За досадниците

  • 3 242
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 303
Как се справяте с досадните коментари на пенсионери,лелки,чичковци относно децата.
Моят син  на почти 2 год обожава да гони гълъби и крещи като бесен,наскоро беше подгонил пак една групичка.Една баба взе да ми вика с един възмутен тон-кажете му да остави гълъбите,тя им давала жито да ядат и въобще как може такова нещо,аз реших,че се шегува Laughing  стъписах се и й викам-дете е- и го оставих ей така нарочно да си гони гълъбчетата около нея при което тя едва ли не го изруга и му каза да се маха.Казах й да си гледа работата,но се засегнах,че някои може да има такова отношение към толкова малко дете..Явно тепърва има какво да видя още,дали не е най-добре да се правя на ударена и да не им обръщам внимание.Др път един пенсионер ми вика-извади го това дете от количта,нека да ходи и разни други подобни .Абе тия хора нямат ли си друга работа!?

# 1
  • Мнения: 40
От досадниците отърваване няма, така че просто ги игнорираш все едно не съществуват.За съжаление винаги се намира някой да дава акъл Naughty

# 2
  • София
  • Мнения: 4 999
Предлагам им те да поемат грижите и възпитанието на детето - моментално се изнасят от полесражението Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 888
Игнорирам ги или ако съм в настроение се шегувам с тях. Давам голяма свобода на децата си и не приемам мнения на досадници.

# 4
  • Мнения: 8 999
Изобщо не им обръщам внимание. Коментарите на непознати самотници, които си врат гагата, където не трябва, нямат никаква стойност за мен. Нито ме дразнят, нито ме карат да се замислям.

# 5
  • Мнения: 14 654
Никак, изобщо не ме интересува какво говорят разни случайни хора. Но разбирам жената, дето е направила забележка за гълъбите, защо трябва да бъдат смущавани за забавление на детето ти?

# 6
  • Мнения: 1 303
Никак, изобщо не ме интересува какво говорят разни случайни хора. Но разбирам жената, дето е направила забележка за гълъбите, защо трябва да бъдат смущавани за забавление на детето ти?

 ooooh! ooooh! ooooh! Горките гълъбчета, гладни остават, защото детето ми (на година и 10 м) искрено се радва да ги гони 5 минути. Да ти кажа болшинството от хората се умиляват пред такава гледка и се усмихват. Това е неговия начин да изрази радостта си от птиченцата и да им се порадва... И между другото повечето ходят по-бързо от него и литват само в краен случай...

Последна редакция: сб, 09 авг 2008, 12:57 от Ve$$elka

# 7
  • Мнения: 2 722
Не си хаби нервите за такива неща. Винаги ще има хора, недоволни от начина по който детето ти се забавлява. Аз си умирам от кеф като гледам възмутените погледи и слушам коментарите на бабите около блока за това, как децата ми шляпат в локвите след дъжд и се забавляват. Стига да не карат околните неволно да участват в мокрото им забавление, игнорирам забележките и си гледам живота.

# 8
  • София
  • Мнения: 44 041
И моя много обича да ги гони, обикновенно го оставям, но ако в това време, някой друг ги храни или самия ми син им е дал да хапват нещо и те докато ядат тръгне да ги гони - спирам го естествено. Обяснявам му, че когато ядат животните и хората не се закачат и не се играе с тях, а се оставят за малко на мира докато слвършат и т.н.....
все пак и те са живи същества, игрите са игри, но когато животно или човек спи или яде и пие, не се закача....

ако наблизо има други гълъби - пренасочвам вниманието му към тях, ако не просто правим нещо друго...


А за разните там коментари, що се возел в количка и т.н...подминавам ги без да се трогвам.

# 9
  • Мнения: 4 784
Ох, аман от коментарите и да си призная честно, рядко се удържам, колкото и да не ми се иска, да отвърна  и аз по същия нагъл начин. Истината е, че не трябва да им обръщаме внимание.

# 10
  • София
  • Мнения: 17 591
Хм, таз бабка сигурно щях яко да я сдъвча...

# 11
  • Мнения: 1 763
Ами опитвам се да не обръщам внимание, но понякога идват при мен и започват да ми викат "Направи това така, това иначе" и аз съм по-груба и рязка, отколкото когато и да било през живота ми. Една бивша комшийка пенсионерка беше се протегнала да му вади биберона от устата, за да не свиквал с биберон. Е как да не им крещиш на такива! Тази баба с гълъбите явно си е търсила повод да се заяжда. Едва ли е мислила, че детето ти ще успее да хване някой гълъб или ще му изяде житото.

# 12
  • И тук, и там, навред....
  • Мнения: 755
Такива хора - колкото искаш! ooooh!
Аз уж не им се връзвам и не им обръщам внимание, ама ми се вдига яко адреналина и усещам, че вътрешно страшно се вбесявам! #Cussing out Даже такива случки ги мисля с дни.... Но вече съм си обещала, че хич няма да ми пука от хора, на които им липсват емоции в живота и са тръгнали да се занимават с  разни поучения на малки деца и особено на родителите им! #2gunfire

# 13
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
За досадниците - когато съм спокойна не им обръщам внимание...
обаче като ми е нервно нещо - направо ги посичам с две думи.  Twisted Evil

# 14
  • Мнения: 14 654
ooooh! ooooh! ooooh! Горките гълъбчета, гладни остават, защото детето ми (на година и 10 м) искрено се радва да ги гони 5 минути. Да ти кажа болшинството от хората се умиляват пред такава гледка и се усмихват. Това е неговия начин да изрази радостта си от птиченцата и да им се порадва...

Е, ако някой те подгони докато ядеш приятно ли ще ти стане? Изобщо в случая бабата си е била напълно права, можело е да я осатвите да си нахрани гълъбите. Защо желанието на детето ти да е по-важно от нейното? Все някога трябва да го научиш да се съобразява с останалите.
Има идиотки, дето се умиляват като децата им ловят пепрудки и скакалци, ами радват се, или докато кършат клоните на дърветата и брулят листата им.

Общи условия

Активация на акаунт