Запис на тонове

  • 3 683
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 315
Мамчета колко пъти по време на бременността са ви правили запис на тоновете на бебчетата ви и в кои месеци. На мен до сега нито веднъж не са ми правени. Спомням си, че преди години, когато бях бременна с първото си дете ми правеха често (не си спомням колко често), а сега нито веднъж. Питам се само в Ловеч ли е така или и в другите градове. newsm78

# 1
  • Мнения: 145
Ако имаш предвид да слушаш тоновете на бебето го правим всеки път след шестият месец, но не са ми правили запис/ и при първата бременност/ Правили са ми запис само на 4Д видеозон , но там не се чува нищо

# 2
  • Мнения: 4 784
При всеки преглед, но ходех на частно. По здравната каса май два пъти имаш право.

# 3
  • Мнения: 46 437
Накрая на бременността, не помня 8 месец май беше.

Преди това само ехограф и доплер, което май си е същата работа  newsm78

# 4
  • Мнения: 2 334
При всеки преглед, но ходех на частно. По здравната каса май два пъти имаш право.

И аз така бях Peace

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Запис на тоновете ми правиха само в края на 9-ия месец.
Ехограф на всеки две седмици от 4-ия месец.

# 6
  • Мнения: 1 763
Запис на тоновете ми правеха, когато започнах да преносвам. Преди това  слушаха тоновете със слушалка, но не помня колко често и от кога, май от началото на деветия месец.

# 7
  • Мнения: 2 807
Тоновете (със запис) - от началото на 9-ти месец до раждането.
Добре е да се правят 2 пъти седмично по около 30 минути всеки.

# 8
  • Мнения: 1 367
Към края на бременността ми правиха запис на тоновете.Беше повече от веднъж,но за съжаление не се сещам колко пъти.И май си плащах.

# 9
  • Мнения: 253
Запис се прави в 9м. или ако има нещо подозрително в по ранен переод от бременноста.

# 10
  • Мнения: 1 080
Правиха ми като отидох да раждам чак!!!

# 11
  • Мнения: 261
Когато бях бременна първия път ме включиха на монитор, едва, когато отидох да раждам. Но тогава бях само една седмица в 9 месец.
Втория път - след като наближи термина, а бебето нямаше намерение да излиза. От тогава си имам 3 записа. На всеки 5 дни по един.
Запис се прави в 9м. или ако има нещо подозрително в по ранен переод от бременноста.
Точно така!

# 12
  • Мнения: 101
На мен за първи път ми направиха запис на 02.08 и то в АГ-то което ще раждам, през останалото време само на ехограф са ме гледали и Доплер

# 13
  • Мнения: 682
По време на женската консултация всеки месец слушаха сърчицето на Ива, а като влезнах в  деветия месец започнах да ходя на запис всяка седмица. Преносих с една седмица, през която ме викаха всеки ден за запис.

# 14
  • София
  • Мнения: 39 718
Към края на бременността, 2 пъти.

Общи условия

Активация на акаунт