Температура, зъбки.Спешно!!!

  • 1 630
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 255
Здравейте момичета,от снощи Филип е с T 38.4 .Oт преди седмица има леко разтройство и вечер е адски неспокоен.През деня все се мръщи често ми отказва ядене , а той по принцип си хапва.
Днес сутринта му погледнах венците ами те са един пръст дебели и червени.Заведохме го на дежурен педиатър в 18 ДКЦ.Господина ми вика , че от зъби не се вдига температура и не се зачервява гърлото, а доколкото знам и съм чувала повечето деца вдигат Т и то някои доста висока.Изписа ни антибиотик и хексалгин ,  и каза че освен че гърлото било зачервено ами имало и секрет който се стичал към него.
Споделете моля ви вашите дечица как са били при поникването на зъбките!!!Само да уточня , че аз забелязвам горните венци където се очаква да пробият резците да са подути.Всъщност ние имаме само два долни резци и чакаме всички останали.

# 1
  • Мнения: 46 484
Никакви симптоми не е имала, когато й никнеха зъбите.

Идете при друг лекар и ако прецени, пуснете изследвания, не давай антибиотик без диагноза Crazy

Според мен е най-обикновен вирус. Бързо оздравяване Peace

# 2
  • Мнения: 2 478
Такава висока температура не е вдигал,при все че има вече 12 зъба.
Но и това зачервено гърло.По вероятно е да е вирус.
Направете абиограма преди антибиотика.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Вдигането на висока Т няма нищо общо със никненето на зъби. Просто тогава имунната система на детето отслабва и организма е по-податлив на вируси.
От зачервено гърло децата вдигат много бързо висока Т.
Сина ми беше преди да заминем за морето с Т от зачервено гърло. Оправи се на 4-ия ден само с температуропонижаващи лекарства и след постоянни консултации с педиатъра му. Не се наложи да му давам АБ.

Последна редакция: сб, 09 авг 2008, 11:55 от riri_tol

# 4
  • Мнения: 5 940
Според мен  няма пряка връзка между температурата и зъбите. Първите осем зъба на сина ми ги откривах съвсем случайно. Последните два изникнали се появиха веднага след като изкара един отвратителен вирус с лека температура и разстройство. Предполагам, че  през  периода на никнене на зъбите му е бил отслабнала естествената имунна защита и е бил по-податлив към вирусни инфекции.

# 5
  • Мнения: 1 763
По принцип има някаква логика, ако е възпален венецът, детето да вдигне температура от възпланието. На моето дете не се е случвало, но той има само 3 зъба. Виж, със зачервеното гърло не виждам каква може да е връзката.

# 6
Тази Т не е от зъбите ,скоро искарахме вирусна ангина със същите симптоми както описваш и това съвпадна с поникването на 2 зъба.Както са ти писали при поникването на зъбите отслабва имунната система и децата са податливи на всякакви инфекции.Ние пихме Суметролим и за 3-4 дни се оправихме.

# 7
  • Мнения: 26
Здравейте и от мен.Малката ми дъщеря също вдигаше висока температура при поникването на всеки зъб.Помня как по цяла нощ не спях,защото я вдигаше за минути.В такива моменти я вкарвах в банята и с вода близка до температурата на детето я обливах.Доста пъти направо с дрехите съм я мокрела.Дано тава да е малко успокоение за теб,защото не само вие сте така и дано да съм ти помогнала.В момента мойта племеница е така.Успех.

# 8
  • Мнения: 8 505
Дъщеря ми вдигаше висока Т при никненето на някои зъби-дори малко над 39*.И въпреки че доста хора (включително и лекари) казват,че толкова висока Т не може да е от зъби,няма как да се съглася с тях,при положение,че е нямала хрема,зачервено гърло и какъвто и да е друг признак на болест.Само Т.

# 9
  • Мнения: 255
Благодаря ви за отговорите

Последна редакция: нд, 10 авг 2008, 20:12 от Fane

# 10
Zdravete!Ako moga da vi bada ot polza s opita si na moqta porasnala ve4e da6terq-14 godini.A sega sam 6tastliva,4e 4akam beb4e.Ta tova mi goza moqta pediatarka predi godini za da6terq mi.Kogato ima podoben problem,se slaga v malka 4a6ka savsem malko rakiq i edin aspirin.S 4isti raze,potapqte edin prast v rakiqta i majete venzite na deteto.Zadaljitelno i ve4er predi san.Pomagalo mi e.Uspex!!

# 11
  • Мнения: 1 303
Zdravete!Ako moga da vi bada ot polza s opita si na moqta porasnala ve4e da6terq-14 godini.A sega sam 6tastliva,4e 4akam beb4e.Ta tova mi goza moqta pediatarka predi godini za da6terq mi.Kogato ima podoben problem,se slaga v malka 4a6ka savsem malko rakiq i edin aspirin.S 4isti raze,potapqte edin prast v rakiqta i majete venzite na deteto.Zadaljitelno i ve4er predi san.Pomagalo mi e.Uspex!!
В никакъв случай аспирин!!!Температура и други нераположения не са на 100% свързани със зъбоникненето,а по-скоро може да са съвпадения.Щом детето има такива оплаквания се води на лекър,а не с лека ръка да се каже-от зъби е.Понякога никненето на зъбите  отслабва имунитета и води до по-лесно разболяване,при което се вземат съответни мерки Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 387
Моята  дъщеря не е извадила нито един зъб досега без температура и то висока. Освен температурата спира да яде, буди се и плаче по 100 пъти на нощ., кисела е и мрънка непрекъснато и всичко това продължава по 10-тина дни Четох в един друг форум и от там реших да и давам хомеопатичното Калкарея фосфорика ( не съм сигурна точно ка е на латиница) CH 9 по 3 гранули разтворени във вода сутрин и вечер. Еми на 2-рия ден се успокоява и е доста по-весела, а това помага също и за температурата, но аз не разчитам само на него за темп., а и давам и нормалните Панадол, Нурофен и т.н.
При вас обаче има и червено гърло, така че по-добре заведете детето и на друг лекар, защото както казваш имате и разстройство, а от АБ може да се разстрои стомахчето още повече.
Да се радват всички майки, които не знаят какво е проблемно никнене на зъби. С големия ми син и аз не разбрах.

# 13
  • Мнения: 255
Имаме вече 2 резеца от горе.Спря да покачва темп., и стомаха е о.к. и нямаме чрвено гърло.Весел е и аз съм весела  Simple Smile.

# 14
  • Мнения: 418
и ние от тази нощ сме така...само Т ..над 38...за сега други симптоми няма...нямаме още седмите зъбки отдолу и горе...ще видим лекарката какво ще каже...

Общи условия

Активация на акаунт