Айде сега пък аз за паспортите...

  • 3 058
  • 56
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 072
Въпросът е, че в момента паспорът е задържан от холандските власти и е абсолютно официално, че не е загубен. В момента, в който го унищожат ще ни издадат пасаван, но това може да отнеме месеци. Те първо ще ни уведомят за това, че е дошъл, после сигурно ще има няколко седмици срок за обжалване и така...
И мен ме е яд, че не го пратихме с DHL, ама реално и те би трябвало да минават през митници.
Виновни са посолствата, защото премълчават, че не може такова нещо. Просто не казвт нищо по въпроса.

# 31
  • Мнения: 4 244
Сара направо ме сбъркахте с тоя паспорт
Ами преди време Калинка, Адриана, Пепеляшка се похвалиха че си получиха паспортите по пощата.
Питай тях как са ги пращали
Специялно за Ади се сещам че беше обикновена поща.
Много ме е яд, че страдаш заради различни закони и неясноти между пощи и митници

# 32
Аз пак да питам-говори ли с нашето посолство, че искаш пасаван? Не могат ли те да го обявят за невалиден, без да чакат? Тези, които тук са си вземали пасаван, незнам какво са казвали  newsm78, но паспортите им са били във вътрешно министерство на Англия, т.нар. Хоум Офис. И са им издавали пасаван /може и да са посочвали спешна причина за пътуването/. Не можеш ли да опиташ така? Абсолютна бюрокрация!

# 33
  • Мнения: 1 072
Значи, сутринта говорих с посланика, който взе да ми говори нещо да сме пишели някакви писма и какво ли не още. Разбрахме се като се чуя с човека от пощите, който вчера каза, че ще направи каквото може да ми помогне да му се обадя пак. Човекът оп пощите отиде на работа в 12.20, както ме беше и предупредил и, естествено, нямаше информация от митниците какво решение са взели. Дадох му телефона си и след 5 мин. той ми се обади да ми каже, че мога да си взема паспорта от него след 15.30. Утре ще ходим до Амстердам да си го вземем! Може би всичко ще се уреди (ако не вземат да ни арестуват например по някаква причина!)
А на посланика пратих мейл да му обясня, че ако наистина е забранено да се пращат паспорти по пощата това трябва да стои изришно на страницата, който иска да си поема риска, но да се знае.
Хондичка, отново за това пращане. Към БГ ти пращаш пълномощни, които не са документ за самоличност, докато в обратната посока си е паспорт, затова има разлика.
както и да е, дано всичко се уреди.
Благодаря ви за подкрепата мами. И имайте едно наум! Не че често се случва, но и един път ти стига, ВЕРВАЙТЕ МИ!

# 34
  • Мнения: 7 837
Браво  Simple Smile
4акаме да се, 4е вси4ко е наред и си стиснала здраво тескерето  newsm10

# 35
  • Мнения: 265
мила Сарааа, чак сега изчетох перипетиите ви! Мога да си представя как са ви изпилили едно хубаво нервите! Слава Богу, че всичко ще се уреди!!! Стискам палци за утре! newsm10

# 36
  • Мнения: 2 452
Значи, сутринта говорих с посланика, който взе да ми говори нещо да сме пишели някакви писма и какво ли не още. Разбрахме се като се чуя с човека от пощите, който вчера каза, че ще направи каквото може да ми помогне да му се обадя пак. Човекът оп пощите отиде на работа в 12.20, както ме беше и предупредил и, естествено, нямаше информация от митниците какво решение са взели. Дадох му телефона си и след 5 мин. той ми се обади да ми каже, че мога да си взема паспорта от него след 15.30. Утре ще ходим до Амстердам да си го вземем! Може би всичко ще се уреди (ако не вземат да ни арестуват например по някаква причина!)
А на посланика пратих мейл да му обясня, че ако наистина е забранено да се пращат паспорти по пощата това трябва да стои изришно на страницата, който иска да си поема риска, но да се знае.
Хондичка, отново за това пращане. Към БГ ти пращаш пълномощни, които не са документ за самоличност, докато в обратната посока си е паспорт, затова има разлика.
както и да е, дано всичко се уреди.
Благодаря ви за подкрепата мами. И имайте едно наум! Не че често се случва, но и един път ти стига, ВЕРВАЙТЕ МИ!

Утре ще ти скискаме всички палци!!!!!!!!! Като вземеш паспорта да почерпиш!

# 37
  • Мнения: 1 072
Взехме го, взехме го!
Ако можех ама НАИСТИНА да ви почерпя щеше да е супер! Не е ли жалко, че сме пръснати толкова далече и навсякъде!
Ама айде, тогава виртуално:
 cheers

# 38
  • Мнения: 1 959
Браво на вас много се радвам че сте взели паспорта.Сега остава да се наслаждаваш на предстоящата почивка

# 39
  • Мнения: 1 072
Да, само дето седя и бачкам и през уикенда, че изпуснах всички срокове Sad

# 40
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Взехме го, взехме го!
Ако можех ама НАИСТИНА да ви почерпя щеше да е супер! Не е ли жалко, че сме пръснати толкова далече и навсякъде!
Ама айде, тогава виртуално:
 cheers

бравооооооооооооооооооооо
много се радвам,че одисеята има хубав край Peace

# 41
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Е, браво. Много се радвам. Simple Smile

# 42
  • Мнения: 2 452
Взехме го, взехме го!
Ако можех ама НАИСТИНА да ви почерпя щеше да е супер! Не е ли жалко, че сме пръснати толкова далече и навсякъде!
Ама айде, тогава виртуално:
 cheers


Довечера ще изпия едно Мартини за твое здраве (откога ми се пие мартини! през деня ми се пийва, но не смея, защото мъжът ми ще ме загуби като бройка - ще заспя веднага, а вечер като му дойде времето ми се доспива и така от няколко дни пропускам, но за довечера обещавам!)

# 43
  • Мнения: 1 072
Мерси, мерси, много сте мили Hug

# 44
  • Мнения: 980
Йееееее Joy Joy Joy
ей тва е новина Peace
честито, честито Party Party
Кат филм с Щастлив край е   Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт