Отоци?? МОЛЯ НАСОЧЕТЕ МЕ КЪМ ДОКТОР

  • 2 618
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 980
4 дни преди да родя отекох зверски - казаха нормално, ще мине. Да но проблема си остана почти 2.5 години.
Правиха ми изследва на бъбреците - всичко е наред.
Появи се и високо кръвно - пия лекарства
Снощи пак отекох много, но само в дясо - ръка крак
Мисля, че съм бременна  но теста още не го хваща

 Praynig PraynigМОЛЯ ако някой е имал подобни проблеми да ми даде кординати за лекар, моите вече вдигнаха ръце и незнаят какво ми е Sad Sad

Последна редакция: нд, 10 авг 2008, 13:18 от х_diabet_mama

# 1
Здравейте
От една година съм на терапия в 4 нефрология в МА,има скрити бъбречни заболявания,дали имате такова може да прецени само нефролог,аз съвсем случайно попаднах на д-р Андреев
/15 поликлиника,преглежда с талони/ и работи в същото отделене в МА,
ако мога да съм ви от полза много ще се радвам.
Поздрави

# 2
  • Мнения: 2 700
А на кардиолог ходила ли си? Доколкото знам при възрастните хора отоците се свързват със сърдечни проблеми.

# 3
  • София
  • Мнения: 980
stefka taneva
Благодаря много за инфото, ще отида при тях със изследването на бъбреците ми.

solaris
Ходя редовно на кардиолог защото след раждането имам високо кръвно и сменяме лекарството отвреме на време. Добре ми е сърцето.

Отока ми спадна след като ми дойде цикъла и подозирам, че е на хормонална основа, даже си мисля, че и кръвното е на тази база. След 6-ти ще ми направят хормонлни изследвания и ще пиша.

  bouquet  bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 7 097
Отока ми спадна след като ми дойде цикъла и подозирам, че е на хормонална основа, даже си мисля, че и кръвното е на тази база. След 6-ти ще ми направят хормонлни изследвания и ще пиша.

Много е вероятно. Поне при мен е така - по време на овулация задържам течности и отичам и то основно едното око сутрин и с течение на деня единият глезен. В останалото време нямам подобни проблеми.
Обезателно пиши като ти направят хормоналните изследвания!
Успех!

# 5
  • София
  • Мнения: 980
И моя оток беше само в дясно - ръка и крак, затова отидах при ГП и тропнах с крак за направление.
Иначе кардиолога все се опитваше да ме убеди че са вътрешно лимфни отоци защото единия ми крак бил по топъл

# 6
  • София
  • Мнения: 7 097
И моя оток беше само в дясно - ръка и крак, затова отидах при ГП и тропнах с крак за направление.
Иначе кардиолога все се опитваше да ме убеди че са вътрешно лимфни отоци защото единия ми крак бил по топъл

И на мен навремето ми правиха какви ли не изследвания, включително доплер на дълбоките вени, но не се разбра от какво е този оток  Rolling Eyes При мен винаги е само на лявото око и десния крак - в глезена  Thinking

# 7
  • София
  • Мнения: 980
Да ти кажа, ти ме хвърли в размисъл, днес съм в овулация, и док ме попита дали не ме боли зъб щото и се струва, че дясната ми буза е отекла  newsm78 newsm78 newsm78
НО, глезените след разждането, преди 2 години, са ми перманентно отекли

# 8
  • София
  • Мнения: 7 097
НО, глезените след разждането, преди 2 години, са ми перманентно отекли

И двата ли ти отичат?
А кога точно?
При мен сутрин са добре, но ако съм на работа и по цял ден съм обута и краката ми са все надолу, вечерта глезенът ми е подут. Лятото повече, зимата почти не. И всичко това основно по време на овулация.
Откакто се помня съм все така - още преди раждането.

# 9
  • София
  • Мнения: 980
О не, преди раждането имах глезени на газела, и никога през живота ми не бях отичала, сега са си постоянно отекли и двата, зад кокалчето и назад имам меки големи балони и на двата.
Като ми отичат краката, са пръстите и отгоре над тях възглавницата, на глезените не им личи толкова.
е, 15 кг съм над нормалното за мен, но балоните са твърде меки за да са мастни натрупвания.

# 10
  • София
  • Мнения: 7 097
О не, преди раждането имах глезени на газела, и никога през живота ми не бях отичала, сега са си постоянно отекли и двата, зад кокалчето и назад имам меки големи балони и на двата.
Като ми отичат краката, са пръстите и отгоре над тях възглавницата, на глезените не им личи толкова.
е, 15 кг съм над нормалното за мен, но балоните са твърде меки за да са мастни натрупвания.

Явно се различават нещата при нас  Rolling Eyes
Много неприятно  Thinking Дано да успееш да откриеш причината thumbsup

# 11
  • София
  • Мнения: 980
Ще пиша ако открият нещо, дано и теб те наведе на някакви идеи Hug

Общи условия

Активация на акаунт