваш нещата с Косово и СР Югославия през 1999 г. Аз този конфликт добре го познавам, живях даже в Белград под бомбите известно време. И Белград не беше точно сринат. А Югославия тогава отказваше да възстанови истинската автономия на Косово, а Слобо (мир на праха му) доста добре безчинстваше в Косово. И добре помогна на албанците да си постигнат каузата - независимост.
Още не ми е 100% ясно какво става в Южна Осетия, но ми се струва логична една хипотеза (може и да бъркам, де) - че това е договорена по някакъв начин война - Грузия да си ходи в НАТО, а цената да е отказ от Южна Осетия. Която, както се оказва, е миниатюрна, без никакви ресурси и въобще там нещата са "въпрос на чест" и "показване на мускули". Хем Мечката (Русия) доволна, че няма да пусне Грузия без бой в НАТО, хем Грузия ще е "направила всичко възможно" да запази територията си, която е 29 пъти по-малка от България.

# 57
  • Мнения: 106
Защо мислите ,че Грузия е започнала конфликта? Русия като мироопазваща сила се е наложила понеже е помогнала за споразумението със Северна Корея.(защо не се еналожил някой наистина неутрален?) Руски паспорт не е толкова лесно да се вземе ( а всички осетинци 2/3 от населението ги притежават). Осетинците са нападали грузински села.Живеят на грузинска територия.(ами ,ако в България се отцепят няколко града с малцинства и се обяват за независими,ще мислите ли по същия начин?) След като при руснаците им е по хубаво защо не са отишли там?Нали имат паспорти,какво им пречи.В Русия в момента няма демокрация, всичко е на мафията,Путин казва еди кои си е президент и няма опозиция. Мъжът ми беше в Русия преди няколко месеца  - просто не е за вярване какво се разиграва в парламента им.За мен в момента петролната руска мафия иска да сложи ботуша си в Грузия. Защото Грузия тъкмо си пое глъдка свеж въздух и малко се стабилизира и темповете на развитие според световната банка бяха много обнадеждаващи и защото плановете и за бъдещето и са против Русия . Не случайно със започването на атаката се регистрираха навсякъде хакерски атаки срещу грузинските официални сайтове.(като в Чечня) Всичко е отдавна планирано, нека не се заблуждаваме ,че Русия е мироопазваща сила!

# 58
  • Мнения: 30
 Някой беше казал ,че Русия ще го яде напукан и дебел или нещо от този род!Искам само да питам кой ще се опре на Русия?Защо повечето от вас направо се нахвърлиха върху братушките,хората си  имат  интерес и работят по него!Проблем аз не виждам.Обаче виждам проблем в лицето на Вашингтон.Защо Америка си мисли ,че като каже: ,,СПРЕТЕ БОМБИТЕ!'' Москва ще ги прекрати.Не беше ли Грузия страната която буквално си подписа смъртната присъда ,като обяви война на Русия?Америка защо се намесва?Тя няма работа даже и в Европа ,но се меси там където не й е работата.И докато всички нападате Русия и т.н. Америка тихо и кротко ще си завземе света!Силни думи ,но е така ,Вашингтон няма работа нито в Европа ,нито в Азия ,нито където и да е било.Америка се мисли за много силна и велика ,но не е така.Буш се мисли за велик ,в Америка е демокрация ,но мисля ,че е много добре прикрит комунизъ/ам.
 Докато се чудим какво става с така наречената ,,Смешната война'' 2-ра част ,защото в историята  на света  това е втората такава война ,Русия може би ще си съвземе Южна Осетия или Грузия.Американците само говорят ,а са страхливи като мишки. В никакъв случай не обвинявам Вашингтон ,нито Москва или Тибиси ,обвинявам оправляващите.
    По време на Олимпиадата войните уж спират
 Някой път ми се е искало да повярвам ,ама не.В Ирак и Афганистан би трябвало да спрат ,ама ето не спират.Щом се отнася за Китай там си е чист комунизъм ,а щом се отнася до експлатация на детския труд ,аз не виждам проблем ,нито пък Пекин.Не позволяват никой да им се меси и те не се месят на никой!Света само може да гледа учудено или възмутено или просто да завижда на какви основи само Китай си знае!
  В крайна сметка за мене виновни няма!Има само губещи!!!

# 59
  • Мнения: 7 837
Имайки предвид, как приятно си побърбориха Путин и Буш на откриването на Олимпиадата, е ясно, че нито на единия му пука за Грузия, нито на другия.
Ясно е, че проруските настроения тук са силни. Но, осирането си е осиране, било руско или щатско. От тук нататък и за двете "велики сили", ще е валидно - Присмял се хърбел на щърбел.

# 60
  • Мнения: 11 314
Oще по-ясно става тази сутрин, че цялата дандания е пак заради нефта! ooooh!
В петък борсите затвориха на нива 125 $ за барел, а тази сутрин - хоп 126,40$ (коментарите навсякъде са, че цената скочила точно заради конфликта там и вероятното? забавяне на доставките на нефт от Каспийско море)
Иди ми разправяй, че било етнически конфликт. Whistling

# 61
  • Мнения: 3 621
Иди ми разправяй, че било етнически конфликт. Whistling
Ами в наше време вече няма етнически конфликти, всичко е икономически интереси

# 62
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650

Ето малко мнения от Русия за войната ...
http://vip.subscribe.ru/quest/274

и либералното руско радио на Ясина ...
http://www.echo.msk.ru/

Ходих на лекцията и в Червената къща, много интерсени неща каза ...

Цитат
Ирина Ясина е икономист по образование и журналист по призвание. Вице-президент на фонда "Либерална миссия" и програмен директор на фонд “Отворена Русия” (създаден от Михаил Ходорковски) до неговото принудително закриване от страна на руските власти през 2006 г.

# 63
  • Мнения: 7 837
Oще по-ясно става тази сутрин, че цялата дандания е пак заради нефта!

И заради предстоящо възлагане на поръчки за бъдещи сондажи.

# 64
  • Мнения: 106
Едмънд Мълет, помощник генерален секретар на ООН по въпросите на мироопазващите мисии, съобщи пред Ройтерс, че тази вечер ще обяви пред Съвета за сигурност, че руски военни части са напуснали сепаратистките райони и се намират на грузинска територия. "Това са бойни части, а не мироопазващи сили", посочи Мълет.
...
"Руснаците ни обясняваха, че железопътните войски, които бяха вкарани в Абхазия преди няколко месеца, са там с хуманитарна мисия. Сега знаем истината - тези подразделения са възстановявали жп линиите, за да може по тях да се доставят оръжие и боеприпаси за организирането на военното нахлуване", каза помощник държавният секретар на САЩ Матю Брайза в Тбилиси, цитиран от Ройтерс.
...
 Пред нас е опит за окупация на цяла Грузия. Подречтавам, не на Абхазия или на Осетия, а на цяла Грузия. Те имат намерение да сменят властта и ориентацията на страната. И за всичко това са се готвили отдавна", каза още Саакашвили
http://dnevnik.bg/show/?storyid=537065

Според мен Америка също печели от високите цени на петрола, значи войната в Кавказ ще продължи ...
Всичко ,което се случва е един ужас. Господ да е на помощ на горките хора там  Praynig

# 65
  • Мнения: X
Мисля си, че всичко е съгласувано между Великите сили. Без съгласието на САЩ и другите големи, Русия едва ли би почнала такава офанзива. Другото са приказки за замазване на очите.

# 66
  • Мнения: 5 288
nkolentsova, защо не напишеш и затова, какво направиха грузинците в последните дни в Южна Осетия? За почти унищожена столица - Цхенвали, за изравнени със земя десет осетински села с мирни жители. Затова, как биват изгаряни живи хора, как майки с деца биват прегазени с танкове. За наемници - чернокожи грузинци, грузинци- украинци и грузинци-латвийци. Затова, как след като биват убити възрастни, отвличат децата. Дай и линк с последното интервю със Саакашвили, как е побегнал, уплашен от собствени бомбардировачи, атакуващи Осетия.

Последна редакция: вт, 12 авг 2008, 08:00 от valeria1

# 67
  • Мнения: 4 916
... Дай и линк с последното интервю със Саакашвили, как е побегнал, уплашен от собствени бомбардировачи, атакуващи Осетия.


 hahaha
Аа, това беше много яко, заслужава да влезе в историята на пропагандата как НЕ трябва да се излага един държавен глава. Гледах го Евронюз, но след това не го пуснаха повече по никоя ТВ, явно са усетили сценария.

# 68
  • Мнения: 7 474
В Осетия живеят 90% руснаци, нормално е да се намесят  Confused
Жалко, че загиват толкова хора  Confused

# 69
  • София
  • Мнения: 1 508
Освен това, Русия първо е помолила ООН да се намеси, и едва след като те нищо не са направили, се е намесила директно в конфликта.

# 70
  • Мнения: 106
Валерия аз не съм против осетините,защо грешно тълкуваш думите ми? Съчувствам както на тях ,така и на грузинците в момента.Може би трябва да повторя:
"За мен в момента петролната руска мафия иска да сложи ботуша си в Грузия"

Няма нужда да доказваме тука къде има повече зверства и къде са са повече мъртви!
То е ясно ,че Саакашвили също има своята политическа изгода!

Ето и нещо за четене.Един много информативен сайт за зверствата на гебистите в Абхазия и за етническите прочиствания там с руско благословение срещу грузинци: http://www.abkhazeti.ru/

# 71
  • Сливен
  • Мнения: 1 022

"За мен в момента петролната руска мафия иска да сложи ботуша си в Грузия"


Руската в Грузия ...
Американската в Иран ....
Преди е била земята ...
Сега петролът е на мода,
след това ще дойде водата ...
После друг ресурс ...

Нищо ново под слънцето от хилядолетия насам.... Confused

# 72
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Грузия поиска помощ и от България.
В едно то сутрешните предавани тези дни имаше интервю с военния министър,някой гледал ли е сутрешния блок?

# 73
  • Мнения: 104
Знам, че темата не е никак смешна, но не мога да се въздържа и да не ви пусна едно мнение на американка по въпроса.
http://64.233.167.104/search?q=cache:UgWOgw-udKEJ:answers.yahoo. … mp;cd=1&gl=us


За неразбиращите английски на кратко (ако има такива, иначе ме извинете, че обяснявам): Някаква жена от щата Джорджия пише, че чула по новините, че има танкове в Джорджия (на англ. Грузия също е Джорджия), но тя не вижда руснаци никъде, нито чува нещо и пита дали трябва да се притеснява...  Simple Smile

# 74
  • Мнения: 4 916
Знам, че темата не е никак смешна, но не мога да се въздържа и да не ви пусна едно мнение на американка по въпроса.
http://64.233.167.104/search?q=cache:UgWOgw-udKEJ:answers.yahoo. … mp;cd=1&gl=us


За неразбиращите английски на кратко (ако има такива, иначе ме извинете, че обяснявам): Някаква жена от щата Джорджия пише, че чула по новините, че има танкове в Джорджия (на англ. Грузия също е Джорджия), но тя не вижда руснаци никъде, нито чува нещо и пита дали трябва да се притеснява...  Simple Smile

 Laughing Горката жена... какво ли е преживяла, когато е чула, че руснаците напредват в Джорджия.

# 75
  • Мнения: 104
И аз това си помислих Simple Smile дали пък няма в щатската Джорджия да настане паника?  Laughing Да вземем да питаме американските мами как са Simple Smile

# 76
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Предложили сме си услугите в Европейския парламент,Бургас да бъде главен пристанищен център за пренасяне на хуманитарни помощи за Грузия.

# 77
  • София
  • Мнения: 221
Следях коментариите само по руските новинарски канали. Много бързо се научихда не вярвам на инфото на американците.Но запомних войната
1 с невинните жертви
2 с осетинки които пекат хляб и го носят на руските воиничета
3 с грузинския магьосник Саакашвили който виждайки високо летящ самолет , за част от секундата  се навря в кашон / не много голям/ Grinningи тези хора имат президент за чудо и приказ
А да забравих великия миротворец Саркози , които странно защо си пъха гагата винаги когато проблема вече е решен и обира лаврите..
та така жал ми е за руснаците, който загинаха...

# 78
  • Мнения: 10
Двама мои приятели-руснаци загинаха там, деца още, на по 18 години. Южна Осетия и Абхазия ще бъдат руски, защото там живеят руснаци и защото Русия иска това, а тя е велика сила, без никакво съмнение.
Някой питаше за приликата с Косово - ето каква е: Косово обяви независимост от Сърбия, Европейският съюз застана зад него и принуди Сърбия да приема положението. Южна Осетия и Абхазия обявиха независимост, Русия ги подкрепя и сега принуждава Грузия да се съобрази с това. Дали е правилно? А с Косово беше ли правилно...

# 79
  • Мнения: 113
Следях коментариите само по руските новинарски канали. Много бързо се научихда не вярвам на инфото на американците.Но запомних войната
1 с невинните жертви
2 с осетинки които пекат хляб и го носят на руските воиничета
3 с грузинския магьосник Саакашвили който виждайки високо летящ самолет , за част от секундата  се навря в кашон / не много голям/ Grinningи тези хора имат президент за чудо и приказ
А да забравих великия миротворец Саркози , които странно защо си пъха гагата винаги когато проблема вече е решен и обира лаврите..
та така жал ми е за руснаците, който загинаха...

през цялото време на конфликта бях в Русия и гледах само руски новини... слушах коментарите на хората и четях какво се пише по вестниците... когато се прибрах, прочетох стари наши вестници... разказаха ми и какво се е говорило по нашето ТВ.. имам чувството че иде реч за два различни конфликта  Naughty

# 80
  • Мнения: 2 375
Сигурно повечето сте го видяли, но за тези които не са http://www.videostono.com/youtube/WyVuGYwNhd8/Saakashvili-ate-his-galstuk
 Някой тук писа за руския парламент, а защо толкова бързо забравиха всички за скандалните заявления на Окруашвили, който заяви, че Саакашвили му е поръчал убийството на бизнесмена Бадри Патаркацишвили. За загадачната смърт на грузинския примиер министър Зураба Жвании. След всички тези тежки обвинения, Саакашвили продължава да бъде президент, сякаш нищо не е било.
 Тук можете да прочетете подробно. http://www.rg.ru/2007/09/27/georgia-kompromaty.html  Naughty
 Не е ли странно, че неотдавна свален от собственния си народ грузински президент, след проведените "демократични избори" отново е на власт?!

Последна редакция: вт, 02 сеп 2008, 12:53 от natia

# 81
  • София
  • Мнения: 221
Следях коментариите само по руските новинарски канали. Много бързо се научихда не вярвам на инфото на американците.Но запомних войната
1 с невинните жертви
2 с осетинки които пекат хляб и го носят на руските воиничета
3 с грузинския магьосник Саакашвили който виждайки високо летящ самолет , за част от секундата  се навря в кашон / не много голям/ Grinningи тези хора имат президент за чудо и приказ
А да забравих великия миротворец Саркози , които странно защо си пъха гагата винаги когато проблема вече е решен и обира лаврите..
та така жал ми е за руснаците, който загинаха...
през цялото време на конфликта бях в Русия и гледах само руски новини... слушах коментарите на хората и четях какво се пише по вестниците... когато се прибрах, прочетох стари наши вестници... разказаха ми и какво се е говорило по нашето ТВ.. имам чувството че иде реч за два различни конфликта  Naughty
ами нормално, нашите богове на които се кланяме сега са хамерикански, и хаврУпеиски, та каквото те кажат това се говори по новините.та най.важнотото е да покажат великия миротворец и любовник  унгарско-френския евреин падащ си по манекенки Саркози. тя истината винаги има две страни, но чак пък такова изопачаване. И видиш ли сега ЕС ще скача срещу Русия, ами да скочат де...ама не би....смешно и тъжно.

# 82
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Малка тема за размисъл относно представянето на новините около този конфликт:

Наскоро гледах един репортаж по руската тв (признавам си - русофил съм, можете да започнете да ме оплювате и мен). Та там разказваха следното: има една телевизия, която излъчва руски новини в Европа (Раша ТВ или нещо подобно, в БГ-то не съм я виждала по кабеларките). Неин кореспондент снимал по време на бомбардировките в Цхинвали и излъчил кадрите в тази телевизия. Какво било учудването му на следващия ден, когато видял собствения си репортаж по BBC или CNN (не помня точно) от името на друг кореспондент и с надпис "Руснаците бомбардираха Поти" !!!! 

# 83
  • пак там
  • Мнения: 2 885
[тя истината винаги има две страни, но чак пък такова изопачаване. И видиш ли сега ЕС ще скача срещу Русия, ами да скочат де...ама не би....смешно и тъжно.

Не посмяха да скочат Simple Smile Казаха, че лекичко ще се поскарат на Русия и ще я помолят да не прави повече така Simple Smile

# 84
  • София
  • Мнения: 221
[тя истината винаги има две страни, но чак пък такова изопачаване. И видиш ли сега ЕС ще скача срещу Русия, ами да скочат де...ама не би....смешно и тъжно.

Не посмяха да скочат Simple Smile Казаха, че лекичко ще се поскарат на Русия и ще я помолят да не прави повече така Simple Smile
голям смях , и как ще скочат , ами кранчето-гледай тогава сеира на т.н  преуспели европеиски държави.Мн. ч . е много уместно щото е много удобно да лежиш на стари лаври. Мен пък ме инересува къде скочиха сателитните на Рс д-ви  да бъдат самостоятелни. Като гледам на какъв хал с а Украйна, Белурус, Молдава..и тн. и т.н...

# 85
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Мен пък ме инересува къде скочиха сателитните на Рс д-ви  да бъдат самостоятелни. Като гледам на какъв хал с а Украйна, Белурус, Молдава..и тн. и т.н...

Украйна и Молдова - те са ясни, ама Беларус застанаха с Русия.

# 86
  • Мнения: 27
az се питам кои печели .руснаците печелят наи -малко. знаи ли някои за някои нефтопровод. в раиона да минава от там?

# 87
  • Мнения: 2 375
Мисля, че там има военни съоръжения, построени още при комунизма от руснаците. А сега Саакашвили, който е човек на Буш, иска руснаците да се махнат и да дойдат на тяхно място американски военни бази. Вчера Путин каза, че защо ли хуманитарните помощи за Грузия, се доставят на военни кораби! И в черно море са събрани около 10 кораба. Все по-често се чуват думите "трета световна", да не дава Господ. Тези американци имат лошия навик да се месят навсякъде, но този път с Русия удариха на камък. Това не е някоя малка държавица, която ще им играе по-свирката!

# 88
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Грузия по принцип в последните години се явява доста голям дестабилизатор на мира в района. През нейните граници минават бойните групи на чеченците и техните арабски помощници, също там те се крият след терористичните акции. Освен това оттам минават и голяма част от маршрутите на наркотици (също в голяма част съпътстващи въпросните бойни групи). Грузия се отнася доста агресивно към опитите на руснаците да ограничат тези набези, защитава терористите и наркопласьорите, така че вероятно и това си изиграва голяма роля в този конфликт. За икономическите интереси - имам някои предположения, но не съм особено добре запозната с фактологията, така че не искам да се излагам с посредствени обобщения. Но сигурно има и такива.

# 89
  • Мнения: 97
Грузия си намери това, което си търсеше.

# 90
  • Мнения: 335
Часовникът на Буш, дето го свиха албанците от Косово, докато се ръкуват с него, бил с една стрелка.
Щото, според Джордж, с втора е прекалено объркващо.

Страхотен диспут, да не казвам дискурс и за проблема в тази тема  Laughing.
Етнически ли бил конфликтът или икономически.
Щото, ако е военно-стратегически, вече е прекалено объркващо.

ПП Стратегическите интереси на САЩ все пак са във всяка точка на планетата.
Програма гонят, нов световен ред. Обявили са го хората.
А няколко международни наблюдателки тука се изненадват, че всички са наясно с това.
И се потят като кореспондент на СиЕнЕн от гореща точка над "руската заплаха", "руската агресия", едно-друго.

Колко по-лесно е да си извадят картата на света. Стига да не им е прекалено обърващо с всичките тези държави освен САЩ...


Последна редакция: чт, 04 сеп 2008, 09:50 от Холограма

# 91
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Часовникът на Буш, дето го свиха албанците от Косово, докато се ръкуват с него, бил с една стрелка.
Щото, според Джордж, с втора е прекалено объркващо.

Страхотен диспут, да не казвам дискурс и за проблема в тази тема  Laughing.
Етнически ли бил конфликтът или икономически.
Щото, ако е военно-стратегически, вече е прекалено объркващо.

ПП Стратегическите интереси на САЩ все пак са във всяка точка на планетата.
Програма гонят, нов световен ред. Обявили са го хората.
А няколко женки тука се изненадват, че всички са наясно с това.
И се потят като кореспондент на СиЕнЕн от гореща точка над "руската заплаха", "руската агресия", едно-друго.

А колко по-лесно е да си извадят картата на света. Стига да не им е прекалено обърващо с всичките тези държави освен САЩ...




Много точно написано, ама не можеше ли с по-малко жлъч към съфорумчанките? Все пак не си ми правил досега впечатление на толкова ... да го кажем груб...

# 92
  • Мнения: 335
За женките ли говориш?
Махам го.

# 93
  • пак там
  • Мнения: 2 885
За женките ли говориш?
Махам го.

Аха Simple Smile Така е по-сладко Simple Smile Направо ми повдигна самочувствието Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт